УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
(5 клас, кл. кер. Благута Л.І.)
Голодомор 1932-1933 років – це страшна сторінка в історії нашої країни. Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. З учнями 5 класу класний керівник Благута Л.І. провела урок скорботи «Минуле живе, допоки його пам’ятають. 1932 – 1933рр.» для вшанування пам᾿яті мільйонів невинних людей, яких сталінський режим нещадно винищив голодом. Діти переглянули відеопрезентацію «Голодний дух», прослухали задокументовані спогади про пережиті страшні події та факти людьми в той час. Хвилиною мовчання учні разом з вчителем вшанували невинних людей, замордованих голодом і запалили свічку пам᾿яті. Нехай цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони невинних загублених життів . Будемо жити з надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились. А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою. Пам'ять про Голодомор нехай буде вічною, як пересторога всім наступним поколінням
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
(11 клас, кл.кер. Підгірна О.М.)
І було пекло на землі...
"1932 -1933 роки. Мільйони людей помирають від штучного голоду. Це спроба знищити українську націю. Ми пам'ятаємо. Вічна пам'ять жертвам Голодомору".
З метою вшанування пам'яті загиблих від голоду та політичних репресій з учнями 11 класу було проведено круглий стіл "Голодомор. Геноцид 1932-1933 років". Обговорювали історію, пам'ять та виклики сьогодення. Переглядали відеоматеріали, факти, зачитували свідчення очевидців про Голодомор. Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім на Землі
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
(7 клас, кл.кер. Кісиличка В. М.)
Щороку восени Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років. В ці скорботні листопадні дні схилимо голови перед світлою пам'яттю тих, кого забрала голодна смерть. Голодомор – геноцид, за час якого мільйони українців загинули від штучно створеного голоду. Голодомор досі вважається одним з найбільших злочинів 20століття. Це частина нашої національної пам'яті яку ми повинні пам'ятати.
У цей день свічка - символ духу та єдності. Традиційно, щороку, українці запалюють її на своїх підвіконнях у четверту суботу листопада.
З метою вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. з учнями сьомого класу була проведена виховна година «Пам'ятаймо заради майбутнього»
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
(8 клас, кл.кер. Снайчук Й.Б.)
У приміщенні сільської бібліотеки (Павелчак Л.Й.) проведено виховну годину "Голодомор. Геноцид українського народу". Учні запалили свічку пам'яті жертвам Голодоморів в Україні.
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.
Озиратися в минуле треба кожному. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
1933 - й...найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої та найблагодатнішої землі.
Учні 9 класу ( кл.кер.Гелета О.В.) на годині класного керівника "Вогонь скорботи навіки" переглянули і обговорили презентацію про Голодомори (причини та наслідки), згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробовування голодом.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинних жертв Голодоморів і запали свічку пам'яті, як спомин про тих, кого немає сьогодні серед нас, які померли страшною смертю.
Хай подібне не повториться ніколи!
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ ГОЛОДОМОР
(6 клас, кл. кер. Федорчак О.Н.)
Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій класним керівником Федорчак О.Н. з учнями 6 класу було проведено виховну годину "Голодомор 1932- 1933 рр. Горить свіча... А, може, то Душа?...". Учні ознайомилися з трагічним минулим нашого народу, зрозуміли, що потрібно бережно ставитися до історії своєї країни, розкривали її як білі, так і чорні сторінки, переглядали відео «Що ти знаєш про Голодомор?», брали участь в загальнонаціонально-міжнародній акції «Запали свічку»
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
(5 клас, кл.кер. Благута Л.І.)
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. З учнями 5 класу класний керівник Благута Л. І. провела годину пам'яті, присвячену цій знаменній даті, на тему: "Наш дух не зламати, свободу не вбити". Діти ознайомилися з поняттями «гідність» та «свобода», iдеалами свободи i демократiї в Україні, згадали доленоснi подiї нашої держави на початку XXI столiття, а також вiддали належну шану патрiотизму й мужностi громадян, якi восени 2004 року та у листопадi 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цiнностей, прав i свобод людини i громадянина, нацiональних iнтересiв нашої держави та її європейського вибору. Всі ці події є випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Сотні тисяч українців об’єднало прагнення правди. Правди, яка би була основою державного, суспільного, особистого життя. Народ повстав проти брехні, корупції, наруги над волею людей. На даний час, ми вкотре боремося за свою свободу, переживаючи страшні події війни в нашій країні. Віримо і молимося за нашу Перемогу, адже: Україна – сильна і могутня! Береже нехай Її Господь. В Неї світле і святе майбутнє, Українським серцем є народ.
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
(10 клас, кл. кер. Буцик О.М.)
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція гідності 2013-го.
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
(8 клас, кл. кер. Снайчук Й.Б.)
21 відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний Майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни: у листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори, а за дев'ять років – щоб відстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
(11 клас, кл. кер. Підгірна О.М.)
Завдання Всеукраїнського онлайн-конкурсу "День Гідності та Свободи" виконували учні 11 класу Балицького НВК під керівництвом класного керівника Підгірної О.М. Цей конкурс допоміг учням не лише перевірити свої знання з новітньої історії України, а й допоміг дізнатися цікаві факти про наше минуле та розширити уявлення про життя сучасного суспільства. За участь у онлайн- конкурсі учні були нагороджені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів.
З вдячністю схиляємо голови перед тими, хто захищає нашу свободу та гідність щодня. Вистояли на Майдані - переможемо у війні!
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
(6 клас, кл. кер. Федорчак О.Н.)
День Гідності та Свободи - свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Революція Гідності 2013 року об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.
Класним керівником Федорчак О.Н. з учнями 6 класу було проведено годину спілкування «Вільні творити майбутнє». Метою було ознайомити учнів з історією виникнення свята, пояснити поняття « гідність» та «свобода», формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
( 7 клас, кл. кер. Кісиличка В.М.)
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплення любові до Батьківщини, з учнями 7 класу була проведена вікторина «Україна – країна нескорених»
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ!
( 9 клас, кл. кер. Гелета О.В.)
З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 року - лютому 2014 року та в умовах сучасної війни постали на захист демократичних цінностей, прав і свободи людини, національних інтересів України, її європейського вибору та територіальної цілісності у 9 класі класною керівницею Гелетою О. В. була проведена інформаційна хвилина "Україна гідна свободи!"
Учні активно долучилися до обговорення подій Революції Гідності, подискутували та висловили свої позиції.
Гідність і свобода, воля і незалежність , права людини - це цінності, що визначають фундамент української нації, що крізь століття вели покоління наших предків до мети - соборної незалежної держави. Це цінності, що плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають силу та мужність захищати рідну землю від ворога
РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ - 2024
Учителі, учні закладу освіти та бібліотекарка с. Баличі Людмила Павелчак долучилися до написання 25 радіодиктанту національної єдності .
Цьогоріч текст "Магія голосу" підготувала письменниця Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Читав диктант поет і військовий Павло Вишебаба.
Радіодиктант національної єдності мав на меті об’єднати українців у різних куточках світу: вдома, за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Організатори підкреслили, що головною метою є єднання навколо мови, а не перевірка грамотності.
Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світові.
ІНДИВІДУАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО – ЦЕ КЛЮЧОВА ЦІННІСТЬ, ЯКА ЗДАТНА ЗМІНЮВАТИ СВІТ
Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначається щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Учні 5 класу (кл. кер. Благута Л.І.) ознайомилися з 15 пунктами «Декларації відповідальності людини», разом з вчителем розібрали зміст кожного з них. Також діти познайомилися з постаттю видатного українця, професора Богдана Гаврилишина, який говорив, що індивідуальна відповідальність кожного – це ключова цінність, яка здатна змінювати світ. В цих словах він відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
З учнями 7 класу вчителем географії Підгірною О.М. проведено тренінгове заняття "Немає прав без обов'язків". Учні переглянули презентацію "День відповідальності людини в Україні"; виконували інтерактивні вправи "За і проти", "Мікрофон", "Асоціативний кущ", "Дискусія". Школярам було запропоновано тематичні розмальовки з QR- кодом, які ілюстрували 15 принципів відповідальності людини.
Вчителем громадянської освіти Федорчак О.Н. з учнями 10-11 класів, проведено урок з елементами тренінгу «Принципи відповідальності людини». Метою було сформувати уявлення в учнів про відповідальність як фундаментальну людську цінність. Учні ознайомилися із принципами відповідальності людини, переглянули коротку версія фільму про Богдана Гаврилишина “Місія. Свобода”. Школярі обмінювалися думками, ідеями й досвідом, стимулювали активну громадянську позицію та бажання змінювати світ на краще.
Проведені заняття сприятимуть формуванню громадянської компетентності серед школярів, а саме: активність, комунікативність, поінформованість, толерантність, вміння свідомо обирати способи дії та поведінки і діяти відповідно, формулювати, висловлювати й аргументувати власну позицію. А у цей складний час, який переживає Україна, наша основна відповідальність – в єднанні та спільній дії
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА.
(7 клас, кл.кер. Кісиличка В.М)
Козаки є уособленням сміливості і мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Що стосується традицій на День козацтва: в мирний час у багатьох містах України люди влаштовували тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій - виконання гопака - народного українського танцю.
З метою виховання поваги до українських захисників, історичного минулого своєї держави, любові до традицій та звичаїв українського народу, формування почуття патріотизму, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину, з учнями 7 класу було проведено вікторину «Свято козацтва», про життя та звичаї козаків.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА.
(8 клас, кл. кер. Снайчук Й.Б., бібліотекарка Павелчак Л.Й.)
«Воля – найкраща цінність в житті.
Вільний не може збитись в путі.
Всі ви цінуйте братерство і згоду,
У сільській бібліотеці підготовлено книжкову викладку "Від козацьких Вольностей до Волі України" та проведено історичну годину "Тої слави козацької повік не забудем".
День українського козацтва — свято України, що відзначається щорічно 1 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято має глибоке історичне значення для українського народу, символізуючи силу, мужність і непорушний дух наших предків — козаків. Воно покликане вшановувати пам’ять українських козаків — воїнів, які відіграли вирішальну роль в історії України, захищаючи її незалежність та свободу протягом століть. Козаки вірили, що Богородиця оберігає їх під час битв, тому її свято стало символом захисту та опіки над воїнами. Вони часто будували церкви на честь Покрови і зверталися до неї в молитвах перед важливими походами чи битвами.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому Державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу
ІІ МІСЦЕ - ШЛЯХАМИ ГЕРОЇЗМУ І ЗВИТЯГИ! ДЯКУЄМО ЗСУ!
(Дутка М.Я., заступник з НВР, Буцик О.М., учитель фізкультури, Гуль В.М., голова батьківського комітету)
02 жовтня 2024 р., на базі Волицького НВК Шегинівської сільської ради проведено cвято - змагання із оздоровчо - спортивного туризму «Шляхами героїзму і звитяги», яке приурочене святкуванню Днів захисників та захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, УПА та Українського Козацтва і відзначення Міжнародного Дня туризму.
Юнаки та дівчата випробували свої сили у 6-ти військово-спортивних видах: конкурсах на краще виконання військово-патріотичної пісні «Вшанування Пам’яті Героїв, які боролися та борються за волю та незалежність України, присвячується», «Туристичний» (розпалювання вогнища і встановлення намету), естафетах «Стрибки у мішках», «Хто швидше?», «Транспортування потерпілого способом «Кріселко».
У святі-змаганні брали участь команди із 7-ми ЗЗСО Шегинівської сільської ради: Гусаківського, Балицького, Волицького НВК, гімназій сіл Боляновичі, Мишлятичі, Поповичі та Шегинівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Наші спортсмени були нагороджені срібними медалями та кубком у складі: Василишин Юрій, Денис Каміла, Дутка Павло, Дубляниця Антоніна, Садовий Андрій та Ціхоцька Анастація.
Дякую голові батьківського комітету Гулю В.М. за допомогу в підготовці та організації школярів на змагання.
Дякуємо ЗСУ за можливість брати участь у таких спортивних заходах
ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ.
З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу; виховання громадянських почуттів, свідомої соціальної активності та відповідальності у 9 класі (кл.кер.Гелета О.В.) була проведена година спілкування "Слава незламним захисникам!"
Дев'ятикласники переглянули презентацію до Дня захисників і захисниць України, підготували повідомлення про рідних, знайомих ,які проявляють неймовірну мужність у сучасній боротьбі за незалежність і цілісність нашої держави.Вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів - випускників Балицького НВК (Мусійовського А., Матиса А., Петровича В.), а також всіх бійців, які віддали своє життя за свободу України.
Хочеться,щоб кожен із нас завжди почувався частиною нашої славної держави. Пам'ятаймо, що Україна для кожного із нас є святою і рідною, тому її захист - це найперший обов'язок
ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ!
З метою сприяння національному - патріотичному вихованню учнівської молоді, з нагоди Дня захисників і захисниць України в Балицькому НВК класним керівником Підгірною О.М. з учнями 11 класу було проведено урок мужності та пам'яті "Герої нашої держави...".
Учні слухали розповідь вчителя про тих, хто боронить нашу свободу та безпеку, про всіх захисників, які стоять на захисті країни. Згадували про воїнів випускників нашої школи Мусійовського Андрія, Матиса Андрія, Петровича Віталія, які віддали найдорожче - своє життя за вільну, незалежну Україну. Ми їх ніколи не забудемо!
Герої не вмирають! Слава Героям!
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА( 6 клас, кл.кер. Федорчак О.Н.)
День українського козацтва – це невід’ємний елемент історії та сучасності. В умовах повномасштабної війни це свято набуло особливої ваги, адже воно символізує не лише вшанування минулих поколінь, але й підтримку тих, хто сьогодні стоїть на передовій. Класним керівником Федорчак О.Н. з учнями 6 класу була проведена година спілкування «На захисті країни крізь віки».
Метою було ознайомлення учнів з славними сторінками України, виховання в них почуття патріотизму та бажання захищати Батьківщину. Також була проведена вікторина, під час якої діти продемонстрували свої знання про те, як жили козаки, який вигляд вони мали, а також про відомих гетьманів і козаків-характерників
МИ ЙШЛИ У БІЙ НЕ ЗАРАДИ СЛАВИ
Вчителем історії Федорчак О.Н. з учнями 10 класу було проведено урок –мужності «Ми йшли у бій не заради слави». У День партизанської слави вшановують відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу. Указом Леоніда Кучми з 2001 року це свято відзначають 22 вересня. Раніше згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи з 2014 року, та в 2022 році багато партизанів з'явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.
Метою уроку було розширити знання учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху. Своїми подвигами прославили нашу державу різні покоління українського народу. На своїх плечах винесли вони тягар найстрашнішої війни ХХ століття – Другої світової. У найтяжчий час для нашої країни 22 червня 1941 року пішли на фронт тисячі солдатів, до лав добровольців ставало багато юнаків, які ледве закінчили школу. Багато з них приписували собі роки, щоб потрапити на фронт. Але були й такі, хто в суворий воєнний час боровся з ворогами в глибокому тилу, не жаліючи крові й самого життя
ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ МИРУ "Голуб Миру" (5 клас, класний керівник Благута Л.І.).
КВІТИ – КРАСА ПРИРОДИ
Традиційне свято осінніх фантазій відбулося в Балицькому НВК, на якому свої уміння, талант і креатив продемонстрували учні 1-11 класів.
Щороку в нашому навчальному закладі проходить виставка “Квіти – краса природи”. І кожного року учні, батьки, вчителі дивують глядачів своїми вміннями та креативністю.
Чого тільки не було в цьому році на виставці? Чарівна золота пора надихнула учасників на створення справжніх шедеврів з природного матеріалу, а саме: квіткові композиції, цікаві поробки, кумедні вироби з овочів та фруктів (машина та кит з кабачків, сороконіжка з яблук, хатинка з прутиків, їжачки з винограду і т.д.). Композиції вражали фантазією, естетичним оформленням, творчою ініціативою
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З КІБЕРБЕЗПЕКИ "БАЗОВІ НАВИЧКИ ТА КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ЕКСПЕРТА"
(Кісиличка В.М., учитель інформатики)
З метою ознайомлення учнів з основними поняттями кібербезпеки, навчити розпізнавати загрози в Інтернеті та надавати їм практичні поради щодо безпечного поведінки онлайн, для учнів старшої школи був проведений Всеукраїнський урок з кібербезпеки «Базові навички та корисні поради від експерта». На занятті учні переглядаючи презентацію, дізналися про різні види кіберзагроз, такі як фішинг, віруси та шкідливі програми, як ці загрози можуть вплинути на особисту інформацію. Сучасне повсякдення неможливо уявити без інтернету та інформаційних технологій, які стали невіддільною частиною нашого життя. Однак, разом із перевагами цифрового світу, зростає і кількість загроз, що можуть завдати шкоди нашим дітям. Саме тому важливо навчити школярів основам безпеки в інтернеті, правильному використанню цифрових ресурсів та захисту особистих даних. На занятті також було використано відео урок, що розміщено на на YouTube-каналі Всеукраїнської школи онлайн, пам’ятку «Як убезпечити себе від шахраїв?» та добірку розважальних освітніх відео, де розповідають про основні правила кібербезпеки.
ПРАКТИЧНІ ЗАХОДИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ.
Відповідно до Листа Яворівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 8 травня 2024 року №6252/1, з метою позитивного підтримання іміджу Збройних Сил України та патріотичного духу шляхом проведення практичних заходів в рамках проведення занять з предмету «Захист України» з учнями 8-11 класів в Балицькому НВК спільно з ветеранами і представниками громадських організацій були проведені в період з 09.05.2024року по 20.05.2024 року такі заходи:
-Вшанування пам’яті загиблих під час загальнонаціональної хвилини мовчання на загальношкільній лінійці на виконання пункту 2 Указу Президента України Володимира Зеленського «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України»;
-Уроки із «Захисту України» розпочинаються вітанням «Слава Україні!» - «Героям слава!» і з вшанування загиблих захисників і захисниць;
-Кращі учні 10-11 класів підняли Державний прапор біля школи під час виконання Гімну України.
Заняття з учнями 10-11класів проводяться за навчальною програмою «Захист України», включають теоретичну і практичну частини. На практичних заняттях формуються навички прийомів з військової справи, медико-санітарної підготовки, відпрацьовуються навички стройової ходьби, оволодіння прийомами стрільби із стрілецької зброї, зокрема пневматичної гвинтівки, метання ручних гранат в ціль, біг - 30 метрів. В 11 класі були проведені навчально-польові збори. Учні 8-11 класів активно готуються до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово- патріотичній грі «Джура»;
Вшановуємо пам’ять героїв-воїнів, випускників нашої школи , які загинули, захищаючи свою Батьківщину в російсько-українській війні: Матиса Андрія Станіславовича, Мусійовського Андрія Романовича, Петровича Віталія Івановича, покладаємо квіти до меморіального шкільного куточка, присвяченому їх пам’яті, розповідаємо про їх героїчні вчинки;
Доглядаємо за пам’ятним знаком загиблих односельчан у Другій світовій війні;
Відвідали могилу героя- захисника Петровича Віталія Івановича,поклали квіти, відмовили молитву за упокій його душі, запалили свічки на знак вічної пам’яті про нескореного та героїчного воїна за незалежність України;
Провели урок мужності «Герої рідного краю» з учнями 8-11 класів. Хоробрість, незламність та сила духу українських воїнів залишаються для наших школярів прикладом для наслідування і вшанування.
Учителі Захисту України Олексій БУЦИК
Марія МУСІЙОВСЬКА
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
У Балицькому НВК пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». А також 17 травня 2024 року проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому». Протягом тижня було проведено різні заходи на дану тематику. Бесіди: «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», «Твій друг – дорожній рух», «Це повинні знати всі», «Дорожні знаки. Групи дорожніх знаків. Світлофор. Сигнали для регулювання дорожнього руху», «Безпека учнів на дорозі». Виховні години: «Правила безпеки дорожнього руху для велосипедистів», «Безпека дорожнього руху», «Безпека руху. Правила дорожнього руху», «Правила дорожнього руху знай - здоров'я зберігай». Гра-квест з безпеки дорожнього руху «Маршрут безпеки» та гра-вікторина «Чи знаєш ти правила дорожнього руху?». Всі ці заходи проводились з метою закріплення у дітей знань правил дорожнього руху; формування уявлення школярів про безпеку дорожнього руху при пересуванні по вулицях і дорогах; виховання навичок виконання основних правил поведінки учнів на вулиці, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. На занятті у формі гри повторили основні правила поведінки на вулиці під час руху, правила велосипедиста та інші. Також учні переглянули відео, презентацію, розглянули лепбук «Правила дорожнього руху» та малювали малюнки «Пам’ятай та виконуй!». Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху
ЕКСПРЕС-ПОДОРОЖ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КАЛЕЙДОСКОП»
Щороку у травні Україна відзначає День Європи. Ми традиційно приєднуємося до святкування спільно з державами Європейського союзу.
Цього року, 9 травня 2024 р., для нас День Європи видався особливим – свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну, тривоги, суму, та все ж найголовніше – з непереборним бажанням подякувати тим країнам, які підтримують Україну в часи війни.
Для нас – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія, культура. Демократія. Свобода. Повага до людини та людської гідності. Верховенство права. Усе це зараз захищають українці на своїй землі! Ми дійсно захищаємо свободу у Європі. Народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу і доводить це на полі бою…
З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України, в нашому закладі освіти пройшов захід «Європейський калейдоскоп» . Учні 5-11 класів провели експрес-подорож Європою, тому День Європи видався насиченим, цікавим та змістовним. Учні провели пошукову роботу, підготували національні страви, костюми, цікавинки, сувеніри тих країн, котрих презентували на заході. Журі в складі Павелчака Я.М., Дутки М.Я., Гнєтньова О.С., оцінювали презентаційну подорож кожного класу. Школярі будуть нагороджені грамотами та подяками за певний підхід та підготовку до заходу.
У День Європи ми висловлюємо подяку країнам Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Щиро сподіваємося, що зовсім скоро Україна стане повноправним членом європейської родини!
Педагог-організатор Терендій О.В.
ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА АКЦІЯ «ВИПУСКНИКИ – 2024 ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ»
19 квітня 2024 року у рамках відзначення Дня довкілля учні 11 класу (класний керівник Благута Л.І.) долучилися до загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники - 2024 року для майбутніх поколінь» під девізом: «Посади дерево - вирости мир». Мета акції – розвиток екологічної свідомості та виховання молодого покоління української нації. Випускники разом з класним керівником віддано виконали свою роль у створенні ландшафту території навчального закладу, висадивши яблуні, вишні, сливи та інші плодові дерева . Випускники 2024 - це покоління, які будуватимуть та відбудовуватимуть нашу Україну після Перемоги. Посадивши дерева, вони через 20 років вже своїм дітям покажуть, якою сильною була віра в нашу Державу. Такі заходи не лише надихають, але й мотивують до спільної роботи на благо України. Кожне висаджене дерево стає свідченням того, що молодь має силу та бажання змінювати світ на краще, адже саджати дерева – завжди виграшна стратегія! Цей крок єдності – це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри в нашу Перемогу! Цей крок – підтримка загальноєвропейської зеленої Угоди (Green Deal). Випускники війни – це майбутні архітектори нової України – незламної і зеленої!
9 -11 класи. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ"
Учні 9-11 класів (вчитель Мусійовська Л.Й.) взяли участь у Всесвітньому тижню грошей «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє». Захід «Фінансові Kahoot – вечірки на уроках» фокусується на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші. З цією метою учні переглянули відеоуроки з фінансової грамотності на теми: «Безпека в геймінгу», «Фінансові піраміди», «Безпечний онлайн-шопінг», а також зіграли у кахут. Гра Kahoot пройшла у цікавій та інтерактивній формі, де перевірили свої знання по кожній темі. З перегляду відеоуроків учні довідались, що таке геймінг, фінансові піраміди, що це шахрайська бізнес-модель, від якої треба стерегтись. Набуті знання допоможуть учням у майбутньому обходити ці дуже негативні явища і грошові афери.
5 кл. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ"
ГОТІВКОВІ ТА БЕЗГОТІВКОВІ ГРОШІ (кл. кер. фЕДОРЧАК О.Н.)
Класним керівником Федорчак О.Н. з учнями 5 класу проведено заняття з платіжної безпеки на тему "Готівкові та безготівкові гроші", метою якого було підвищити рівень знань учнів з платіжної безпеки, проінформувати учнів про актуальні сценарії шахрайства. Під виховною справою п’ятикласники ознайомились з основами платіжної безпеки; навчилися користуватися безготівковими грошима та оберігати кошти від шахраїв; поліпшили обізнаність про правила безготівкових розрахунків. Для закріплення знань з теми використано інструмент для створення інтерактивних вправ – Wordwall.
ХАЙ БУДЕ ЛЕГКО. ДОТИКОМ ПЕРА…
Творчість Ліни Костенко - визначне явище в українській літературі новітнього часу, її прикметною рисою є інтелектуалізм - рух, поезія, злети думки... Вона часто повторює слова :" Поезія для мене - то є все".
Саме тому у День поезії учні 10-11 класів (вчителька української мови і літератури Гелета О.В.) провели літературний вечір " Хай буде легко. Дотиком пера" до дня народження легендарної мисткині Ліни Костенко, де головним було Слово, озвучене, відчуте, прожите кожним учасником цього дійства.
Старшокласники пригадали факти з біографії, продекламували поетичні рядки, які проникають у саме серце, прослухали пісні на слова поетеси.Зворушливо пролунала пісня " Що в нас було? Любов і літо" у виконанні Торби Софії (слова Л.Костенко).
Ця подорож у світ мистецтва дозволила усім відкрити душу і наповнитися світлом поезії.
7 кл. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ"
"ПЛАТІЖНІ ПОРАДИ У СТІНГАЗЕТАХ"
(кл. кер. Снайчук Й.Б.)
Учні 7 класу взяли участь у конкурсі "Платіжні поради у стінгазетах" та створити стінгазету на тему правил безпеки безготівкових платежів.
Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян. Про те, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти, учні перглянули відео фільм "Телефонне шахрайство."
Всесвітній тиждень грошей - щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Національний банк України є його офіційним координатором.
8 кл. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ"
ПОГОВОРИМО ПРО ГРОШІ... ( кл.кер. Гелета О.В.)
Гроші... Їм радіють і без них плачуть, їх заробляють і витрачають, їх люблять і ненавидять, їх дарують і забирають...Ними перевіряють надійність і порядність, гідність та чесність людини. Їх використовують у прислів'ях і приказках. Про них складають пісні і пишуть, навіть, вірші.
У 8 класі з метою ознайомлення учнів з історією виникнення грошей, основними елементами грошової культури; пояснити роль грошей в повсякденному житті та їх необхідність; обговорити питання моралі, що пов'язані з використанням грошей була проведена інформаційно - пізнавальна година спілкування "Поговоримо про гроші".
Учні довідалися про історію виникнення грошей, їх зміни в різні історичні епохи, про впровадження гривні; розв' язували ситуації; склали правила користування грошима. А також переконалися в тому, що гроші не замінять доброго ставлення друзів, рідних. Багатство визначається не тим, скільки грошей ви заробляєте, а тим, наскільки добре ви можете прожити на зароблені гроші.
6 кл. ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ
"ЗАХИСТІТЬ СВОЇ ГРОШІ, УБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ"
УРОК-ГРА "ФІНАНСОВИЙ КАЛЕЙДОСКОП" (класний керівник Кісиличка В.М.)
З нагоди Всесвітнього тижня грошей сьогодні на уроці інформатики учні 6 класу вивчали правила платіжної безпеки та види шахрайства. Школярі дізналися: хто такі шахраї, види шахрайства – фішинг, скімінг, вішинг. Про платіжну банківську картку: що можна повідомляти, а що - ні. Як захистити смартфон? Якими мають бути паролі?
А також із здобувачами освіти був проведений урок-гра «Фінансовий калейдоскоп», де вони змагалися за першість у фінансовій грамотності, успішно проходячи кожен етап гри якомога швидше. Таким чином за допомогою різних інтерактивних методів діти навчилися складати свій бюджет, готувати список покупок, а також дізналися про валюти різних країн.