Батькам



        ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Весняні канікули тривають з 23.03.2024 по 31.03.2024 р.
До занять приступаємо 01.04.2024.
‼️Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн.
‼️Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті вашої дитини. Все це заради її ж власної безпеки та вашого спокою!
‼️Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте їй, що війна триває, нагадайте про правила поведінки під час повітряної тривоги , правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми, бродячими тваринами.
‼️Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села.
‼️Забороніть ходити до водойм без вас!!! Це небезпечно!
🔆 Збережіть життя та здоров’я ваших дітей!
І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!🇺🇦🕊️










ОГОЛОШЕННЯ!!!
ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ З 20 БЕРЕЗНЯ ПО 26 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ.
Шановні батьки та учні! Дотримуйтеся техніки безпеки і правил поведінки під час весняних канікул та сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА". БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

❗️Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.
❗️Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).
❗️Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Такі справи розглядають на засіданнях суду. Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. (без урахування судового збору).
❗️Батьки також несуть відповідальність за куріння дітьми цигарок, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.
❗️Отже, навіть якщо заняття проводяться дистанційно💻, присутність дитини на уроках є обов’язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини.
❗️❗️Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.
❗️❗️Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.
❗️Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
❗️Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

             





Про виявлення будь-яких підозрілих знахідок 
Центр громадського здоровʼя рекомендує негайно сповіщати органи влади. 
Це може бути поліція (тел. 102), 
пожежна служба (тел. 101), 
ДСНС або ТрО. 
Надайте фахівцям максимально вичерпну інформацію про підозрілий предмет: його опис, місце розташування, дату й час виявлення. 
Якщо є можливість, дочекайтеся прибуття рятувальників, спостерігаючи за підозрілим предметом з безпечної відстані та попереджаючи про небезпеку оточуючих. 

Правила поведінки  в умовах воєнного стану

Пам’ятайте, що в критичний момент необхідно бути зібраними й сфокусованими, не реагувати на можливі провокації. Від цього залежить ваша безпека.

Дотримуйтесь порад: ?Носіть із собою документ, що посвідчує особу. ?Тримайте в кишені одягу записи про групу крові й про можливі проблеми зі здоров’ям. ?Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою, уникайте місць скупчення людей. ?За можливості уникайте демонстрації патріотичної атрибутики: це може спровокувати агресора. ?Пам’ятайте, де розташовані найближчі від оселі, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте, сховища та укриття.

У жодному разі: ?Не повідомляйте про свої плани малознайомим людям, не сперечайтеся з ними. ?Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин. ?Не фотографуйте й не знімайте відео в присутності людей у військовій формі. ?Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як почуєте постріли. ?Не носіть із собою зброї, не показуйте військовим нічого, що навіть за формою може нагадувати зброю. ?Не підбирайте покинутої зброї або боєприпасів. ?Не торкайтеся вибухонебезпечних або просто невідомих чужих речей, бо звичайні побутові предмети можуть бути заміновані. ?Не носіть армійської форми, камуфльованого одягу чи одягу з шевронами. Надавайте перевагу одягу темних кольорів, що не привертає уваги.


ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Повітряна тривога

Якщо ви почули гудки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом декількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім». Про алгоритм дій неодноразово повідомляли в Державній службі надзвичайних ситуацій  України, він такий:

  • увімкніть телебачення або радіо. Інформація звучатиме через офіційні канали протягом 5 хвилин після звучання сирен;
  • зосередьтесь, прослухайте повідомлення та виконуйте почуті інструкції. Залишайте теле- радіоканали увімкненими. З них може надходити подальша інформація;
  • зазвичай під час тривоги на офіційних каналах звучить інформація від місцевої влади про повітряну тривогу, під час якої треба взяти запас харчів, води та прямувати до найближчого укриття;
  • повідомте про почуте сусідам чи знайомим, за необхідності надайте їм допомогу;
  • у разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте 101;
  • в Україні працює мобільний застосунок «повітряна тривога», який сповіщає про небезпеку у конкретному регіоні. Його можна завантажити у Gogle Play Market та AppStore.

Як поводитися під час обстрілу

Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних дій, перш за все потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою). Так ви уникнете розльоту уламків скла. Проте краще закрити вікна мішками з піском або масивними меблями.

Обстріл стрілецькою зброєю

Якщо ж ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів, Службв безпеки України радить діяти так:

  • якщо ви вдома, то сховайтеся в безпечному місці: ванній кімнаті або ж самій ванні. Якщо це неможливо, ляжте на підлогу, вкрившись предметами, що можуть захистити вас від куль та уламків;
  • на відкритому місці впадіть на землю та закрийте голову руками. Перебувайте біля будь-якого виступу чи заглиблення в землі. Укриттям може стати навіть сміттєва урна;
  • ваше тіло має бути у безпечному положенні: згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона, розверніться ногами у сторону пострілів та прикрийте голову руками. Коли почнуться постріли, розтуліть рот, щоб вберегти барабанні перетинки;
  • чекайте щонайменше 5 хвилин в укритті, допоки стрілянина не вщухне.

Артобстріл, мінометний обстріл чи авіаналіт

Як що ви почули гучний свист, залп запуску та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту.

  • Міноборони пояснює, сам снаряд, як і залп установки, можна помітити та зреагувати. Тому краще постійно стежити за небом. Удень – це димний слід від ракети, вночі – яскравий спалах;
  • якщо поруч є бомбосховище і ви почули сирену – знак «Увага
    всім», – терміново йдіть до укриття;
  • в укритті увімкніть телебачення або радіо на будь-якому носії або відкривайте сторінки офіційних державних каналів. Там протягом
    5 хвилин буде інформація про те, що трапилось. Виконуйте інструкції;
  • залишайтеся в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

Якщо ви вдома:

– обирайте місце в кутку та недалеко від виходу, щоб миттєво залишити будинок у разі влучення снаряду. Ховайтесь у підвалі або іншому заглибленому укритті, між несучими стінами.

Якщо ви в транспорті чи на вулиці, то негайно дійте так:

  • падайте на землю, закрийте голову руками або предметами, закрийте долонями вуха та відкрийте рот (це врятує від контузії). Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні;
  • не залишайтеся у під'їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас;
  • для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 м, на відкритому місці;
  • якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї, авто – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд і залягти на землю.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце укриття, не поспішайте розслаблятися. 

Правила поведінки під час комендантської години

Під час комендантської години, період дії якої встановлює місцева влада кожного регіону, заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, якщо ви не є працівниками об’єктів критичної інфраструктури (для цього у вас має бути спеціальна перепустка.

Особи, які перебувають на вулицях в заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп.

Правило не поширюється на переміщення до укриттів під час сигналу тривог.

Під час комендантської години в Державній службі надзвичайних ситуацій України рекомендують дотримуватись правил світломаскування:

  • зашторювати вікна;
  • вимикати світло в оселях;
  • гасити вуличне освітлення своїх будинків;
  • прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.
ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!
З 21 БЕРЕЗНЯ 2022 року розпочинається дистанційне навчання для учнів 1-6 класів,
7-11 класи продовжують працювати у ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ.
ДНЗ із 22 березня 2022 року працюватиме очно.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
З 28 ЛЮТОГО 2022 РОКУ В УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО КАНІКУЛИ НА ДВА ТИЖНІ.
ЗБЕРІГАЙМО СПОКІЙ! МОЛІМОСЯ ЗА НАШИХ ВОЇНІВ ТА МИР !
🇺🇦💖🇺🇦  


Як поводитися під час бойових дій: інструкція для школярів

Якщо перебуваєте вдома
  • Якщо на час бойових дій або обстрілів ви самі вдома, одразу зайдіть у безпечне місце та перечекайте небезпеку.
  • Якщо ви живете в приватному будинку, то спустіться в підвал.
  • Якщо у квартирі — заховайтеся в комірчину або ванну кімнату. Ці приміщення більш захищені та безпечні.
  • Не забудьте прихопити із собою теплі речі та пляшку води. Невідомо, скільки часу доведеться чекати.
  • Якщо з вами вдома молодші брати або сестри, не забудьте заспокоїти їх і подбати про них. Їм також захопіть теплий одяг і пляшку води.
  • Якщо маєте можливість, зателефонуйте близьким. Повідомте, що ви вдома.
  • Не намагайтеся спостерігати з вікна чи балкона за перебігом подій. У жодному разі не фільмуйте обстріли на мобільний телефон, щоб потім похизуватися в соцмережах. Вас можуть сплутати з артилерійським спостерігачем або коригувальником, і наслідки можуть бути трагічні.
  • Тримайтеся якомога далі від вікон. Поранення від уламків скла можуть бути не менш небезпечними, ніж від осколків.
Якщо перебуваєте надворі
  • Щойно почнуться бойові дії або обстріли, знайдіть укриття, щоб перечекати небезпеку.
  • Якщо маєте змогу, негайно зателефонуйте батькам і повідомте про місце свого перебування. Домовтеся, щоб вони якнайшвидше за вами приїхали.
  • Не намагайтеся дійти додому самостійно.
Шановні батьки та учасники освітнього процесу ,
з 26.01. по 04.02. 2022р.
1-11 класи перейшли на дистанційну форму навчання

01 СІЧНЯ 2022р. - 16 СІЧНЯ 2022р. - ЗИМОВІ КАНІКУЛИ! УРА!!!
Зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку. З метою попередження нещасних випадків, травматизму ПРОСИМО ВАС дотримуватися правил безпеки. Звертаємося до дорослих із наполегливим проханням відповідально поставитися до своїх батьківських обов’язків, не залишати дітей надовго без уваги.
В разі необхідності телефонуйте:
- При пожежі – 101 - До поліції – 102
- Швидка допомога – 103 - Служба газу – 104
Зробимо життя безпечним!
Нехай новорічні свята і зимові канікули будуть радісними, незабутніми, принесуть безліч яскравих і приємних вражень Вам та Вашим дітям! ВЕСЕЛИХ СВЯТ!!!
ЗНО-2022. ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ВИПУСКНИКІВ 2022 РОКУ.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Відповідні дати затверджено наказом bit.ly/3o11HOL Міністерства освіти і науки України № 1166 від 2 листопада 2021 року. Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 01 лютого до 01 березня 2022р.
Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Докладніше: bit.ly/3wjhk7M
Шановні учні, батьки!
З 08.11.2021 року для учнів 5-11 класів відновлюється очна форма навчання
ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА УЧНІ!!!
З 28.10.2021 по 31.10.2021 - ОСІННІ КАНІКУЛИ!
МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я УСІМ!БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!💖
РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ - 2022!!!
Розпочалась електронна реєстрація дітей в заклад дошкільної освіти Балицького НВК на 2022-2023 н.р. Просимо зареєструватися у електронну чергу дошкільних навчальних закладів Львівщини "е-Садок". Реєстрація триває з 01 жовтня 2021 р. по 31 травня 2022р.
Адреса сайту:https://sadok.loda.gov.ua/
ШАНОВНІ БАТЬКИ, УЧНІ!
У Балицькому НВК відновлюється освітній процес в очному режимі для учнів 5-11 класів
з 04.10.2021 року

ДО УВАГИ УЧНІВ, БАТЬКІВ!
З 23 вересня 2021 року встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Відповідно до рішень та листа Міністерства освіти і науки України здобувачі освіти припиняють відвідування закладів освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту», методичними рекомендаціями Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 21.09.2021р. №02-01/06/3400 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки», рішенням педагогічної ради Балицького НВК №2 від 23.09.2021 року з 24.09.2021року для учнів 5-11 класів освітній процес організовано з використанням технологій дистанційного навчання (відповідно до розкладу уроків).
Звертаємось до батьків з проханням сприяти дотриманню дітьми даного режиму роботи і виконанню завдань .
Навчання учні 1-4 класів і дошкільнят проходитиме очно з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
ОГОЛОШЕННЯ!!!
ДЛЯ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ ПРО ПОЧАТОК ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!!!
АДАПТИВНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 01 ЖОВТНЯ 2021р. ПРОСИМО ДОТРИМУВАТИСЬ УСІХ КАРАНТИННИХ ВИМОГ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ! 💖 БАЖАЄМО УСІМ ЗДОРОВ'Я



Правила безпеки для дітей під час весняних канікул. Пам’ятка

Через поширення коронавірусної інфекції та збільшення кількості хворих на #COVID-19, епідеміологічна ситуація в Україні наразі нестабільна. Відповідно, й процес навчання у всіх регіонах нашої країни теж є різним: одні школярі навчаються очно, другі – онлайн, інші – за змішаною формою навчання. Проте через тиждень вже усі школярі країни підуть на канікули, які триватимуть з 22 до 28 березня. Однак, якщо діти на канікулах, то це не означає, що вони повинні ввесь час сидіти вдома, у замкнутому приміщенні 24\7. Дорослим слід пам’ятати, що школярі мають дихати свіжим повітрям та часто гуляти на вулиці.

Пам’ятка на весняні канікули 

                                              «Правила безпеки для дітей під час весняних канікул».

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціальних установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні виконувати чіткі правила безпеки.

Правила для дітей щодо запобігання інфікування на COVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання.

Школярам рекомендується:

  • уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;
  • часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;
  • постійно провітрювати приміщення та дотримуватися постільного режиму;
  • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;
  • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем.
  • проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

Щоб під час весняних канікул прогулянки на повітрі були безпечними, учням потрібно знати правила дорожнього руху та обов’язково їх дотримуватись:

  • по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;
  • переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;
  • у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;
  • чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;
  • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;
  • по проїзній частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

Правила щодо запобігання правопорушень та насильства над дітьми під час весняних канікул.

Школярам заборонено:

  • розмовляти чи вступати в контакт із незнайомцями, особливо – не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу дорослих й швидко йти до людей.
  • підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу.
  • перебувати без супроводу дорослих на вулиці. Дітям до 10-ти років – до 20:00, дітям до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.
  • відчиняти двері дому навіть представникам правоохоронних органів.
  • перебувати з тими, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми.
  • заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми;
  • вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.

Правила для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння під час весняних канікул.

Категорично заборонено:

  • перебувати біля водойм без супроводу дорослих;
  • вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;
  • брати в руки, нюхати, їсти незнайомі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;
  • підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;
  • спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища – там може бути отруйний газ;
  • перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель;
  • вступати у контакт з незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин.

Досить часто під час канікул через свою необачність та незнання правил пожежної безпеки, діти можуть наразити на небезпеку не тільки себе, а й інших.

Правила пожежної безпеки для школярів під час весняних канікул:

  • заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу;
  • користуватися газовою плитою вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і лише під наглядом дорослих;
  • не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом.
  • під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;
  • у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму – потрібно негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу.
ОГОЛОШЕННЯ!!! КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ!
В Україні вводять нові карантинні обмеження:
ЗАБОРОНЕНО:
Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.
Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.
Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
ОБМЕЖЕННЯ, які продовжують працювати без змін (забороняється):Перебування в громадському транспорті та громадських місцях без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.
Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.
Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи необхідні для забезпечення роботи органів влади).
Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.
Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро).
Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування 3 організацією дозвілля.
Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метри, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.
Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями.
Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).
Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.
Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).
Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів.
Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).
ОСІННІ КАНІКУЛИ 2020-2021 н.р.
З 15 жовтня по 1 листопада 2020 року розпочались осінні канікули, відповідно до Постанов МОНУ, МОЗУ, рекомендаційного листа відділу освіти та ухвали педагогічної ради НВК.
ГАРНОГО УСІМ ВІДПОЧИНКУ, БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ'Я, ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ТА ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ. До зустрічі!
ДО УВАГИ БАТЬКІВ!!!
З 01 ЖОВТНЯ 2020р по 31 ТРАВНЯ 2021р розпочинається електронна реєстрація дітей 2016 року народження у заклад дошкільної освіти "Незабудка" Балицького НВК. За консультацією звертатись до вихователя ЗДО Матис Юлії Георгіївни.

ПОМАРАНЧЕВА ЗОНА
Мостиський район віднесли до помаранчевої зони небезпеки. Карантинні обмеження згідно нового поділу вступають у силу з 17 серпня. Рішення про послаблення карантину в регіоні не може бути переглянуто раніше, ніж через 14 днів.
В помаранчевій зоні заборонять:
-роботу закладів, що надають послуги з розміщення людей (хостели, бази відпочинку тощо), крім готелів;
-роботу нічних клубів, ресторанів, кафе, барів, інших розважальних закладів та закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00, крім доставки їжі;
-роботу спортзалів та фітнес-центрів;
-роботу дитячих таборів; оздоровлення та відпочинок дітей за межами області;
-планова госпіталізація, крім допомоги вагітним, новонародженим, породіллям, онкохворим, пацієнтам, які потребують паліативної допомоги, а також екстреної допомоги;
-відвідувати сторонніми людьми заклади соцзахисту, крім тих установ, які надають соціальні послуги екстрено.
ОГОЛОШЕННЯ ! ШАНОВНІ БАТЬКИ, ДОРОГІ ДІТИ!
До 1 вересня залишилось трохи менше, ніж два тижні. Про особливості навчального року в умовах Covid-19 - в інфографіці... БЕРЕЖІМО СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ДОТРИМУЙМОСЯ УСІХ ВИМОГ МОЗ УКРАЇНИ.


УВАГА! УВАГА! ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Від завтра, 12.03.2020р., призупиняється навчання у ДНЗ та НВК.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 на усій території України оголошено КАРАНТИН, з метою запобігання поширенню коронавірусу.
Дотримуйтеся профілактичних заходів! Бережіть себе та здоров'я своїх дітей!


НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ ! ПАМ'ЯТКА ЩОДО ЗАХИСТУ ВІД КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ.
Регулярно мийте руки.
Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом.
Навіщо це потрібно?
Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом вб'є його.
Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни.
При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для
сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх з милом.
Навіщо це потрібно?
Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє
запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних
мікроорганізмів.
Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою,
мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, яких ви торкаєтеся.
Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ.
Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра
(приблизно 3 кроки), особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура
Навіщо це потрібно?
Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, таку як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.
Дотримуйтесь дистанції у громадських місцях
Навіщо це потрібно?
Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук до організму. По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот.
Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ
У яких випадках слід носити маску Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску. Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ. Здоровим людям носити маску слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на інфекцію 2019 nCoV.
Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або миття водою з милом.
Якщо ви користуєтеся маскою, вам слід знати правила використання та утилізації одноразових медичних масок
Перед тим як одягти маску, обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом. Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс і рот без проміжків між обличчям і маскою. Не торкайтеся маски під час використання; в разі дотику обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом. Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски повторно.
Безпечно знімайте маску, тримаючи за гумки ззаду (не торкаючись до передньої частини маски) відразу ж викиньте в смітник з кришкою; обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом.
Якщо ви кашляєте або чхаєте - носіть маску. У яких випадках слід носити маску Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску. Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ. Здоровим людям носити маску слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на
інфекцію 2019 nCoV. Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним
антисептиком або миття водою з милом. Якщо ви користуєтеся маскою, вам слід знати правила використання та утилізації одноразових медичних масок
Перед тим як одягти маску, обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом. Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс і рот без проміжків між обличчям і маскою. Не торкайтеся маски під час використання; в разі дотику обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом. Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски повторно.
Безпечно знімайте маску, тримаючи за гумки ззаду (не торкаючись до передньої частини маски) відразу ж викиньте в смітник з кришкою; обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з мило.
БАТЬКАМ ТА ВИПУСКНИКАМ - 2020.
Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.
Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.
Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання використовуються:
для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.
Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.
Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання: з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:
  • діти 6-8 років: 5 склянок на добу; 
  • діти 9 -13 років: 7-8 склянок на добу;
  • 14 і більше років: від 8 до 11 склянок на добу.
При цьому зазначену денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів. 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я  УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
«ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»
вул. Крупярська, 27, м. Львів, 79014, тел.275-60-61, ф.276-87-06 E-mail:lvivsescentr@gmail.com
Код ЄДРПОУ 38501853
Сайт:www.ses.lviv.ua

  05.02.2020 р   №    392 /04                                На    __________ від ______20__ р

                                                                                               Завідувачам відокремлених структурних                  
                                                                               підрозділів  ДУ «Львівський обласний   
                                                                               лабораторний центр МОЗ України»

          Інформую Вас, що  31.01.2020 року в м.Жовква у навчальному закладі стався випадок розпилення  невідомої речовини (газу) в балончику, який супроводжувався  погіршенням самопочуття учнів.Такі події почастішали у Львівській області, так і на території України.  
         Зважаючи на наведене, надаємо інформацію щодо ймовірних факторів впливу на здоровя в разі застосування газових балончиків.
          Найчастіше, ймовірним джерелом такої невідомої речовини є використання газового (перцевого балончика  типу «Перець», «Черемха»  та інших), до складу  якого входить пе-рець.
          Газові балончики складаються із ємкості з іррітантом  (подразнюючою речовиною), яка знаходиться під тиском.По типу розпилення газові балончики поділяються на: аеро-зольні, аерозольно-струменеві, струменеві та гелеві, пінні. Аерозольні газові балончики є найбільш поширеними. Вони створюють аерозольну хмару з діючої речовини шляхом її розпилення в дрібнодисперсні краплі.
          На всіх газових балончиках є маркування, які позначають діючу речовину.
Діюча речовина, що міститься у газових балончиках, зазвичай вказана на балоні. Газові балончики містять отруйні речовини несмертельної дії (пропеленти), розчинник і вуглекислоту. Пропеленти бувають подразнюючої та сльозогінної дії. Звичайно газові балончики можуть містити наступні речовини:
СЛЬОЗОГІННІ РЕЧОВИНИ
CR (дібензоксазепін, він же – алгоген) — має найвищу ефективність з усіх перелічених . Викликає блефароспазм (спазм очних м’язів), тимчасове погіршення зору, аж до тимчасової втрати зору, важку задишку та вкрай сильне подразнення слизової та шкіри.
CS (о-хлорбензиліденмалонодінітрил)  один з традиційних лакриматорів, має низьку ефективність. Подразнює слизові оболонки, в основному – очі. 
CN (а-хлорацетофенон) — речовина, відома як "черемха", має низьку ефективність і високу токсичність. За дією майже аналогічна CS.
ПОДРАЗНЮЮЧІ РЕЧОВИНИ
OC (олеорезин капсикум) — екстракт натурального перцю. В основному подразнює слизові оболонки та очі у малій концентрації. Дія практично аналогічна натуральному перцю, але дещо слабша.
Деякі балончики містять не «чистий» іритант одного типу, а суміші, які в більшості випадків вважаються більш ефективними.
   

        Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1993 р №706 (Документ 706-93- п, поточна редакція-Редакція від 19.11.2012,  «Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії» дозволено  використовувати балони, на яких нанесено ОС (OleoresinCapsicum) - це екстракт пекучого стручкового перцю, активною речовиною якого є капсаїцин.
          Отруєння невідомою речовиною (газом) небезпечне тим, що при потраплянні в очі виникає хімічний опік, спазм м’язів повік, кашель, сильний нежить, потрапляння  в легені може привести до їх набряку.
        Надаємо   Вам     основні рекомендації у випадках звернень при розпиленні газового (перцевого) балончика:
-        Негайно залишити приміщення, в якому  розпилили невідому речовину, закривши ніс та рот хустинкою або іншими підручними засобами.
-        При виході з приміщення, по можливості. відкрити вікна.
-        Негайно повідомити про небезпечну подію екстренну медичну допомогу ( тел. 103) , поліцію ( тел. 102).
         Слід  пам’ятати, що при наданні  медичної допомоги до приїзду  медичних фахівців, очі не можна терти руками ( краще протерти сухою хустинкою або серветкою), по можли-вості промити очі, шкіру, слизові 2 % розчином бікарбонату натрію (харчова сода).
  
Директор                                                                  Р. ПАВЛІВ

Попаденко В.П.
260-26-06



Газові балончики – достатньо ефективний засіб самозахисту, який дозволяє при належному його використанні спричинити масу неприємностей потенційному кривднику.
Конструктивно він складається із ємкості з іррітантом (подразнюючою речовиною) під тиском та клапану. Нажаль правопорушення по використанню газових балончиків все частіше зустрічається в нашому житті, на жаль не обійшла ця проблема і школи. Пустощі учнів, хуліганські дії, провокації вже не є для нас дивом.
Спочатку розберемося в класифікації газових балончиків, які на даний час використовуються в правоохоронних органах та є в продажу для самозахисту.
1.Балончик «Терен 4М» - це балони аерозольного типу, заповнені препаратом, що містять речовини сльозогінної та подразнюючої дії (іррітанти).
2.Газовий балончик «Кобра – 1» - балон аерозольного типу, має найвищу ефективність, викликає блефароспазм (спазм осевих м`язів), тимчасове погіршення зору, тяжку задишку та дуже сильне подразнення слизових та шкіри.
В продажу є і інші типи газових балончиків, але всі вони небезпечні при їх застосуванні.
Газові балончики містять речовини, які в малих дозах викликають подразнення слизових оболонок очей, верхніх дихальних шляхів, іноді шкірних покровів.
Людина, проти якої застосували балончик, на 10-15 хвилин виходить із строю. Розпилювання аерозолю в обличчя небезпечно сильним хімічним опіком носової порожнини і очей. Газ може спровокувати нападу дітей, які страждають на алергію або астму.
Пустощі школярів без наслідків не залишаться. Батьки дітей, які спричинили такі вчинки, як правило, притягуються до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Як діяти, якщо ви потрапили під «газову атаку»?
1.Якщо ви опинилися в приміщенні, де розпилили газ з балончика, відкрийте вікна, залиште його на провітрювання і негайно залиште це приміщення,.
2.Ваші дії при попаданні газу в обличчя та очі:
-прийміть стійке положення в просторі (притуліться до стіни, сядьте на стілець) для того щоб не впасти і не травмуватися;
-необхідно видалити решти речовини з обличчя сухою ганчіркою або серветкою
(не потрібно сильно терти);
-спробуйте полегшити больові симптоми за допомогою доступних засобів:
-промити частини тіла водою, краще теплою;
-якщо використано перцевий балончик – можливо промивати обличчя молоком.
Перша допомога при дії  газу з балончику:
·        не треба терти руками обличчя і очі. Так ви розітрете уражуючи речовину по шкірі і очам, збільшуючи площу ураження;
·        треба сухою серветкою, ганчіркою промокнути подразнюючу речовину;
·        не намагайтесь через силу відкрити очі – блефароспазм не дозволить вам це зробити. При можливості почніть моргати (для утворення сльозової речовини);
·        при наявності можливо промивати очі і шкіру 2% розчин бікарбонату натрію  (харчова сода);
·        для допомоги очам можливо використовувати краплі для очей (альбуцид, диклофенак, краплі з лідокаїном).
Треба пам’ятати, що всі ці заходи дають тільки полегшення, а не знімають симптоми. При погіршені стану необхідно звернутися до спеціалістів за кваліфікованою медичною допомогою.


ГAЗOВИЙ БAЛOНЧИК ЯК ЗАСІБ CAМOOБOPOНИ
 12.08.2017
Трохи корисної інформації про гaзoві бaлoнчики, як про засіб caмooбopoни, а також про тpeнування з ними. З усіх видів зброї для самозахисту, дocтупниx цивільному нaceлeнню в нашій країні, у гaзoвих бaлoнчиків є ціла низка переваг:
·        їx нoсіння лeгaльне (на відміну від, наприклад, нoжів);
·        вoни нe потpeбують жодних дозволів для їx пpидбання (газовий балончик може купити, зберігати його вдoмa та нocити з собою будь-який громадянин України, якому виповнилося 18 років);
·        у газових балончиків мeншe oбмежень щодо нoсіння, на відміну від, наприклад, тpaвмaтичниx піcтoлeтів;
·        газові балончики нeлeтaльні;
·        гaзoві бaлoнчики є засобом диcтaнційного уpaжeння та нe є нacтільки вимогливими до тexніки їх застосування, на відміну від тpaвмaтичної зброї або нoжів (але, все одно, вони потребують певних навичок застосування).
Ocнoвні гaзoві бaлoнчики від вітчизняних виробників, доступні в Україні:
·        балончики Кобра-1, Кобра-1Н (58 мл)Кобра-1Н (100 мл), Кобра-1С від "Лабораторії прикладної хімії";
·        балончики Терен-1, Терен-4, Терен-4м, Шип-1, Шип-4, Блиц-1, Перец-1, Перец-4 от НВП "Еколог";
·        балончик Шанс-1 від підприємства "Калібр".
Ці газові балончики офіційно сертифіковані в Україні та є в легальному продажу. Деякі з цих балончиків, наприклад, Кобра-1 і Терен-4М, відрізняються підвищеним вмістом діючої речовини.

BИБІР ГAЗOВOГO БAЛOНЧИКA
Спочатку необхідно визначитися, який саме бaлoнчик вaм потрібен. В першу чергу, це стосується типу газового бaлoнчика, a нe виробника. При виборі газового балончика (ГБ), необхідно звернути увагу на наступні параметри: діюча речовина (іритант) в складі балончика, термін придатності, якість виготовлення та об’єм. Також варто враховувати час розпилення, габарити балончика і концентрацію іританта.
Об'єм є важливим критерієм при виборі, оскільки від об'єму ГБ напряму залежить час повного розпилення речовини. Допустимий вміст іританта визначається для ГБ в цілому, і, відповідно, чим менший балон, тим більша в ньому концентрація. Іноді для балончиків з однаковим об’ємом характерний різний час розпилення, це впливає на швидкість розпилення, дальність дії та кількість іританта, яку отримає нападник за один і той самий час.
В основному ГБ бувають наступних об’ємів: 100 мл — час дії/повного розпилення  10-20 с; 65 мл  5-10 с; 25 мл  6 с.
Час дії зазвичай вказаний на балончику, але, щоб отримати точну інформацію про роботу вашого ГБ, бажано одразу придбати два балончики:один для тренування, другий для носіння.

ТИПИ ГАЗОВИХ БАЛОНЧИКІВ
1. Aеpoзoльні (Кобра-1Н, Кобра-1, Терен-1, Терен-4) — розпилюють хмару aеpoзoля, який потрібно вдихнути або увійти в нього, щоб він подіяв.
Плюcи: нe вимагають великої тoчнocті, ефeктивні за умови якісного виконання.
Мінуcи: нeбeзпечно застосовувати у зaмкнутому просторі, пpи зустрічному/бічному вітpі або дoщі, нeвелика ефeктивнa диcтaнція, чутливі до низьких тeмпepaтуp.
2. Cтpуменеві (Шанс-1, Шип-1) — випускають cтpумінь рідини, яка містить діючу речовину. Для ефeктивнoгo застосування струмінь повинен потрапити в обличчя супротивника, бажано в очі, ніc або poт, ідeaльнo — нa cлизові оболонки.
Плюcи: велика диcтaнція урaжeння (дo З мeтpів), велика ефeктивніcть за умови якісного виконання, великий вміст діючої речовини, cтійкі до низьких тeмпepaтуp.
Мінуcи: підвищенна вимогливість до тoчнocті влучання.
З. Аерозольно-струменеві (Терен-1Б) — поєднують в cобі oбидвa попередні вapіaнти pозпилення ГБ.
Плюcи: «подвійний» ефeкт, завдяки кoмбінoвaному пpинципу розпилення, — уpaжує cлизові та впливає нa дихальні шляхи.
Мінуcи: нeвелика ефeктивнa диcтaнція, нeбeзпечно застосувати в зaмкнутому просторі, пpи зустрічному/бічному вітpі та дoщі, чутливі до низьких тeмпepaтуp.
4. Пінні або гелеві (практично відсутні на вітчизняному pинку) — пpeдcтaвляють собою мaлeнькі «вогнегасники», діюча речовина міститься в піні або рідкому гелі.
Плюcи: збільшена диcтaнція уpaжeння (близько З м), більшa ефeктивніcть пpи якісному виконанні, більший вміст іританта, cтійкі до низьких тeмпepaтуp. Не тільки вpaжають opгaни чуття, але пpи тoчнoму влучанні ще й зaліплюють обличчя нападника, пepeкpиваючи йому oгляд.
Головний мінуc: вимагають максимальної тoчнocті влучання при застосуванні.
Під час вибopу газового балончика завжди орієнтуйтеся нa мaкcимaльнo шиpoкий cпeктp міcць його можливого застосування. Якщо ви вибираєте бaлoнчик для авто, тoді варто подумати про аерозольний, головне – нe pозпилювати його всередині автомобіля. Якщо ж вашим пpиopітeтoм є захист на вулиці або у приміщенні, тoді краще вибpaти cтpуменевий, пінний або гeлeвий.

ВМІСТ ГАЗОВИХ БАЛОНЧИКІВ
Діюча речовина, що міститься у ГБ, зазвичай вказана на балоні. Газові балончики містять отруйні речовини несмертельної дії (пропеленти), розчинник і вуглекислоту. Пропеленти бувають подразнюючої та сльозогінної дії. Звичайно ГБ можуть містити наступні речовини:
СЛЬОЗОГІННІ РЕЧОВИНИ
CR (дібензоксазепін, він же – алгоген) — має найвищу ефективність з усіх перелічених (ну дуже зла речовина). Викликає блефароспазм (спазм очних м’язів), тимчасове погіршення зору, аж до тимчасової втрати зору, важку задишку та вкрай сильне подразнення слизової та шкіри. У того, хто потрапив під дію цього ГБ, буде відчуття, наче в обличчя плеснули кислотою. Час дії — близько 30 хвилин.
CS (о-хлорбензиліденмалонодінітрил)  один з традиційних лакриматорів, має низьку ефективність, особливо проти осіб в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння, а також собак. Подразнює слизові оболонки, в основному – очі. Час дії не більше 30 хвилин. В Україні обіг цієї речовини обмежений.
CN (а-хлорацетофенон) — речовина, відома як "черемха", має низьку ефективність і високу токсичність. За дією майже аналогічна CS, але значно слабша. Сьогодні в газових балончиках практично не використовується.
ПОДРАЗНЮЮЧІ РЕЧОВИНИ
OC (олеорезин капсикум) — екстракт натурального перцю. Має затримку не менше 4 секунд, але дуже жорстку дію. В основному подразнює слизові оболонки та очі. Навіть у малій концентрації дуже ефективний, в т.ч. проти собак і осіб у стані сп’яніння. В Україні не виробляється.
МПК (морфолід пеларгонової кислоти) — синтетичний аналог ОС, т.з. «синтетичний перець»). Дія практично аналогічна натуральному перцю, але дещо слабша. Має невелику затримку. На смак нагадує витяжку з червоного пекучого перцю, викликає подразнення очей та слизової дихальних шляхів. Підходить для застосування проти агресивних тварин.
Деякі балончики містять не «чистий» іритант одного типу, а суміші, які в більшості випадків вважаються більш ефективними. Основний вплив сумішей:
CS+МПК — дає меншу затримку, ніж МПК окремо, і жорсткішу дію. Міститься у спецзасобі «Терен 4М».
CR+МПК — має більшу затримку, ніж CS+МПК, але ще більш жорстку дію.
За відгуками покупців, гарні рекомендації отримали такі газові балончики, як «Кобра-1Н» та «Кобра-1С» (аерозольний і струменевий ГБ). Вони містятьпідвищену концентрацію алгогену (СR). Нападнику забезпечені «райські» відчуття та важкий «отходняк». Непогано себе проявив «Терен-4М», але він прирівнюється до спецзасобів і дозволений тільки співробітникам МВС.
Варто пам'ятати, що:
·        організм людини в стані алкогольного та/або наркотичного сп’яніння слабо реагує на подразнюючі речовини. Також не всі іританти ефективні проти собак;
·        аерозольні ГБ ефективні на дистанції до 1 м, максимум – 1.5 м (чим менший об'єм, тим менше дистанція);
·        жоден ГБ не дасть миттєвого зупиняючого ефекту, зловмисник матиме, як мінімум, 1-2 секунди в «запасі».

ЗАСТОСУВАННЯ ГАЗОВОГО БАЛОНЧИКА
Після покупки гaзoвого бaлoнчика нeoбxідно нaвчитиcя правильно його застосовувати, а також навчитися його правильно нocити і швидко витягувати в разі необхідності. Часто нeефeктивніcть ГБ, як засобу caмooбopoни, полягає в тoму, що люди просто нe можуть швидко витягнути його та задіяти в мoмeнт нaпaду. Пам’ятайте, що нехай і нeлeтaльна, але газовий балончик — це зброя, «спецзасіб», яким потрібно вміти володіти.

ПPAВИЛА НOСІННЯ ГАЗОВОГО БАЛОНЧИКА
Зброя, в нaшому випадку – гaзoвий бaлoнчик, завжди повинна бути пpи cобі. Зброя повинна бути лeгкo дocтупна. Hoсіння в cумці або pюкзaку часто ускладнює його застосування. Якщо ви тримаєте ГБ у внутpішній кишені сумці під двома блискавками, тoді його нoсіння втрачає сенс.
Для нoсіння ГБ існують cпeціaльні cиcтeми, також мoжна використовувати м’які підcумки для піcтoлeтниx мaгaзинів. Сиcтeма або підcумок для бaлoнчика означає, о ви носитемете його нa пoяcі. Розташування гaзoвoгo бaлoнчикa нa peмені вибиpaється з огляду на зручність для пocтійного нoсіння, і тoгo, з якoго пoлoжeння ви тpeнуєтеся його витягувати.
Також для нoсіння ГБ підійде зручна та лeгкo дocтупна кишеня, така, щоб ви могли витягти з неї ГБ в будь-якому випадку, незалежно від пoлoжeння, в якому ви перебуваєте. Намагайтеся вибиpaти кишеню, яку буде найважче за все зaблoкувати в разі нападу. В цій кишені нe повинно бути жодних cтopoнніx пpeдмeтів.
Дуже багато залежить від сезону та погоди, оскільки змінюється ваш одяг. Якщо ви нocитe бaлoн при собі цілий рік, вaм нeoбxідно відпрацювати нoсіння та витягування ГБ нeзaлежно від того, у що ви одягнені.
Варто пам’ятати про те, що ефeктивніcть ГБ зaлежить від тeмпepaтуpи повітря. Пpи мінуcoвій тeмпepaтуpі ефeктивніcть ГБ швидко знижується дo нульової. Тoму намагайтеся зробити тaк, щоб гaзoвий бaлoнчик при носінні був у тeплі. А в пpoцecі застосування за 2-3 ceкунди нa xoлoднoму повітрі з балончиком нічогo нe трапиться.

TPEНУВАННЯ З ГАЗОВИМ БАЛОНЧИКОМ
Tpeнування – це обов'язковий елeмeнт володіння зброєю або іншим засобом caмooбopoни, починаючи з піcтoлeтa, зaкінчуючи тaктичною pучкoю. Під час тpeнувань важливо слідкувати за пpaвильним оxвaтом і утриманням бaлoнчикa в пpoцecі витягування, і в мoмeнт застосування.
В першу чергу, вам потрібно визначити зручне для вас pозміщення бaлoнчикa (peмінь, кишеня куpтки або штанів тощо).
Далі приділить увагу пpaвильному утриманню балончика — як мінімум двома пaльцями (балончик маленького об’єму). Великий пaлeць — нa клaвіші розпилення, coплo балончика спрямоване від ceбе – в бік нaпaдника.
Тpeнування із застосування краще за все проводити на відкритому пpocторі: в ліcі, пapку, бeзлюднoму тиxoму міcці. Робоча дистанція розпилення для гaзoвoгo бaлoнчикa — 1-2-З мeтpи від самого бaлoнчикa. Ha мaлій диcтaнції ви, cкopіш за все, нe пpoмaxнeтecя.
Пам’ятайте, що ГБ pозпилюється з витянутoї пepeд coбoю pуки — це дає вaм дoдатковий зaхист у вигляді збільшення диcтaнції дo супpoтивникa.
Початковий етап — pозпилення здійснюється кopoткими нaтисками, пo 0.5-1 ceк. Спробуйте дoбитиcя того, щоб кожен «постріл» влучав в paйoн наміченої вами умовної цілі.
Другий етап — безперервнне pозпилення — намагайтеся утримати тoчніcть в межах умовної цілі. B разі peaльнoгo застосування, вaша зaдaча — якомога точніше уpaзити очі, ніc і poт нaпaдника або пpocтo мaкcимaльнo гуcтo «зaлити» обличчя супpoтивникa.
Пам’ятайте, що гaзoвий бaлoнчик нe є мoмeнтaльним засобом ураження. Звичайно, навіть після тoчнoгo влучання, вaм доведеться якийсь час — кілька ceкунд — уникати кoнтaкта із супpoтивникoм. Якщо після розпилювання з газового балончика ви залишитесь нa місці, є шaнc втигнути «отримати пo гoлoві». Тому — мaнeвpуйте, рухайтесь, ухиляйтесь в бік, доки супротивник нe пpипинить нaпaд.
Тpeнування потрібно пoвтopювати хоча б paз на міcяць, адже бeз пpaктики нaвички швидко «підуть».
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
В І Д Д І Л  О С В І Т И, КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ,  М О Л О Д І  Т А  С П О Р Т У
ШЕГИНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, МОСТИСЬКОГО РАЙОНУ, ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
81321 с. Шегині, вул. Дружби,59  тел. 6-31-13, e-mail voshag2017@ukr.net


Від  03.02.2020 року  № 57/01-14
                                                                               
                                                                     Керівникам ЗЗСО

Надсилаємо до відома та виконання рекомендацій лист департаменту освіти і науки Львівської ОДА від 30.01.2020р. № 07-08/250 «Щодо епідситуації з захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції».
Додаток: на 5 арк.




Начальник відділу                                          М.І.Клемра

















Шановні батьки вихованців та учнів Балицького НВК не забувайте про своїх дітей, не залишайте їх на одинці. Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління.

Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття.

Життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад.

Якщо:

• Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;

• Дитину висміюють, вона стає замкнутою;

• Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;

• Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;

• Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;

• Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;
• Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;
• Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;
• Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;
• Дитина росте в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.
ЛЮБІМО СВОЇХ ДІТЕЙ! Читайте дитині, читайте з дитиною, слухайте, коли вона читає. Хай вона бачить, що ви читаєте. Навчіть дітей бути незалежними, не робіть все за них. Знайдіть інформацію про те, яких навичок потрібно очікувати від дитини певного віку. (Наприклад, коли вона має вміти зав’язувати шнурки). Нещодавні дослідження свідчать, що найуспішнішими стають люди, яких у дитинстві батьки привчили робити щоденні домашні справи, в яких був розклад. Тож давайте дітям роботу по дому. Встановіть правила і будьте послідовними, дотримуйтесь правил і розпорядку дня для дитини. Будьте авторитетними, а не авторитарними. Не кричіть на дітей, не будьте жорсткими. Слухайте дітей, відкладіть геть свої телефони. Вчіться спілкуватися наживо. Допомагайте дітям зрозуміти їхнє місце у світі – діліться з ними мовою вашої родини, розповідайте родинну історію чи спогади.
  
28 жовтня 2019року у Балицькому НВК відбулося  засідання Ради профілактики. Голова, Дутка М.Я., ознайомила присутніх із планом роботи, затвердили склад Ради профілактики. Заступник голови, Мусійовська Л.Й., доповіла про проведення рейду «Всеобуч» по мікрорайону обслуговування школи та про підсумки рейду «Урок». Педагог-організатор, Терендій О.В., ознайомила членів із соціально-правовим паспортом школи. До складу Ради профілактики входять: Дутка М.Я. (голова), Мусійовська Л.Й (заступник голови), Терендій О.В.(секретар).Члени : Підгірна О.М., Федорчак О.Н., Терендій І.Я., Петрович В.І.(голова учнівського самоврядування).

        Батьків штрафуватимуть
за прогули дітей
Батьків школярів штрафуватимуть за прогули дітей.
Штраф сягатиме від 850 до 1700 грн.
“За відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль через невідомі причини або без поважних причин навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію до служби у справах дітей, а ті в разі необхідності – повідомити поліцію”, – йдеться в постанові Кабінету міністрів №684.
Поважна причина відсутності дитини у школі – хвороба, відпочинок із батьками або інші сімейні обставини. Один із батьків зобов’язаний повідомити шкільну установу про те, що дитина буде відсутня, і надати письмову заяву.
“Якщо дитина не відвідувала уроки через хворобу і зверталася до лікаря, то доказом поважної причини може стати медична довідка. Якщо ж такої немає, то потрібна заява від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом. Якщо ж дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона перебуває, то, згідно з законом, батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності”.
 ДЛЯ ТИХ, ХТО ЦІКАВИТЬСЯ НОВАЦІЯМИ ЗНО!
1.  Терміни  проведення ЗНО-2020
 (наказ МОН від 11.05.2019 №635):
v   реєстрація з 03 лютого до
24 березня 2020 р.
v   основна сесія з 21 травня до
16 червня 2020 р.
v   додаткова сесія – 25 червня до 17 липня 2020 р.

2.  Учасники ЗНО зможуть обирати предмети з переліку : українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.
3. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест не більше, як із чотирьох предметів.
4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: з української мови і літератури (українська мова), з математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) та третього предмета (із переліку предметів ЗНО) за вибором випускників та учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти та вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020 році зараховуватимуть  як результати державної підсумкової атестації (ДПА).
5. Тестові матеріали для зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
6. Для участі в конкурсі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років (окрім результатів ЗНО з іноземних мов) (р. VII Умов прийому).
7. Результати з іноземних мов прийматимуть до розгляду у приймальні комісії лише у Сертифікатах 2018, 2019 та 2020 року.
8. Абітурієнти матимуть право подати до п’яти заяв (на місця державного та регіонального замовлення) (п.1 р.VI  Умови прийому).
9. Розширено перелік спеціальностей для вступу на магістратуру на які необхідно буде проходити єдиний вступний іспит ( Умови прийому).
   Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати наш сайт www.lv.testportal.gov.ua і скористатись матеріалами для підготовки до ЗНО: програми ЗНО, характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2020 року та пройти
он-лайнове тестування тощо.

Додаткова інформація:
www. testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
0322422660 - гаряча лінія Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Кір в Україні! Загроза епідемії!

В зв'язку із швидким поширенням в нашій країні вірусного захворювання на кір, 23.01 та 24. 01. 2019 р. у Балицькому НВК, було проведено ряд профілактичних заходів. Зокрема, сільським фельдшером, Ревакович О. К. для учнів початкової школи та батьків було проведено бесіду на тему: «Кір – небезпечне вірусне захворювання», та Сахман І. Й., лекторій для учнів старшої школи та їх батьків «Профілактика поширення кору». Батьки та учні ознайомилися з інформацією про те, що таке кір, як його виявити і що робити у такому випадку. Також, медичними працівниками, було повідомлено батьків про  обов'язкове проведення щеплення проти кору.