НУШ 2

2 кл. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ" (кл. кер. Кечур Д.О.)
Гроші часто називають одним з найбільших винаходів людства . Гроші зачаровують людей. Люди придумують найоригінальніші способи , щоб роздобути їх і найрізноманітніші способи , щоб їх розтратити.
Гра, у яку сьогодні грали учні 2 класу надихнула дітей дізнатися більше про гроші та їх заощадження, проте , як заробляти , управляти власними фінансами. Для цього діти використовували свої власні копілки та продовжували формувати уявлення про гроші , сприяли розвитку творчої ініціативи.
Сподіваюсь , що знання та навички стануть у нагоді нашим вихованцям.







2 клас. ДО 210-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
І голос твій нам душу окриля... (кл. кер. Діана Кечур)
Тарас Шевченко сьогодні, як ніколи, близький нам своїм незборимим прагненням свободи, волі й переможного духу. Кобзар сприймається як сучасник , попри те, що цього року вже 210-й день його народження.
До відзначення Шевченківських днів долучилися й учні 2 класу. Маленькі патріоти, щиро, від душі читали поезії Тараса Шевченка, в ігровій формі дізналися цікаві факти про життя і творчість Кобзаря . Діти зрозуміли, що Тарас Шевченко - символ України та миру





СТЕЖКАМИ РІДНОЇ МОВИ
(2 клас, кл. кер. Кечур Д.О.)
Рідна мова — найкраща, наймелодійніша, найсолодша й «найсмачніша» для кожної людини. Мова — це не просто засіб спілкування. Це — дух батьківської хати, національна ознака й символ кожного народу.
Прислівʼя та приказки, які віками передавалися з уст в вуста
втілюють красномовність і мудрість народу, засвідчують його ставлення до своєї мови.
21 лютого з учнями 2 класу була проведена вікторина «Стежками рідної мови». Діти читали вірші, виконували різні завдання і вкотре переконались ,що найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в якій народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почуття.





НЕБЕСНА СОТНЯ. ХАЙ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЛИШИТЬСЯ ЗА ВАМИ!
(2 клас, кл. кер. Кечур Д.О.)
А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав.
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду сотник—молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній, сивий-сивий…
І рани їхні вже їм не болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла.
Сьогодні учні 2 класу Балицького НВК згадали тих, котрі заплатили високу ціну - своє життя за нас , за світле майбутнє . З учнями проведено годину спілкування «Небесна Сотня. Хай вічна пам’ять лишиться за Вами».
Вічна пам’ять Героям України загиблим на Майдані!

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ! (Денис М.Я., Кечур Д.О., кл. кер. 2,3 класів)
Щиро бажаємо завжди любити свою країну, пишатися своєю історією та своїм народом. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, миру та світлу надію

2 клас #VII_ШКІЛЬНИЙ_ФЛЕШМОБ_"УКРАЇНА КОЛЯДУЄ". ДЯКУЄМО ЗСУ! ХРИСТОС СЯ РОЖДАЄ! СЛАВІМО ЙОГО!
СВЯТА РОДИНО, МОЛИСЯ ЗА ЗСУ І ЗА НАС ГРІШНИХ!
Колядка "Бог ся рождає" виконують учні 2 класу, класний керівник Кечур Д.О.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ.
Флешмоб "ЗРОБИ ФОТО З ХУСТКОЮ"
(2 клас, Кечур Д.О.)



2 КЛАС. СВЯТО МИКОЛАЯ.
(кл. кер. Кечур Д.О.)
День святого Миколая – одне з найулюбленіших свят, адже українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником знедолених, який завжди несе Добро. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти: малеча знає, що за слухняність, старанність, працьовитість Святий Миколай принесе їм безліч подарунків. Всі чемні учні 2 класу отримали подарунки. На закінчення свята директор школи Павелчак Я.М. подякував нашим діточкам за гарне свято. Надіємося, що наші діти будуть старатися не бешкетувати, вчитися, розвиватися і знову виглядатимуть свого Миколайчика



НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ
(Денис М.Я., кл. кер. 3 класу та Кечур Д.О., кл. кер. 2 класу)
"Читання -найкраще навчання",-ствержує народна мудрість.Неможливо не погодитися з цими словами.В цьому переконуєшся щоразу,коли мова заходить про роль книги в житті людини.Адже книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму.Книга навчає рідної мови,розкриває красу поетичного слова.
Метою виховної бесіди було прищепити сучасному підростаючому поколінню любов до книжки, дбайливого ставлення до неї.Між учнями 2-3 класів пройшов конкурс на кращу розфарбовку улюбленої книжки.Гра ,,Відгадай казку", вікторину"Подружись із книгою".Учні другого і третього класів ділилися враженнями про найцікавіші книги з домашньої бібліотеки, демонструючи їх.
День, присвячений любові до книги пройшов на високому рівні і допоміг учням у встановленні індивідуальності, формування потреби й уміння використовувати засвоєні знання в повсякденному житті.
Ритм життя сучасних людей настільки стрімкий,що інколи буває важко знайти вільний час для читання.Так, звичайно,не потрібно відмовитися від усіх благ цивілізації, адже вони нам приносять користь.Та варто пам'ятати про книгу,яка дарує нам моральне задоволення та істинні хвилини щастя.Тож нехай книги входять в кожен дім,приносячи безмежне задоволення спілкування з безцінним скарбом знань та досвіду



УКРАЇНА ПАМ‘ЯТАЄ
Голодомор-сплановане знищення українського народу, організоване тодішньою владою у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Учні 2 класу(кл.кер. Діана Кечур) долучились до акції та запалили у вікні своєї домівки свічку, як символ пам’яті та віри у майбутнє.
...ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!

МИ ГІДНІ БУТИ ВІЛЬНИМИ! (2 клас, кл. кер. Кечур Д.О.)
День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України.
21 листопада з учнями 2 класу проведено годину спілкування «Ми гідні бути вільними!» Учні ознайомились зі значенням слів : "гідність" та "свобода". Вшанували пам'ять воїнів-героїв, що загинули, захищаючи гідність та свободу рідної держави



ЖИТТЯ НАЙДОРОЖЧИЙ СКАРБ (2 клас, кл.кер. Діана Кечур)
Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.
Тиждень безпеки дорожнього руху мета якого було підвищення рівня безпеки дорожнього руху, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому








ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН (2 клас, кл.кер. Кечур Д.О.)
4 жовтня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день тварин, покликаний привернути увагу до прав тварин та їх добробуту. Упродовж занять школярі знайомляться із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.


СВЯТО КОЗАЦТВА
(2 клас, кл.кер. Кечур Д.О.)
Козаки є уособленням сміливості і мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Що стосується традицій на День козацтва: в мирний час у багатьох містах України люди влаштовували тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій - виконання гопака - народного українського танцю. Молоді люди змагаються між собою в цьому мистецтві, вихваляючи своїх предків. Зараз, в період воєнного стану, всі масові заходи заборонені, тому національне свято відзначити з розмахом не вийде, однак, віддати данину поваги своїм предкам і привітати сучасних захисників країни все-таки варто



ДІТИ ХОЧУТЬ ПЕРЕМОГИ, ДІТИ ХОЧУТЬ МИРУ!
(2 клас, кл.керівник Кечур Д.О.)
Міжнародний день миру — це день, присвячений просуванню миру та зменшенню конфліктів у всьому світі. Ця важлива подія щорічно відзначається 21 вересня. Головним символом є голуб миру, зображення якого часто використовується під час заходів та акцій, присвячених цьому дню.
Активно долучились до заходів присвячених Міжнародному дню миру і учні 2 класу. Дякуємо ЗСУ






П’ятниця  – День рідної мови, в рамках якого вчителька 1-го класу, Реведжук Г. М., провела відкритий урок з української мови на тему «Буквосполучення [дз ’]. Текст. Тема тексту. Ключові слова. Робота з дитячою книжкою: читаю казки про тварин». Протягом уроку учні мандрували до країни Мовознавії, де вони поринули у чарівну мелодію українського слова. Цікаві завдання, проблемні ситуації, загадки, мовленнєві вправи спонукали дітей до засвоєння навчального матеріалу. Далі діти поринули у чарівний світ:  працювали  з дитячою книгою, відгадували уривки з казок, відгадували казкових героїв. А насамкінець дітки переказували казочки, які прочитали вдома. Гостею уроку була Снайчук Й. Б., шкільна бібліотекарка.





ЧЕТВЕР
День здоров’я (кл. кер. 1 класу Реведжук Г.М.)
В цей день для учнів 1 та 2 класів було проведено спортивні змагання «Виростаймо здорові, всі веселі та бадьорі». Для юних спортсменів урок розпочався із організаційних вправ.
Про враження від конкурсу можна сказати словами дитячого віршика:
Ми весело змагаємось
І весело стрибаємо.
Дрижать у школі вікна
Коли ми виступаємо.
Побувавши на такому змаганні, будеш певний, що діти будуть завжди дружити зі спортом. А це найголовніше! Нелегкою була боротьба, адже всі старалися і намагалися перемогти. Але перемогла, як завжди, дружба і гарний настрій. Гостями уроку були Мусійовська М.Б., вчителька англійської мови та Денис М. Я., вчителька початкових класів.
















СЕРЕДА
Краса. Світ краси. Квіти в житті людини (1 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)

Вже дихнуло весняним теплом. На деревах і кущах розпускаються листочки. Все в природі оживає, неначе одягається в коштовні шати. Ясне сонечко покликало в гості до наших першокласників тиждень «Світ рослин». Свіжий вітерець надихнув наших учнів на нові творчі здобутки. Протягом тижня діти дізналися багато цікавого та корисного про рослини. Щоб дослідити етапи розвитку рослин, вони спостерігали за першими весняними квітами в природі, доглядали за кімнатними рослинами. Крім того, створили правила поведінки у природі. На закінчення тижня з дітками було проведено виховне заняття «Краса. Світ краси. Квіти в житті людини». Квіти – незамінна за своєю універсальністю річ. Саме із ними доволі тісно пов’язаний духовний світ людини. Квіти непомітно роблять свою велику і важливу справу — облагороджують людей, прикрашають їхнє життя. Під час заняття для учнів була проведена вікторина „Чи знаєш ти квіти своєї місцевості?”. Також діти виконували інтерактивні вправи, відгадували загадки, слухали легенди про квіти. На завершення заняття всі разом створили букет бажань. Гостею уроку була Мусійовська Л. Й., заступниця керівника закладу з НВР.


















ВІВТОРОК
Цікава математика для першокласників "Додавання і віднімання одноцифрового та двоцифрового числа" (1 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
День знань
Горішок знань міцний.
Та відступати ми не звикли!
Зернятка знань здобути нам допоможуть
«допитливість», «цікавість», «інтерес»
Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями. Сьогодні для учнів 1 класу було проведено відкритий урок з математики, який провела Реведжук Г. М. Дітки показали свої здібності швидко обчислювати, логічно мислити та весело спілкуватися під час змагань. Гостею уроку була Мусійовська Л. Й., заступник керівника закладу з НВР.










ПОНЕДІЛОК
Екскурсія у цікавий світ природи "Що спільного між усіма рослинами"
(1 клас, класний керівник Реведжук Г.М.)
Ми з вами в цьому світі не самі -
Живуть тут звірі, птахи і комахи.
Одним повітрям дихаємо ми
І разом ходимо ми під небесним дахом






















Історія і традиції святкування Великодня в Україні

🌿Великдень🌿 – одне з найважливіших та  найвеличніших свят для всіх українців. Хоча вже другий рік поспіль відзначаємо його під час повномасштабної війни, однак ще більше продовжуємо вірити, що наша країна буде вільною та щасливою! Учні 1 класу, разом з класним керівником Реведжук Г.М., вирушили в цікаву мандрівку пов’язану з історією та традиціями цього світлого свята. Діти дізналися, що  у цей день християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті.  Вважається найважливішим християнським святом, котре вказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. Діти познайомилися не тільки з традиціями святкування Великодня на Україні, а й заглянули до таких країн , як Італія, Німеччина, Франція, Австралія, а ще - співали дитячі великодні пісеньки.

ДЯКУЄМО ЗАХИСНИКАМ, які сьогодні на передовій виборюють вільне майбутнє для рідної країни!💙💛

Молимося за Україну,

за наших мужніх воїнів!🙏

Христос Воскрес!🌿

Воістину Воскрес!





















В рамках методичної декати з учнями 1 класу проведено урок -подорож на тему: "Закріплення додавання та віднімання в межах 10" з використанням ігрових вправ. На уроці учні здійснили подорож до країни Знань разом з героєм казки „Колобок”, отримуючи завдання на станціях. Дітям було  цікаво подорожувати сторінками математики з казковими героями. Вони вправно виконували практичні завдання, грали ігри, виконували завдання в групі, в парах, індивідуально з використанням інтерактивних та LEGO-технологій. За казковим сюжетом, малята згадували, відтворювали та розповідали зміст казки «Колобок», виконували різноманітні пізнавально-практичні завдання від Зайчика, Вовчика, Ведмедя та Лисички на порівняння величин і кількості предметів, цікаві та захоплюючі вправи на орієнтування на площині. В ході гри школярі отримали емоційно-позитивний заряд. З поставленими завданнями діти впорались, вони впевнено і активно складали «Танграм», «Доміно». А найбільше сподобалось творче завдання: будувати з геометричних фігур будиночок. Дуже приємно, що першокласники можуть не тільки розв’язувати цікаві завдання, а й вміють підтримувати один одного. Діти, граючись, відпрацьовували свої математичні уміння та навички. Завершився урок емоційно та позитивно.  Учні смайликами показали свої враження від уроку.

Гостями уроку були Федорчак О. Н., вчителька історії та Гнєтньов О. С., вчитель англійської мови, які подякували за цікавий та змістовний урок. І побажали успіхів у подальшому навчанні.


























Тарас Шевченко - син українського народу, Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність.
З нагоди відзначення дня народження великого  Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, з учнями 1 класу проведено виховне заняття. Першокласники знайомились з творчістю Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, читали вірші, знайомились з картинами творця, слухали пісні, написані на його вірші, грали в ігри «Чарівна скринька», «Розсипанки», працювали з пазлами та з цеглинками LEGO. Діти показали свій талант під час створення мініпроєкту  на тему  «Тарас Шевченко –Великий кобзар». Віддаючи шану пам'яті геніального сина України ми з новою силою усвідомлюємо велич незабутнього Тараса… Україна була для нього всім, і він є нині всім для українців.










#UAразом Ранкова зустріч у 1 класі під назвою “#ДЕНЬ ЄДНАННЯ!”
(кл. керівник Реведжук Г.М.)
Минув рівно рік, як це свято ввели у наші календарі. За цей час багато чого змінилося, але одне залишається незмінним — наша возз’єднаність, віра у краще та любов до кожного куточка країни! У День єднання України бажаємо нам усім миру, щоб всі герої повернулися до своїх домівок та почали святкувати довгоочікувану перемогу. А наша єдність нехай залишиться міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності.






1 КЛАС. СВЯТО МИКОЛАЯ
(кл.кер. Реведжук Г.М., бібліотекарів Павелчак Л.Й.)
Миколай Чудотворець був і залишається одним з найбільш шанованих у народі святих. Його ікони були в кожній оселі, і саме він обдаровував у цей день «чемних і слухняних діточок». Цього свята з особливим нетерпінням чекають діти, бо щиро вірять, що добрий покровитель допоможе здійснити їхні найзаповітніші мрії, принесе подарунки і солодощі. З метою розширення знань учнів про традиції українського народу, про доброчинні справи Святого Миколая, сприяння розвитку творчих здібностей дітей та виховання в учнів любові до ближнього, почуття доброти та милосердя 19 грудня в 1 класі був проведений урок- квест під назвою «Засвіти зірку Святому Миколаю». Діти розповідали вірші, співали пісень, танцювали, грали в ігри та виконували різні завдання. Під час виконання завдання «на небі» запалювали зіроньку, яка освітлювала шлях Миколаю на свято. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконують, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали солодкі подарунки, від яких на обличчях з’являлася щаслива усмішка, дитяча радість. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, веселих свят та незабутніх зимових канікул. Щиро дякуємо помічнику Святого Миколая (Павелчак Л. Й.), батькам та старості с. Баличі Терендій Г. Є. що завітали на свято до наших діточок. Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися. Віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми, які в майбутнє заберуть із собою і народні традиції, і звичаї. Щоб так і на наступний рік відбулося – наші діти будуть старатися не бешкетувати, вчитися, розвиватися і знову виглядатимуть свого Миколая у морозяне віконце. Всім здоров'я та здійснення мрій. Нехай Святий Миколай принесе добро та щастя у кожну родину.
























З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань правил дорожнього руху з учнями 1 класу проведено виховне заняття з елементами вікторини «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай» із застосуванням фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні активно долучилися до вивчення, повторення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях села та поза його межами у якості пішоходів і велосипедистів, правильної поведінки пасажирів у громадському транспорті, розглядали ситуації на дорогах, ділилися своїми знаннями, розгадували загадки, виконували завдання Світлофора, пригадали види та значення дорожніх знаків, відповідали на питання вікторини. Наприкінці уроку школярі переглянули відеоролик про  наслідки безпечної поведінки учасників дорожнього руху.








1 КЛАС НУШ!
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, демонстрацію її краси, багатства, літературної довершеності.
До цього свята долучилися і учні 1 класу. Першачки з цікавістю дізнавалися, дивувалися, відгадували, пізнавали незвідані таємниці рідної мови.















ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ – 2022
Щоб  навчити цінувати власне здоров’я,  виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом в НВК  щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень. Не виключенням став і цей рік. Новий навчальний рік розпочався для учнів 1 класу НУШ весело та цікаво. А розпочався він з проведення Олімпійської декади, присвяченої Дню фізичної культури та спорту.  У рамках цієї декади класний керівник 1 класу НУШ Реведжук Галина Миколаївна разом з учителем фізичної культури Буциком Олексієм Миколайовичем провели Олімпійський урок, Інтелектуальну гру «Ігри, що підкорили світ», під час якої учні активно відповідали на поставлені їм запитання, ігри-естафети «Спорт - це гра, і радість, й рух!», ранкову гімнастику ʺНа зарядку всі шикуйсь!ʺ . Першокласники цей тиждень запам’ятають надовго, адже отримали безліч емоцій, позитивних вражень. А рухливі ігри на свіжому повітрі додали ще й здоров’я. З гарним настроєм та великим задоволенням закінчився  Олімпійський тиждень. Ми з гордістю можемо сказати, що в нашій школі ростуть сильні, сміливі, спритні учні.
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, 1 КЛАС!
2022-2023 н. р.
ВИПУСК #НУШ-2022! ПРОЩАВАЙ, ПОЧАТКОВА ШКОЛО!
У день, коли на вулиці буяє зеленню і цвітом літо, сонце пестить нас своїм золотим промінням, а прийдешній день несе нове, незвідане до сьогодні життя, приходить пора прощання з початковою школою. Звичайно, розтавання завжди сумне. Але це розтавання означає завершення одного етапу життя та початок другого. Є у нашого народу гарний і благочестивий звичай – на початку і в кінці будь-якої справи просити благословення Господнього. Закінчення школи – відповідальний етап і для випускників початкової школи. Попереду нове невідоме, але прекрасне життя. Незвичне, часом складне і незрозуміле, зі своїми радощами і проблемами, з новими звершеннями і перемогами. Нове прекрасне життя! Тому, щоби подякувати Богові за щасливі роки навчання у початковій школі, випускники 4 класу зібралися на Божественну Літургію у храм Різдва Пресвятої Богородиці. Святковим був цей день тому, що не завжди можна побачити у храмі таких красивих хлопчиків і дівчаток. Гарно прибрані у вишиванки та білі платтячка, вони зранечку прийшли до церкви. Разом з ними – батьки, родичі, а також перша вчителька Реведжук Г. М. Усі учні приступили до святого Причастя. По завершенні Літургії о. Ігор привітав маленьких випускників, побажав многих і щасливих років життя, а також в пам’ять про цей день кожному вручив благословенну іконку. Після храму діти разом з своїми батьками та родичами прийшли до школи на родинне свято «Прощавай, початкова школо!» Як одна прекрасна мить пролетіли 4 роки навчання в початковій школі. За цей час школа стала для четвертокласників другою домівкою. Вони подорослішали, отримали грунтовні знання і своїми успіхами у навчанні довели, що готові стати п`ятикласниками. Чотири роки діти разом піднімалися першими найважчими східцями Країни Знань. Училися читати, писати, рахувати, дружити, жити за правилами рідного шкільного дому. Непростими були перші шкільні вершини. За цей час маленькі пташенята перетворилися у справжнісіньких змужнілих, впевнених у собі лебедів, які готові до польоту у середній, а згодом і в старшій школі. І ось тепер вони – випускники початкової школи. Керівник закладу Павелчак Я. М. у своєму виступі привітав випускників – початківців з успішним завершенням першого етапу навчання і побажав гарного відпочинку та подальших успіхів у підкоренні вершин в Країні Знань.Під час свята перша вчителька Галина Миколаївна вручила учням дипломи, а батькам - подяки за допомогу та активну участь у шкільних справах. Свято пройшло на позитивній хвилі з ледь помітними нотками суму. В очах батьків бриніли сльози радості і гордості за своїх дітей. Емоції і почуття переповнювали всіх присутніх. Перегорнута ще одна сторінка шкільного життя. Попереду нові вчителі, друзі, предмети, перемоги… Тож легкої дороги вам, любі діти!

#МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ (4 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
Хай щастю дитини не буде кінця!
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Потрібно пам’ятати, що День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою.
У День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сім'ї та всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки освітлюють нашу планету, і кожен із маленьких жителів нашої землі буде здоровим і щасливим.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.












 ДЕНЬ ЄВРОПИ          
                   
Європа – наш спільний дім!
Європа – колиска усіх країн!
Шляхом єдиним прямуємо до мети!
Європа – це дім, де живемо я і ти!
    9 травня в Україні відзначають День ЄвропиДля українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури з учнями 4 класу проведено годину спілкування «Європа – наш спільний дім».
Учні переглянули презентацію і ознайомилися з деякими історичними подіями, а саме: коли був заснований Євросоюз, які країни увійшли до нього, прослухали гімн Євросоюзу, здійснили подорож «10 визначних пам’яток країн Європи»; переглянули відеоролик “Дітям про Євросоюз”, пройшли онлайн-тест «Як добре я знаю Європу?». Бажаючі учні  взяли участь у творчій вправі «Єдність».
Дітей було ознайомлено з тим, що ми живемо не просто в Україні, а в країні, яка є найбільшою державою Європи.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.













Христос воскрес! Радійте, діти, 
Біжіть у поле, у садок, 
Збирайте зіллячко і квіти, 
Кладіть на Божий Хрест вінок! 

Нехай бринять і пахнуть квіти, 
Нехай почує Божий рай, 
Як на землі радіють діти 
І звеселяють рідний край.

На вас погляне Божа Мати, 
Радіючи з святих небес... 
Збирайтесь, діти, ну ж співати: 
Христос воскрес! Христос воскрес!













ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
НЕБЕСНА СОТНЯ. ВОНИ ТРИМАЮТЬ НЕБЕСА (4 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
«Вас пам’ятати будемо завжди
Із вами будемо боротись за країну
За ту країну, де нема брехні
За нашу й вашу мирну Україну…»
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, з учнями 4 класу було проведено виховну годину «Небесна Сотня. Вони тримають небеса», приурочену вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Вчитель початкових класів Реведжук Г. М. нагадала учням про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну, підкреслила, що з події Революції Гідності почався новий етап розвитку Незалежної України. Школярі переглянули фільми «Реквієм по Небесній Сотні», «Україно, встань з колін» та виготовили паперові ангелики, які стали символом жахливих подій: смертей, розстрілів. Ангели все пам’ятають, пам’ятаймо і ми. Важливо не забувати такі страшні події, щоб вони не повторитися знову.










ДЕНЬ ЄДНАННЯ




ДЕКАДА ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ
ЄДИНА КРАЇНА - ЄДИНИЙ НАРОД (4клас, кл. кер. Реведжук Г. М.)
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. В Акті злуки проголошувалося: «Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка». В знак шани та об’єднання українських земель з учнями 4 класу було проведено годину спілкування «Єдина країна-єдиний народ», на якій вихованці навчального закладу ще раз продемонстрували нероздільність нашої держави та єдність українського народу – народу з кращими традиціями поетичної та працелюбної української нації. Під час заняття учні утворили обійми єдності, розгадували кросворд, створили газету «Україна єдина!», на сердечках писали побажання Україні та переглянули документальний фільм «День соборності України. Акт Злуки: відтворення історичної правди». Ідея соборності, тобто єдності – дуже важлива для нас! Реалізація ідеї соборності – запорука успіху України! Пам’ятаймо про це! Тож будьмо соборні, будьмо єдині у розбудові власної держави, спільно творімо добрі справи!









V ШКІЛЬНИЙ ФЛЕШМОБ "УКРАЇНА КОЛЯДУЄ"
Колядка "Веселая нам новина"
(4 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
КВЕСТ-ГРА "ЗАСВІТИ ЗІРОНЬКУ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ"
(4 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
Наш народ у році має гарних свят багато,
Та ніяке не замінить дітям одне свято.
Коли зимонька надходить, земля примерзає,
До діточок іде в гості свято Миколая.
Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали їх покровителем і заступником. Тож саме вони найбільше чекають на це свято.
День Святого Миколая – свято несподіванок і дарунків, що їх шукаємо зранку в себе під подушкою. Це така собі приємна передмова до суцільного зимового святкування – Нового року і Різдва.
Сьогодні для учнів 4 класу день минув весело і цікаво, адже до них завітав Святий Миколай, який є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти та милосердя. Для учнів була проведена квест-гра "Засвіти зіроньку до Дня Святого Миколая". Діти розповідали вірші, співали пісень, танцювали, грали в ігри та виконували різні завдання. Під час виконання завдання «на небі» запалювали зіроньку, яка освітлювала шлях Миколаю на свято. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконують, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали солодкі подарунки, від яких на обличчях з’являлася щаслива усмішка, дитяча радість. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, веселих свят та незабутніх зимових канікул. Щиро дякуємо помічнику Святого Миколая (Буцику О. М.), що завітав до наших діточок та практичному психологу Пилип В. М.
Всім здоров'я та здійснення мрій. Нехай Святий Миколай принесе добро та щастя у кожну родину.

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЛЕШМОБ "ЗРОБИ ФОТО З ХУСТКОЮ"
ДАЙ МЕНІ, МАМО, ХУСТКУ НА ЗГАДКУ!
(4 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє…
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
Час невблаганний… Місяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. Тільки пам’ять назавжди залишається з нами… Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-19221932-1933, 1947років. Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932  33 років. День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій залишається пам’ятною датою для    багатьох нащадків тих, хто помер від великого Голоду у 1932-33 роках.                                       26 листопада у 4 класі пройшов урок-пам'ять до Дня пам’яті жертв Голодомору "Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав". Діти були ознайомлені з трагічними сторінками тих страшних подій української історії та фактами Голодомору. Хочеться, щоб діти  зрозуміли, що голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. І хоча людиноненависницький комуністичний режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, йому це так і не вдалося. Долаючи неймовірні труднощі, народ вижив, переміг тоталітарний режим.                                                                                           
Наприкінці уроку учні виготовили незабудки пам'яті та вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.


















ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
ХТО ВМИРАЄ В БОРОТЬБІ– В СЕРЦЯХ ЖИВЕ ПОВІКИ
(4 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Саме 22 листопада з учнями 4 класу проведено годину-пам’яті «Герої Майдану – борці за свободу, що долю змінили цілого народу!». На заході використовувалися відеофрагменти, кліпи про події часів Революції Гідності. Вихованці з особливим трепетом у душі прониклися патріотизмом і бажанням стати гідними громадянами України. Не забуваймо тих героїв, які виявили сміливість і боролися за права людини, за наші громадянські права, за нашу свободу!
















ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Участь в on-line конкурсі Всеукраїнського проєкту «На Урок»
(4 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
Учні 4 класу стали учасниками on-line конкурсу Всеукраїнського проєкту «На Урок», який присвячений Дню Гідності та Свободи. Сьогодні директор НВК Павелчак Я.М. привітав учасників із перемогою та вручив усім учням дипломи І ступеня та подякував Реведжук Г.М. за організацію та проведення конкурсу.
Конкурс допоміг нашим вихованцям дізнатися більше про те, як зароджувалося народовладдя в Україні, з'ясувати значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність» а також доповнив їх уявлення про обов'язки та права громадян.
Вітаємо переможців конкурсу!

Всі ми різні – всі ми рівні
Всі люди на землі різні, за зовнішністю, характером, за можливостями або здібностями. Але ніколи не можна забувати, що за будь-яких обставин і в будь-якій ситуації ми повинні залишатись людьми і пам'ятати, що нас оточують такі ж люди: кожен зі своїми власними особливостями характеру або рисами зовнішності. Навчання толерантності починається з дитинства, бо маленьку людину варто вчити не просто бути «такими, як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
З нагоди Міжнародного дня толерантності з учнями 4 класу проведено виховне заняття «Всі ми різні – всі ми рівні». З метою формування в учнів поняття «толерантність»; формування толерантного ставлення до оточуючих, до суспільства; розвиток фантазії, уяви та творчих здібностей.
На початку заняття учасники отримали повідомлення про історію виникнення дня толерантності, та її види. Під час заняття учням пропонувалося висловити свою думку щодо їх уподобань у вигляді вправи «Асоціативний ряд». Учасники методом «мозгового штурму» добирали слова, до кожної букви зі слова толерантність.
На завершення заняття була проведена вправа з рефлексії «Легкі хмаринки», яка надала можливість дітям відновити сили, та бути бадьорими.  Також діти створили «Дерево толерантності», на гілках якого зростають плоди доброти, людяності та щирості.
Кожен клас — це маленька родина. І хочеться, щоб в цій родині завжди панували доброта, повага, взаєморозуміння, не було б ні лайки, ні сварок та використати слова Б. Шоу «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного – навчитися жити на землі». Тож хотілося висловити надію, що наші учні будуть завжди пам'ятати, що толерантність врятує світ. 






ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
П’ЯТИЙ ДЕНЬ
МОВО УКРАЇНСЬКА, МОВО СОЛОВ'ЇНА!
(4 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
Мова – надбання предків, наше багатство. Про це ми повинні пам'ятати кожного дня, а особливо – в День української писемності та мови. Дві команди учнів 4 класу стали учасниками інтелектуальної гри - конкурсу знавців української мови "Мово українська, мово солов'їна". Із вступним словом- вітання до гравців звернулася вчителька початкових класів Реведжук Г. М. Оцінювали ерудованість та спритність учнів почесне журі: Буцик О. М. та Терендій О. В. Вікторина проходила в декілька етапів, зокрема, розпочали гру з представлення команд: «Мовознавці» та «Словограй», далі розпочався батл ерудитів у таких творчих конкурсах: "Мовне асорті", "Скажи без затримки", «Граматичний турнір», «Вгадай фразеологізм», «Відгадайко», «Склади прислів’я». Окрім того, капітани команд Гнатик Вероніка та Ірочко Софія змагалися у конкурсі «Словникар». Також відбувся додатковий конкурс на кращого читця віршів. Четвертокласники довели, що з мовою рідною вони на "ти", бо добре її знають, і водночас на "ви", бо її поважають і нею пишаються. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Захід, присвячений українській писемності та мові, ще раз показав, що четвертокласники справжні патріоти своєї держави, котрі люблять, цінують і поважають рідну українську мову. Адже наша мова – це великий дар, і ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для майбутнього.












103 РІЧНИЦЯ ВІДЗНАЧЕННЯ ЗУНР
ЗУНР – ПРОВІСНИЦЯ ДЕРЖАВИ УКРАЇНА
(4 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
«Пригадаймо: золотіла тиха осінь,
Застеляла жовтим листям княжий Львів
Із війни ішли батьки, голодні й босі,
Їх обов’язок у рідне місто вів… »
Р. Завадович
До 103 річниці утворення ЗУНР 5 листопада з учнями 4 класу( кл. кер. Реведжук Г. М.) проведено інформаційну хвилину «ЗУНР – провісниця держави Україна». За словами класного крівника, це свято для кожного українця. Адже у цей день, 1 листопада, українська нація довела, що сильна. “ЗУНР – це одна із найзначущіших сторінок в нашій історії. Це незворотній початок великої незалежності. У нелегких умовах, розшарпані зовнішніми ворогами, ми все ж змогли встановити українську державу на західній Україні”. Головною метою було донести дітям, що боротьба за Незалежність України продовжується. І ми маємо пишатися нашими героями, які тоді і сьогодні стоять на захисті наших кордонів і мирного неба.










ТИЖДЕНЬ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ "Я МАЮ ПРАВО..."
Обирай життя без булінгу
23 вересня з учнями 4 класу була проведена година спілкування «Обирай життя без булінгу».
Метою заходу було ознайомити дітей з актуальністю проблеми булінгу та насильства у шкільному середовищі, вчитися розпізнавати насильство, дати визначення поняттю «булінг»,  зрозуміти чим відрізняється конфлікт від булінгу, вчитися не допускати булінгу в класному колективі, виховувати  доброту, чуйність та взаємоповагу один до одного, виховувати у дітей почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя; запобігати дитячому насиллю.
Під час години спілкування учні ознайомилися з поняттями «булінг» та «конфлікт», переглянули відео «Як діяти в ситуації булінгу». 
Щоб перевірити, чи школярі зрозуміли, що являється насильством, а що ні, була виконана вправа «Міф чи реальність».
А щоб учні краще засвоїли матеріал, було проведено вправи «До кого звертатися у разі булінгу», «Відповідальність за вчинення булінгу».
Також школярі подивилися мультфільм про пташок, який показав, що будь-які конфлікти впливають на кожного, і кривдник завжди рано чи пізно буде покараний.
На завершення учні пограли в ігри «Рука допомоги», «Клубочок передай, слова добрі називай», повторили правила «Як бути добрими друзями» та створили колаж «Наші долоньки проти насильства»

 



 
ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 2021
Найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією нашого закладу освіти стало проведення Олімпійського тижня до Дня фізкультури та спорту. До проведення заходів долучилися учні 4 класу разом з учителем фізкультури Буциком О. М. та учителем початкових класів Реведжук Г. М., які провели яскраву спортивну програму «Фізкульт–Ура!», під час якої діти продемонстрували свої спортивні здібності, згуртованість та дружбу. Різні змагання, конкурси, естафети, веселі старти, - все це чекало на учнів під час проведення змагань. Величезне емоційне напруження, спортивний азарт, переживання змішалося під час проведення комплексної естафети між учнями, яка закінчилася в нічию та перемогла дружба





Перший урок 2021
 "Щоб у серці жила Україна"



ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ (3 клас, Реведжук Г.М.)
В рамках тижня охорони праці "ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ" з учнями 3 класу проведено виховне заняття, спрямоване на надання знань учням про основні принципи безпечного щодення. Адже сучасне життя сповнене різноманітних несподіванок, а часом і небезпек. Біда може трапитися будь-де: в побуті, на вулиці, на природі, в школі і вдома. Кожен може потрапити в такі умови, коли вплив несприятливих навколишніх факторів може негативно позначитися на нашому здоров’ї або навіть причинити загрозу самому життю. Найчастіше це відбувається з власної вини – як результат відсутності досвіду безпечної поведінки в природному та соціальному середовищі або зневаги до норм та правил безпеки, непередбачливості та легковажності. Також серед учнів класу був проведений конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».







ТИЖДЕНЬ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ЗНАЙ І ЗАВЖДИ ЇХ ПАМ'ЯТАЙ (3 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань правил дорожнього руху з учнями 3 класу проведено бесіду з елементами вікторини «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай» із застосуванням фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні повторювали правила дорожнього руху, розглядали ситуації на дорогах, ділилися своїми знаннями, розгадували загадки, виконували завдання Світлофора, пригадали види та значення дорожніх знаків, відповідали на питання вікторини. Наприкінці уроку школярі переглянули відеоролик про наслідки безпечної поведінки учасників дорожнього руху.















ТИЖДЕНЬ РОДИНИ "РОДИНА - НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ"
БЕЗ СІМ’Ї НЕМАЄ ЩАСТЯ НА ЗЕМЛІ(3 клас, кл.кер.Реведжук Г.М.)
«Без сім’ї немає щастя на землі», – наголошує народне українське прислів’я. Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові зігріти нас теплом і ласкою, любов’ю, бажанням допомогти й розрадити. Материна ніжна турбота, батькова вимогливість і сила, братова підтримка, бабусина доброта… Хіба може бути щасливою людина без усього цього? Яких би життєвих перипетій не зазнавала людина, які б перешкоди не долала, як би не страждала – завжди вона знаходить прихисток і розраду в сім’ї, де її підтримують, розуміють, жаліють. Лише сім’я може захистити людину в такому непередбачуваному й жорстокому світі.
Відповідно до тематичного тижня "Родина - найвища цінність" з учнями 3 класу проведено виховне заняття «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Діти ще раз переконалися "що без сім'ї немає щастя на землі". Вони складали своє родинне дерево, розгадували кросворд "Родина", добирали прикметники до слова " сім'я", читали прислів'я. Діти щасливі, бо у кожного з них є міцна і любляча сім'я, а отже буде і міцна держава.














Перемога, свята перемога, свято миру, свободи, весни
До Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з учнями 3 класу ( кл. кер. Реведжук Г. М.) було проведено урок пам'яті "Перемога, свята перемога, свято миру, свободи, весни".                     У ці травневі дні схиляємо голови перед загиблими - тими, чиї імена викарбувані на сторінках історії й тими, чиїх імен ми не знаємо й нині. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона- запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Символом пам'яті жертв війни є червоний мак, який вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Саме тому до Дня перемоги над нацизмом  учні підготували пам’ятні знаки "Маки -символ пам'яті", виготовили стінгазету «Ми пам'ятаємо» та  поклали квіти біля пам’ятника загиблому солдату та пам’ятного знака борцям за волю України і жертвам війни.


ВЕСНЯНКИ, ГАЇВКИ ТА ВЕЛИКОДНІ РОЗВАГИ НА ШКІЛЬНОМУ ПОДВІР'Ї (3 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
У наші дні традиції повертаються, відроджуючи радість весни та Воскресіння Христового! Відродження традицій – мета проведення цьогорічних Великодніх гаївок . Адже у гаївках є особливий вияв радості Воскресіння Христового. Гаївки - це змога долучитися до вшанування українських традицій, популяризації звичаїв, традицій, весело і цікаво провести час.
Cонячного травневого дня на шкільному подвір’ї зібралися учні 3 класу. Під керівництвом Реведжук Галини Миколаївни вони вшановували і звеличували Великодні свята. Водили гаївки – бо в них краса і радість, і велика сила. Судячи з щирих усмішок та зацікавлених поглядів, дітям забави дуже сподобались.
Всі християни на земній кулі святкували Великдень. Це одне з найбільших і найсвятіших свят наших предків. Бережіть же наші звичаї, бо в них душа народу.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!









ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "150 ІМЕН ЛЕСІ УКРАЇНКИ"
З нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки учні 3 класу пройшли Всеукраїнський конкурс "150 імен Лесі Українки " від проєкту "На Урок", стали переможцями та нагороджені дипломом І ступеня. Подяку за підготовку учнів до конкурсу отримала Реведжук Г. М.


35 РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
ХАЙ НЕ ПОВТОРИТЬСЯ БІЛЬШЕ НІКОЛИ ЛИХО ЛЮДСЬКОЇ БІДИ! (3 клас, кл.кер. Реведжук Г.М.)
Чорнобиль - чорний біль нашої землі. І скільки б минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи. В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня 1986 року. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй - Чорнобиль. З нагоди відзначення сумної для історії України дати, 26 квітня з учнями 3 класу було проведено урок пам’яті «Хай не повториться більше ніколи лихо людської біди!». Класний керівник Реведжук Г. М. ознайомила вихованців з однією із трагічних сторінок України, розповіла про потенційну небезпеку радіації для усього живого, про наслідки трагедії для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Після перегляду мультимедійної презентації «Трагедія Чорнобиля» діти зрозуміли масштаби чорнобильської катастрофи. Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.







ЯДС Екологічний відеопроєкт від 3 класу
(кл. кер. Реведжук Г. М.)
"Прокиньтесь, ЛЮДИ!
Природа просить допомоги. "
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку , небо блакитне!
Доброго ранку, доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
Планета Земля - це єдине місце у Всесвіті, де мешкають живі істоти, де вони знаходять поживу, прихисток.
Часто ми завдаємо шкоди природі: погіршуються умови життя рослин, тварин, людей. Людина займає верхню ланку у природі, тому вона повинна берегти навколишній світ. Щоб зберегти нашу планету для нащадків, кожний мешканець цієї планети повинен берегти природу, друзів наших менших. Протягом тижня учні 3 класу збирали макулатуру, кришечки, збирали батарейки, переглянули відео "Збережемо планету", досліджували казку " День народження Землі", позмагалися у вікторині "Що ти знаєш про планету Земля?", виконали інтерактивну вправу " Сортуємо сміття". Цікавим моментом було виготовлення плакату "Наша планета-Земля". Учні були задіяні в екологічному проєкті "Прокиньтесь, ЛЮДИ ! Природа просить допомоги.
Віримо, що тільки спільними зусиллями можемо зберегти наш край чистим! Сортуйте сміття заради майбутнього!












 



 


















 






























ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОСИСТЕМИ
ЯДС (кл. кер. Реведжук Г. М.)
Що означає досліджувати навколишній світ?
Для учнів 3 класу- це бажання пізнавати нове, бути допитливими, вчитися на помилках, а не боятися їх, робити припущення та висновки, а часом і забруднити руки. І, найголовніше, робити це із задоволенням та користю.
Під час вивчення теми діти створили власну екосистему жителями якої стали дощові черв'яки. Зробили припущення, що у ній буде відбуватися. Через місяць дізнаємося про зміни, які відбудуться . Сподіваємося, що умови ,створені власноруч, для дощових черв'яків підійдуть. Адже, дощові черв'яки - архітектори родючих ґрунтів. Що більше їх, то родючіший ґрунт. Створення штучної мініекосистеми під час вивчення і дослідження екосистем виявився дуже цікавим процесом. На закріплення теми діти підготували малюнки «Ліс як екосистема».







ДОСЛІДЖУЄМО ЕКОСИСТЕМИ 

ЯДС (кл. кер. Реведжук Г. М.)

Як не нудно та серйозно вивчати навколишнє середовище? Дослідники 3 класу НУШ впевнилися,що все можливо, якщо ти виконуєш цікаві завдання. Переконалися ,що незнайоме про екосистеми  стає  досить відомим і без усіляких труднощів.А  коли вивчаєш взаємозв'язки в екосистемі,то ніхто навіть не думає ,що стільки цікавого можна відкрити  нового для себе. Як добре,що у нас була можливість не тільки поговорити про тварин та побачити відео, а й наглядно вивчити, дослідити і спостерігати за тваринами, які мешкають у нас вдома, в природі! А сьогодні було проведено конкурс малюнків «Ставок як екосистема». Екоподорож триває!







Хто деревце посадить, той людині і друг 
(Народна мудрість)
Кожен з нас хоче жити серед краси, яка, крім естетичного задоволення, приносить користь. Дерева очищують повітря, яким ми дихаємо, слугують домівкою для птахів, захищають нас від спеки.                                                         
Учні 3 класу НУШ разом з класним керівником Реведжук Г. М. та директором НВК Павелчаком Я. М. провели акцію з висадження дерев на території нашої школиУ результаті, завдяки спільним старанням, пришкільна територія поповнилася новими насадженнями, а діти отримали масу позитивних емоцій.











УРОК НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ
Ставок як екосистема
На цьому тижні на уроках "Я досліджую світ" учні 3 класу розпочали досліджувати екосистеми. Дізналися, що кожну ЕКОсистему можна розглядати як дім для рослин і тварин, які у ній живуть, з’ясовували, що в екосистемі належить до живої природи, а що - до неживої. Та розглянули декілька з видів водних екосистем, а саме - ставок.
А сьогодні учні разом із класним керівником Реведжук Г. М. та директором НВК Павелчаком М. Я. вивчали екосистему рідного краю. Весна надихає на нові звершення, наповнює усе навкруги життям! Прихопивши із собою гаджети, нам вдалося закарбувати наші враження на чудових світлинах, які зробили ми разом! Було неймовірно, пізнавально та цікаво! А екоподорож триває!







Не паліть суху траву! Бережіть природу
З метою попередження та профілактики протипожежної безпеки та правильних дій під час виникнення пожежі з учнями 3 класу проведено виховне заняття «Спалювання сухої трави - надзвичайно небезпечно!»  Під час заняття учні учні дізналися, які бувають наслідки від спалювання сухої рослинності, ознайомилися з правилами  щодо недопущення спалювання сухої трави, а  також  була проведена виставка малюнків  «Збережімо природу України».








ЯДС. Наш фруктовий салат. Смакота! (3 клас, Реведжук Г.М.)
Цього тижня учні 3 класу досліджували велике царство природи: царство рослин та грибів. Крім того навчилися готувати смачну і корисну страву - фруктовий салат. Діти залюбки створили смакоту під наставництвом класного керівника Реведжук Г. М. Вміння, знання і практичні навички, які відпрацювали хлопці та дівчата на уроці у житті обов’язково знадобляться. А задоволення, яке отримали діти - за їх словами та емоціями – запам’ятаються на все життя! Щира подяка нашим любим батькам за допомогу та цілющі фрукти!





























КОЛЬОРОВИЙ КАЛЕЙДОСКОП (3 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.)
Останнім часом вважається модним використання в декорі інтер'єру різних пляшок і баночок з різними наповнювачем: кольоровим піском, крупою, зерном, бісером, скляними кульками і т. д. Щодо кольорового піску, то майстри вміють робити з нього в пляшці цілі картини. Під час вивчення теми тижня "Скарби землі" учні 3 класу дізнавалися що таке гірські породи і мінерали, як утворилися гірські породи, як люди використовують корисні копалини. А сьогодні вирішили продемонструвати майстер-клас про те, як створити веселку в пляшці! Ось як «нахімічили» кольоровий калейдоскоп. Шкода, що фото не передають дитячих емоцій та вражень. Найбільше задоволення від отриманих результатів, що зроблені власними руками!













Урок з ЯДС "МОЯ АДРЕСА У ВСЕСВІТІ" (кл. кер. Реведжук Г. М.)
Під час тематичного тижня «План і карта» на уроках я досліджую світ учні 3 класу дізналися, які бувають карти і які існують умовні позначення на планах місцевості і картах. Працювали з політичною і фізичною картами України та Європи . Дізналися, про сторони горизонту та вчилися користуватися компасом. Виготовили модель космічної адреси у Всесвіті. Під час роботи діти давали поради один одному та допомагали. Після завершення створення моделі нашої адреси у Всесвіті об’єдналися у пари та презентували свої роботи. Надзвичайно пізнавальною і цікавою стала робота з реальними зображеннями Сонячної Системи , планети «Земля», картами Євразії, Європи, України, Львівської області та села Баличі.
Кожна маленька особистість продемонструвала свою працьовитість, творчість та ініціативність. Отримали знання, практичні навички і позитивні емоції.



ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ІНТЕРНЕТ-КОНКУРС «150 імен Лесі Українки»
З нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки учні 3 класу під керівництвом класного керівника Реведжук Г. М. пройшли конкурс, який допоміг краще дізнатися про життя видатної української поетеси та як формувалася її особистість. Всі учні стали переможцями та були нагороджені дипломом І ступеня.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
СЕРЕДА (03.03.2021р.)
Бібліотечний урок "Стояла я і слухала весну" (3 клас, учителька Реведжук Г.М.)
Є люди, як свічки, - згоряють
І відходять в небуття
Є люди, як зірки, горять
І світять все життя.
Такими словами у 3 класі розпочався  бібліотечний урок під назвою «Стояла я і слухала весну», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. На уроці учні продовжили знайомство з творчістю поетеси, провели  вікторину з LEGO: "Леся Українка» та поетичну хвилинку, під час якої школярі читали вивчені раніше вірші, виконали танець «Подоляночка», переглянули документальний фільм про життя і творчість поетеси, анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня», буктрейлер «Лелія» Л. Українки та підготували колективний проєкт "Леся Українка - поетична квітка України". Вчителем  Реведжук Г. М. було створено  буклет «Леся Українка - поетеса з дивовижним ім'ям», в якому діти  виконували цікаві завдання.                          Видатні поети ніколи не полишають нас. Отож , вчимося терпінню, вірі, любові та надії у нашої неповторної Лесі.                                                                                                                    
На уроці були присутні члени АК І рівня  Пилип В.М. та Мусійовська М. Б.














УРОКИ ЯДС (3 клас, вчителька Реведжук Г.М.)
Цікаво та змістовно пройшов цей навчальний тиждень. На уроках ЯДС третьокласники виготовили макет Землі з пластиліну та ознайомилися з внутрішньою будовою нашої планети. За допомогою звичайної мандаринки дізнавались, чому відбуваються землетруси. Вона стала моделлю Землі. Діти розібрали її на тектонічні плити. Вивчили внутрішню будову Землі. А ядро з'їли. Запах мандаринок та їх помаранчевий колір піднімали усім настрій. Особливо після демонстрації руху тектонічних плит на шкірці мандарини. Тепер учні знають причини виникнення вулканів, землетрусів та цунамі на нашій планеті. Який же смачний перекус був того дня! Ділилися, смакували та раділи наочності, зробленої своїми руками. Не менш цікавим було вивчення будови вулкана. Виготовлення вулкана із солоного тіста у наших дітей викликало велике задоволення. Моделювали вулкани та демонстрували виверження. Всі вулкани стали діючими. Було д-у-у-у-же цікаво! Створили за шаблоном книжечку про вулкани. На уроках інформатики діти дізналися, що таке 3D-відео. Переглянули цікаві відео про вулкани та гейзери. Як захопливо та цікаво було вивчати тему "Земна кора"!





 


























МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (23.02.2021р.)
УРОК-ЗМАГАННЯ "ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ" (3 клас, Реведжук Г.М.)
Найбільше, найдорожче добро в кожного народу – це його мова, це багата скарбниця, в яку народ складає своє давнє життя і свої сподівання, розум, досвід, почуття.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови 23 лютого у 3 класі НУШ (Реведжук Г. М.) пройшов урок-змагання «День рідної мови». Філологічні ігри, конкурси: «Слово про слово», «Народ скаже, як зав’яже», «Мовне асорті», «Римування», «Хвилинка», «Скажи без затримки», «Словникар», «Всезнайко», «Допиши віршика», «Відгадайко», гуморески, загадки, конкурс віршів, так відбувся турнір між двома командами «Мовознавці» та «Словограй». Гра була чесною, справедливою, напруженою. В результаті перемогла дружба. Для того, щоб відволіктися від напруженої роботи, дітям було запропоновано фізкультхвилинку «Будь щасливий». Учні весело та з користю провели час, а також отримали нові знання про українську мову. Зі словом-вітанням та підсумком проведеного конкурсу виступив директор НВК Павелчак Я. М, який подякував учасникам свята за проведення заходу і побажав їм успіхів у вивченні української мови та наголосив, що українська мова – наша рідна мова, тому ми повинні любити її і пишатися нею. Маємо вірити в те, що ніколи і нікому не вдасться знищити нашу мову, адже ми – хоробра і відважна нація, ми – нащадки козаків.











ТИЖДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ (3 клас, кл. кер. Реведжук Г.М.).
Герої не вмирають... Просто йдуть... - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України, 19 лютого у 3 класі (кл. керівник Реведжук Г. М.) відбулося виховне заняття, приурочене вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають... Просто йдуть...». Метою заняття було не тільки нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України. Вчителька нагадала дітям про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну, підкреслила, що з події Революції Гідності почався новий етап розвитку Незалежної України. За допомогою інтерактивних технічних засобів діти мали можливість побачити все те, з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ. Вони також долучилися до акції «Ангели Небесної Сотні». Школярі вирізали фігурки ангелів, як символ тих, хто загинув на Майдані. Учні вшанували хвилиною мовчання Героїв Майдану, а під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка.






Традицією в нашій школі є проведення предметних тижнів, зокрема тижня інформатики, який проходитиме  з 08 по 12 лютого 2021р.  Це дійсно корисно, вносить різноманітність у шкільне життя. Підвищує рівень знань учнів з інформатики. Розвиває творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість. Виховує вміння працювати в групах, почуття відповідальності.                                                                                    9 лютого 2021 року у 3 класі  проведено урок-казку «Створення та змінення простих зображень в графічному редакторі Paint”Метою уроку було познайомити учнів з програмою Paint, навчитись орієнтується в середовищі графічного редактора; обирати і використовувати потрібні інструменти середовища графічного редактора для створення зображення за зразком та за власним задумом. На уроці учні прослухали казку про Power Point, переглянули відео до уроку "Середовище графічного редактора. Панель інструментів. Палітра кольорів. Колір фігури і колір фону", розгадували ребуси, кросворди. Вивчення теми графічного редактора є дуже актуальним сьогодення, тому що в будь-якій сфері діяльності люди часто створюють та  опрацьовують  графічні зображення.

















ПАРАД ПЛАНЕТ (Реведжук Г.М., кл. кер. 3 класу)
Учні 3 класу разом із класним керівником Реведжук Г. М. з великою цікавістю досліджували космос: проводили перші спостереження за небесними тілами, ознайомилися з поняттями « зірка», «планета супутника», «астероїд», «комета», «метеороїд», "метеор» і «метеорит», з’ясували відмінність між метеороїдом, метеором і метеоритом, спостерігали за нічним небом , вивчали групи зірок, за допомогою яких можна орієнтуватися у просторі, створювали моделі сонячної системи та зоряного неба, вивчили явище, яке називається «парад планет» ,міркували над ідеями очищення орбіти Землі від космічного сміття, розбиралися з поняттям «космічне сміття», визначали, що становить небезпеку для астронавтів, створювали інформаційні повідомлення, аналізували та підсумовували інформацію . Сучасні інформаційні технології і звичайно ж підручник Тетяни Воронцової "Я досліджую світ" стали незамінними помічниками під час дослідження далекого простору поза межами Землі. Чудовий тиждень, неперевершені емоції!!!











Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З учнями 3 класу НУШ (кл. кер. Реведжук Г. М.) було проведено виховне заняття «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!». З метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України учні переглянули та обговорили фільм «Свято Злуки. Політика пам’яті», створили газету «22 січня – День Соборності України». Було проведено вікторину «Що ми знаємо про Україну».  Свою любов та повагу до України учні продемонстрували яскравими малюнками. На кінець заняття учні створили живий ланцюг, як символ Соборності України.




















3 КЛАС. IV ШКІЛЬНИЙ ФЛЕШМОБ "УКРАЇНА КОЛЯДУЄ". ("Запрягайте коні в сани", класний керівник Реведжук Г.М.)

3 клас. СВЯТО МИКОЛАЯ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
(Реведжук Г.М., кл. кер. 3 класу).

Щиро дякуємо голові Шегинівської сільської територіальної громади Кривейку І.М. та ТЗОВ "АГРО МОСТИСЬКА" за подарунки від Святого Миколая.

Пятниця – цей день був особливим. Цього дня  учні весело святкували день Святого Миколая.  Діти  із класним керівником Реведжук Г. М.  підготували чудову літературно-музичну композицію «В український край іде Святий Миколай».  На ранковій зустрічі діти слухали розповідь Галини Миколаївни, яка ознайомила дітей  з історією свята, розповіла про благодіяння Миколая-Чудотворця. В цей день до школярів завітав казковий Миколай. Діти розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, веселих свят та незабутніх зимових канікул.                                                                     

Конкурси, ігри, змагання, віртуальні екскурсії  розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Тиждень пройшов весело, цікаво, повчально і подарував дітям гарний настрій надовго!                                                                                                                 

  Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися. Віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми, які в майбутнє заберуть із собою і народні традиції, і звичаї. Щоб так і на наступний рік відбулося – наші діти будуть старатися не бешкетувати, вчитися, розвиватися і знову виглядатимуть свого Миколая у морозяне віконце.





























































Скоро, скоро в рідний край завітає Миколай…
Кожна дитина чекає День Святого Миколая. Але ж напередодні не завадить підготуватися –навести лад, розвісити гірлянди і прикраси, вивчити вірш. В цей день діти 3 класу із задоволенням  прикрашали свою класну кімнату, прикрашали ялинку іграшками, зробленими власноруч, водили хороводи, провели конкурс вінчівок і колядок.  Віримо, що Святий Миколай прийде у кожен будинок і завітає до нас, учнів 3 класу, наповнить радістю серця всіх дітей і дасть можливість повірити у казку і Боже благословення.







ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Третій день у 3 класі (кл. кер. Реведжук Г. М.) минув під девізом: «Творимо дива своїми вчинками». День розпочався з гри
« Веселі сніжки», були проведені інтелектуальні перерви «Розвивайся, звеселяйся…». Діти залюбки розгадували ребуси, кросворди, загадки. А на уроці ЯДС учні закріпили тематичний тиждень «Як стати сильними». Була проведена практична робота в групах «Виготовляємо скелет». Гра тривала доти, допоки хтось першим не зібрав весь скелет людини. Учні показати, де на моделях скелетів розташовані череп, хребет, ребра, верхні та нижні кінцівки. І навіть танцювали зі скелетом! Хто сказав, що зі скелетом страшно? Зі скелетом може бути й весело...













ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Вівторок, день другий, у 3 класі пройшов під девізом: «Кожна дитина - талановита!»
Цього дня діти писали листи Святому Миколаю та виготовляли «Чарівні конверти», в яких ховали свої дитячі мрії, сподівання та побажання. Вчилися ділитися краплинкою добра під час виховних зустрічей «Йде Святий Миколай – ти добром його зустрічай», брали участь у конкурсі охайного письма «Давно із ручкою дружу і найкраще Я пишу», проведено виставку малюнків «Зимовий вернісаж» та конкурс «Різдвяний ангел». Завершився день фізкультхвилинкою
"Сніг пухнастий нагортаєм"





















ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Цікаво, весело та пізнавально  розпочали тиждень учні 3 класу  заочною подорожжю «З історії зимових свят». "Зима іде, свята веде", - так кажуть у народі. І дійсно, ця пора року багата на веселі свята. Тож не дивно, що діти  із задоволенням слухали розповіді вчителя Реведжук Г.М. і про День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір та ще багато інших зимових свят - яскравих, колоритних, які своєю самобутністю несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань. Надав урочистості дійству святково прибраний клас та цікава й пізнавальна мультимедійна презентація. Пригадали школярі і традиції свят, активно грали в ігри, колядували та щедрували. В цей день учні розповідали про володарів Різдва різних країн світу та провели конкурс «Сніжинки своїми руками». 












АКЦІЯ «ПОДАРУНОК ВОЇНУ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ»






ТИЖДЕНЬ ПРАВА
До Всеукраїнського тижня права в 3 класі (кл. кер. Реведжук Г. М.) було проведено виховне заняття «Ніхто не має права ображати людину. Права дитини. Декларація прав дитини». Під час заняття учні пригадували основні права та обов’язки дітей, дізналися інформацію про основні документи в галузі прав людини, обговорювали ситуації з казок, де, на їх думку, порушуються права казкових героїв і визначали, які саме права порушені. Після почутого діти розв‘язували проблемні ситуації та переглянули відео “Що треба знати про право і закон”.



Вивчення теми "Дихальна система людини" на уроках Я досліджую світ у 3 класі
Основною ознакою життя є дихання — вдихання й видихання повітря. Під час тематичного тижня «Як уберегтися від застуди» учні 3 класу знайомилися з органами дихання, їх роллю у житті людини; вчили правила правильного дихання; розвивали творчу активність, уважність; виробляли санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання.
Для закріплення теми діти виготовили органи дихання та моделювали процес дихання людини.












УЧАСТЬ У КОНКУРСІ «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ» ❄️☃️
ТА «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР"🇺🇦

















Моя ти рідна Україно!
На прапорі твоїм блакить.
Багата й сильна Україна,
Де жито в колосі шумить.
„Бо ти на Землі людина…“ Виховне заняття з учнями 3 класу до Дня Революції Гідності, (кл. кер. Реведжук Г. М.)

МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА.
Виготовлення математичної газети "У світі математики" (3 клас НУШ, кл. кер. Реведжук Г. М.)









Урок –змагання з математики «РОЗУМНИКИ Й РОЗУМНИЦІ»

Сьогодні у 3 класі (кл. кер. Реведжук Г. М.) відбувся підсумковий урок –змагання з математики «РОЗУМНИКИ Й РОЗУМНИЦІ». Цей урок був не просто вдалий, а надзвичайно цікавий та захоплюючий . Ті 40 хвилин пролетіли за мить. Жодна дитина не мала часу на інші справи, всі учні були задіяні та активні.  Пройшов він у цікавій ігровій формі у вигляді змагання між трьома командами, що мали назви: «Дружні», «Наполегливі» та «Допитливі». Школярі не тільки успішно подолали складний маршрут, а й продемонстрували математичні знання та обчислювальні навички. На уроці діти показували навички табличного множення і ділення, свої вміння розв’язувати рівняння, показували на прикладах навички усного рахунку, завдяки чому удосконалювали вміння розв’язувати задачі вивчених видів, додатково це виховувало інтерес до вивчення математики. Бажаючі виходили до дошки і показували свої практичні навички наглядно для всіх.  Директор НВК Павелчак Я. М. подякував за цікавий урок і побажав успіхів у подальшому навчанні.
















“Найбільше і найдорожче добро
 в кожного народу – це його мова”
(П.Мирний)
9 листопада 2020 року у 3класі (класний керівник Реведжук Г. М.) відбулось заняття на тему: «Мова моя рідна, моя солов’їна» з нагоди свята, яке щороку відзначається в Україні - до Дня української писемності та мови.




ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ "Чарівний світ хімії"
Цікаво і захоплююче відбулися заняття під назвою "Пригоди крапельки " у 3 класі (Реведжук Г.М.). Юні дослідники шукали відповіді на запитання: "Де є вода в природі?", "Якою буває вода, як вона мандрує? ", "Навіщо потрібна вода?" , "Що станеться, якщо води не буде?", "Як берегти воду?" , "Чому йде дощ?", " Куди зникає дощова вода?" та багато інших. У кожного учня безліч запитань! І так кортить отримати на них відповіді! Школярі дізнавалися про значення води у житті, її агрегатні стани, впізнавали і називали види водойм, дізнавалися «де живе вода» та як вона «мандрує» в природі. Дуже цікаво було самостійно досліджувати властивості води. Діти виконували різні завдання, вигадували, творили, навчалися у цікавій пізнавально-ігровій формі. Третьокласники побували в «Чарівній хімічній лабораторії», в якій самостійно провели досліди. Найважливіше, що всі працювали злагоджено, як одна команда, з задоволенням ділилися враженнями, знаннями та допомагали один одному. А на завершення для учнів було організовано брейк-чай «Без води і ні туди, і ні сюди».













ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ "МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ".
13 жовтня з учнями 3 класу було проведено заняття «Безпечна поведінка». Діти повторювали правила дорожнього руху, права пасажирів та пішоходів, слухали розповідь класовода Реведжук Г. М., переглянули відео "Вогонь - друг і ворог", а потім активно працювали в командах і створили плакат «Ми за здоровий спосіб життя».
Завершилось заняття бесідою "Безпечна поведінка під час канікул", у ході якого школярі повторили правила безпечної поведінки на дорозі, вдома, на воді.











В гості до бібліотеки
     9 жовтня  для учнів 3 класу  проведено ще одну екскурсію до сільської бібліотеки  на тему: «Цей дивовижний світ – бібліотека!» Привела маленьких гостей до книгозбірні класовод Реведжук Г. М. У світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекала бібліотекар Павелчак Л.Й., яка завжди рада своїм маленьким відвідувачам. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Діти жваво цікавилися книгами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини, складали вірші, читали прислів'я, присвячені  книзі, взяли участь в літературних іграх. На згадку Людмилі Йосипівні  учні подарували стінгазету на тему «Незвичайні бібліотеки світу».                                              
       Дорогою до бібліотеки діти мали можливісь нагодувати лебедів-шипунів. А повертаючись з бібліотеки дітей радо зустріла староста села Терендій Г. Є.                     Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась.















3 КЛАС. ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ"
Бібліотека –книги храм.
І знань безмежне море і надія.
Палкий вогонь незгасних поривань,
Що наше серце й душу гріє.
Надворі осінь, а у нашій бібліотеці багато тепла, сонця, квітів і дитячих усмішок, адже у гості до бібліотеки завітали учні 3 класу НУШ разом із класним керівником Реведжук Г. М. на пізнавально-оглядову екскурсію «Шкільна бібліотека – аптека душі!», мета якої залучити учнів до читання книг, навчити їх користуватись бібліотекою, виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї. В світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекала бібліотекарка Снайчук Й. Б., яка завжди рада своїм відвідувачам.
Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.
Саме про книгу йшла мова під час екскурсії. Також учні дізналися про походження слова «Бібліотека», про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні, про «Правила поводження з книгою», та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити. Йосипа Броніславівна зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого.
Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності, свідчили про те, що їм дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.
На згадку про сьогоднішній день учні залишили свої неймовірні малюнки на тему
«Ми мріємо, щоб книга в пошані була
Хай книги читає завжди дітвора…»


















           Вітаємо учасників Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»!
Особливий інтерес щороку викликає Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник», яка була започаткована з 2009 року у багатьох школах нашої країни. Саме тоді, першою весняною квіткою в Україні став "Соняшник". Наперекір законам природи першоцвіти поступилися місцем "Соняшнику", який гуртує навколо себе юних шукачів знань. Саме ці невгамовні, цікаві, мислячі, небайдужі, позитивні діти зігрівають своїм теплом рідну землю, стаючи на її захист вразливими, але рясними пелюстками "Соняшника". Цікава гра плекає майбутній оберіг української держави, зміцнюючи імунітет країни сонячним світлом. Ця гра сприяє формуванню у школярів зацікавленості невичерпними скарбами української сови, розширює й поглиблює знання з літератури, народознавства, історії, долучає до кращих здобутків національної культури.Дітей, особливо молодших класів, захоплює оригінальний, завжди яскравий формат оформлення тестових завдань. Важливо те, що в ній можуть взяти участь учні всіх вікових категорій. Різнорівневі завдання, розбиті на 3 ступені складності, допомагають школярам на перших хвилинах випробування не втратити віру у свої сили та пізнавального інтересу до надбань свого народу. Надзвичайно дітям подобається працювати над текстом у вигляді ребуса. Завдання містить досить таки цікаву інформацію українознавчого характеру та спрямоване на розвиток логічного мислення.                                               З хвилюванням учні 3 класу НУШ очікували на результати конкурсу. Сьогодні учасники гри були нагороджені сертифікатами та дипломами. Бажаємо всім учасникам гри нових перемог і творчих звершень. 



















КОЛОСОК ВЕСНЯНИЙ - 2020, НУШ 3 КЛАС.
Ось і відбувся довгоочікуваний конкурс "Колосок". А що це за конкурс? Це гра! Це занурення у світ природничих наук! Світ таємний та загадковий...
Учні 3 класу НУШ із захопленням виконували цікаві завдання та з нетерпінням чекали результатів своєї праці. Сьогодні відбулося нагородження учасників Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок весняний- 2020». Завдяки захоплюючим завданням, учні продемонстрували високий рівень своїх знань, здібностей та навичок з природничих дисциплін. Вітаємо переможців – призерів.

КВІТКОВИЙ ТИЖДЕНЬ "КВІТИ - КРАСА ПРИРОДИ" У З КЛАСІ, НУШ.
Квіткові композиції, які приготували НУШенята 3 класу












МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ, 3 клас
“Потрібен мир – тобі й мені
І всім на світі дітям!
Не тільки вранці навесні
Нехай нам сонце світить.
Потрібен мир, трава в росі,
Усміхнений нащадок.
Потрібен мир усім-усім,
Отриманий у спадок
У рамках святкування Дня Миру учні 3 класу НУШ (кл. кер. Реведжук Г. М.) долучилася до відзначення цього свята під гаслом «Діти України за мир!», головною метою якого стало бажання показати усім, що діти хочуть жити, творити, навчатись та рости під мирним небом, у мирній країні.
Діти з великим задоволенням, відповідальністю та хвилюванням підійшли до виготовлення паперових голубів – символів миру, щоб потім прикрасити свій клас та подарувати їх своїм рідним.

















За активну участь у спортивних змаганнях з нагоди "Олімпійської декади" учні 3 класу НУШ (кл.керівник Реведжук Г. М.) нагороджені гамотами. Церемонію нагородження провів директор НВК Павелчак Я. М.


















Відомий український письменник писав:
«Спорт виховує тоді, коли він є улюбленим заняттям кожного».
І це правда, адже Спорт – це дружба! Спорт – це сила!
Спорт дає всім дітям крила.
Олімпійські ігри – це дружба, завзятість, воля до перемоги; це красивий і чесний спорт.
Новий навчальний рік розпочався для учнів Балицького НВК весело та цікаво. А розпочався він з проведення Олімпійської декади, присвяченої Дню фізичної культури та спорту.
У рамках цієї декади класний керівник 3 класу НУШ Реведжук Галина Миколаївна разом з учителем фізичної культури Буциком Олексієм Миколайовичем провели Олімпійський урок, Інтелектуальну гру «Ігри, що підкорили світ», під час якої учні активно відповідали на поставлені їм запитання, ігри-естафети «Спорт - це гра, і радість, й рух!», ранкову гімнастику ʺНа зарядку всі шикуйсь!ʺ .Учні НВК цей тиждень запам’ятають надовго, адже отримали безліч емоцій, позитивних вражень. А рухливі ігри на свіжому повітрі додали ще й здоров’я. З гарним настроєм та великим задоволенням закінчився перший Олімпійський тиждень. Ми з гордістю можемо сказати, що в нашій школі ростуть сильні, сміливі, спритні учні.













Урок мужності «Є пам'ять, в якій не буде кінця»,
присвячений 75 річниці від закінчення Другої Світової війни.







Ми у 3 класі НУШ
1 вересня - ДЕНЬ ЗНАНЬ
Ми разом - і ми щасливі!












Хай щастю дитини не буде кінця!
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Потрібно пам’ятати, що День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою. 
«Хай щастю дитини не буде кінця», під такою назвою учні 2 класу НУШ (кл. кер. Реведжук Г. М.) від усієї душі малювали мирне небо, квіти, сонечко, річку, веселку... 
Хочеться, щоб літо для кожної дитини було барвисте, радісне, пізнавальне...       
Щиро вітаю Всіх зі святом Останнього дзвоника!
Гарного відпочинку та чудових канікул.

МОЇ ПЛАНИ НА КАНІКУЛИ
Кожна дитина вже зараз планує як буде проводити літні канікули. Але не завжди дитячі
плани співпадають з вільним часом батьків. Учні 2 класу НУШ поділилися з учителем Реведжук Г. М., онлайн своїми мріями на літні канікули та зобразили їх на малюнках.







ДО ПРИВІТАНЬ ЗІ СВЯТОМ МАТЕРІ ПРИЄДНУЮТЬСЯ
НУШЕНЯТА 2 КЛАСУ (кл. керівник Реведжук Г.М.)
Сьогодні День матері, і очі всіх мам на світі сяють по-особливому, адже їх вітають найрідніші люди в житті – їхні діти. Від щирого серця вітаємо всіх матусь зі святом і бажаємо щастя, море посмішок, натхнення і, звичайно, терпіння, адже без нього нелегко нести почесне звання "мама". Бережіть себе і будьте щасливі. Зі святом, наші дбайливі голубки!

Вчимося писати запрошення.
Незвичайне запрошення  отримали  батьки від своїх діточок, учнів 2 класу,  "Запрошення на чаювання сім'ї" , (кл. кер. Реведжук Г. М.)









 

НУШЕНЯТАМ ВЕСЕЛО НАВЧАТИСЬ

Досліджуємо природні явища навесні(кл. кер. Реведжук Г. М.)

"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
Українська писанка, 
Як дитяча пісенька,
Як бабусина казка, 
Як матусина ласка.
РОБОТИ УЧНІВ 2 КЛАСУ НУШ















"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
2 клас НУШ, учитель Реведжук Г.М.
Коли в дім приходить свято, треба чай приготувати.
А без посуду для чаю святкування не буває.
Посуд виліплять до свята наші юні гончарята.
















"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
ВІрш Т. Шевченка "Світає...", читають учні 2 класу



"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"

Ліна Костенко "Соловейко застудився", читають учні 2 класу


                                           

"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
 ЛИСТІВКИ ДІТЯМ В ІНВАЛІДНИХ ВІЗОЧКАХ"
 








"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
ВЕСЕЛІ ПЕСИКИ НА АРКУШІ В КЛІТИНКУ







"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, метою якого є звернення уваги людства на захист пернатих.
Для нас їх повернення символізує прихід весни та тепла. Готуючись до їхнього повернення НУШенята 2 класу, навчаючись вдома, малювали малюнки про птахів
Не будьмо байдужими! 
Давайте разом зберігати видове різноманіття та чисельність пернатих!













"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
2 клас НУШ "Україна - мій рідний край" (читання віршів)















"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
Рослині символи України
 


"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
Народні символи України



"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"

                НУШенятам ВЕСЕЛО НАВЧАТИСЬ. 

                      МИ НЕ ГУЛЯЄМО: ПІЗНАЄМО СВІТ і ВИВЧАЄМО 








"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"
Виконання поробок на тему "Державні символи України" 
учнів 2 класу НУШ (кл. кер. Реведжук Г. М.) з використанням різних матеріалів.







 

 





 




"СИДЖУВДОМААЛЕВЧУСЯ"

НУШенята 2 класу продовжують навчання  дистанційно. 
Дякуємо за ваше бажання вчитися. 
Щиро вдячні батькам за підтримку та розуміння












"сиджувдомаалевчуся"
 Незважаючи на карантин, учні 2 класу навчаються дистанційно. 
Карантин вніс корективи в освітній процес, тепер діти вдома, втім, уроки відбуваються щодня...















Відео-привітання з 8 Березня 
від (НУШенят) учнів 2 класу.

ЯДС у 2 класі (НУШ). Досліджуємо сіль і цукор...












МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 26.02.2020р. СЕРЕДА.
Плакат співпраці «Леся Українка- поетична квітка України», присвячений Дню народженню української письменниці. Колективна робота учнів 2 класу, кл. керівник Реведжук Г. М.











МЕТОДИЧНА ДЕКАДА (24.02.2020р. - 06.03.2020р.)
«Від креативної особистості вчителя – до креативної особистості учня».
25.02.2020р. ВІВТОРОК. 2 клас, НУШ, учитель Реведжук Г. М., українська мова. Урок-змагання знавців української мови «Мова – найцінніший скарб». Для проведення гри було поділено клас на дві команди. Весь урок у другокласників пройшов по святковому: учні декламували вірші та прислів’я про українську мову, слухали пісню "Українська мова» та продемонстрували свої творчі вміння, кмітливість, винахідливість і знання в різних конкурсах. По закінченню гри діти зробили висновок: що одержали у спадок літературну мову – багату, розвинену, гнучку. Нею можна висловити все. Треба не шкодувати часу й зусиль для вивчення мови. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.


















МІЙ ДОМАШНІЙ УЛЮБЛЕНЕЦЬ..
Кожна дитина мріє мати свою домашню тварину. І батьки часто приносять її у домівку, сподіваючись, що завдяки тварині легше буде виховати в дитині відчуття відповідальності, бажання й уміння піклуватися про ближнього.
Учні 2 класу писали цікаві розповіді про своїх домашніх улюбленців. Ось які дивовижні клички у їх тваринок: собака Дружок і Шері, кішка Дашка, котик Рижик, Пушок і Мурлик, папужка Кеша, хом'ЯЧОК Боря і Семі, кінь Вітер, голуб Гуля і Сивак...і ще багато.





















І рани їхні вже не їм болять.
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло,
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла…
У 2 класі НУШ (кл.кер.Реведжук Г.М.) була проведена історична година «НЕБЕСНА СОТНЯ АНГЕЛІВ», присвячена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.






14 лютого – день, що дарує справжнє відчуття щастя та романтики. День, що завжди приносить море посмішок і закоханих поглядів. Учні 2 класу НУШ уже другий рік дарують своїм симпатіям святкові валентинки. Дитячі посмішки, загадкові погляди та метушня створили теплу та душевну атмосферу у класі.



















Кожна людина має своє ім’я, по батькові та прізвище. Учні 2 класу спробували дослідити, як вони пишуться, чому саме так, яким способом утворилися прізвища, по батькові. Навчилися правильно писати ці слова, бо грамоти вчиться – завжди знадобиться.















Тиждень географії. 2 клас НУШ (кл.кер. Реведжук Г.М.). Дослідження ґрунту різними способами



















ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС!!!
"Роксолана", читає Гнатик Вероніка, 2 клас (кл. кер. Реведжук Г. М.)

Нові відзнаки та перемоги учнів 2 класу НУШ
Хтось із відомих сказав: «Кожна людина народжується з зернятком у руці»
А першочергове завдання вчителя полягає в тому, щоб знайти те поле, де те зернятко найкраще проросте, тобто якомога повніше розкрити природні здібності дитини. Це допоможе їй у майбутньому успішно знайти себе у житті. Найоптимальнішим способом вияву потенціалу дитини є інтелектуальні та творчі змагання. На сьогодні є багато різних  конкурсів, у яких учні зможуть проявити свої творчі та інтелектуальні здібності.                                    
Саме в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «СМІШНИЙ КОЛОСОК – 2019» взяли участь учні 2 класу, кл. керівник Реведжук Г. М. Всі учасники отримали Золоті сертифікати та сертифікат "Найактивніший клас".      Вітаємо! Бажаємо нових вам перемог! Ми пишаємось вами!







Учні 2 класу та класний керівник Реведжук Г.М. вітають з днем народження 
однокласника Ревть Івана.
Нехай тобі сонечко сміється,
Наука легко хай дається,
А доля світлою хай буде,
Щоб поважали тебе люди.
І друзі хай не забувають,
І в усьому помагають.
 
У 2 класі проведено інтерактивне заняття до Дня Соборності України «Від заходу до сходу – єдина Україна»











Радіснісповнені натхненням до праціучні 2 класу повернулися на навчання після зимових канікул!  Перший навчальний день у новому семестрі розпочався із щирими побажаннями для Сигляника Івана з його 
Днем народження
П’ятниця... У 2 класі тиждень початкових класів завершився під назвою «День творчості та розваг». Тиждень промайнув дуже швидко і запам’ятався багатством подій та позитивних емоцій і ще раз переконує в тому, що дитяча творчість, мов джерельна вода, яку черпаємо, а їй нема ні кінця, ні краю...








У пошуках Миколая!
Миколай Чудотворець був і залишається одним з найбільш шанованих у народі святих. Його ікони були в кожній оселі, і саме він обдаровував у цей день «чемних і слухняних діточок». Цього свята з особливим нетерпінням чекають діти, бо щиро вірять, що добрий покровитель допоможе здійснити їхні найзаповітніші мрії, принесе подарунки і солодощі. З метою розширення знань учнів про традиції українського народу, про доброчинні справи Святого Миколая, сприяння розвитку творчих здібностей дітей та виховання в учнів любові до ближнього, почуття доброти та милосердя 19 грудня в 2 класі НУШ пройшла квест-гра під назвою «У пошуках Миколая», підготовлена під керівництвом класного керівника Реведжук Г. М. Діти відгадували загадки, а відгадкою служили завдання, які потрібно було виконати, щоб звільнити від чар зірочки, які заморозили злі чортенята. Виконуючи різні завдання, діти весело провели час. У квест- грі діти грали різні ігри, брали участь у конкурсах, співали і танцювали. Долаючи кількадесят сходинок, діти, нарешті, потрапили до дверей святого, до «Небесної Канцелярії», де на них чекала тепла зустріч із Святим Миколаєм, новорічні фотозони, конкурси віршиків, пісень та колядок, а також подарунки. На згадку про цей чудовий день Чудотворець дітям подарував медальки «З Днем Святого Миколая». Атмосфера свята була піднесеною та веселою. І діти, і дорослі залишились задоволені від сьогоднішнього заходу. На пам'ять про свято діти робили веселі фото.


















 



 
 








 
 


Третій день у 2 класі (кл.кер.Реведжук Г.М.) пройшов під девізом "Творимо дива своїми вчинками". Дітки прикрашали ялинку, складали ялинку орігамі, розфарбовували ангеликів, робили смаколики для пташок та розписали газету "Нині Святий Миколай в український піде край"












Другий день у 2 класі розпочався заочною подорожжю «З історії зимових свят».
"Зима іде, свята веде", - так кажуть у народі. І справді, ця пора року багата на веселі свята.
Тож не дивно, що діти із задоволенням слухали розповіді Реведжук Г. М. і про День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір та ще багато інших зимових свят - яскравих, колоритних, які своєю самобутністю несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань. Надав урочистості робочому дню святково прибраний клас та цікава й пізнавальна мультимедійна презентація. Пригадали школярі і традиції свят, активно грали в ігри, колядували та щедрували.
Не менш цікавим для учнів виявився урок математики, у ході якого вони відгадували загадки на зимову тематику, змагались у знанні математичних завдань «Прикрась ялинку».








Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. З великим захоплення сприймають його діти, адже Святого Чудотворця завжди вважали покровителем і заступником дітей. З 16 грудня 2019 року в Балицькому НВК розпочався Тиждень початкової школи. У 2 класі тиждень пройде під назвою «Зустрічайте Миколая! Він вас всіх чудово знає». Дружно і весело діти разом з класним керівником Реведжук Г.М. почали готуватися до свята. На перервах створювали адвент-календар: малювали, складали орігамі, клеїли сніжинки, повторювали вірші та пісні про Миколая, старалися вчитися і поводитися добре, щоб Миколай не минув їх своєю увагою. Дітлахи старанно писали листи Миколаю. Їх із великим задоволенням забрав помічник Миколая, щоб встигнути доправити до Святого Чудотворця.
Цікаво, весело та пізнавально минув перший день.







 

 



























Флешмоб "Зроби фото з хусткою" разом з матусями .....





















Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається,
Радість б'ється в нім щоднини
Це ж чудово для людини!
6 грудня 2019 р. класним керівником Реведжук Г. М. була організована зустріч з медичним працівником Сахман І. Й, яка провела бесіду з учнями 2 класу про особисту гігієну, вплив шкідливих звичок на здоров’я, про користь правильного режиму дня.                                       
А щоб дитина не хворіла, була завжди здорова і активна - треба правильно харчуватись. Про це діти дізналися з розвиваючого мультфільму від проекту "З любов'ю до дітей".
















Якщо друг у тебе є,

Життя радісним стає.

Разом можна все зробити,

Тож без друга не прожити.





Учні 2 класу - учасники Міжнародного природничого конкурсу 
"Смішний колосок-2019"





 


Ще один тиждень Нової української школи «Моя родина» пробудив у другокласників  інтерес до пізнання власного родоводу,  вивчення історії свого роду. Разом з батьками діти підготували чудові родовідні дерева та презентували свої родини. Діти щиро висловлювали свої думки про те, якою має бути щаслива сім’я, описували обов’язки кожного члена родини. 








Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.    
                                                                  
У 2 класі було проведено урок пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р. На уроці присутня Дутка М. Я., заступник директора





23 листопада 2019 р о 16 год учні 2 класу долучились до акції 

"Запали свічку пам’яті жертвам Голодомору"















Ми гідні жити у гідній країні!
Під таким гаслом пройшов урок-пам'яті у 2 класі «День Гідності та Свободи"
Гідність – поняття дуже широке. І кожна людина вкладає свій власний зміст у це слово. Але зрозуміло одне, що Гідність не може існувати без самоповаги і поваги до ближнього, без відчуття власної приналежності до великої і міцної держави. А кому ж, як не молоді будувати цю країну і боронити її від зовнішніх та внутрішніх ворогів? Тому нашим завданням є виховувати гідних молодих людей. На уроці був присутній Павелчак Я.М., директор НВК.



Урок української мови: учні не тільки читають та пишуть, а ще смакують смачні оладки. 
В НУШ ЦІКАВО ТА ВЕСЕЛО!!!😃








Твій друг – безпечний рух
          Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
          Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
         З учнями 2 класу було проведено заняття на тему «Щоб не трапилось біди- правил дорожніх дотримуйсь завжди!»(кл. керівник Реведжук Г. М.)
Діцти з допомогою вчителя виготовили Лепбук «В країні дорожніх знаків». На міцну картонну основу наклеїли кишеньки «Запам’ятовуємо правила дорожнього руху», «Вивчаємо дорожні знаки», «Відгадуємо загадки», «Розв’язуємо цікаві задачі», «Складаємо пазли», «Знайомимося з видами транспорту», «Розфарбовуємо малюнки». Було цікаво, весело, пізнавально.













 ЯДС. Я досліджую природне довкілля восени .Учні дізналися що таке дощ, які бувають види дощу. 
Виготовлення парасольки з паперу і соломинки






ЯДС. Дізнаємося про  штучні та натуральні тканини.
 Виготовлення ляльки з ниток 


    День української писемности та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, демонстрацію її краси, багатства, літературної довершеності.                                                
До цього свята долучилися і учні 2 класу. Діти разом з  кл. керівником Реведжук Г.М. переглянули відеолекторій  "Історія української писемності", виготовили газету «Моя чудова українська мова».  Також між учнями було проведено вікторину "Як добре ти знаєш українську мову?", в ролі кореспондентів - Софія Ірочко та Олег Матис.











Так відбуваються ранкові зустрічі у 2 класі
Ранкова зустріч – це запланована, структурована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності. Вчитель визначає особливу роль ранкової зустрічі в житті дітей і присвячує 15–25 хвилин на початку дня, аби створити позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день у школі.




















Урок ЯДС. Вивчаємо ТЕРМОМЕТР



Під час вивчення теми «Я спостерігаю» учні 2 класу (кл.кер.Реведжук Г.М.) вчилися спостерігати...
Хочемо поділитись нашими спостереженнями. Чи то пташки полохливі (можливо й сором’язливі), чи то ми не дуже витримані і не можемо довго вистояти на одному місці, але зафільмувати наших пернатих друзів ніяк не виходило. Як тільки ми хотіли їх сфотографувати, вони відразу розлітались. Горобчики дуже спритні. Підлетіли, швиденько подзьобали і полетіли собі. Також Ірочко Софійка та Сидор Вікторія ділилися своїми спостереженнями за рибками та хом’ячком, які живуть у них вдома.






Учні 2 класу НУШ досліджують властивості води

 

 





 

                          Урок ЯДС. Учні 2 класу вчаться моделювати (кл.кер. Реведжук Г.М.).




Осінь, осінь. Все розфарбувала,
Одягла довкілля в теплі кольори.
Ми сьогодні, наче, в казці побували
Нам всміхалось сонечко згори!
Сьогодні учні 2 класу побували на екскурсії. Діти залюбки гралися, малювали, відгадували загадки, творили осінні композиції з опалого листя.












15 жовтня у 2 класі НУШ було проведено класну годину, присвячену  до Дня захисників України та Українського козацтва. Учні дивились презентацію «14 жовтня – День Козацтва», мультфільм «Як козаки куліш варили», грали в гру «Сильні духом». Класний керівник, Реведжук Г. М. розповіла про виникнення українського козацтва та  про свято Покрови Пресвятої Богородиці. Також учні переглянули відеоролик «День Захисника України – 14 жовтня» 















Цікаво проведені уроки у 2 класі НУШ
(кл. кер. Реведжук Г. М.) в День працівника освіти. В ролі вчителя - Мусійовська Вікторія, учениця 11 класу.




Цікаві розповіді учнів 2 класу (НУШ, уч. Реведжук Г.М.)про домашніх улюбленців






4 жовтня до Всесвітнього дня захисту тварин у 2 класі відбувся УРОК ДОБРА
























З учнями 2 класу відбулося заняття «Полюби своє серце!», метою якого є підвищення обізнаності дітей про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження.
В організмі досить парних органів і лише серце на самоті.
Бережімо своє серце!💞❤️💕💓





У перший місяць нового навчального року у Балицькому НВК відбулося нагородження переможців Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок весняний - 2019». Учні 2 класу Баб'як Аліна та Ціхоцька Соломія були нагороджені найвищою нагородою - сертифікатом «Золотий колосок», а також отримали подарунки за участь у конкурсі.  Вітаємо переможців !!! 

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

20 вересня 2019 р. з учнями 2 класу було проведено урок "МИ ЗА МИР". 
Дітки із задоволенням вирізали білих голубів та розмальовували малюнки.  Символічні голуби миру понесли дитячі мрії про чисте небо, ясне сонце, про бажання гратись, радіти, мати добрих друзів.
Голубка біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому!
Неси всім щастя, передавай привіт
Усім народам, людові земному. 








Миру вам та вашій родині!
     І нехай кожен день буде присвячений тільки йому!
 Пишемо листа герою улюбленого мультфільму




 «Скажемо булінгу – НІ!»
       Сьогодні все частіше в шкільному середовищі звучить слово «булінг». У перекладі з англійської воно означає знущання, цькування чи залякування. Булінг відрізняється від звичайної суперечки між дітьми тим, що супроводжується фізичним чи психологічним насиллям: дитину висміюють, залякують, б'ють, псують речі. За даними міністерства освіти, тільки минулого року шкільні психологи отримали близько 109 тисяч звернень через цькування учнів. Проте лише третина з них була від дітей, частіше про проблему булінгу наважувались говорити вчителі або батьки.                             
 Для попередження булінгу з учнями 2 класу було проведено заняття "Скажемо булінгу - ні!" Під час заняття учні ознайомились із поняттям «булінг» та «насильство»,з формами шкільного булінгу та шляхами їх вирішення .Дізнались про те, хто ж найчастіше може стати жертвою шкільного булінгу та які шляхи їх вирішення . Переглянули відеоролик "Як боротися з булінгом»
 Мультфільм «Жив собі чорний кіт».  Мультфільм про те, як живеться чорному коту. Через людські забобони з ним ніхто не спілкується, тому він опинився у повній ізоляції. Всьому причина – чорний колір його шерсті. Що відчуває кошеня, наскільки йому сумно і самотньо? Про це ніхто навіть не замислюється. Щоб не мати клопоту, всі його намагаються обійти десятою дорогою. Однак варто котові забруднитися у білу фарбу – ставлення до нього вмить змінюється.

«Гидке каченя» – всесвітньо відома казка данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Це історія про маленьке лебеденя, яке з незрозумілих причин потрапило до родини качок. Тільки-но вилупившись із яйця, воно отримало прізвисько Гидке каченя за свою непоказну зовнішність, відмінну від «родичів». Ця казка допомагає пояснити учням молодшого шкільного віку те, що за непоказною зовнішністю насправді може ховатися яскрава непересічна особистість.

   Кожний прагне, щоб його розуміли і любили таким, який він є! Однак у шкільному, і навіть у колективі дорослих, люди поєднуються за певними об'єднувальними принципами. Тому, якщо у цій спільноті є хтось, хто відрізняється від інших, він часто опиняється на самоті. Однак чи є це приводом для його цькування?..







У нас сьогодні свято🥰🥰🥰 
Учні 2 класу НУШ з Днем народження 🎂🎂🎂вітають МАТИСА ОЛЕЖИКА
Й побажання надсилають:
Щастя, успіхів, здоров’я,
Сонячних, яскравих днів,
Щоб тебе завжди за руку
Ангел-охоронець вів!😘




... І ось ми знову в школі, ми у 2 класі НУШ




 


























































































В першім класі – урочистий
День прощання з Букварем,
Пригадай-но, як колись ти
Був маленьким школярем…
    Кажуть, великий шлях починається з маленького кроку. І свято Букваря увінчує цей, здавалося б, невеличкий, але дуже важливий крок у житті першокласників – освоєння Букваря.
    24 травня 2019 р. у 1 класі відбулося свято вшанування  першої шкільної книги. Наші першокласники перегорнули останню сторінку «Букваря» і тепер сміливо і впевнено крокуватимуть безмежною країною знань.
    На свято завітало багато гостей. Це і дирекція школи, і учні інших класів, батьки, бабусі та дідусі, братики й сестрички. А маленькі першокласники продемонстрували, чого вони навчилися протягом свого шкільного року.
Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом із своєю першою учителькою Галиною Миколаївною, яка стала їм і другою мамою, і другом.
    Відтепер ми вміємо читати та писати, і ніщо не зупинить нас у захоплюючій подорожі Країною Знань!









Учні 1 класу НУШ приєдналися до акції "Подаруй вишиванку дитині Сходу. Ми з великою радістю😘і від усього серця💓💗 передаємо нашу вишиванку дитині зі сходу.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ


8 травня – День пам’яті та примирення. В цей день в усій Україні, та й у Європі, згадують про загиблих у Другій світовій війні, дякують їм за те, що ми живем. І не має значення, під якими прапорами вони боролись з фашизмом та віддали своє життя за нас. Ми повинні пам’ятати про цю війну та її героїв, щоб не повторити НІКОЛИ БІЛЬШЕ.

До свята Дня примирення та  перемоги  у 1 класі пройшов  урок  Пам᾿яті.  Першокласники слухали розповідь про події далекого лихоліття,  з хвилюванням роздивлялись світлини та  вслухувались у слова  воєних пісень. Під час уроку діти малювали малюнки та робили маки 






У нас знову свято - з днем народження вітаємо Ірочко Софію.
Вітаємо, Софійко, з цим світлим і солодким днем — Днем народження! Бажаємо, щоб життя було схожим на казку, а ти в ньому — на добру й милу принцесу. І хай тобі завжди сняться яскраві й цікаві сни, які потім стають реальністю.


08.05.2019р.
Учні 1 класу НУШ вітають з Днем народження🎂 своїх однокласників Баб'як Алінку та Квічку Віталія! 
Від щирого серця бажаємо Вам щастя та здійснення мрій! Нехай життя, як яскрава мозаїка, складається зі світлих фарб радості, незабутніх подій, а кожен новий день дарує удачу і прекрасний настрій!🥰🥰🥰




Вітаємо Гнатик Веронічку з Днем народження🎂. Бажаємо яскравих посмішок😃😄😍🤩 та радощів у житті, веселих друзів та багатої фантазії, яка кожен твій день перетворить у цікаву пригоду, добру історію або справжнє свято. Зростай здоровою, життєрадісною та щасливою дитиною, і нехай у тебе завжди буде солодкий та чудовий, немов цукерка🍬, настрій!😘😘😘





З 08. 04. по 12. 04. 2019р.у 1 класі НУШ  пройшов тиждень під яскравою назвою «Кольоровий тиждень». Кожен день тижня був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Уроки, конкурси, виставки, змагання, які проходили в рамках тижня, розвивали творчість школярів, навчали їх бути спостережливими, кмітливими та креативними.
   Мета тижня полягала в тому, щоб посилити інтерес учнів до певного предмета, виявити і розвинути дитячі здібності, презентувати нові форми, моделі, технології організації навчання та змістовного дозвілля учнів.                                                            
Впровадити в практику роботи з дітьми елементи кольоротерапії,    як методику покращення здоров’я за допомогою кольорів.
Розкрити  значення кольорів, розширити знання дітей щодо особливостей і специфіки кольорів.                                                        Використати педагогічні можливості кольору для розвитку пізнавальних здібностей дітей, мовлення, мислення, пам’яті, уважності, креативності.
Цікаве , веселе та пізнавальне  проведення часу.
Сприяти  розвитку навичок рефлексії.

Обладнання, які використовувалися під час проведення кольорового тижня: інтерактивна дошка, ноутбук,  індивідуальні завдання на картках, аудіо та відеоматеріали, ватмани, кольорові стрічки, кульки,  кольоровий папір, серветки  різних кольорів, фломастери, олівці,  тематичні малюнки, кольорові парасольки та ін..
  Відповідно до дня тижня та його кольору учні одягали одяг чи елемент одягу,  банти чи стрічки, взуття відповідного кольору,  приносили улюблені  іграшки, кульки, стрічки, парасольки…
 Понеділок-кольоровий день
Країна творчості.
Учні 1 класу дізналися про виникнення кольорів. Переглянули відео «Пісня про смачні кольори».
Кожна дитина розмальовувала свою долоньку улюбленим кольором ,  а тоді всі разом створювали кольорову картину.








    А вівторок у нас був червоним 


Яскравим, чарівним, неповторним… Недарма червоний асоціюється з сонцем, вогнем, енергією. Він  надає впевненості, заряджає енергією, позбавляє від туги і негативних емоцій, викликає відчуття тепла і має зігріваючу дію. В цей день учні ознайомилися з червоним кольором, переглянули мультфільм «Звіромобілі». Особливий інтерес викликав червоний одяг, в якому були одягнені усі.  Клас був сповнений радості та сміху, а свій настрій учні відображали на вирізаних сердечках, де писали свої, побажання, які кріпили на плакат під девізом «  В маленькому серці любов палає, для зла і зневаги місця немає».    Цього дня діти змогли відчути доброту та щирість своїх сердець Ще діти знаходили потрібний колір в приміщенні, в предметах, складали речення, відбирали слова, вирішували приклади на кульках, робили аплікацію «Червоне сонечко»















Середа виявилася дуже сонячною і яскравою, адже вона була жовтою

Жовтий колір – це колір сонця, радості і оптимізму. Око радіє, серце переповнюється захватом, душа співає, відчуваючи теплий подих. Жовтий – потреба у перспективах, надіях на краще. Колір творчості і життєздатності. Протягом дня знайомилися із жовтим кольором,  гралися, надували повітряні кульки, пригощалися жовтими фруктами, фотографувалися, визначали найяскравіший образ. Переглянули мультфільм «Живчик та його друзі» та створили «Коло дружби». День минув швидко і весело.





  



  

    Четвер у нас був зелений день

 День надії, безпеки, юності, спокою. Зелений колір – скромний, спокійний, вологий, м’який. Це колір природи, рослин. Без них неможливе життя, вони своїм корінням йдуть в землю, а листям тягнуться до неба.  Ми вчилися любити природу, берегти її, бути з нею одним цілим. В цей день учні знайомилися із зеленим кольором та спостерігали за природою навесні.   
 







П'ятниця зафарбувалася у синій колір



У блакитні та сині шати вдяглися учні 1 класу .Тематика дня дозволила поговорити про глибинну красу водних просторів, про неперевершені чари синього неба, про важливість і розуміння цінності життя. Адже синього так багато на нашій планеті і він має дуже важливе значення для нас. Це колір повітря та легкої води — струмків та річок. Це колір вічності, таємниці та глибокого спокою. Синій вважається кольором інтуїції. Він стимулює мислення А як красиво він виглядає! В цей день до учнів в гості завітала  хмаринка, яка на своїх  крапельках принесла математичні завдання. В цей день учні робили аблікації на тему «Море» .
  


  
   
  

 Протягом тижня ми переконалися, як кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися.  Інноваційні педагогічні технології допомогли зробити тиждень справжнім святом як для дітей, так і для дорослих. Кожен день «Кольорового тижня» пройшов на високому емоційному підйомі та позитиві. Посмішки не сходили з обличь дітей. Вчитися, дійсно, цікаво і весело!


Плакат колективної роботи присвячений 205 річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка




Рухливі ігри на свіжому повітрі


Весела математика "Квіти для мами"


До Міжнародного дня рідної мови ми підготували стінгазету "Яка наша мова" .
Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, зачувши  рідне слово. Тож шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.





Ангели пам'яті: у Балицькому НВК учні 1 класу вшанували Героїв Небесної Сотні











                          

Екскурсія до бібліотеки

 "Наша книжечка чудова - вірна подруга дітей"


  З метою ознайомлення учнів із роботою бібліотеки, виховання любові та шани до книги, поваги до людей, що працюють над створенням книг та тематичного тижня «Книга» на тему «Де живуть книжки?» у шкільній бібліотеці Снайчук Й. Б. було організовано пізнавально-оглядову екскурсію   для  першокласників (класний керівник, Реведжук Г. М.). Маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися про походження слова «Бібліотека»; про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні; про Правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити. Заглянули до «чарівних палаців» - стелажів, на яких живуть наші друзі – книжки. Школярі із цікавістю знайомились із виставками шкільної бібліотеки. Також взяли активну участь у вікторинах: «Вгадай казкового героя», «Добери пару герою».
Найбільше всіх першокласників вразило те, що не можна кричати та шуміти у бібліотеці, бо книги люблять тишу.


Коли дитина читає книгу, їй обов’язково знадобиться закладка, щоб відразу повернутися на ту сторінку, де вона зупинився. І дуже часто діти, та й ми — дорослі, використовуємо замість закладки календарик  або якийсь фантик від цукерки, чи просто листочок, складений навпіл. Погодьтеся, не дуже гарно виглядає така закладка. Але це не біда! Сьогодні, на тематичному тижні "Книжка", першачки виготовили цікаву  кутову закладку.

Вчимося писати велику букву "Я"
 та встановлювати послідовність подій
 "Я готую запечені яблука"





 Душа відразу оживає, як пташка за вікном співає.
І нікого не турбує, як же пташка ця зимує?
Ніби це щось неживе, взимку ніби не помре.
Тож, малята, поспішайте, ви даремно час не гайте!
Приготуйте годівнички, та насипте їм пшенички.
Заспівають вмить птахи: «Дякуєм вам, дітлахи!»
        Лютий - найважчий місяць для птахів. Час, коли пташкам холодно і голодно.
     У мороз і заметіль птахи замовкають. Вони ховаються у затишні місця і настовбурчують пір'я. Довгу зимову ніч пташки проводять по - різному. Ворони і галки ночують невеликими зграями у парках і садках на деревах. Дятли і синиці ховаються у дуплах, на горищах, біля опалювальних труб. Особливої допомоги птахи потребують, коли сніг і лід вкриває усе. Їм стає важко здобувати поживу, і найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Тому птахів потрібно підгодовувати насінням соняшника та гарбуза, крихтами білого хліба, зерном. Синички залюбки з'їдять шматочки несолоного сала.                      
     Якщо поповнювати запаси у годівниці регулярно, птахи оселяться поблизу і влітку очищатимуть навколишні дерева від шкідників. 
    Скільки б не було у вас  справ, не забувайте про своїх крилатих друзів. Допоможиіть їм, і вони стануть вам  у пригоді.
   Учні 1 класу НУШ Балицького НВК з великим задоволенням продовжують допомагати пташкам узимку. Годівнички ніколи не бувають пустими. А як приємно спостерігати за пташками, коли вони злітаються поласувати смаколиками! 
    Першокласники   зрозуміли, що пташкам потрібно допомагати. Тепер на шкульному подвір'ї багато «пташиних їдалень». Пташки з радістю пригощаються та дякують дітям своїм веселим щебетом.






Метод “зеленої ручки”: як помилки у шкільних зошитах упливають на доросле життя

Дуже часто вчителі фокусують увагу на невдачах учнів, забуваючи, що слід концентруватися на тому, що в дітей виходить добре.                                                  Метод "зеленої ручки", розробила Тетяна Іванко, коли займалася зі своєю донькою по зошиту підготовки руки до письма.                                                                                  
Цей принцип "зеленої пасти" можна використовувати і в інших сферах навчання і виховання. Він вчить учня будь-якого віку, не концентруватися на невдачах, а помічати свої успіхи. Це важливий коучинговий підхід.
Отже, в чому суть: Коли дитина писала у прописах, мама не підкреслювала червоною пастою помилки дитини, як це робили в початковій школі. Вона виділяла зеленою пастою ті букви і гачечки, які виходили у дитини добре. Дівчинці це дуже подобалося і завжди після кожного рядка вона просила: «Мам, яка вийшла краще всіх?». І так раділа, коли мама обводила кращу букву зі словами: «Ідеально!».
У чому різниця між підходами?
У разі підкреслення помилок червоною пастою, ми концентруємося на помилках. Що відкладається в фотопам'яті? Правильно, ті букви, які написані коряво, те, що неправильно.
Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написання літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам'ятовуємо те, що виділено.
У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно. Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним.
Це зовсім інша внутрішня мотивація - не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре.
А тепер увага, питання: як виділені помилки в зошиті впливають на подальшу доросле життя?
Відповідь очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього будинку, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.
З 20 написаних в ряд гачків підкреслять був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 - неідеально.
Чому ж ми сконцентровані на цьому одному?
Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми відточуємо з самого дитинства і які ніяк не витравити з нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною незадоволеності в житті.
На чому фокус, то і росте. На що спрямована увага, то і збільшується. З дитинства все починається, з дитинства ми перетягуємо у доросле життя всі наші звички і навички, і не всі з них служать нам добру службу. 
Впроваджуючи принцип «зеленої пасти», я побачила, що навіть якщо  не вказувати дитині на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що дитина прагне зробити відмінно сама, зі своєї доброї волі. 





В УКРАЇНСЬКИЙ КРАЙ ІДЕ МИКОЛАЙ
 В холодну зимову пору, коли сніги засипають землю, коли ночі довгі, а дні короткі, українські діти з нетерпінням чекають на одну незвичайну ніч – ніч, коли до них приходить Святий Миколай.
 Свято Миколая – це  одне з найочікуваніших свят для дітей і дорослих. Всі діти пишуть листи до Святого Миколая і намагаються бути чемними та слухняними. З нетерпінням очікують приходу Святого Миколая Чудотворця, який в християнській традиції є уособленням благодійності. Він створює майбутній новорічний настрій і дорослим, і малечі. Діти прагнуть дива, здійснення мрій і очікують подарунків.
     Саме у цей день 19 грудня 2018р. відбулося святкування Дня Святого Миколая для учнів 1 класу НУШ, який підготувала класний керівник Реведжук Г.М. Ведучими святами були учні 11 класу Рожицька Марія та Медвідь Марія. На святі були присутні батьки, бабусі, дідусі, вчителі та учні закладу.
 Захід проводився в естетично оформленому кабінеті, де кожна річ нагадувала про це зимове свято добра, милосердя, дива та несподіванки. На свято  Святий Миколай (Реведжук Р., уч.10 кл.) завітав з ангелами (Василишин М. та Андрушко М., уч. 5 кл.). Роль бісиків Круть і Хвиць зіграли Вільчинський О. та Ціхоцький С., (уч. 5 кл.), а роль чортиків - Якимовський Т., (уч. 8 кл,) та Матис В.(уч. 9 кл.). Чудову роль сестри Оленки зіграла Сигляник А. (уч. 6 кл.), а роль Дмитрика – Матис О. (уч.1 кл.)
 Веселий настрій та лише позитивні емоції супроводжували кожного протягом свята. Новорічна музика та веселі забави зробили свято справді чарівним. Діти віршами, піснями прославляли Чудотворця. У своїх молитвах діти просили прощення за свої вчинки, бажали здоров'я для рідних. А танець ангелів під музику Тетяни Комащенко «Святий Миколай, всіх дітей оберігай ...» став родзинкою свята. За свою активність та веселі посмішки, щедрість та старанність учні-першокласники отримали солодкі гостинці від Миколая.
  Заступник директора з НВР Мусійовська Л. Й. подякували за чудове маленьке свято вчителю та учням.      
 Завершальним акордом свята стала пісня «Ой, хто, хто Миколая любить» у виконанні всіх учасників і гостей святкового дійства.
























   


 Протягом тижня «Зимова мозаїка» учні 1 класу вели спостереження за зимовими змінами у природі, обговорювали, що відбувається з рослинами і тваринами взимку та можливі небезпеки, що можуть очікувати людину в довкіллі взимку. Під час уроку на свіжому повітрі вчилися впізнавати дерева за зимовими ознаками, аналізували відмінність між хвойними та листяними деревами.  Вчилися цікаво проводити час взимку на свіжому повітрі, без телевізорів та гаджетів. Створили багато цікавого та творчого  власними руками: сніговичків, аплікації-ялинки, розфарбовки.
      Наприкінці тижня діти з допомогою батьків зробили годівнички. Їх розвісили на дереві шкільного подвір'я.









    
 Вивчаємо букву "Щ"




4 грудня, на просвітницькій інформації учні 1 класу ознайомилися із святом "Введення в храм Пресвятої Богородиці та першої коляди", особливостями його святкування, звичаями, традиціями. Діти переглянули фільм, молилися до Пресвятої Богородиці та колядували. 



Весела математика










Тиждень " Пригоди крапельки" . Працюємо творчо, цікаво,весело!




Якою буває вода?
Досліджуємо!!!
На уроці - вихователь ДНЗ Матис Ю. Г. 



 Урок математики.
 Закріплення складу чисел 2-5








Робота на конкурс "Різдвяна композиція"


   
Минув ще один тиждень -  тиждень моди. Мода - що може бути цікавіше і загадковіше для малих школярів. Тематичний тиждень, що минув, пройшов у дружній, творчій атмосфері. Першокласники створювали костюми іграшковим героям, вирізали одяг лялькам, самі ставали учасниками модних дефіле. Висловлювали власну думку, ділилися своїми емоціями від прослуханого і почутого, розвивали свої здібності у творчих пошуках власного стилю одягу.  Діти фантазували і творили, а водночас опановували корисні навички.














    Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.
Діти мусять знати, що під час Голодомору люди помирали з голоду тому, що у них насильно було відібрано всі запаси їжі. Голодомор був задуманий для винищення українського народу. Після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років.
   Сьогодні квітка незабудка використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Квітка незабудка складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Тендітна блакитно-жовта квітка кличе нас: Не забудь! Не забудь! жертв страшного Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. 
      Під час тематичного дня 23 листопада 2018 р. була проведена виховна година "Україна пам'ятає"! Діти змайстрували  паперові незабудки.
    Кожен учень  прикріпив квітку на «Панно пам'яті про Голодомор»
На уроці присутній директор НВК Я. Павелчак






















Світ гри

 
Закінчився другий місяць навчання за програмою Нової української школи
 І знову подарунки: нові меблі отримали
Поповнення дидактичного матеріалу
Вчимося читати


Техніка, яка допомагає





До нас на ранкову зустріч завітала Клемра М. І. - начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Шегинівської сільської ради

 Ми - підприємливі
Інсценізація  ситуацій:
 - у транспорті


- в магазині 
 - на вулиці


Закінчився перший місяць навчання за програмою Нової української школи. Ось підсумки нашої плідної праці. Діти веселі, а батьки задоволені... 








Наша творчість 
Аплікація з круп на тему 
"Осінні грибочки"





  
Як маленькі артисти, учні 1 класу  інсценізували пісню «Ходить гарбуз по городу» на святі бібліотечного  бульвару «Храм науки і добра» і були нагороджені ГРАМОТОЮ






Знайомство зі школою. Кабінет директора
Перший раз у перший клас






Немає коментарів:

Дописати коментар