Екскурсії


НАВЧАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ - 2024
Весна продовжує дивувати наших школярів теплими, сонячними днями. Дякуючи нашим воїнам, стараємося відволікати наших дітей від тривожних днів у нашій державі. І саме цими погожими днями скористалися учні 2,3 класів. Керівник закладу Я.Павелчак разом з класними керівниками Д.Кечур та М.Денис організували екскурсію в історико-етнографічний музей «Бойківщина» у м.Самборі. Досить затишний комплекс із цікавими спорудами та інтер’єром в українському національному стилі (у цьому приміщенні (колишній роддом) народився Андрі́й Кузьме́нко — український співак, композитор, поет, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін»).
Екскурсовод Галина Мартинович розповідала дітям про матеріально-господарську культуру бойків та бойківської ноші. Ознайомила учнів з старовинними дерев'яними предметами хатнього побуту, жіночим і чоловічим бойківським одягом, зразками вишивок, предметами ткацтва тощо. Пані Галина провела також квест та подорож Самбором. Цікавим було підняття на ратушу.
Відвідавши музей учні відчули бойовий подих давнини та гостинність сучасності.
На цьому наша мандрівка не закінчилася, діти її продовжили у розважальному комплексі "Карамелька". Багато приємних вражень та позитивних емоцій отримали діти від різноманітних ігор, гостей тік-току, які провели ряд цікавих розваг.
Зал був переповнений радісним, щирим та щасливим сміхом наших дітей. А це і є дитинство.💙💛 ДЯКУЄМО БОГУ ТА ЗСУ!
Дякуємо начальниці відділу освіти М.Костюк та батькам за підтримку.










НАВЧАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ РІДНИМ КРАЄМ... ДЯКУЄМО ЗСУ!
Учнівське самоврядування Балицького НВК дружньо підкорювали карпатську фортецю Тустань. Разом із педагогами школи: Павелчаком Я.М., Терендій О.В., Буциком О.М. Кісиличкою В.М., учні відвідали Національний природничий парк «Сколівські Бескиди», що в с. Урич. Під час екскурсії ми дізналися багато цікавого про цю пам’ятку природи та археології національного значення, яка не має аналогів в Європі, побачили вирубані гроти, підземні ходи, колодязь. Тут заховалося Середньовіччя. Тут є і оборонні мури, і дива, створені природою. Чудова погода дозволила сповна помилуватися і краєвидами осінніх Карпат. Не оминули увагою діти і облаштовані спеціальні місця для активного відпочинку.
Також учні побували на р. Кам’янка, водоспаді Кам’янка. Особливе відчуття охопило серця учнів: шум води, бурхливість річки, каміння довкола викликало почуття захоплення всесильністю природи. А поблизу водоспаду розташовані ще дві унікальні пам’ятки природи - сірководневе джерело "Жива вода" і Мертве Озеро. Озеро Журавлине у народі воно більш відоме як Мертве Озеро, оскільки в його водах немає жодної живої істоти. Коли ми згадуємо про живу воду, у пам’яті чомусь виринають картинки із дитячих фільмів. Там добрий герой завжди рятувався від лиха за допомогою цілющої води із особливого джерела. В рамках нашої подорожі ми теж спробуємо оздоровитися біля сірководневого джерела мінеральної води по типу «Нафтуся». Цілющі властивості сірководню, як у казці, обов’язково повернуть нам силу і здоров’я!
Незабутні враження залишило відвідування туристичного комплексу «Захар Беркут», а саме оглядова екскурсія канатно-крісельним витягом на гору Високий Верх. Дух перехоплювало від висоти та неповторної краси українських гір.
Жива історія, жива природа а не нудні параграфи у підручнику, свіже повітря та говіркий карпатський ліс – це те, заради чого варто відірвати сучасну дитину від комп’ютера та показати їй усю різнобарвність навколишнього світу.
Втомлені, але надзвичайно задоволені, з новими враженнями та гарним настроєм діти повернулись до дому.
Щиро дякуємо начальниці відділу освіти Костюк М.І. та усім організаторам екскурсії.















НАВЧАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ У ПОЖЕЖНУ ЧАСТИНУ
В рамках проведення заходів із Цивільного захисту учні Балицького НВК (керівник Павелчак Я.М.) відвідали 26 пожежно-рятувальну частину 9 пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Львівській області (м.Мостиська). Із здобувачами освіти провів навчальну екскурсію Ігор Куп’як — інспектор ВЗНС Яворівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області. Супровідниками групи були: Дутка М.Я., заступник керівника з НВР, Підгірна О.М., керівник класних керівників, Буцик О.М. класний керівник 8 класу та Гелета О.В., класний керівник 7 класу. Під час екскурсії школярі мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Цікавою була розповідь, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням, спортивна кімната. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу одягнути костюми, в яких працюють пожежні. Інспектор розповів учням про те, як працює та чи інша техніка, як проходить вступ, навчання та підготовка пожежників у вищих закладах освіти, відповів на питання, які задавали діти, нагадав про заборону спалювання сухої трави, звернув увагу учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, як правильно діяти у разі пожежі. Після побаченого і почутого усі учасники заходу глибше усвідомили важливість та героїчність професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.
Дякуємо капітану Куп’яку І.В. та усім співробітникам пожежної частини за захоплюючу, цікаву, змістовну та пізнавальну екскурсію! Усі ще раз переконалися, що професія пожежного є дуже відповідальною, цікавою і героїчною. Адже той, хто рятує життя людей, заслуговує найвищої поваги!

















МАДРІВКА ПІДЗЕМЕЛЛЯМИ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО ЛЬВОВА
Щоб побачити секрети Львова, його строгий та дещо містичний стиль 15 липня 2021 року учні та вчителі Балицького НВК спустилися у підземелля Львова. Гіди (пані Наталія та пані Тереса) розповіли про підземні тунелі міста, які зберігають багато таємниць. Під час екскурсії побачили кавові та винні підземелля Львова, підземелля, в яких молилися монахи, й ті, у яких створювалися алхімічні зілля. Учні відвідали одну із середньовічних аптек, яка працює і сьогодні, де зберігається багато експонатів та історій. У підземеллі аптеки-музею, що на площі Ринок, досі зберігся аромат вина – колись в аптеках виготовляли не тільки ліки… Ми почули історію про давні секрети цілющих напоїв. Незабутні враження залишилися після подорожі єдиною в Україні кавовою шахтою в музеї-кав’ярні «Копальня кави». Слухали розповідь гіда про видатного українського художника-примітивіста, самоука Никифора Дровняка. За легендою, він виконує одне бажання кожного, хто потримає в своїй руці його відполірований палець. Тому, кожен із нас загадав собі бажання, щоб Никифор його здійснив. Відвідали церкву Пресвятої Євхаристії( колишній костел Божого тіла і монастир домініканців), гарнізовану церкву святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел Єзуїтів, де запалили свічки й помолилися за мир в Україні. А ще подорожували підземеллям цього храму. Піднялися й на 6 поверх «Вернісажу» , де знаходиться оглядовий майданчик закоханих і можна згори оглядати місто. Відвідали унікальний музей - Арсенал, який не має аналогів на території України. Привернуло увагу й епічне батальне полотно «Битва під Грюнвальдом» Т.Попеля і З. Розвадовського. Побували й у затишній кав’ярні в центрі Львова «Теплий п’єц», де почули багато цікавого про колекцію раритетних пічок XVIII століття. Зустрілися з дзигармайстром та сурмачем, які розповіли про секрети цих давніх професій, які збереглися у Львові й донині. Дорогою додому ми заїхали у «Чарівну долину», де поласували смачною піцою від організатора екскурсії. Було дуже цікаво та повчально!!!
Дирекція НВК, вчителі, учні, батьки щиро дякують депутату Яворівської районної ради п. Станіславу Барчаку за організацію та повне фінансування даної екскурсії. Нехай добрі вчинки, зроблені Вами, повернуться до Вас сторицею.
Окрема подяка учительці НВК Лаврись І.А., за складання схеми маршруту та домовленості в організації навчально-історичної екскурсії , директору НВК Павелчаку Я.М., заступнику директора з НВР Дутці М.Я., класним керівникам, усім учителям-супровідникам (Лаврись І.А., Буцик О.М., Снайчук Й.Б., Реведжук О.Р., Реведжук Г.М., Благута Л.І., Гнатик М.С., Павелчак О.Я.) та водію автобуса...
М.Дутка, заступник директора НВК з НВР


















































8. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК -2021
Екскурсія "Стежками рідного краю" ( Підгірна О.М., Благута Л.І.)
Любов до Батьківщини починається з любові до рідного краю. Треба цінувати ту красу, що дарує нам природа, особливо, якщо це знайомі з дитинства та улюблені місця рідного села, мальовнича наша земля. Учні Балицького НВК ( вч. Підгірна О.М. та Благута Л.І.) здійснили екскурсію «Стежками рідного села». . Під час екскурсії діти зупинялися на наукових зупинках: «Чисті водойми», «Заплавні луки», «Зелена аптека», виконували: рухливу гру «Збери букет квітів», гру «Розпізнай дерево». Подорож рідними місцями була цікавою, пізнавальною та захопливою. Ми – частинка природи нашого довкілля. Бережімо красу природи!















7. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Екскурсія у с.Домажир, ведмежий притулок (29 учнів).
ДЯКУЄМО начальнику відділу освіти Клемрі М.І.
Ведмежий притулок «Домажир» заснований 2017 році за підтримки Міжнародного благодійного фонду Чотири Лапи (Австрія), площею 20 га, розташований у природному заповіднику «Мале Розточчя». Ведмежий притулок є не лише новою домівкою для ведмедів, але потужним осередком освіти та виховання екологічної свідомості.



6. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Екскурсія у смт. Меденичі, зоопарк "Лімпопо" (26 учнів)
ДЯКУЄМО начальнику відділу освіти Клемрі М.І.
Меденицький зоопарк "Лімпопо" - найбільший зоопарк у Львівській області. Він з’явився більше десяти років тому. Його засновниками стали два друга – Олександр Метелиця і Сергій Костів, які ще зі школи захоплювалися зоологією і мріяли побачити диких тварин. А коли вони виросли, свою мрію дитинства вони реалізували у власному зоопарку.
Сьогодні меденицький зоопарк «Лімпопо» – це дивовижний осередок екзотики на Західній Україні. До того ж, він залишається єдиним зоопарком у всій Львівській області.



5. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Паломницька екскурсія у с.Раковець (29 учнів)
ДЯКУЄМО начальнику відділу освіти Клемрі М.І.
Неподалік Львова, близько в 20 кілометрах, знаходиться село Раковець. Воно популярне старовинними церквами і цілющим джерелом. Тут можна оздоровитися і духовно збагатитися.
Візитівкою Раковця є цілюще джерело. Географічно воно знаходиться у сусідньому селі Новосілка. Втім, туристи звикли називати його раковецьким. Люди вірять, що вода з джерела зцілює від багатьох хвороб. Для цього потрібно обійти його босоніж дванадцять-чотирнадцять разів.
В Раковці є костел святого Валентина, який збудований у 1822-1856 роках. Понад 140 років тому храм через пожежу частково згорів та згодом був відновлений. Костел побудований з місцевого тесаного каменю — вапняку. У 1946 році храм закрили, а більшу частину інтер’єру було спалено. З часом костел почали використовувати як склад. До сьогодні вистояли лише стіни храму.



4. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Екскурсія у с.Нагуєвичі (26 учнів)
Керівник екскурсійної групи Павелчак Я.М.
Супровідники груп Денис М.Я., Снайчук Й.Б., Благута Л.І.
ДЯКУЄМО начальнику відділу освіти Клемрі М.І.
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі" створений 10 березня 1994 року на батьківщині Івана Франка. В структуру заповідника входять: садиба батьків письменника, музей І. Франка, скульптурна композиція "І. Франко і світова література", художньо-меморіальний комплекс "Стежка Івана Франка".



3. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Паломницька екскурсія у с.Страдч. Хресна дорога. (29 учнів)
Керівник екскурсійної групи Павелчак Я.М.
Супровідники груп Лаврись І.А., Підгірна О.М., Кіселик Н.М.
ДЯКУЄМО начальнику відділу освіти Клемрі М.І.
КОМПЛЕКСНА ПАМ'ЯТКА ПРИРОДИ ЛЬВІВЩИНИ.
Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, славиться своїм підземним монастирем та Хресною дорогою. Страдецький печерний монастир, унікальний тим, що зберігся майже без змін ще з часів свого заселення, вперше молитва вознеслась тут до неба ще в далекому ХІ столітті.
Страдецька печера розташована біля села Страдч Яворівського району Львівської області, при вершині пагорба, що на лівому березі річки Верещиці, неподалік від траси Львів – Краковець. Печера міститься в надрах Страдецької гори висотою 359 м, яка розташована серед південних відногів пагористого пасма Розточчя, складена з пісковиків тортону, довжина печери 270 метрів. В Успенській церкві розташована копія чудотворного образу Матері Божої Нерушимої Стіни (Оранти), відомий під назвою Страдецька Богородиця. З 1936 року Страдч з благословення Папи Римського Пія ХІ отримав статус відпустового місця. Існує чимало свідчень чудесного зцілення, а також духовного навернення, хто бодай раз пройшов Хресну дорогу.




2. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2021
Екскурсія "Архітектурно-духовні пам’ятки села Баличі" (12 учнів).
Екскурсію провели: Реведжук Г. М., Терендій І. Я. та Павелчак Я. М.
Під час екскурсії учні детальніше познайомилися з храмами та каплицями, які розташовані на території села Баличі, з їхньою історією, особливостями цих споруд.
Духовні, архітектурні пам’ятки в поєднанні з мальовничою природою залишили в учнів неповторні враження.






 1. ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК - 2021

Екскурсія у кімнату-музей імені Модеста Менцинського в селі Великі Новосілки. (26 учнів Балицького НВК)
Керівник екскурсійної групи Павелчак Я.М.
Керівники груп Федорчак О.Н. та Реведжук О.Р.
Екскурсію провели: Павелчак Л.Й., Партика О.Т., Яворська О.А. - працівники культури сіл Баличі та В.Новосілки.
ДЯКУЄМО ЗА ЦІКАВУ ТА ЗМІСТОВНУ ЕКСКУРСІЮ.
ДАЛІ БУДЕ.....




Немає коментарів:

Дописати коментар