Методична робота

НАША ГОРДІСТЬ!!!
БРОНЗА (ІІІ місце) У ІІ ЕТАПІ (районному) ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ.
Вітаємо ДЕМ'ЯНА ТРУЩАКА, учня 10 класу та Гнєтньова О.С., учителя англійської мови з бронзовою перемогою на рівні Яворівського району. Гордимося і щиро дякуємо за достойне представлення Шегинівської ТГ. Нехай ця ПЕРЕМОГА стане стимулом для нових великих звершень і досягнень, мотиватором для участі у нових конкурсах та змаганнях! ДЯКУЄМО ЗСУ!


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ІЗ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ.
Сьогодні в Балицькому НВК пройшло заняття із безпеки для здобувачів освіти 1-4 класів та учителів, яке провів провідний фахівець сектору ЦЗ Яворівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, майор служби ЦЗ Шегинський В.І. та провідний спеціаліст відділу освіти Шегинівської ТГ Калита В.Б.
Під час заходу учням детально розповіли про основні правила поведінки у надзвичайних ситуаціях. Нагадали дітям, як діяти дітям під час мінної безпеки на вулиці, в лісі тощо. Також школярам надали важливі поради щодо того, як поводитися у разі виникнення небезпеки та як правильно діяти в її осередку.
Особливу увагу було приділено темі безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів. Здобувачів освіти навчили розпізнавати небезпеку та негайно повідомляти про такі знахідки відповідні служби. Після заняття діти одягали спорядження рятівника та одержали книжечки з мінної безпеки.
Цей урок став ще одним кроком на шляху до формування у дітей свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточення. ДЯКУЄМО ЗСУ!










ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ- 5
"ІНФОРМАЦІЯ - ЦЕ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ"
(Снайчук Й.Б., бібліотекарка)
З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож по країні Знань: розповідає про те, як вирощують хліб і зводять будинки, варять сталь і приборкують ріки.
Як не можна жити без повітря, води та хліба, так не можна жити і без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга — розум». Вона завжди веде нас за собою.
І так буде постійно: подорослішаєте, а з вами назавжди залишаться ваші друзі –герої улюблених книг, які надихають жити, вчать бути мудрими, добрими, справедливими. Читайте, читайте й читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.
Читати книги і бути освіченою людиною сьогодні в тренді. Нерідко книга, вчасно прочитана, підказує людині вихід із складної ситуації. Книга-володар простору.
ДЕСЯТЬ МУДРИХ ВИСЛОВІВ ПРО КНИГИ!
1. «Людина з гарною книгою в руках ніколи не може бути самотньою» К. Гольдоні
2. «Читання книги – це ніби розмова з найкращими людьми минулих століть» Декарт
3. «Книги – найкращі друзі. До них можна звертатися в усі важкі хвилини життя. Вони ніколи не зрадять» А. Доде
4. «Одні книги змушують нас мріяти, інші занурюють у дійсність, але всі вони пройняті найголовнішим для автора – щирістю»
П. Коельо
5. «Книги – не мертві речі, а істоти, що містять у собі насіння життя. В них – чистісінька енергія і екстракт того живого розуму, що їх створив» Д. Мільтон
6. «Ти ще не знаєш, що то за втіха ті книжки! Там цілий мир, вищий, кращий від сього, в якому ми барахтаємося мов свині в барлозі» П. Мирний.
7. «Книга – вчитель без плати та подяки. Кожну мить вона дарує тобі одкровення мудрості» А. Навої
8. «Якщо шукаєш в книгах мудрості уважно, то знайдеш велику користь для душі своєї» Нестор Літописець
9. «Книги мають особливу чарівність; вони дають нам насолоду: вони розмовляють з нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас» Ф. Петрарка
10. «Читання – це один з витоків мислення і розумового розвитку» В. Сухомлинський




ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ- 3
"ІНФОРМАЦІЯ - ЦЕ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ"
(Снайчук Й.Б., бібліотекарка)
Бібліотекарки Снайчук Й.Б. та Павелчак Л.Й. допомогли дітям здійснити бажання, досягнути мети, не тільки в уяві, але й наяву.
Інструмент, який не є таємницею, але за умовами правильного використання, стає цінністю. Інструмент, який хоче від вас тільки того, що ви самі хочете від себе і для себе. Не більше і не менше. Інструмент, який має попит у практиці знаменитостей, психологів, філософів, письменників.
Цей інструмент називається - АФІРМАЦІЯ.
Афірмація- це промовлене та прописане позитивне речення з установками того, що людина хоче від життя.
А також у сільській бібліотеці проведено майстер-клас "Руки творять дива, а розум - досягнення мети".




ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ- 2
"ІНФОРМАЦІЯ - ЦЕ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ"
(Снайчук Й.Б., бібліотекарка)
На перехресті стрілися думки:
сумні і радісні, і млосні, і грайливі.
Себе усю віддам їм залюбки,
лишень би в рими вилились щемливі.
Марія Тарас
У сільській бібліотеці бібліотекарки Снайчук Й.Б. та Павелчак Л.Й. провели голосне читання поезії поетів рідного краю "Читаємо вірші наших земляків" із користувачами бібліотек.
Діти декламували та читали поезії Марії Тарас із збірки "Перехрестя думок": вірші "Рідне село", "В моїй душі", "В свої обійми взяла мене осінь" та Євгенії Параски із збірки "Для бабусі і Настусі": вірші "Осінь в гості іде", "Спасибі осене", "Дівчинка Настуся " та інші






ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ- 1
"ІНФОРМАЦІЯ - ЦЕ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ"
(Снайчук Й.Б., бібліотекарка)
Презентація книжкової викладки "Читаємо, думаємо, аналізуємо". Шкільна бібліотекарка ознайомила учнів із наявною у бібліотеці художною літературою. Діти мали змогу переглянути та прочитати цікаві для них книжки, а також потім поділитися своїми враженнями від прочитаного...




ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ – 5
(учитель Буцик О.М.)
У 5 і 6 класах відбулись змагання із гри в шашки.
Шашки - це захоплююча настільна гра, яка вимагає стратегічного мислення та вміння передбачати ходи супротивника. Гра розвиває логіку та аналітичні здібності, виглядає просто, але має багато нюансів.
Мета гри - перемогти супротивника. Основною метою гравця є з'їдати або блокувати всі фігури супротивника. Стати сильнішим. Гра розвиває терпіння та мислення, посилює увагу та аналітичні здібності. Перемоги здобували сильніші гравці у кожному класі












ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 4
«ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ»
12 вересня 2024 року на базі Волицького НВК Шегинівської ТГ відбувся спортивно-масовий захід до «Дня фізичної культури і спорту» серед учнів 5-7 класів. Нашу команду представляли такі учні: Баб᾽як Аліна, Гнатик Вероніка, Денис Каміла, Ціхоцька Соломія, Яцків Юстина, Євочка Володимир, Квічка Віталій, Матис Олег, Пащак Олег та Сигляник Іван, які здобули 17 медалей. Змагання проводились з таких видів: біг 30м., стрибки у довжину з місця, стрибки на скакалці за 30с., човниковий біг 4х9 м. та командні естафети. Багато емоцій, спортивної боротьби панувало під час змагань на яких чекали 54 медалей, які знайшли своїх призерів











ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 3
Олімпійський урок "Історія виникнення олімпійських ігор" (7клас, учитель Буцик О.М.)
З учнями 7 класу проведено олімпійський урок на тему «Історія виникнення олімпійських ігор». Діти переглянули відео-презентацію та повторили історію заснування олімпійських змагань, підвели підсумки Олімпіади -2024 та участь України в олімпійських іграх



ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ -3
Спорт – запорука здоров’я.
Хто з фізкультурою на «ти», в житті досягне він мети, бо в спорті – міць та сила і для душі й для тіла.
Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт.
В рамках Олімпійського тижня з учнями 2 класу (учителька Терендій І.Я.) було проведено олімпійський урок «Спорт – запорука здоров’я». Метою уроку було формування навичок і культури здорового способу життя, залучення до спортивних занять фізичною культурою та спортом, поширення ідей олімпійського руху.
Учні мандрували спортивною мандрівкою, виконали розминку, розповідали про різні види спорту та відомих українських спортсменів. Використавши цеглинки лего грали у ігри: «Так чи ні» та «Корисна та шкідлива їжа». Усі успішно виконали завдання. Наприкінці уроку учні зробили висновок, що потрібно займатися спортом, адже спорт – це життя






ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 2
Олімпійські ігри у Спортивній країні з третьокласниками.
Метою олімпійського уроку було: розширення знань учнів про олімпійський рух, про участь українських спортсменів в Олімпіадах. Під час уроку, вчителька Терендій О.В. використала відео «Історія Олімпійських ігор». Учні отримали цікаву та пізнавальну інформацію про олімпійську славу України, важливість ведення здорового способу життя і необхідність займатися фізкультурою і спортом. А також проведено вебквест «Загадки про різні види спорту та спортивні знаряддя» з малюнками дітей









ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 1
Традиційно на початку нового навчального року у Балицькому НВК проводиться «Олімпійський тиждень», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.
До проведення «Олімпійського тижня» долучилися учні 4 та 5 класів (учителі Денис М.Я. та Буцик О.М.).
В класах проведено Олімпійські уроки, на яких учні мали змогу більше дізнатися про історію виникнення Олімпійських ігор, видатних спортсменів та Олімпійських чемпіонів України, які прославляють нашу країну на світовій арені.
Пройшли змагання : веселі старти ,де діти показали свою силу і міць в силових змаганнях.
Родзинкою Олімпійського тижня стало проведення спортивної естафети між учнями 4-5-х класів.
Веселими і задоволеними залишилися всі учасники змагань. Ми ще раз переконались, що в нашій школі працюють і вчаться сильні, спритні й сміливі діти.
Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами!










«КЕНГУРУ 2024» (координатор конкурсу Мусійовська Л.Й.)
Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" проходив в Україні з 21 по 26 березня. Учні 2-11 класів нашої школи є щорічними активними учасниками даного конкурсу. Конкурс проходив в режимі он-лайн. Запропоновані завдання усіх етапів конкурсу мають на меті сприяти підготовці учнів до особливої форми контролю навчальних досягнень – тестування, яке активно впроваджується у навчальний процес. Задачі різного ступеня складності створюють умови для розвитку здібностей учнів, різних видів мислення (образного, логічного, комбінаторного тощо), формування уміння читати та обробляти інформацію у графіках, таблицях, діаграмах, рисунках та навичок самостійної роботи.
І цього, року ми змогли провести даний конкурс та донести до наших школярів часточку математичної краси і культури






МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧИСЛА Пі
14 березня у всьому світі святкують неофіційне, але вельми популярне свято - День числа π. Свято було започатковане в 1987 р. фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць і число), дата 14 березня - 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π (3,1415926....). А ще число π співпадає з датою народження А.Ейнштейна: 14 березня (03.14). Здавна відомо, що це число – ірраціональне, тобто таке, в якому цифри після коми продовжуються до нескінченності.
Дане свято відзначили в стінах нашої школи. З учнями старшої школи (вчителька математики Мусійовська Л.Й.) було проведено практичне заняття: «Загадкове число π». Учні брали участь у вікторині «Вірю – не вірю про число π», проходили онлайн-тести та активно обговорювали дану подію.
Знайомилися з цим незвичайним числом і учні 6 класу. Вчителька математики Благута Л.І провела з шестикласниками інтерактивне заняття на тему: «Число π – вічний символ науки», на якому діти ознайомилися з нескінченним значенням цього загадкового числа, історією його відкриття та цікавими фактами про нього. Діти з вчителем відправилися у віртуальну навколосвітню подорож країнами, в яких знаходяться пам᾿ятки числу π, і власноруч виготовили свої. На завершення заняття учні прослухали «як мелодійно звучить» це число і, навіть, спробували його на смак. Діти так захопилися, що навіть утворили своє «живе» число π.














10 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА «ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ – ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ».
ШАБЛОНИ ТА ФОРМУЛЯР-ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТА. РЕКВІЗИТИ ДОКУМЕНТА. ПРАКТИЧНА РОБОТА "ВИКОРИСТАННЯ ШАБЛОНУ ТА ФОРМУЛЯР-ЗРАЗКА ДОКУМЕНТА" (вчителька інформатики Мусійовська Л. Й.)
Робота з документами завжди була трудомісткою, що пов’язано з необхідністю передрукування окремих сторінок або всього документа в разі внесення в нього змін чи виправлень. Сьогодні ПК – основний засіб створення та редагування документів, систематизації, пошуку, зберігання й передавання інформації. Зокрема, програма MS Word дає змогу створювати та опрацьовувати тексти. Word дає змогу легко створювати та форматувати документи, автоматично виставляти абзаци та вирівнювати їх, відцентровувати, додавати абзацні відступи, розбивати текст на сторінки, переносити фрагменти тексту, змінювати шрифти, береги, міжрядкові інтервали, виправляти орфографічні й граматичні помилки в процесі створення документа. Виконуючи практичну роботу учні ознайомилися з зразками документів з його реквізитами і правилами оформлення сторінки.
Метою уроку було розвивати пізнавальний інтерес, швидкість введення тексту з клавіатури; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість; виховувати ділові якості. Набуті знання учні показали, виконавши на високому рівні тестові завдання. Урок завершився рефлексією. Гостею уроку була педагог-організатор Терендій О.В.



8 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА «ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ – ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ».
"Кирило Розумовський. Ліквідація гетьманства в Україні" (вчителька історії Федорчак О.Н.)
Протягом майже століття Гетьманщина була центром політичного життя України. Самоврядування сприяло розвитку української нації, піднесенню української шляхетської еліти, яка пишалася своїми традиціями. Для нас є важливим розуміння постаті гетьмана Кирила Розумовського, його ролі та значення в історії нашої держави. Без сумніву його постать заслуговує на повагу та гідне місце в нашій історії. Відомий історик Орест Субтельний зазначав: “… за К.Розумовського Гетьманщина пережила “золоту осінь” своєї автономії”. Метою уроку було охарактеризувати політичне й соціально-економічне становище України в середини XVIІІ ст., висвітлити діяльність останнього гетьмана Кирила Розумовського; визначити наслідки ліквідації Гетьманщини та її місце в історії України; пояснювати причини тимчасового відновлення та остаточного скасування гетьманства; визначати місце Гетьманщини в історії України. Учні на уроці розповідали про життя та діальність О. Розумовського та К. Розумовського, працювали з картою, проводили дискусії. Були використані інтерактивні вправи «Калейдоскоп історичних діячів», «Історична розминка», «Мозковий штурм» та інструмент для створення інтерактивних вправ – Wordwall. В кінці уроку діти робили висновки та активно ділилися своїми враженнями від уроку.
Урок відвідав Буцик О.М., член атестаційної комісії І рівня






8 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА «ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ – ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ».
ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ. ЗАКОН ОМА (фізика, вчитель Кісиличка В.М.)
Робота вчителя – це творчість, а не буденне заштовхування знань у дітей. Для кожного вчителя дуже важливо, щоб діти, дивлячись на нього, перш за все сприймали його, як педагога - людину, яка здатна співпрацювати.
Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини. Щоб зрозуміти дитину, треба її знати і знати шлях для впливу на її розум і почуття. Треба зміцнювати в дитині її добру думку про себе.
З метою узагальнення теоретичних і практичних знань та умінь розв’язувати задачі на визначення сили струму, напруги, опору; розвитку логічного та практичного мислення; виховання цілеспрямованості у досягненні поставленої мети та вміння працювати в команді, у 8 класі був проведений урок «Узагальнення та систематизація знань з теми «Електричний струм. Закон Ома». На занятті була використана платформа Learning Apps, ігрова навчальна платформа Kahoot, інтерактивна вправа «Мозковий штурм» та інструмент для створення інтерактивних вправ – Wordwall. Також учні розв’язували практичні задачі.
Епіграфом до уроку були використані слова Арістотеля «Розум полягає не тільки в знанні, але й в умінні застосовувати знання на ділі»
Урок відвідали Федорчак О.Н – член атестаційної комісії І рівня та Мусійовська Л.Й. – заступниця керівника закладу з НВР






9 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
ЗІКРІПЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ГРИ У НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС (вчитель фізичної культури Буцик О.М.)
На початку уроку вчителем було організовано учнів, перевірено готовність до уроку, повідомлено завдання. Фронтальним методом проведено правила безпеки під час занять настільним тенісом, здійснено вибір безпечної дистанції біля столу. Також були проведені спеціальні вправи для кисті рук, імітація ракеткою. Застосовано груповий метод гри в теніс. Вправи виконувалися почергово. Учитель звертав увагу на стійку тенісиста, правильне підкидання м’яча під час подачі. Учні вчилися розраховувати силу удару і направляти м’яч точно в ціль. На уроці було застосовано метод колового тренування. На закріплення матеріалу уроку було проведено вправу «Повітряна кулька».
Завдання поставлені на уроці були виконані. Хлопці і дівчата продемонстрували свої вміння та навички з теми «Настільний теніс». Виховувалась співпраця та впевненість у своїх силах. Урок відвідала заступниця керівника з НВР Мусійовська Л.Й.











8 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ".
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЧОРНОГО ТА АЗОВСЬКОГО МОРІВ
(урок географії, вчителька Підгірна О.М.)
Що потрібно сучасним школярам, щоб бути успішними?
Вміти мислити нешаблонно і сміливо; швидко орієнтуватися у нестабільних ситуаціях і знаходити рішення; вміння аналізувати інформацію; вміння спілкуватись; вміння ефективно розділяти час; вміння себе презентувати...
Саме ці вміння розвивала на уроці географії "Порівняльна характеристика Чорного та Азовського морів" у 8 класі вчителька географії Балицького НВК Підгірна О.М. З метою активізації пізнавальної діяльності, учні розповідали цікаві факти про моря, демонстрували малюнки, вироби з ресурсів моря. На етапі актуалізація опорних знань, умінь і навичок вчителька використала таксономію Блума, запропонувавши учням запитання і завдання на гранах кубика, які починалися словами: назви, придумай, чому, поясни, запропонуй, поділись. Для порівняння двох природних комплексів було використано прийом критичного мислення діаграму "Кола Венна". Характеризуючи моря, учні записували спільні і відмінні риси Чорного та Азовського морів.
Працювали з атласами і контурними картами, виконували вправу "Мова цифр". Найактивніші учні показали гарні знання і отримали високі бали.
На уроці була присутня заступник директора з навчально-виховної роботи Мусійовська Л.Й.







8 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОСНОВ. ПОШИРЕНІСТЬ У ПРИРОДІ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВ. ВПЛИВ НА ДОВКІЛЛЯ І ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ (вчителька хімії Благута Л.І.)
«Навчаємось не заради школи, а задля життя…». Під таким епіграфом вчитель хімії Благута Л.І. провела урок у 8 класі на тему «Фізичні властивості основ. Поширеність у природі та використання основ. Вплив на довкілля і здоров’я людини». Протягом уроку учні працювали у групах, доповнювали пояснення вчителя інформацією про поширення, використання основ та їхній вплив на довкілля і здоров’я людини, яку готували на урок самостійно. Отримані знання діти застосовували в ігровій формі, виконуючи вправи: «Хрестики-нулики», «Склади формулу», «Знайди потрібну речовину», «Знайди пару» та «Віднови запис». Учні активно та із захопленням працювали, щоб докласти максимальний внесок у результат своєї команди. Підсумком уроку було виконання завдання «Заповни пропуски», де учні мали змогу перевірити отримані знання з вивченої теми. В кінці уроку діти активно ділилися своїми враженнями від уроку, в яких зазначалося, що в команді працювати є цікаво та дуже відповідально, вони всі старалися проявити себе і працювати плідно на результат своєї команди. І вчитель, і учні були задоволені результатом роботи на уроці.
Урок відвідала Гелета О.В., член атестаційної комісії І рівня







6 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
НАПИСАННЯ НЕ- З ПРИКМЕТНИКАМИ (вчителька української мови та літератури Мар'яна Дутка)
Сьогодні у 6 класі проведено відкритий урок з української мови на тему «Написання не- з прикметниками». Метою уроку було повторити вивчене про прикметник, виробити вміння застосовувати правила на практиці, формувати навички самостійної роботи з підручником, таблицями. На уроці використано інформаційні технології: розвивальне навчання, інтерактивні технології, технології на основі статичних таблиць, критичного мислення тощо. Для розуміння епіграфу до уроку проведено інтерактивну вправу «Мікрофон». При повторенні вивченого про прикметник учні складали «Асоціативний кущ», виконували дидактичні вправи на платформі LearningApps. При вивченні нової теми шестикласники складали статистичну таблицю «Написання не- з прикметниками». Учні виконали вправу «Знайди зайве слово», записали коментований диктант. А для закріплення вивченого матеріалу написали розподільний диктант, розприділивши слова у три колонки.
Відкритий урок був вражаючий за своєю енергією та позитивним настроєм. Учні були зацікавлені та віддані процесу вивчення. Такі уроки роблять процес навчання не лише ефективним, а й захоплюючим для наших дітей.
Урок відвідала Федорчак О.Н., член атестаційної комісії І рівня





8 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
ЗВЕРТАННЯ ПОШИРЕНІ І НЕПОШИРЕНІ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ЗВЕРТАННЯХ. РИТОРИЧНІ ЗВЕРТАННЯ (урок української мови, вчителька Гелета О.В.)
Кажуть, що найприємніше людині чути своє ім'я. Звертання - невід'ємна частина мовної культури будь- якої країни, незалежно від мови, якою в ній говорять .Спілкуючись один з одним, люди вибирають ті чи інші форми звертання, в залежності від ситуації, сформованих норм і традицій. Правильний вибір звертання допомагає прихилити до себе співрозмовника і сприяє успішному розвитку діалогу .
Сьогодні восьмикласники на уроці української мови вдосконалили вміння визначати звертання та вживати їх у своєму мовленні, ставити розділові знаки , розрізняти його види, правильно інтонувати такі речення.
Учні здійснили подорож країною Звертання . Подолали мовні перешкоди: знання, "чарівна скриня," лінгвістичне дослідження, "розумовий штурм," творче конструювання, самоперевірка . Були на уроці і "сміхова терапія", і музикальна пауза.
А насичуване повітря у класному приміщенні пахощами лимона підвищували працездатність учнів.
Школярі отримали багато позитивних емоцій від виконання цікавих завдань.
Урок відвідав Олексій Буцик , член атестаційної комісії І рівня




10 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК ІЗ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ "ПОРУШЕННЯ НОРМ МГП РОСІЯНАМИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ" (вчителька Мусійовська М.Б.)
На уроці учні розповідали про основні положення і принципи, призначення та застосування міжнародного гуманітарного права. Вчителька ознайомила учнів із основними нормативно-правовими актами МГП - Женевськими конвенціями 1949 року і додатковими протоколами до них 1977 року. МГП мають дотримуватися всі учасники збройного конфлікту. Він передбачає особисту відповідальність фізичних осіб і зобовʼязує держави-учасниці збройних конфліктів уживати заходи з припинення порушень. За порушення норм міжнародного гуманітарного права фізичні особи можуть бути притягнуті як до дисциплінарної так і до кримінальної відповідальності. Учні переглянули презентацію "Про порушення МГП на території України". Хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів, жертв війни серед цивільного населення







6 клас. МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ"
ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ "ПОНЯТТЯ І ВИДИ СТРЕСУ. РЕАКЦІЯ ОРГАНІЗМУ НА СТРЕС. ЕФЕКТ САМОПІДТРИМКИ СТРЕСУ. ХРОНІЧНИЙ СТРЕС І ЗДОРОВ'Я" (практичний психолог Коллінс Г.В.)
З учнями 6-го класу проведено заняття, на якому обговорили питання стресу та як він впливає на навчальний процес; розглянули поширені ситуації стресу під час навчання вдома та школі та стратегії поведінки у стресових ситуаціях; поговорили, як пов'язані стрес та явище прокрастинації; переглянули відео, в якому побачили, які фізіологічні зміни відбуваються в тілі людини, коли вона піддається стресу;
дізнались про види стресу (дистрес, еустрес) та фази стресу. Також попрактикувались з навичками самопідтримки, виконуючи вправу "Я молодець, тому що ..."




6 клас МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "ВІД КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ - ДО КРЕАТИВНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ" ІНТЕРАКТИВНО-РОЛЬОВИЙ УРОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «Shopping World» (вчитель Гнєтньов О.С.)
На уроці англійської мови учні 6 класу відчули себе справжніми покупцями та продавцями, розгортаючи рольову гру в магазині. Вони не лише вивчили нові слова та вирази, пов'язані з темою "Shopping", але й взаємодіяли мовою, обговорюючи вибір товарів та узгоджуючи ціни. Це занурення в атмосферу реальної комунікативної ситуації дозволило використати англійську мову як єдиний засіб взаємодії.
Вдале використання вчителем мультимедійних ресурсів для візуалізації та інтерактивних завдань на актуалізацію, розширення та закріплення словникового запасу з теми стимулювало здобувачів освіти до активної участі. В результаті, учні не лише покращили свої навички з іноземної мови, а й отримали практичний досвід використання їх у реальних ситуаціях, що підсилює їх впевненість у спілкуванні англійською мовою.
Відвідала урок Дутка М.Я. - член атестаційної комісії, заступник керівника з НВР









DAY 5. English Week “Far-reaching English”
ДЕНЬ 5. «English - noun [ˈɪŋ(ɡ)lɪʃ] - a ticket to global achievements»
(Гнєтньов О.С., Мусійовська М.Б. - учителі англійської мови)
Урок-мандрівка до англомовної країни “A ticket to Australia”
(11 клас, Мусійовська М.Б.)
Здобувачі освіти отримали нагоду відвідати Австралію, наразі віртуально. Учні підготували повідомлення про найбільші міста країни, дізнались загальну інформацію з цікавого відео, обговорили економічні, кліматичні та географічні особливості Австралії. Урок-мандрівка сприяє розвитку міжкультурної компетентності та усвідомленню мовних нюансів, що є корисним для глибшого розуміння англійської мови.
Конкурс малюнків “My favourite letter”
(1-2 класи, Гнєтньов О.С.)
Малювання робить процес вивчення мови більш цікавим та захоплюючим, сприяє активізації візуальної памʼяті та розвитку концентрації, розкриває творчий потенціал та додає емоційного звʼязку з мовою. Здобувачам освіти було запропоновано зобразити свою улюблену букву і слово, що з нею асоціюється. Візуалізація полегшує процес запамʼятовування слів








DAY 4. English Week “Far-reaching English”
ДЕНЬ 4. «Not only speaking»
(Гнєтньов О.С., Мусійовська М.Б. - учителі англійської мови)
Дискусійний клуб “What is cybersecurity hygiene?” (10 клас, Мусійовська М.Б.)
Здобувачі освіти обговорювали, що таке кібергігієна та кібербезпека; дискутували про актуальність цього питання в сучасному світі, переглянули відео «Про безпеку в інтернеті», звернули увагу на основи кібергігієни, фішинг та кібербулінг. Організація дискусійного клубу іноземною мовою сприяє покращенню комунікативних навичок учасників, допомагаючи їм вдосконалити вміння висловлювати свої думки та аргументувати свої погляди на різноманітні теми.
Музифікований урок “Music doesn’t lie” (9 клас, Гнєтньов О.С.)
Прослуховування музики у вивченні іноземної мови допомагає покращити слухове сприйняття та розпізнавання вимови, що є важливим компонентом освоєння нової мови. Тексти пісень часто містять різноманітні слова та вирази, що можуть розширювати лексичний запас і поліпшувати вміння використовувати слова в реальних ситуаціях. Музика може допомагати в запам'ятовуванні граматичних структур. Вивчення мови через музику може збільшити мотивацію, оскільки це робить процес навчання цікавішим і приємнішим. Музика є важливою частиною культури, і вивчення пісень іноземною мовою дозволяє також отримати відчуття культурного контексту та традицій, пов'язаних з мовою





DAY 3. English Week “Far-reaching English”
ДЕНЬ 3. Play, create, guess & learn!
(Гнєтньов О.С., Мусійовська М.Б. - учителі англійської мови)
Конкурс з розробки авторських кросвордів “You’ll never guess” (5-7 класи).
Створення та розгадування кросвордів є відмінним способом практикувати англійську мову. Вони допомагають покращити словниковий запас, оскільки гравці зустрічають нові слова та вирази. Кросворди також сприяють розвитку лексичних навичок, адже вони вимагають розуміння та використання слів у контексті. Вирішення кросвордів стимулює мозкову діяльність та логічне мислення, оскільки потрібно здогадуватися про правильні відповіді на підставі доступних підказок. Крім того, кросворди можуть бути цікавою та захопливою формою вивчення мови, що сприяє підтримці мотивації та інтересу до навчання. Взагалі, ця активність сприяє збагаченню мовленнєвих навичок та розвитку загальної впевненості в знаннях з іноземної мови.
Уроки-відеоігри “Play’n’learn” (3-4 класи)
Відеоігри можуть створювати іммерсивне оточення, де гравець повинен використовувати англійську мову для досягнення мети, що підсилює мотивацію до вивчення. Мультимедійний характер відеоігор дозволяє вивчати англійську мову через візуальні та аудіоелементи, що полегшує запам'ятовування мовних конструкцій. До того ж це цікавий та приємний спосіб вивчати мову.
Заходи відвідувала Дутка М.Я. - член атестаційної комісії












DAY 2. English Week “Far-reaching English”
День 2. «Exploring and challenging while learning»
(Гнєтньов О.С., Мусійовська М.Б. - учителі англійської мови)
Сьогодні відбувся урок-подорож «Explore the 50 States of America» у 8 класі (вчитель Гнєтньов О.С.), де гостями стали члени атестаційної комісії - Павелчак Я.М. та Мусійовська М.Б.
Учні отримали випереджувальне домашнє завдання на вибір: підготувати презентацію з коментарем про один з штатів та/або проілюструвати символ, визначне місце чи навіть карту США. Під час уроку пізнали цікаві факти про культуру, географію та історію штатів, розширивши уявлення про США, а інтерактивна мобільна вікторина дозволила перевірити свої знання. Здобувачі освіти набули умінь в роботі з інформацією та створенні презентацій, що сприяло розвитку креативних здібностей та комунікативних навичок. Урок став захоплюючим та пізнавальним досвідом, що поглибив розуміння різномаїття Сполучених Штатів.
До того ж учні 5 та 6 класів мали нагоду позмагатися в інтелектуальному шоу «Brain Blast», де мали змогу не лише продемонструвати знання іноземної мови, а й загальну ерудицію. Змагання складалися із загального та географічного етапів, а також раунду, який отримав назву «Captain’s Alias Round», де капітанам команд пропонувалося пояснити слово, не називаючи його. Такий підхід стимулює конкуренцію, що може стати мотивуючим фактором у підвищенні зацікавленості у вивченні. Формат брейн-рингу сприяє підвищенню когнітивних функцій, таких як концентрація, швидкість реакції та розвиток мовної памʼяті. Участь у такій грі дозволяє покращити навички командної роботи
















DAY 1. English Week “Far-reaching English”
День 1. «Fun Start»
(Гнєтньов О.С., Мусійовська М.Б. - учителі англійської мови)
Тиждень англійської мови розпочався з промоакції «Engwishbox», де здобувачі освіти діставали зі стилізованої коробки побажання англійською мовою. Ця акція насамперед привертає увагу до початку тематичного тижня, а також збагачує практикою використання мови в побутових ситуаціях, підвищує комунікативні навички, а також мотивує до їх вдосконалення. Побажання іноземною мовою можуть містити культурні аспекти та вирази, що сприяє більш глибокому розумінню англомовної культури.
Мультитека «Watch’n’learn»
Пізнавальні мультфільми із серії «Gogo’s Adventure with English» для учнів початкових класів.
Перегляд мультфільмів іноземною мовою сприяє вдосконаленню лінгвістичних навичок, оскільки допомагає засвоїти нові слова та вирази в контексті. Це ефективний спосіб покращити розуміння акцентів та інтонації, що робить мову більш живою та натуральною. Для глядача відкривається можливість поглибити культурне розуміння країни, звідки походить мультфільм, адже він може зазирнути у місцевий спосіб життя та традиції. Крім того, перегляд мультфільмів на іноземній мові може стати цікавим та розважальним досвідом, дозволяючи насолоджуватися візуальними та звуковими аспектами мультфільму. Нарешті, це може стати чудовим способом мотивації для вивчення мови, оскільки дозволяє застосовувати навички навчання в реальному час












ДЕНЬ 4. ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ "ФІЗИКА - ЦЕ ЦІКАВО!"
Онлайн-конкурс «Фізика навколо нас»
Фізичні явища оточують нас скрізь: в природі, техніці, спорті, космосі, побуті. Розуміння фізичних процесів дозволяють краще пізнати світ природи й технічні пристрої, спонукає на власні експерименти та відкриття.
Участь у Всеукраїнських інтернет-конкурсах - це цікавий інтерактив для здобувачів освіти та зручний інструмент контролю знань для вчителя, новий формат змагання для учнів, завдяки якому вони можуть проявити себе. А ще це унікальне поєднання тренду ІКТ технологій, духу змагання та потреби у перевірці якості освіти.
Сьогодні з учнями було проведено конкурс "Фізика навколо нас". Відповідаючи на питання, діти змогли не тільки пригадати вивчене, а й дізнатися нове








ДЕНЬ 3. ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ "ФІЗИКА - ЦЕ ЦІКАВО!"
"Фізична показуха" фізичні досліди від учнів 10 та 11 класів.
Загальновідомо, що учні міцно засвоюють те, що пройшло через їхню свідомість і вимагало від них значних індивідуальних зусиль. Фізика – експериментальна наука, і ця її риса визначає низку специфічних завдань, що спрямовані на засвоєння наукових методів пізнання. Завдяки фізичному експерименту учні оволодівають досвідом практичної діяльності в галузі здобуття фактів та їх попереднього узагальнення на рівні емпіричних уявлень, понять і законів. Саме через фізичний експеримент найефективніше здійснюється діяльнісний підхід до навчання фізики.
    Саме тому учні старших класів експериментували на публіку. Під час проведення фізичного експерименту учасники краще ознайомилися з побутовими приладами, навчилися використовувати набуті фізичні знання у повсякденному житті. Завдання такого типу значно підвищують емоційність навчання, розвивають в учнів інтерес до фізики, активізують творче мислення та інтерес до винахідництва, вчать учнів самостійно проводити дослідження та спостерігати явища. Таким чином формується позитивне ставлення до оточуючого світу. Учитель на таких заняттях виступає в ролі організатора, діючи скоріше як керівник та партнер, ніж як джерело готових знань








ДЕНЬ 2. ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ "ФІЗИКА - ЦЕ ЦІКАВО!"
Фізична вікторина у формі гри Kahoot "Фізика - це легко".
Творчий розвиток особистості при навчанні з фізики не може бути реалізований без формування фізичних понять, законів, теорій, навичок та вмінь розв’язування задач з фізики. У процесі її вивчення можна успішно використовувати різні види інформації побудовані у формі тестів.
    Сьогодні учні 7-11 класів перевіририли свої знання, а також змагалися за допомогою ігрової навчальної платформи Kahoot. Таким способом можна розпалити природну цікавість дитини до навчання. Цей застосунок створений спеціально для дітей шкільного віку, заохочує до розвитку навичок, знань і впевненості - самотужки або з друзями









ДЕНЬ 1. ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ "ФІЗИКА - ЦЕ ДОБРЕ!"
Сьогодні у Балицькому НВК розпочався тиждень фізики. Вчитель Кісиличка В.М організував розгадування фізичних ребусів та кросвордів для учнів. Це хороший тренінг для розумової діяльності для тих, хто відгадує, можливість для самовираження. Розв’язування кросвордів тренує пам’ять, покращує кмітливість, виробляє наполегливість, здатність логічно мислити, зіставляти, вчить працювати з додатковою літературою, енциклопедіями, розширює кругозір, стимулює інтерес до вивчення предмету. Розгадування ребусів розвиває логічне мислення учнів, спонукає дітей до креативної діяльності. Було цікаво та пізнавально.
На заняттях були присутні члени атестаційної комісії Федорчак О.Н та Буцик О.М



РЕЗУЛЬТАТИ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ 2023-2024 н.р.
За підсумками проведеного І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, які проходили з 23 жовтня 2023 року по 05 листопада 2023 року серед учнів закладів загальної середньої освіти Шегинівської ТГ, учні нашого закладу показали непогані результати, як-от:
АНГЛІЙСЬКА МОВА (учитель Гнєтньов О.С.)
ІІ місце - Трущак Дем'ян, учень 9 класу.
ІСТОРІЯ (учителька Федорчак О.Н.)
І місце - Вільчинська Людмила, учениця 11 класу;
ПРАВОЗНАВСТВО (учителька Федорчак О.Н.)
ІІ місце - Реведжук Андріана, учениця 9 класу;
ІІІ місце - Андрушко Маріанна, учениця 10 класу.
ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ (учитель Павелчак Я.М.)
ІІ місце - Павелчак Настя, учениця 8 класу;
ІІ місце - Реведжук Андріана, учениця 9 класу.
ГЕОГРАФІЯ (учителька Підгірна О.М.)
І місце - Вільчинська Людмила, учениця 11 класу.
БІОЛОГІЯ (учителька Підгірна О.М.)
ІІІ місце - Реведжук Андріана, учениця 9 класу;
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ (учителька Мусійовська Л.Й.)
ІІ місце - Торба Софія, учениця 10 класу;
ІІ місце - Вільчинська Людмила, учениця 11 класу.
МАТЕМАТИКА (учителька Мусійовська Л.Й.)
ІІІ місце - Андрушко Маріанна, учениця 10 класу.
УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА (учителька Гелета О.В.)
ІІІ місце - Матис Уляна, учениця 8 класу.
ІІІ місце - Реведжук Андріана, учениця 9 класу.
ВІТАЄМО ТА ДЯКУЄМО ПЕРЕМОЖЦЯМ ТА УСІМ УЧАСНИКАМ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД.... Бажаємо успіхів у ІІ етапі.... Дякуємо ЗСУ!

ІІ ЕТАП МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ЗНАВЦІВ РІДНОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА
За підсумками проведеного відбіркового ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів загальної середньої освіти Шегинівської ТГ, який відбувся 11 листопада на базі Волицького НВК, учні нашого закладу показали непогані результати:
І місце -Торба Софія,10 клас, вчителька Мар'яна Дутка;
ІІ місце - Сахман Рената, 5 клас, вчителька Мар'яна Дутка;
ІІ місце - Ціхоцька Юліана, 4 клас, вчителька Орислава Гнатик;
ІІ місце - Сигляник Андріана, 11 клас, вчителька Олександра Гелета;
ІІІ місце - Гнатик Вероніка, 6 клас, вчителька Мар'яна Дутка.
Вітаємо переможців!

ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ «ІНФОРМАЦІЯ – ЦЕ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ»
Протягом минуло тижня з 16 жовтня по 20 жовтня 2023 року у Балицькому НВК проходив тиждень бібліотеки «Інформація – це шлях до знань». Шкільний бібліотекар Снайчук Й.Б. провела ряд запланованих заходів, як-от:
- У понеділок, спільно із бібліотекаркою с.Баличі Павелчак Л.Й., презентувала книгу Світлани Талан "Душа Ніколь", яка нещодавно потрапила до сільської бібліотеки. Бібліотекарі змістовно і цікаво ознайомили учнів з новою книгою. Присутні мали змогу прочитати уривки з роману.
- У вівторок в сільській бібліотеці було підготовлено виставку книг наших поетес-земляків; ознайомлено з їх творчістю читачів 9 класу. Проведено голосне читання поезій Тарас Марії: "Воїнам УПА", "Свіча пам'яті", "Вернись живим" із збірочки "Перехрестя думок"; Параски Євгенії: "Шануй її і бережи", "Як біль душевний втамувать" із збірочки "Живи добро звершай", а також із соцмережі Уляни Хоми вірш "Подруга осінь".
- У книгозбірні, в середу, бібліотекарі провели майстер-клас з учнями 6 класу "Руки творять дива", а у четвер – гру-вікторину "Сторінками улюблених книжок" з учнями 5 класу.
- Серед безлічі книжок - давніх та сучасних, серйозних та веселих - найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний зайчик, бо є світлою і радісною. У п’ятницю для учнів третього класу була організована зустріч з цікавими книжечками. Гарний настрій подарувала дітям бібліотекар школи Снайчук Й.Б., де розказала їм про історію виникнення книг, бережливе ставлення до книги та провела майстер-клас «Моя улюблена книга». Літературна мандрівка «Осіння фішка – модна книжка» дитячої книги подарувало всім учням гарні враження, чудовий настрій та зустріч з найкращими книгами та улюбленими письменниками. А проведено флешмоб із старшокласниками, які читали поезії українських письменників на свіжому повітрі шкільного подвір’я.
Тиждень бібліотеки проведено на належному рівні. Снайчук Й.Б., бібліотекар школи, підвела підсумки тижня та подякувала усім користувачам за активну участь у підготовці та проведенні Тижня бібліотеки у закладі освіти

























ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
ДЯКУЄМО ЗСУ!
У Балицькому НВК з 11 по15 вересня 2023 року проходив «Олімпійський тиждень». Змагання проводились з таких видів спорту: біг 30м., стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою, чирлідінг, гра у бадмінтон, волейбол, петанк та естафети. За підсумком школярі 1-4 класів були нагороджені пам᾽ятними медалями та грамотами, а учні 5-7 класів будуть представляти нашу школу на змаганнях з ЗФП, які відбудуться 21 вересня на базі Волицького НВК

























ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ. ДЯКУЄМО ЗСУ
(учитель фізкультури Буцик О.М.)
Протягом 12-13 вересня 2023 року з учнями 5-9 класів згідно плану заходів «Олімпійського тижня» було проведено рухливі ігри, естафети, біг 30 м, човниковий біг 4х9м, стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою, гра алтимат фризбі, гра у бадмінтон, петанк та волейбол






















ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ. ДЯКУЄМО ЗСУ.
МИ МАЙБУТНІ ОЛІМПІЙЦІ.
Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров'я, а кращим другом здоров'я був і залишається спорт.
Спорт - це життя! Під таким гаслом з учнями 1 класу класним керівником Терендій І. Я. та вчителем фізичної культури Буциком О. М. було проведено естафети, рухливі ігри, ігри на спритність та логічне мислення. Цей традиційний вид змагань для молодших школярів завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій














ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
"ЗДОРОВІ ДІТИ- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ" ДЯКУЄМО ЗСУ!
(Буцик О.М., учитель фізкультури)
Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом традиційно у закладі проводиться Олімпійський тиждень до Дня фізичної культури та спорту
11 вересня 2023 року у Балицькому НВК розпочався «Олімпійський тиждень». Сьогодні серед школярів початкової школи (учителі:Кечур Д.О., Денис М.Я., Гнатик О.М.) було проведено рухливі ігри, естафети тощо... Веселими і задоволеними залишилися всі учасники змагань. Ми ще раз переконались, що в нашій школі працюють і вчаться сильні, спритні й сміливі люди.
Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивному майданчику, так і за його межами!

















2023-2024 навчальний рік


ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
З 24 по 28 квітня 2023 року у Балицькому навчально-виховному комплексі проходив тиждень англійської мови. Метою було покращення знань, умінь та навичок учнів, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції, розвиток творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків, вміння концентрувати увагу та логічно викладати думки, а також мотивація до саморозвитку і вивчення англійської мови.
Організатори тижня – вчителі англійської мови Гнєтньов О.С. та Мусійовська М.Б. Заходи були заплановані заздалегідь, аби привернути увагу учнів до події, організовано флешмоб "English is essential to learn!", у якому взяли участь учні початкових та старших класів. Вони створили плакати, таким чином продемонстрували важливість вивчення англійської мови.
Проведено віртуальну екскурсію "All about the UK", де учні мали змогу дізнатись більше про Велику Британію, її культуру та традиції. Після екскурсії відбувся брейн-ринг "We speak & know a lot about the UK", учні продемонстрували свої знання про країну.
Організовано кінотеатр "We watch it in English", школярі насолоджувалися фільмами та мультфільмами англійською мовою. Серед учнів початкових класів проведено конкурс малюнків "My favourite English letter", учні малювали свою улюблену літеру англійського алфавіту і підбирали слово. Учні 7 класу взяли участь у відкритому уроці "Cinema is a mirror of our life" (Гнєтньов О.С.), обговорювали важливість кіно для сучасного світу, а також його подібність до реального життя. Метою уроку було поглиблення знань про поняття “кіно” в нашому житті; розвиток навичок мовлення, читання, аудіювання, поглиблення словникового запасу; виховання любові до прекрасного та естетичних смаків. Для більшого заохочення учнів на уроці використовувалися інтерактивні та ігрові інструменти.
Проведено віртуальну подорож "It's London, baby", де учні дізналися більше про столицю Великобританії. На відкритому уроці "Earth is in danger. Let's protect it" у 10 класі (Мусійовська М.Б.) учні працювали в групах, формували навички вживання активної лексики, усного мовлення та вчилися коментувати факти й описувати природні явища. Метою уроку було привернути увагу учнів до екологічних проблем людства, розвивати екологічне мислення, зʼясувати як впливає екологія на здоровʼя людини, знайти шляхи подолання проблеми, формувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища та нашої планети Землі. Також учні переглянули презентацію "Всесвітній день Землі".
Для учнів початкової школи організовано "The English Karaoke Club", діти співали пісні з відомих мультфільмів англійською мовою. Підведено підсумки проведення тижня англійської мови та відзначено найактивніших учнів.
































ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Флешмоб «English is essential to learn»
У стінах Балицького НВК стартував тиждень англійської мови.
Під керівництвом вчителів англійської мови Гнєтньова О.С. та Мусійовської М.Б. учні початкової та старшої школи взяли участь у флешмобі «English is essential to learn».
Обговорили важливість вивчення англійської мови і дійшли висновку, що це є життєвою необхідністю нашого часу.


УРОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Вчитель англійської мови Гнєтньов О. С. разом із учнями 2 класу відправилися на гейміфіковану прогулянку містечком. А яка ж прогулянка без ігор?
На маршруті очікували різноманітні ігрові завдання, тому для легкого старту заспівали пісню. Учні встановлювали правильний порядок у словах та реченнях, будували граматичні конструкції, проте під кінець прогулянки опинилися в лабіринті, з якого змогли вибратися тільки продемонструвавши відмінні знання лексики з теми.
Дітям було дуже цікаво вивчати англійську мову, а прогулянка подарувала користь та задоволення.








З учнями 5 класу вчителем Благутою Л.І. була проведена гра-квест «Пригоди Котигорошка та його друзів», під час якої діти могли систематизувати і поглибити знання про звичайні дроби. Гра охоплювала теми: «Звичайні дроби», «Порівняння звичайних дробів», «Додавання та віднімання звичайних дробів», «Мішані числа» та сприяла допитливості та активності учнів на уроці. Учні, на час гри, опинилися у всім відомій казці, відчули себе тими добрими і хоробрими героями. Вони виконали 8 етапів завдань, де застосували набуті знання про звичайні дроби, за кожне з яких отримали "слово-підказку". Склавши з них вислів-заклинання: "Всі мистецтва тяжіють до музики, а науки - до математики", допомогли хлопчику Оберку закрити в скриню злого Лісовика Бо-Бо і врятувати дітей. Учні активно і з радістю та захопленням працювали протягом уроку і справилися з завданнями, за що були нагороджені медалями за участь у грі-квесті та високими оцінками. Усі зарядилися позитивними емоціями і хорошим настроєм.














Педагогом-організатором Терендій О.В. з учнівським самоврядуванням було проведено заняття «Спали свій стереотип про Шевченка!».
Лідери учнівського самоврядування «Дзвін», познайомилися з Тарасом Шевченком по-новому. Кобзар сучасний сьогодні, тож варто актуалізувати його особистість для себе. Школярі поглибили уявлення про життя й творчість поета, розкрили його в різних контекстах, пізнали зв’язок між творчістю Т. Шевченка та сучасним мистецтвом, проаналізували якість такої мистецької інтеграції, а також , актуальності його творчості сьогодні.
В ході заняття було переглянуто ролик «Як Тарас Шевченко став зіркою. 3 серія «Книга-мандрівка. Україна»; прослухано та проаналізовано дві композиції на слова Тараса Григоровича гурту Хочу ЩЕ! – «Тополя» та А. Скрябіна «Мені однаково»; розглянуто інтеграцію з мистецтвом: Тарас і сучасний арт; на підсумок створено колаж.


Урок української літератури на тему ,,Утілення теми жіночої долі у поемі Т.Г.Шевченка ,,Катерина".(9 клас, вчитель української мови і літератури Гелета О.В.).
На уроці учні дослідили особливості тематики жіночої долі у творчості Кобзаря в кріпосній Україні; розкрили ідейно-художній зміст твору ,,Катерина"; зосередили увагу на проблемі зневажливого материнства.Учителька використала прийоми: ,,Долоньки",. ,,Асоціація", ,,Займи позицію", ,,Гроно", ,,Коло ідей", ,,Мікрофон".Особливо цікавим видом роботи була ,,рольова гра".Використані міжпредметні зв'язки з історією, зарубіжною літературою, мистецтвом, християнською етикою.Всі учні активно і плідно працювали на уроці,висловлювали чітко свої думки щодо почутого і прочитаного.Цьому сприяла доброзичлива атмосфера.
Урок відвідали шкільний бібліотекар Снайчук Й .Б. і шкільний психолог Пилип В.М



"Формування громадянської компетентності як інтегрованої якості особистості" - під такою назвою відбулося засідання методичного об'єднання класних керівників в Балицькому НВК. Класні керівники розглянули Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні, її правові основи, ціннісні орієнтири, мету і завдання, громадянські компетентності, принципи реалізації Концепції, систему громадянської освіти.
Керівник методичного об'єднання класних керівників Підгірна О.М. запропонувала перегляд презентації "Громадянська компетентність".
Заступник директора з навчально- виховної роботи Мусійовська Л.Й акцентувала увагу педагогів на тому, що однією із ключових компетентностей для життя є соціальна та громадянська компетентності. Яка визначає усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, в сім’ї, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів. Повага до закону, дотримання прав людини і підтримка соціокультурного різноманіття. Тому впродовж навчального року при проведенні різних заходів з учасниками освітнього процесу потрібно використовувати вправи на розвиток даних компетентностей.


Урок історії на тему: "Крим. Право на спротив" (Анексія - 2014)
(7 клас, учитель історії Павелчак Я.М.).
Семикласники ознайомились з основними доісторичними та історичними подіями на півострові Крим. Протягом уроку виконали завдання на контурній карті, переглянули презентацію "Крим -Україна" (до Дня спротиву російській окупації Криму), "12 фактів, що Крим український" та короткі відео "Анексія Криму у хронології подій та її наслідки", "Чому Крим - це Україна", "Крим не росія". Також учні повторили вивчений матеріал "Утвердження Київської держави в Криму за часів правління князів Святослава Хороброго, Володимира Великого та Ярослава Мудрого". За ходом уроку спостерігала Снайчук Й.Б., шкільний бібліотекар.
Початком окупації Криму вважають 20 лютого 2014р., а 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». КРИМ - ЦЕ УКРАЇНА!










Екологічний квест "Вода - основа життя" було проведено з учнями 5 класу вчителем географії Підгірною О.М. Заняття проводилося за технологією проведення квесту, як інтелектуально-рухливої гри, що полягала у проходженні командами "Капітошка" і "Краплинка" вказаного маршруту за умови виконання спеціальних творчих завдань. Кожна з команд отримала маршрутний лист із зазначеними завданнями. Зупинялися на зупинках: "Перлини народної мудрості", "Загадкова", "Подорож Україною", "Цікаві завдання","Дивний художник", "Про майбутнє пам'ятай - воду ти оберігай!", виконували фізкультхвилинку "Вода- не вода". Під час подорожі переглядали презентацію "Роль води на планеті Земля". Діти презентували свої малюнки на тему: "Вода - джерело життя".
Заступник директора з навчально-виховної роботи Мусійовська Л.Й. подякувала за роботу всім учасникам заходу. Наголосила на тому, що найголовніше для всіх , було отримання нових знань та здійснення незабутньої подорожі.







10 березня з учнями 5 класу (НУШ) на уроці фізичної культури було проведено урок-змагання з настільного тенісу. Мета уроку: зміцнення здоров’я та сприяння правильному всебічному розвитку учнів, набуття необхідних теоретичних і методичних знань з області настільного тенісу, гігієни і самоконтролю та оволодіння основними прийомами сучасної техніки і тактики гри. В основній частині уроку учні були поділені на 2 групи (окремо хлопці та дівчата) та почали змагання по круговій схемі з однієї гри до 11 очок. Під час ігор, тенісисти слідкували за правильною хваткою ракетки, звернули увагу на стійку та рух руки з ракеткою знизу-вверх-вперед. Переможцями стали:
хлопці - Сигляник Іван (І м.), Євочка Володимир (ІІ м.) та Матис Олег (ІІІ м.) ;
дівчата – Сидор Вікторія (І м.), Ціхоцька Соломія (ІІ м.) та Денис Каміла (ІІІ м.)
У понеділок на загальношкільній лінійці відбулось нагородження юних тенісистів медалями.









Вчителем історії Федорчак О.Н. з учнями 10 класу було проведено інтегрований урок на тему «Становище українців у країнах Центрально-Східної Європи. Леся Українка». Учні ознайомилися з умовами? в яких перебували українці в Польщі, Румунії, Чехословаччині, визначали роль інтелігенції у збереженні національної самосвідомості, порівнювали становище українців у Польщі, Румунії, Чехословаччині, розвивали вміння критично мислити, шанобливо ставитися до української культури, народу та держави.

All reacti
Інтерактивні педагогічні посиденьки (заступник керівника з НВР Мусійовська Л.Й.)
На сучасному етапі розвитку системи освіти все більше уваги приділяється професійному розвитку й освіті дорослої людини. Активізація такої творчої діяльності педагога можлива через нетрадиційні, інтерактивні методи та форми роботи з педагогами. Дуже вдалою формою роботи є психолого-педагогічні тренінги, під час яких в ігровій формі, невимушеній, приємній психологічній атмосфері педагоги можуть закріпити знання, набути нового практичного досвіду, поспілкуватися з колегами.
Саме тому, проводилися педагогічні посиденьки, які допомагають створити сприятливий психологічний клімат в колективі педагогів, сприяти підвищенню інноваційного потенціалу педагогів та якості освітнього процесу. У такій доброзичливій, невимушеній атмосфері було обговорено ряд актуальних питань: Витяг із Держстандарту. Наскрізні вміння; «Канва» розвитку учня. Ключові компетентності і наскрізні вміння; Концепції НУШ; Орієнтовний перелік інструментів формувального оцінювання; Форми інтерактивного навчання педагогів. А також учасники заходу, розділившись на групи, в ігровій формі, виконали вправи: «Портрет ідеального вчителя», «Чарівний глечик». Педагоги активно працювали, висловлювали свої міркування та створили модель професійно-компетентного вчителя. Завершуючи педагогічні посиденьки, заступник керівника з НВР Мусійовська Л.Й. прочитала чудову притчу про зорі та побажала колегам «світитися» завжди й скрізь!











ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ ― ЦЕ ВПЕВНЕНИЙ КРОК У МАЙБУТНЄ!
(9,11класи, практичний психолог Пилип В.М.)
Вибір професії ― це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів.
Обираючи професію, слід враховувати не лише свої інтереси та здібності, а й потреби ринку праці.
Кожен сам несе відповідальність за правильність свого професійного вибору, свого кроку у майбутнє.
Практичним психологом Пилип В.М з учнями 9 та 11 класів проведено профорієнтаційне заняття з елементами тренінгу.
З учнями проведено ряд вправ, які давали змогу визначити свої сильні сторони, цілі як, інтереси, плюси і мінуси обраної учнями професії. Також дискутували, чим вабить обрана професія та яку б професію точно учні не обрали. Кожен мав змогу висловити свою позицію щодо професій та визначив реальні перспективи для себе. На завершення з учнями був проведений деференційно-діагностичний опитувальник Є.О. Клімова, методика призначена для відбору на різні типи професій відповідно до класифікації типів професій Є.О.Клімова.







Нова українська школа очікує успішних учителів, керівників, які сучасно і фахово викладають предмет та керують школою. У зв’язку з цим варто говорити про нові ролі педагога, не як єдиного наставника та джерело знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії учня.
Під час методичного тижня, з педагогами навчального закладу було проведено заняття в стилі коучингу «Шлях до успіху через творчість педагога й учня». Заняття проводила педагог-організатор Терендій О., учасниця авторської творчої майстерні «Коучингові технології у вихованні школярів», яка тривала 8 місяців і проходила у коучинговому форматі при «ЛОІППО».
Оксана Володимирівна розкрила суть коучингу, складові процесу взаємодії коуча з учнем, функційні обов’язки та ролі коуча-учителя, основні стадії коучингової діяльності, техніки, котрі сприяють зміні мислення учнів, почуттів і поведінки. Вона зазначила, що мета коуча в тому, щоб допомогти учневі повірити у власні сили, розкрити здібності, орієнтуватися на досягнення і забезпечувати успіх в навчанні. В ході заняття використано такі вправи:
1. Техніка «11 запитань» відповідаючи на них, людина сама знаходить кращі рішення своїх проблем. Тут слід нагадати мудрість: «Правильно задане питання – це половина відповіді!». 2. « Коучингова шкала». Шкалювання можна використовувати для самооцінки на початку уроку, учні можуть на шкалі від 1 до 10 визначити, на якому вони рівні, і наприкінці уроку відзначити досягнутий рівень. 3. Вправу «Колесо балансу» можна застосовувати для дорослих (вчителів, батьків, своїх близьких) та для дітей. 4. «Чотири питання планування», як ефективно спланувати свою діяльність.
Учасники заняття відзначили, що в процесі застосування коучинг-технологій учні знаходять свій унікальний спосіб досягнення мети. А коуч створює креативну атмосферу, особливий простір пошуку альтернатив, атмосферу довіри, де учень відчуває увагу до власних ідей та працює з творчим ентузіазмом.





ЛІНГВІСТИЧНА ПОДОРОЖ У КРАЇНУ «ОРФОГРАФІЯ». АПОСТРОФ. (5 клас, учителька української мови та літератури М.Я. Дутка)
9 березня з учнями 5 класу проведено урок-подорож у країну «Орфографія». Головною метою уроку було закріпити раніше отримані знання з теми «Правопис апострофа», розвивати інтелектуальні, творчі здібності учнів та вміння використовувати набуті знання у життєвих ситуаціях, сприяти розвитку уваги й колективної діяльності школярів, виховувати повагу до національної культури.
Під час проведення уроку учні повторили й узагальнили знання, використовуючи мовні ігри, проблемні завдання, комп’ютерну презентацію. П’ятикласники редагували речення, виконували вправу з ключем, розподіляли слова у дві колонки, подорожували різними станціями орфографії. Найбільшу зацікавленість на уроці учні проявили, виконуючи інтерактивні вправи на онлайновому сервісі Learningapps.
Урок проходив жваво й динамічно, діти захопливо брали участь у різних завданнях, вчилися працювати в команді.
















Я І ЗАКОН МОЄЇ ДЕРЖАВИ (Тиждень права)
З метою виховання в учнів поваги до закону і прав людини, інтересу до активної суспільної діяльності в межах правового поля, розвитку громадянської свідомості здобувачів освіти з 12 грудня по 16 грудня 2022року в НВК проходив Тиждень права.
Так, в рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Вчителем правознавства Федорчак О.Н. з учнями 10 класу проведено дискусійну платформу "Громадянський опір агресій рф в Україні". Учні визначали передумови, причини, ознаки та наслідки збройної агресії Росії проти України; розкрили зміст понять "Мінські домовленості", "тимчасово окупована територія", "добробат", "кіборги", "гібридна війна", "волонтерський рух". Обґрунтовували на основі аналізу документів твердження про визнання Росії державою-агресором щодо України.
Оксаною Несторівною з учнями 9 класу проведено практичне заняття «Звернення громадян». Учні опрацювали Закон України «Про звернення громадян», дізналися, які вимоги до звернення, які види звернень існують. Школярі навчилися оформлювати звернення до органів місцевої влади та як працює єдина система місцевих петицій.
Учні 9-11 класів взяли участь у конкурсі - написання твору-есе «Я маю право», яке організовувала академія Державної служби Міністерства юстиції України .
Класним керівником Терендій І.Я. з учнями 4 класу проведено годину спілкування "Я - дитина і я маю права". Школярі переглянули відео "Права дитини" та "Вустами дітей", грали в інтерактивну гру "Розкажи про себе", заповнювали асоціативний кущ до поняття "Права дитини ", розглядали основні правила записані на хмаринках та розповідали, які у них є обов'язки.
Класним керівником 9 класу Підгірною О.М. проведено годину спілкування " Про закон і право". Учням було запропоновано бліц - запитання " Ми і закон". Діти зачитували й обговорювали основні права дитини, які записані в Конвенції ООН про права дитини.












НУШ - 5 КЛАС. РОДИНА. ГРОМАДА. ДЕРЖАВА.
(Вступ до історії України та громадянської освіти, учитель історії Павелчак Я.М.)
У 5 класі проведено урок на тему: "Родина, громада, держава в житті людини. Громадянство України. Патріотизм. Правила спільнот".
Учні протягом уроку, який був проведений у сільській бібліотеці (бібліотекар Павелчак Л.Й.), ознайомились із картою України, книгами про історію сіл Баличі, Шегині, Новосілки; переглянули книжкову викладку "Майдан у книгах", документальні фільми "Я громадянин України!", "Що означає бути патріотом!". Сільська бібліотекарка підготувала усю необхідну літературу для проведення уроку та пов'язала #жовті стрічки, щоб підтримати опір на окупованих територіях. П'ятикласники були активними учасниками протягом усього уроку, виконали стрілецьку пісню "Ой у лузі червона калина" та Державний гімн України.
Соціалізація триває все життя. Вплив на соціалізацію людини справляють родина, громада й держава загалом. Через родину дитина отримує доступ до надбань людства шляхом виховання.
Громада створює умови для всебічного розвитку дитини: облаштування дитячих майданчиків, дитячих садків, гуртків, спортивних секцій тощо. Тобто формується сприятливе середовище для більш широких суспільних контактів дитини. Держава пов’язана з людиною через різноманітні організації та офіційні установи, такі як школа, поліція, державна адміністрація, армія, суд, партії тощо. Також до цього переліку можна додати трудовий колектив, церкву та засоби масової інформації, хоча вони і не є державними установами. Усі вони розвивають особистість, розширюють її знан­ня про світ, розуміння того, якою є бажана й небажана соціальна поведінка.



















100 ЧОМУ Я УКРАЇНСЬКУ МОВУ ЛЮБЛЮ

 
До Дня української писемності і мови у 7 класі (вч . української мови і літератури Гелета О.В.) була проведена мовознавча година ,,Мова рідна - бездонна криниця мудрості".
На фоні музики семикласники слухали розповідь учителя про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення, про важливість української мови в сучасному світі . А також учні виконали вправи:,,Говори правильно", ,,Найрозумніший", ,,За що я люблю українську мову".
Школярі продемонстрували ,що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам'ятати про те,що вона є найціннішим скарбом нашої нації і бездонною криницею мудрості.




ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
(5 клас НУШ, учитель фізичної культури Буцик О.М.)
23 вересня 2022р. на уроці фізичної культури у 5 класі НУШ відбулись змагання з ЗФП. Учні змагалися за кращого олімпійця класу (окремо хлопці і дівчатв) у таких дисциплінах: біг 30м, стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою, човниковий біг 4х9 м. та спортивна естафета. Переможцями та призерами стали такі спортсмени: хлопці Сигляник Іван – І місце, Матчишин Олег – ІІ місце та Матис Олег – ІІІ місце. Дівчата Гнатик Вероніка – І місце, Денис Каміла – ІІ місце та Ірочко Софія – ІІІ місце.
Переможці та призери змагань були нагороджені пам’ятними медалями.










ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
Протягом цього тижня у Балицькому НВК проходить тиждень фізичної культури і спорту, тому з учнями 2 та 3класів організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.
Родзинкою тижня стало проведення спортивної естафети між учнями 2 і 3 класів.
Веселими і задоволеними залишилися всі учасники змагань. Ми ще раз переконались, що в нашій школі вчаться сильні, спритні й сміливі діти.
Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами!


2022-2023 н. р.
ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
Серед учнів 8-11 класів під час Тижня фізики був проведений конкурс фізичних стінгазет. Діти мали можливість показати свою креативність та знання фізики під час оформлення інформаційних стінгазет. Найкращі роботи були оцінені на високому рівні.





ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
Тиждень фізики закінчився відкритим уроком у 9 класі на тему " Йонізаційна дія радіоактивного випромінювання. Природний радіоактивний фон. Дозиметри."(учителька фізики Кіселик Н.М.). Діти переглянули презентацію з теми, розв'язували задачі , кросворди,переглянули відео про вплив радіоактивного випромінювання на живі організми. Учні активно брали участь під час уроку,відповідали на запитання,продовжували речення . Атмосфера в класі була спокійна та сповнена бажання засвоїти нові знання з фізики.
На уроці були присутні: член атестаційної комісії Пилип В. М.та заступник директора з НВР Мусійовська Л. Й.



Урок історії України «Українська козацька держава – Військо Запорозьке»
(8 клас, вч. історії Федорчак О.Н.).
Метою уроку було охарактеризувати політичний та адміністративно-територіальний устрій Війська Запорозького, соціально-економічне становище українських земель після утворення козацької держави, показати на карті полковий устрій та кордони Української козацької держави, пояснити особливості здійснення влади гетьмана в державі та взаємовідносини Війська Запорозького з державами-сусідами.
Учні на уроці удосконалювали вміння здійснювати самостійну дослідницьку роботу. Переглянули уривок фільму «Вогнем і мечем» ( промова Б. Хмельницького про Україну). Характеризували історичну постать гетьмана Богдана Хмельницького, визначали місце і роль історичного діяча у суспільстві і державі. Урок завершили методом «Лови помилку» і прийомом «Підіб’ємо підсумки».





ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
Фізика - одна з провідних та давніх наук , якою цікавилося безліч людей ,але найбільш допитливі стали її творцями і вивчають її до сьогодні. З учнями 9 та 10 класу була проведена вікторина "Творці фізики" (учителька фізики Кіселик Н.М.),під час якої діти поглиблювали та розширювали свої знання з фізики. Учасники вікторини грали в пантоміму ,складали формули, відповідали на запитання, розв'язували задачі, відгадували загадки та грали в чорний ящик. На уроці панувала позитивна атмосфера, діти активно брали участь в кожному конкурсі. Урок відвідала заступник директора з НВР Мусійовська Л.Й.




ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
Фізика― одна з найдавніших наук, без якої немислимий подальший розвиток людства. Значення фізичних знань у нашому житті дійсно важко оцінити. Сьогодні між учнями 10 та 11 класів (учителька фізики Кіселик Н.М.) відбулася інтелектуальна гра: "Найрозумніший", під час якої всі мали можливість проявити свої найвищі знання і вміння з фізики. Діти активно розв'язували анаграми, допомагали Шерлоку Холмсу в розслідуваннях, відповідали на запитання з різних розділів фізики. Дух суперництва сприяв активній роботі кожної команди ,що привело найкращу і найрозумнішу до перемоги. На уроці була присутня заступник директора НВР Мусійовська Л. Й.






ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
Не бійтесь братися за те, чого ви робити не вмієте. Аматор побудував ковчег, а професіонали - "Титанік".
Під таким гаслом у 8 класі була проведена вікторина :"Знавці фізики"( учителька фізики Кіселик Н.М.),під час якої учні мали можливість перевірити свої знання з теми : "Теплові явища". Згуртованість і підтримка один одного в команді,дала можливість дітям отримати високі бали в кожному з етапів вікторини. Учні 8 класу з легкістю давали відповіді на запитання,розв'язували задачі та кросворди. Всі залишились задоволеними і сповненими жаги до навчання. На уроці була присутня заступник директора з НВР Мусійовська Л.Й.



 
ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ
В рамках проведення Тижня фізики з учнями 7 класу було проведено "Фізичне лото"( учителька фізики Кіселик Н.М.). Школярі з ентузіазмом та азартом виконували всі завдання,обговорювали поняття та фізичні терміни, розв'язували задачі , кросворди, встановлювали відповідність між фізичними величинами, явищами та тілами , а також шукали зашифровані фізичні терміни. Всі учні брали активну участь , найкращі залишились оціненими високими балами. На уроці була присутня Пилип В. М. ,член атестаційної комісії.






ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ
ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ
ЗЗСО ШЕГИНІВСЬКОЇ ТГ
Практичним психологом Пилип В.М. була представлена профілактична робота за період роботи у Балицькому НВК. Проблема, над якою працювала " Профілактика проявів насилля в учнівському середовищі". У презентації були висвітлені поняття насилля і його види, хто може застосовувати насилля та підпадати під його вплив, а також усі проведені види роботи для попередження та подолання насилля в учнівському колективі. Практичні психологи та соціальні педагоги обмінювалися досвідом роботи, активно обговорювали форми й методи подолання і профілактики насилля та дискутували про не менш важливі проблеми, над якими потрібно працювати.





Вітаємо переможців ІІ (районного) етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:
🔸5 клас
1️⃣ місце — Касюк Софія, учениця Золоткловицької ЗОШ І-ІІ ступенів Шегинівської сільської ради (вчитель Галишак С.Я.);
2️⃣ місце — Микуш Вероніка, учениця Домажирського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради (вчитель Бінкевич Г.В.);
3️⃣ місце — Матвеєва Єлизавета, учениця Шклівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Мар’яна Корчака Новояворівської міської ради (вчитель Брода І.Г.)
🔸6 клас
1️⃣ місце — Рябко Юлія, учениця Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Новояворівської міської ради (вчитель Сидорович Л.М.);
2️⃣ місце — Міськевич-Семеніхіна Єлизавета, учениця Гусаківського НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів — ДНЗ” Шегинівської сільської ради (вчитель Савка О.В.);
3️⃣ місце — Яворська Вікторія, учениця Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано-Франківської селищної ради (вчитель Виздрик І.П.);
🔸7 клас
1️⃣ місце — Реведжук Андріана, учениця Балицького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ” Шегинівської сільської ради (вчитель Гелета О.В.);
2️⃣ місце — Івасів Світлана, учениця Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Івано-Франківської селищної ради (вчитель Смага О.П.);
3️⃣ місце — Зозуля Марта, учениця Новояворівського ліцею Новояворівської міської ради (вчитель Івахів І.Я.)
🔸8 клас
1️⃣ місце — Федечко Вероніка, учениця Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Івано-Франківської селищної ради (вчитель Смага О.П.);
2️⃣ місце — Торба Софія, учениця Балицького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ” Шегинівської сільської ради (вчитель Дутка М.Я.);
3️⃣ місце — Куцериб Тетяна, учениця Берегівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Мостиської міської ради (вчитель Ящишин Р.І.);
- Кізлак Маркіян, учень Воледобростанького ЗЗСО І-ІІ ступенів Новояворівської міської ради (вчитель Басараб Н.І.)
🔸9 клас
1️⃣ місце — Кахнич Марта, учениця опорного закладу “Мостиський №2 ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради (вчитель Нестор О.О.);
2️⃣ місце — Дзидз Вероніка, учениця Новояворівського ліцею Новояворівської міської ради (вчитель Грабовська Л.В.);
3️⃣ місце — Сигляник Андріана, учениця Балицького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ” Шегинівської сільської ради (вчитель Дутка М.Я.);
- Івануджак Остап, учень Домажирського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради (вчитель Гаврилів М.М.)
🔸10 клас
1️⃣ місце — Шемет Анастасія, учениця Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Івано-Франківської селищної ради (вчитель Смага О.П.);
2️⃣ місце — Чорнопис Анастасія, учениця Волицького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ” Шегинівської сільської ради (вчитель Кайдан О.Д.);
3️⃣ місце — Дребот Вікторія, учениця Шклівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Мар’яна Корчака Новояворівської міської ради (вчитель Шавало О.Б.)
🔸11 клас
1️⃣ місце — Гаєвський Владислав, учень Вороцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради (вчитель Пуківська О.О.);
2️⃣ місце — Кіт Олена, учениця опорного закладу “Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів” Мостиської міської ради (вчитель Мельник Л.Т.);
3️⃣ місце — Мацелюх Вероніка, учениця Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Новояворівської міської ради (вчитель Якимів М.Л.)
І ЕТАП XXII МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА
(учителі української мови та літератури Дутка М.Я., Гелета О.В.)
17 листопада у Балицькому НВК стартував І етап XXIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, учасниками якого були учні 3-11 класів.


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
«О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!»
П’ЯТИЙ ДЕНЬ
Лексико-фразеологічний, словотвірний марафон (6кл., вчитель української мови і літератури Гелета О.В.)
З метою узагальнити й систематизувати вивчений учнями матеріал; закріпити знання, набуті в системі пошуку та спостережень, на практиці; розвивати вміння працювати самостійно та колективно; виховувати любов до рідної мови був проведений у 6 класі лексико-фразеологічний, словотвірний марафон. На початку уроку учні об’єдналися в 2 команди для проходження 9 етапів марафону. Учасники команд гідно змагалися у конкурсах на знання мови – «Власне українські слова й запозичені», «Термінологія», «З української на українську», «На виробництві, «Віднайди», «Як дві каплі води», «Майстер слова», «Словотвірний ланцюжок», «Поетична».
Шестикласники були активними, красномовними, зарекомендували себе як справжні поціновувачі української мови. За підсумками марафону обидві команди виявили високі результати. Сьогодні кожен повинен збагнути необхідність опанування всіма таємницями рідної мови.
Бережімо наш найкращий цвіт -
рідну мову-збагачуймо її і розвиваймо,
дбаймо про її чистоту і красу!
Вперед, школярство, до нових надбань!
Із мовою радіти світу будемо,
без мови ми ніхто-куди не глянь!




ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
П’ЯТИЙ ДЕНЬ
МОВНИЙ КВЕСТ «ЛАБІРИНТИ МОВИ»
(8 клас, учителька української мови та літератури Дутка М.Я.)
Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ у єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Щоб закріпити й повторити знання з української мови, збагатити словниковий запас, розвинути логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість, кмітливість, виховати любов до рідної мови з учнями 8 класу проведено мовознавчий квест «Лабіринти мови» (Дутка М.Я., уч. укр. мови та літ-ри). Гра полягала в розгадуванні різноманітних загадок, пошуку відповідей на запитання, виконанні завдань. Учасники гри отримали маршрутні листи із завданнями для визначення маршруту, переходили від станції до станції, виконуючи кожне із завдань. Всі станції було пройдено, квестери вправно відгадували завдання та відповідали на запитання, пройшовши станції «Ерудит», «Знайко», «Народ скаже, як зав’яже», «Словникар», «Шифрувальник», «А що, можна й так сказати?», «Жартівлива», «Будівельник», «Розумне перо», «Чорна скриня». Гра була напруженою та цікавою, учасники активно працювали в групах. Представники журі(педагог організатор Терендій О.В. та практичний психолог Пилип В.М.) справедливо підрахували зароблені командами бали. Перемогла дружба.











ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
П’ЯТИЙ ДЕНЬ
МОВНИЙ ЛЕКТОРІЙ «ІСТОРІЯ НАШОЇ МОВИ» (9 клас, учителька української мови та літератури Дутка М.Я.)
У сучасному світі налічується майже шість тисяч мов. Наша, українська, як і будь-яка інша, посідає своє унікальне місце. У мові нація залишає свою історію, свій багатовіковий досвід, здобутки культури, світоглядні ідеї, свою самобутність. Мова кожного народу є витвором багатьох поколінь.
З учнями 9 класу проведено мовний лекторій «Історія нашої мови»(Дутка М.Я., уч. укр. мови та літ-ри) . Школярі підготували та ознайомили присутніх із витоками рідної мови, з’ясували історичний шлях розвитку української писемності та мови, її місце серед інших мов, виховували почуття патріотизму, й пошани до рідної мови, інтерес до історичного минулого.








ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ.
Інформаційна хвилина ,,15 фактів про українську мову, які варто знати кожному"
(10 клас, вчитель зарубіжної літератури Гелета О.В.)
Боже, отче милостивий,
Ти нам дав цю мову красну,
Поміж мовами найкращу,
Нашу рідну. Нашу власну. (Ю.Шкрумеляк)
Українська мова вирізняється на тлі східнослов'янських мов милозвучністю, унікальними словами та правилами. Сьогодні учні 10 класу зібрали цікаві факти про українську, які варто всім знати. Кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
ТРЕТІЙ ДЕНЬ
Урок-презентація "Світлиця слова у безмежжі часу"
(6 клас, учитель історії Павелчак Я.М.)
Презентації, конкурси, вікторини, пісні, вірші – все це відбувалося на уроці. Шестикласники були активними учасниками всього. Вони дізналися про походження та витоки української мови; ознайомилися з постатями відомих історичних осіб, що мали вплив на розвиток української писемності; розглянули короткі біографічні відомості про Нестора Літописця – «батька української писемності», Кирила та Мефодія - слов'янських просвітителів, творців кириличної абетки, Івана Федорова - першодрукаря, українських письменників та ін..; зрозуміли, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Любов до рідної мови, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою – це основа нашого народу. На закінчення уроку учні зробили декілька світлин, виконали Гімн України, пісню «Батько наш Бандера! Україна – Мати!» та створили коло, взявшись за руки, що символізувало єдність українського народу.





























МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
(учителі української мови та літератури Дутка М.Я., Гелета О.В.)
10 листопада у Балицькому НВК стартував І етап XXIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Григоровича Шевченка, учасниками якого були учні 5-11 класів.


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
ДРУГИЙ ДЕНЬ
У 6 класі (вч. укр. мови і літ. Гелета О.В.) відбувся конкурс на найкраще читання скоромовок-спотиканок ,,Хто зможе повторити?" до Дня української писемності і мови.
За правилами конкурсу кожен учасник І туру мав прочитати 3 скоромовки у швидкому темпі. У ІІ турі учасники розказували нові скоромовки, складніші у вимові.
Переможцями конкурсу стали: Василишин Ю.-І місце, Матис У.-ІІ місце, Філь Р.-ІІІ місце.
Змагання у вимові важковимовних слів, звуків, фраз створювали деякі труднощі -не всім вдавалося швидко й виразно читати скоромовки. Були й жартівливі моменти.
Учасники конкурсу переконалися, що читання скоромовок-це справжнє мистецтво, якому треба старанно вчитися.





ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
ДРУГИЙ ДЕНЬ
9 листопада учні та вчителі Балицького НВК долучилися до написання XXI радіодиктанту національної єдності "Слідом за пам'яттю ". Текст диктанту написав і читав відомий український письменник Юрій Андрухович. Саме написання потребувало бути максимально зосередженим під час прослуховування тексту, аби не пропустити нічого.
Школярі пишуть такі диктанти з великим задоволенням, адже він символізує єдність та любов до Батьківщини .
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови , а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.






ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
"О СЛОВО РІДНЕ, ХТО БЕЗ ТЕБЕ Я!"
О мово рідна! Як тебе люблю!
І радість принесеш, і в горі втішиш.
Щоб відродилась ти, я в Бога помолю,
Бо ти - найкраща. Найдорожча. Наймиліша.(С.Коваль)
ПЕРШИЙ ДЕНЬ
На загальношкільній лінійці заступник директора НВК з НВР Дутка М.Я. оголосила учасникам освітнього процесу про проведення Тижня української писемності та мови.
Бібліотекар школи Снайчук Й.Б. презентувала книжкову виставку ,,О слово рідне, хто без тебе я ?" та рекомендувала учням оглянути й прочитати книжки про мову.



І етап. ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ.
(8-11 класи, Федорчак О.Н., вчитель історії)
І етап. ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ЕКОЛОГІЇ ТА ТРУДОВОГО НАВСАННЯ.
(9-11 класи, Підгірна О.М., учителі екології, Снайчук Й.Б., учитель трудового навчання)



І етап. ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
(8-11 класи, Лаврись І.А., Мусійовська М.Б., учителі англійської мови)


ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ – 2021
З 6-10 вересня у
Балицькому НВК відбулися змагання з нагоди «Олімпійського тижня». У цих змаганнях брали участь учні 5-7 класів зтаких видів спорту: біг 30м, стрибки зі скакалкою, стрибки у довжину з місця, човниковий біг 4х9 м. та спортивні естафети. 16 вересня кращі спортсмени нашої школи будуть  представляти Балицький НВК у спортивно-масовому заході з нагоди «Дня фізичної культури і спорту» серед шкіл Шегинівської сільської ради, який буде проходити на базі Шегинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

































ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ – 2021
З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, формування у школярів мотивації до здорового способу життя, учні 2 класу (вчитель Терендій І. Я.) долучилися до проведення Олімпійського тижня. Школярі взяли участь у конкурсній програмі “ Малі класні Олімпійські ігри”. Другокласники дізналися цікаві факти про олімпійські ігри та взяли участь у таких конкурсах: “Лижні перегони” (змагання на швидкість на дощечках), “Кенгуру” (стрибки з м’ячем між ногами), “Корисна їжа для спортсмена” (з’їдання на швидкість банана), “Стрибки з трампліну” (стрибки на скакалці протягом 1 хв) та “Підводне плавання” (найшвидше випити сік із стаканчика через трубочку). Змагання закінчилися в нічию, всі учні були нагородженні медалями за активну участь у змаганнях.







ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ - 2021
Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом в школі щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень. До нього були залучені учні 1 та 3 клас (Денис М.Я, Реведжук О.Р.).
На свіжому повітрі на 4-му за розкладом уроці, було проведено Єдиний Олімпійський урок. Учні дізналися цікаві факти про виникнення Олімпійських ігор, досягнення та рекорди видатних спортсменів світу. Між учнями було проведено ряд змагань, де діти проявили себе на високому рівні за що отримали медалі.








VIII ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА "НА УРОК"
Учні 5 класу (вчителька української мови та літератури Гелета О.В.) брали участь у VIII Всеукраїнській інтернет - олімпіаді "На Урок" з української мови і літератури та отримали нагороди. Інтернет-олімпіада ,,На Урок"- цікавий інтерактив для учнів. Це унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди.


ЗІ СВЯТОМ ВАС! З ВЕРБНОЮ НЕДІЛЕЮ!
ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
(Благодійна організація. Благодійний фонд "ЖИВИ, УКРАЇНО!")
Творчий онлайн-конкурс «Християнська пісня»
"ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ" виконує учениця 5 класу Настя ПАВЕЛЧАК. Керівники ПАВЕЛЧАК Я.М. та ФЕДОРЧАК О.Н., учителі мистецтва. Бажаємо успіхів!!!

ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
ВЕЛИКОПОСТНІ РОЗВАЖАННЯ.
(Павелчак Я.М. та Федорчак О.Н., учителі мистецтва).
У приміщенні сільської бібліотеки (бібліотекар Павелчак Л.Й.) підготовлено тематичну зону та викладку "Великий піст - дивовижне таїнство."
"Розп'ятий на хресті" читає Анастасія Ціхоцька (5 клас)
"Голгофський хрест" читає Настя Павелчак (5 клас)
Пам’ятаймо, що й сьогодні час Великого посту має своє велике значення для нашого духовного життя. Може, сьогодні через різні причини ми не можемо так строго постити, як постили колись наші предки, але й над нами тяжить обов'язок духовного посту, боротьби з нашими гріхами і злими нахилами, обов'язок молитви, практики чеснот та добрих діл. І якраз ця наша духовна віднова є властивою і найважливішою метою святого Великого посту.
ТИЖДЕНЬ ОСНОВ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
“ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Святині моєї місцевості
У кожного з нас є святині,
Яких не забути,
У кожного з нас є місця,
В яких серце щемить.
Де рідна оселя, і близькі
До болю нам люди,
Де вогник дитинства
У спогадах вічно горить.
Войтко В.
В рамках тижня основ християнської етики учні 9 класу Балицького НВК, під керівництвом вчителя основ християнської етики Терендій І. Я., виготовили стінгазету “Святині моєї місцевості”. Вивчаючи тему “Визначні архітектурні церковні пам’ятки рідного краю” та розглядаючи церковні споруди своєї місцевості, учні детальніше познайомитися з храмами та каплицями, які розташовані на території сіл Баличі, Великі та Малі Новосілки, з їхньою історією, особливостями цих споруд.
Коли заходиш до храму, пам’ятай, що для християн він є місцем особливої присутності Божої благодаті.
ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
ВЕЛИКОПОСТНІ РОЗВАЖАННЯ.(Павелчак Я.М. та Федорчак О.Н., учителі мистецтва). Великий Піст - це дивовижне таїнство, що дозволяє людині наблизити свою душу до Бога. Піст вчить людину терпимості, жертовності, любові, смирення. Це дуже важливі якості, які в нашу епоху стали цінуватися все менше і менше. Піст - це час щось поміняти в собі в кращу сторону, це шанс вилікувати свою душу...
У приміщенні сільської бібліотеки (бібліотекар Павелчак Л.Й.) підготовлено тематичну зону та викладку "Великий піст - дивовижне таїнство."
"Стояла Мати у ногах Христа" читає Андріана Сигляник (8 клас)
"Не розіпніть" читає Владислав Дутка (4 клас)
ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ “ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Свято Пасхи недалечко…
Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть,-
Розмальовують яєчко,
Пишні пасочки печуть.
Наймолодші школярі – першокласники, теж взяли участь у тижні основ християнської етики. Вони, під керівництвом вчителя основи християнської етики Терендій І. Я., підготували стінгазету до Великодня “Свято Пасхи недалечко…”. Учні пригадували звичаї нашого народу під час святкування Великодніх свят, вірші та пісеньки про Великдень.
Людство відзначає Воскресіння Христове вже більше двох тисяч років. Із покоління в покоління традиція святкування Великодня розповсюдилась по всьому світу та дійшла до нас. В Україні цей день символізує загальне відродження та відновлення.



ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ “ ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Людина починається з добра
22 квітня у 3 класі Балицького НВК вчителькою основи християнської етики Терендій І. Я. було проведено тренінг-гру “Людина починається з добра”. Метою тренінг-гри було: дати дітям уявлення про значення добра для гармонії щастя, активізувати їхню особисту діяльність і розвинути здатність допомогти та співчувати людям; формувати у свідомості дітей бажання творити добро та діяти за принципом “твори добро, красу і радість”.
На початку тренінгу-гри, учні отримали різнокольорові сердечка із побажаннями добра. Потім завершували думку “добро – це…”, “добро асоціюється із…”, “ добра людина схожа на…”, “добро твориться без…”, складали асоціативний кущ, визначали “помічників” та “ ворогів” людської риси “ доброти”, слухали добрі поради, записували поради доброти на “Квітці доброти” та створювали “ Клумбу доброти” з малюнків дітей “Доброта очима дітей”.
В кінці школярі зробили висновок, що добро – це ласкаве, добре, ніжне ставлення, це готовність допомогти в скрутну хвилину, це любов до оточуючого світу.




ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
(Благодійна організація "ЖИВИ, УКРАЇНО!")
Творчий онлайн-конкурс "МАЛЮНОК НА БІБЛІЙНУ ТЕМАТИКУ"
Малюнок "Багач і Лазар" учениці 6 класу Олени ГУЛЬ.
Керівник ФЕДОРЧАК О.Н., учитель образотворчого мистецтва.
БАГАЧ І ЛАЗАР
У наш час притча про «Багатого і Лазаря» є як ніколи актуальною. Соціальна проблематика у нас дуже гостро стоїть постійно. Притча про багатого і Лазаря належить саме до тих соціально направлених притч, які мають на цілі упорядкувати відношення людини до матеріальних цінностей. Це закликає нас задуматися над своїм життям, над Божим судом та судом людським, над нашою вірою, над неможливістю покаяння після смерті.
Ми бачимо, що багатство та бідність, здоров’я та хвороби, радість та скорботи – на цьому світі все дуже скороминуче, приходить та зникає. Проте вчинки людей, їхні чесноти не помирають, але переходять разом із ними у вічність, і там або оправдають, або засудять їх перед справедливим Суддею. І згодом людина отримує вічний рай, або потрапляє в безодню пекла, звідкіля немає жодного виходу.
Як би не жила людина на землі, яке б велике місце вона не займала, якими б нагородами її не осипали – це не відіграє жодної ролі щодо стану її душі. І, якою б не була відкинутою людина, якою б не була погордженою чи зневаженою, нам невідома її доля після смерті. Кожен отримає свій суд та заслужену нагороду.

ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
(Благодійна організація. Благодійний фонд "ЖИВИ, УКРАЇНО!")
Творчий онлайн-конкурс «Християнська пісня»
"О, ВСЕПІТАЯ ЦАРИЦЕ!" виконують учениці 8 класу Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА та Андріана СИГЛЯНИК. Керівники ПАВЕЛЧАК Я.М. та ФЕДОРЧАК О.Н., учителі мистецтва. Бажаємо успіхів!!!
ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
“ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Як я знаю притчі Ісуса Христа...
Вчителькою основи християнської етики Терендій Іриною Ярославівною, в рамках проведення тижня основи християнської етики, із учнями 6 класу було проведено онлайн- вікторину “ Як я знаю притчі Ісуса Христа”. Основною метою проведення вікторини було: перевірити та закріпити знання учнів з вивчених притч на уроках; формувати шанобливе відношення до Святого Письма та заохочувати до читання та роздумів над притчами Христовими. Учні активно брали участь у вікторині, за допомогою ілюстрацій, давали відповіді на запитання.
Саме притчами Ісус Христос промовляє до людей і сьогодні. Господні притчі доводиться чути в церкві, вони цікаві та повчальні. Дослідники Святого Письма називають притчі Ісуса Христа “досконалими літературними творами надзвичайної краси”.


ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ “ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Духовність єднає Україну
20 квітня у 8 класі Балицького НВК вчителькою основи християнської етики Терендій І. Я. було проведено онлайн - годину “Духовність єднає Україну”. Метою духовної години було: виховувати у дітей високі духовні цінності; привчати до загальних сімейних укладів; спонукати до здійснення благих намірів, дотримання і шанування релігійних традицій українського народу; вчити утримувати свої бажання заради Бога і Божої правди; розширити знання про піст.
Розпочалася духовна година із вступного слова вчительки про єдність нашої держави. Пізніше учні з’ясовували як стати духовно багатою людиною, що означає піст для кожного. За допомогою презентації, школярі пригадували скільки постів є у році, розповідали про Великий піст та назву кожної неділі посту. Також знаходили відповідь на запитання “Що означає дотримуватися посту?” та провели вікторину “ Великий піст”.
Учні зрозуміли, що піст – це крила, що підносять людину від земних турбот на висоту духовну. Тільки духовно багаті люди зроблять нашу Україну славною, єдиною, багатою та неповторною.


ТИЖДЕНЬ ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
“ ХРИСТИЯНСЬКІ ОРІЄНТИРИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ”
Християнські символи у традиціях і культурі українського народу.
19 квітня у 7 класі Балицького НВК вчителькою основи християнської етики Терендій І. Я. було проведено онлайн-урок на тему “Християнські символи у традиціях і культурі українського народу”. Метою уроку було: з’ясувати відповіді на запитання, які найвідоміші християнські символи, кого зображають на іконах, яку роль відіграє сакральне мистецтво в історії українського народу і в житті людини; розвивати естетичні смаки; плекати повагу до християнських символів і традицій українського народу.
Під час онлайн-уроку учні ознайомилися з поняттями
“ символ”, “сакральне мистецтво”, “ іконопис”, “ традиція”, складали “Асоціативний кущ” слова символ. За допомогою презентації школярі ознайомлювалися з походженням християнських символів та їхнім значенням, з іконами , символікою ікон та релігійним живописом.
Минали століття, технологія іконописання розвивалася, збагачувалася елементами різних мистецьких течій. Сьогодні ми можемо пишатися багатогранною спадщиною українського церковного мистецтва.




УРОК НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ
Учні 4 класу Балицького НВК із класним керівником Денис М.Я. та практичним психологом Пилип В.М. на уроці природознавства здійснили мандрівку у сільський сад, де діти знайомилися з видовим складом рослин, першими весняними квітами, милувалися мальовничими краєвидами, висадили лісові та польові квіти на шкільну клумбу, розвивали навички колективної праці, формували в учнів відповідальну внутрішню позицію щодо збереження лісових квітів. Розвивали бережливе ставлення до природи. Усвідомлювали ,що її не можна забруднювати, та отримали безліч позитивних емоцій.



АТЕСТАЦІЯ - 2021
29 березня у Балицькому НВК (директор Я.М. Павелчак) відбулося чергове засідання атестаційної комісії І рівня. Чергову атестацію проходили 6 педагогів. Впродовж навчального року атестаційна комісія вивчала педагогічну діяльність педагогів, які атестувалися, відвідувала уроки, виховні та позакласні заходи, вивчала рівень навченості учнів, участь учителів у методичних об’єднаннях, конкурсах, тощо.
Педагоги презентували свою роботу в міжатестаційний період у презентаціях. Атестаційна комісія оцінила роботу учителів та прийняла відповідні рішення. Бажаємо подальшого професійного зростання , плідної праці та вдячних учнів.






22 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ
Одна з основних стихій Всесвіту - вода, є опорою, на якій тримається наша земля. Вода – джерело життя. Недаремно ми відзначаємо 22 березня – Всесвітній день води. Саме цій даті було присвячене заняття хімії, яке з учнями 7 класу провела вчитель хімії Благута Л. І. Вода – така звична для всіх речовина. В повсякденному житті ми не звертаємо на неї уваги, вона настільки буденна, що ми помічаємо лише її відсутність. І саме метою заняття було розширити уявлення дітей про те, що вода є першоосновою життя та виховувати бережливе ставлення до природи та її багатств, збереження водних ресурсів планети, а також дати учням поняття, що вода – велика цінність для людства. Учні ознайомилися з будовою молекули води, її трьома станами та фізичними властивостями, кругообігом води в природі, водою – як розчинником. Діти з учителем переглянули відеоролик «Кожна краплина має значення», виготовили колаж «Вода – це життя», а також пригадали прислів'я та приказки, відгадували загадки про воду, розшифрували листа «маленької крапельки». Підсумком заняття була пам'ятка щодо охорони та бережливого використання водних ресурсів під назвою: «Людино! Запам'ятай назавжди: символ життя на землі – вода! Економ її і бережи – ми на Планеті не одні!»





ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ УЧИТЕЛІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
15 березня 2021року на базі Балицького НВК відбулося онлайн- засідання методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури Шегинівської ТГ на освітній платформі Zoom.
Вчителька зарубіжної літератури Гелета О.В. презентувала досвід своєї роботи з теми "Використання інтерактивних методів і прийомів на уроках зарубіжної літератури".
Олександра Володимирівна вважає, що навчання має бути пристосоване до індивідуальних потреб різних учнів. Лише урок з використанням активних та інтерактивних форм навчання може зробити цей процес по-справжньому цікавим, творчим і діяльнісним. Критерієм доцільності застосування інтерактивних технологій є їхня ефективність: вони дозволяють за менший термін навчання засвоїти більше інформації, сприяють прискореному оволодінню програмовим матеріалом, тому з'являється більше часу на закріплення і практичне застосування знань, умінь і навичок.
Також вчитель зарубіжної літератури Поповицького НВК Раб Д.П. поділилася досвідом роботи із проблеми, над якою працює "Інтегрований підхід - ознака сучасного уроку зарубіжної літератури".
На методичному об'єднанні був присутній методист відділу освіти, молоді та спорту Шегинівської ТГ Буцик О.М.
Засідання учителів зарубіжної літератури пройшло цікаво, пізнавально, творчо.


ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ І РІВНЯ
Павелчак Я.М., голова атестаційної комісії І рівня, ознайомив учителів, які атестуються у 2021 році, із характеристиками професійної діяльності поданими керівником закладу під підпис.
Педагоги 2021 року атестації презентували свою роботу перед атестаційною комісією за міжатестаційний період, як-от:
Денис М.Я., учитель початкових класів,
Благута Л.І., учитель хімії,
Федорчак О.Н., учитель історії,
Буцик О.М., учитель фізичної культури,
Мусійовська Л.Й., учитель інформатики,
Мусійовська М.Б., учитель англійської мови, керівник гуртка.
АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ БАЖАЄ УСІМ УЧИТЕЛЯМ УСПІХІВ!!!







МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ПЯТНИЦЯ (05.03.2021р.)
Методичне об'єднання класних керівників (голова методоб'єднання Кіселик Н.М.)
Кожен ,хто вміє згуртувати навколо себе людей із різними характерами, різними інтересами ,може привести їх до успіху і є Майстер.
5 березня з класними керівниками Балицького НВК було проведено 3 засідання методичного об'єднання класних керівників. Практичний психолог Пилип В. М. доповіла про роль підвищення психологічного компонента у вихованні дітей та учнівської молоді, як необхідної умови підвищення ефективності виховного процесу. Кіселик Н.М. ознайомила про важливість використання інноваційних технологій у виховному процесі роботи кожного класного керівника, переглянувши презентацію кожен з присутніх класних керівників доповнив та поділився своїми методами і формами виховної роботи зі своїми вихованцями. Засідання пройшло цікаво, у пізнавальній атмосфері, із класними керівниками були проведені такі інтерактивні вправи : вправа-пам'ятка "Яблучко" "Для вчительки ", "Що я розумію під інтерактивним вихованням?", гра -тест "Чи гарна у вас пам'ять?".




МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П'ЯТНИЦЯ (05.03.2021р.)
З нагоди відзначення у 2021 році 150-ої річниці від дня народження української поетеси Лесі Українки учні 5 класу (вчителька української мови та літератури Гелета О.В.) переглянули і обговорили документальний фільм "Леся Українка", а також читали вірші поетеси.
П'ятикласники переконалися, що твори Лесі Українки - неперевершені шедеври, які пробуджують серця, не залишають байдужими нікого.
На заняття були запрошені шкільна бібліотекарка Снайчук Й.Б. та член АК І рівня Реведжук О.Р.


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П'ЯТНИЦЯ (05.03.2021р.)
Урок "Природа. Захист навколишнього середовища"( учителька англійської мови Мусійовська М.Б.)
05.03.2021 учителькою англійської мови Мусійовською М.Б. у 9 класі було проведено відкритий урок на тему «Природа Захист навколишнього середовища». Учні розповідали про природу рідного краю, екологічні проблеми. Виконували тестові завдання, відповідали на запитання, переглянули відеофільм «Природа, як її зберегти». Вчителька сприяла вихованню любові до природи, бережливого ставлення до оточуючого середовища. На уроці були присутні член АК І рівня Пилип В.М. та учителька хімії Благута Л.І.





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ЧЕТВЕР (04.03.2021р.)
У приміщенні сільської бібліотеки Снайчук Й.Б., бібліотекарка Балицького НВК, підготувала та провела бібліотечний урок про життя і творчість Т. Г. Шевченка з учнями 6 класу.
Павелчак Л.Й., сільська бібліотекарка, підготувала та ознайомила користувачів бібліотеки із книжковою виставкою "Шевченко - це голос душі України".


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ЧЕТВЕР (04.03.2021р.)
ВОРКШОП «ЕСЕ: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ДІЄВІСТЬ СУЧАСНОЇ ФОРМИ ВИЯВЛЕННЯ ВЛАСНОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗИЦІЇ» (10 клас, учителька української мови та літератури Дутка М.Я.)
04 березня учителькою української мови та літератури Дуткою М.Я. з учнями 10 класу було проведено тренувальне заняття ВОРКШОП на тему «Есе: актуальність та дієвість сучасної форми виявлення власної життєвої позиції»( із використанням прийомів: пазл-кейс, презентаційна платформа, тренінгова вправа, есе-коло «Допишімо фразу», арт-дизайн «Політ думки» та ін… Упевнена, що подібне творче спілкування з меседжем «Есе: осягнімо мистецтво літати!» сприятиме в подальшому ефективній підготовці учнів до складання ЗНО. Воркшоп, або «творча майстерня», - це інноваційний методичний захід, учасники якого отримують знання через високу інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, актуальний досвід та особисте переживання. Групи по колу дописували (на крилах метелика) по фразі, щоб вийшло есе, що презентували учасникам. Учням вдалося на різнокольорових кульках написати частинками есе на тему «У чому сенс життя людини?». На засіданні були присутні: бібліотекарка школи Снайчук Й.Б. та учителька хімії Благута Л.І.




МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ЧЕТВЕР (04.03.2021р.)
У 4 класі проведено урок з літературного читання на тему «Життя і творчість Олени Пчілки. Олена Пчілка «Котова наука». Розігрування байки за ролями» з метою збагачування знань про життя і творчість Олени Пчілки. Учителька початкових класів Матис Л.Е. вдосконалювала вміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб, знаходити головну думку, визначати суттєві ознаки байки. Вона розвивала зв’язне мовлення учнів, образне мислення, виховувала інтерес до байки, почуття відповідальності. На уроці використала презентацію «Життєвий та творчий шлях Олени Пчілки», скоромовки, чистомовки, загадки, зображення кота, тематичні словники, збірку творів поетеси «Годі, діточки, вам спать!»


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
СЕРЕДА (03.03.2021р.)
УРОК МАТЕМАТИКИ «Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами» (учителька Благута Л.І.)
Математика – настільки серйозний предмет,
що слід не пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим.
Б.Паскаль.
От і вчитель математики Благута Л. І. разом з учнями 6 класу не пропустили нагоди зробити сьогоднішній урок «Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами» трохи цікавішим. Вони завітали сьогодні у чарівний світ казки, пропускним квитком до якого стали знання учнів, які спрощували вирази, виконувати всі дії з раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ. Ключем від яких були літери, за допомогою яких діти подорожували сторінками казок Андерсона, складаючи назви таких казок, як «Дюймовочка», «Русалонька», «Метелик». На зворотньому шляху подорожі шестикласники стали героями казки «Іван-царевич», якому вони допомогли звільнити Олену Прекрасну від злого Кощія Безсмертного, виконуючи завдання з раціональними числами протягом всього маршруту. Учні активно працювали протягом всього заняття, згадали прекрасний світ дитинства і відчули себе справжніми героями чарівної казки. На уроці були присутні член АК І рівня Гелета О. В. та класний керівник 6 класу Буцик О. М.






МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (02.03.2021р.)
ОГЛЯД КНИГИ "Я МУДРІСТЬ, БО Я КНИГА" (бібліотекарка школи Снайчук Й.Б. та сільська бібліотекарка Павелчак Л.Й.)
У сільській бібліотеці з читачами проведено огляд літератури письменниці Ніни Фіалко: "Повертайтесь, журавлі додому", "Холодний вітер перемін", "Обірвала струна" та інші.
Романи різні й не доповнюють один одного. Авторка прагне привернути увагу кожного читача до тих вчинків, які мережать долю майбутнім нащадкам. Вона намагається у тексти своїх романів вкладати філософський зміст, над яким треба задуматися.
На завершення заходу користувачі зробили на згадку "Селфі з книгою".




МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (02.03.2021р.)
Вікторина "Математичний Олімп" (5 клас, учителька Кіселик Н.М.)
У 5 класі була проведена вікторина "Математичний Олімп", метою якої було показати красу математики, її роль в нашому житті та розвиток пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості і спритності в учнів.
Не всі в майбутньому стануть математиками, але математика потрібна і в науці, і в техніці, і в повсякденному житті.
Під час уроку діти змогли показати не тільки знання з математики, але й уміння міркувати, зіставляти, знаходити вихід із складних ситуацій. Вікторина складалася з різних конкурсів : "Розминка", "Тематичний", під час якого команди обирали собі тему на вибір "Натуральні числа", "Геометричні фігури", "Звичайні дроби" та "Правила" і відповідали на запитання, що стосуються її, конкурс "Геометрична мозаїка" під час якої діти за допомогою різних геометричних фігур складали містечко, " Математика і усна народна творчість" та кросворд.
Під час змагання панувала доброзичлива атмосфера в класі , кмітливість, наполегливість, впевненість, довіра та повага один до одного. Усі ці складові посприяли отриманню найкращих результатів вікторини. На уроці були присутні заступник з з НВР Мусійовська Л.Й. та член АК І рівня Реведжук О.Р.





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (02.03.2021р.)
Година спілкування «ОСОБИСТА ЦІННІСТЬ ТА БЕЗПЕКА» (практичний психолог Пилип В.М.)
З учнями 5 класу проведено годину спілкування "Особиста цінність та безпека" в межах проекту захисту дітей від сексуального насильства .
Метою уроку є надання учням знань, які допоможуть усвідомити цінність їхнього життя, та навчити правилам захисту свого життя, зокрема у ситуаціях інтимного спілкування з
іншими людьми.
Під час години спілкування була присутня член АК І рівня Гелета О.В., яка допомагала учням із завданнями.
З учнями сформовано поняття цінності їхнього життя, ознайомлено з поняттям особистих кордонів. Навчилися розрізняти небезпечні життєві ситуації, та шукали правильні рішення у їх розв'язаннях, застосовували правила безпеки з метою захисту їхнього життя.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (02.03.2021р.)
Урок з хімії "Повітря та його склад. Колообіг Оксигену у природі. Застосування та біологічна роль кисню. Проблема чистого повітря". (7 класі , вчитель Благута Л. І.)
Кисень – це речовина, навколо якої обертається вся земна хімія.
Я. Берцеліус.
Кожен знає, що життя без кисню на нашій планеті неможливе. Проблема чистого повітря є найважливішою проблемою ХХІ століття всесвітнього масштабу через високий розвиток технологій і науково-технічного прогресу. Саме цій проблемі був присвячений урок хімії у 7 класі (вчитель Благута Л. І.) на тему: "Повітря та його склад. Колообіг Оксигену у природі. Застосування та біологічна роль кисню. Проблема чистого повітря". Урок проходив у вигляді подорожі, протягом якої учні складали і досліджували схеми колообігу Оксигену в природі, процеси, які відбуваються в організмі за участю кисню, як утворюється кисень в природі, в чому полягає відмінність між киснем та озоном. Діти з учителем досліджували склад повітря за допомогою хімічного експерименту, розгадували кросворд, шифрограму про повітря, проводили хімічні перетворення за допомогою рівнянь реакцій "Квітка знань", для розминки була використана гра "Далі, далі", щоб актуалізувати знання про Оксиген. Учні презентували самостійно виконані проекти "Історія відкриття складу повітря", "Поширення Оксигену у природі", "Проблема чистого повітря та захист атмосфери від забруднення". Діти були активними, глибоко стурбовані проблемою чистого повітря та пропонували свої шляхи її вирішення у "Колі ідей", роздумуючи над питанням: "У який спосіб можна зменшити споживання кисню людством для своїх технологічних потреб". Вони почерпнули багато важливої і корисної інформації для себе та залишилися задоволені заняттям. На уроці були присутні члени атестаційної комісії І рівня Пилип В. М. та Мусійовська М. Б.











МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ПОНЕДІЛОК (01.03.2021р.)
ПЕРШІСТЬ БАЛИЦЬКОГО НВК З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ (учитель фізичної культури Буцик О.М.)
З 22 по 26 лютого 2021 р. відбулися змагання з настільного тенісу серед учнів 7-х та молодших класів.
Змагання проходили серед дівчат та хлопців у два етапи:
1. Учні змагалися по класах, по круговій схемі з однієї партії і визначали кращого гравця свого класу (з 6 класу взяли участь по 2 учнів так як у відбіркових матчах показали кращий коефіцієнт перемог).
2. Переможці у своїх класах грали у фіналі по круговій схемі з однієї партії.
За підсумком змагань учні зайняли такі місця:
Дівчата. Яцків Діана (6кл.) – І місце, Гуль Олена (6кл.) – ІІ місце, Жемелко Ілона (7кл.) – ІІІ місце, Андрушко Тетяна (5 кл.) – ІV місце та V місце – Денис Каміла (3 кл.).
Хлопці. Дутка Владислав (4 кл.) – І місце, Філь Роман (5кл.) – ІІ місце, Вільчинський Олег (7кл.) – ІІІ місце, Цікоцький Любомир (6кл.) – ІV місце та V місце – Гнатик Михайло (6 кл.).
У даних змаганнях взяли участь 29 учнів. Всі призери та фіналісти були нагороджені грамотами та медалями.







МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П’ЯТНИЦЯ (26.02.2021р.)
Урок "МОЯ РІДНЯ" (2 клас, учителька основ християнської етики Терендій І. Я.)
У 2 класі Балицького НВК вчителькою основ християнської етики Терендія І. Я. проведено урок на тему “Моя рідня”. Метою уроку було: розширити знання учнів про сім'ю, родину, допомогти усвідомити своє місце, приналежність до певного роду та спільної християнської родини; розвивати бажання дітей приносити радість у свої сім'ї; виховувати шанобливе ставлення до своїх батьків, відповідальність за виконання своїх обов’язків.
Урок розпочався із молитви за свої сім’ї та родини. Для того щоб дізнатися тему уроку, учні розгадували загадки. За допомогою розповіді з елементами бесіди та схем школярі ознайомилися із значеннями слів “ сім’я” , “ рід”, “рідня”. Під час уроку учні розглядали родинне дерево, слухали вірші про родину, проходили тестування “ Я знаю свою родину”, складали усний твір “Чого я хочу навчитися у близьких”, виконували творчу роботу –змагання (із поданих букв скласти слова на тему: «Сім’я»).
В кінці уроку зробили висновок, що дружна родина – велика підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує батьків, дідуся з бабусею, інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне тепло, матиме дружню родину.
На уроці були присутні член АК І рівня Пилип В.М. та учителька хімії Благута Л. І.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П'ЯТНИЦЯ (26.02.2021р.) Підсумки конкурсу малюнків.
З нагоди відзначення у 2021 році 150-ої річниці від дня народження української поетеси Лесі Українки вчителями мистецтва Павелчаком Я.М. та Федорчак О.Н. було проведено конкурс малюнків «Фантазіє! Ти сило чарівна…». Участь у конкурсі взяли учні І вікової категорії 5-7 класи (Дутка П., Андрушко Т., Ціхоцька А., Ляхович В., Реведжук А., Гуль О., Андрушко М., Мищишин М.) та ІІ вікової категорії 8-10 класи (Романович В., Вільчинська Л., Сигляник А., Дутка О., Ляхович В., Реведжук П., Петрович В.)
За результатами оцінювання конкурсних робіт, членами журі: Дутка М.Я., Пилип В.М., Терендій І.Я., Павелчак О.Я., Снайчук Й.Б. було визначено наступних переможців:
І вікова категорія – І місце Ляхович В. 6 кл.,
ІІ місце – Мищишин М. 7 кл.,
ІІІ місце – Реведжук А. 6 кл.
ІІ вікова категорія – І місце Ляхович В. 9 кл.,
ІІ місце – Романович В. 8 кл.,
ІІІ місце – Реведжук П. 9 кл.
Переможці були нагороджені подяками.
МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П'ЯТНИЦЯ (26.02.2021р.)
МОВОЗНАВЧИЙ КВЕСТ "ЧИ ЗНАЄТЕ РІДНУ МОВУ?" (5 клас, вчитель української мови і літератури Гелета О.В.)
Сьогодні п'ятикласники стали учасниками мовного квесту. Змагалися дві команди: "Маки" і "Соняхи". Капітани отримали маршрутні листи, з указаною послідовністю станцій та їх розміщенням: "Ерудит" , "Грамотії", "Шифрувальник", "Народ скаже, як зав'яже", "Жартівлива", "Перевертень", "Будівельник", "Скарб".
Шлях до перемоги був захоплюючим і пізнавальним. Кожна із зупинок містила цікаві завдання з української мови та літератури.
Школярі проявили свою спостережливість та логічне мислення, уміння працювати в команді, бажання більше знати, любов і повагу до рідної мови, прагнення вивчати її, досліджувати і збагачувати. У квесті взяли участь заступник директора з НВР Дутка М.Я. та практичний психолог Пилип В.М.





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
П'ЯТНИЦЯ (26.02.2021р.)
Урок з інформатики "СТВОРЕННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ САЙТУ" (10 клас, учителька інформатика Кіселик Н.М.)
Сьогодні важко уявити життя без Інтернету. Дехто з нас навіть розпочинає свій день переглядаючи в той же час новини на улюбленому сайті чи переглядаючи погоду. Онлайн-простір став невід'ємною частиною життя. Тому вміння створювати сайти є дуже корисним для кожного з нас ,в сучасних інноваційних умовах життя.
26 лютого в 10 класі був проведений урок з інформатики "Створення та адміністрування сайту" . Завданням уроку було ознайомити дітей з програмою Google сайти та навчити створювати автоматизовані сайти, розробляти структуру сайту. Учні з легкістю та цікавістю взялися до виконання завдань, тематику сайту вибирали самостійно, таким чином проявили свою самостійність ,логічне мислення та вміння застосовувати набуті знання. Під час уроку діти пригадали техніку безпеки, виконували тести в програмі " Learning Apps",переглядали відео та презентацію "Етапи створення сайту" та взяли участь в онлайн-вікторині "Веб -сайти та веб сторінки". На уроці була присутня вчитель християнської етики Терендій І. Я.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ЧЕТВЕР (25.02.2021р.)
ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ (8 клас, учителька географії Підгірна О.М.)
Урок географії « Гірські ландшафти українських Карпат» з учнями 8 класу провела вчителька географії Підгірна О.М. Діти із цікавістю знайомилися з природою українських Карпат, аналізували причини висотної поясності в горах, виникнення стихійних природних явищ і процесів в горах. Новий матеріал учні вивчали, вирушивши в географічну експедицію, взявши із собою «ранець знань», карти, компас. Діти були "Рельєфознавцями", «Геологами», «Кліматологами», «Гідрологами», «Біологами-грунтознавцями», «Екологами». Зібраний матеріал про українські Карпати учні презентували і спільно з учителем виготовляли лепбук. Лепбук вмістив: краєвиди Карпатських гір, висловлювання та віршовані рядки про гори, тестові завдання, практичні і географічні задачі, цікаві факти про Карпати. В ході заняття було використано такі методичні прийоми: « Створення ситуації успіху», складання «Асоціативного куща», « Географічну розминку», інтерактивну вправу «Квіти побажань», «Роблю висновок». Усі присутні усвідомили, що краще гір можуть бути тільки гори.








МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "Досвід кожного - багатство всіх"
(БІБЛІОТЕКАРІ: СНАЙЧУК Й.Б., ПАВЕЛЧАК Л.Й.)
Бібліотекар школи та сільський бібліотекар провели поетичний вечір "Незгасаюча зірка України" присвячений 150-ій річниці від дня народження поетеси Л.Українки з користувачами бібліотек. Читали вірші, оглянули та опрацювали тематичну викладку, періодичні видання під назвою "Обернулась в легенду".


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
СЕРЕДА (24.02.2021р.)
УРОК З ІНФОРМАТИКИ "КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА. ВЕКТОРНИЙ ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР" (9 клас, учителька інформатики Мусійовська Л.Й.)
«Щоб збагнути щось нове, треба повернутися до витоків» - Поль Гоген. Під таким гаслом проходив урок з інформатики у 9 класі (Мусійовської Л.Й.). Це був підсумковий урок з теми «Комп’ютерна графіка. Векторний графічний редактор». Учні працювали над творчими завданнями: тестові завдання, завдання «блискавична пам’ять», «знавці Draw», «ваги» та складали сінквейн. Вчителька ознайомила учнів з біографією французького художника Поль Гогена, а також з його численною картинною галереєю, серед яких мало місце примітивне мистецтво. Учні активно працювали, виконували практичну роботу у програмі Draw та зуміли відтворити малюнок за зразком і поповнити галерею художника. Це вдалося ученицям: Хтей А., Квічці О. та Рожицькій Т. Свій художній витвір учні виконували під музику Моцарта. Урок пройшов цікаво, було багато роздаткового матеріалу, наочності, робота в групах. На уроці були присутні члени атестаційної комісії І рівня Дутка М.Я. та Мусійовська М.Б.






МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
СЕРЕДА (24.02.2021р.)
УРОК З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ "СТРАВИ В РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ"(3клас , учителька англійської мови Лаврись І. А.)
24лютого з учнями 3 класу(НУШ) був проведений урок з англійської мови, під час якого учні повторили лексику на тему "Їжа", обговорили страви та замовили піцу з улюблених інгредієнтів. Учням дуже сподобався конкурс з використанням платформи wordwall . Завдання конкурсу було на швидкість підібрати слово та картинку . Перемогла дружба , кожна команда справилась із завданням на "відмінно" . На домашнє завдання діти отримали - описати продукти у холодильнику. Урок пройшов цікаво та швидко . Будемо і надалі застосовувати інтерактивну програму wordwall на уроках , оскільки вона дозволяє за короткий проміжок часу максимально збагатити словниковий запас учнів.







МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
СЕРЕДА (24.02.2021р.)
ФЛЕШМОБ ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ "Contra spem spero" (7-10 класи, учителька української мови та літератури Дутка М.Я.)
МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (23.02.2021р.)
КРУГЛИЙ СТІЛ :"Громада для сім'ї ; створення соціальних послуг в ТГ" (практичний психолог Пилип В.М.)
В приміщенні Шегинівської сільської ради відбулася зустріч соціальних педагогів, практичних психологів, соціальних працівників, а також медпрацівників, представника ювенальної поліції ОТГ, які взяли участь у "круглому столі" в рамках навчально грантової програми: "Громада для сім'ї; створення соціальних послуг в ТГ"
Метою якого є розвиток соціальних послуг у громаді та зміцнення соціальної сфери, опираючись на потреби мешканців ОТГ.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (23.02.2021р.)
Урок фізики "СПОЛУЧЕНІ ПОСУДИНИ. МАНОМЕТРИ"(7 клас, Кіселик Н.М.)
Те, що я чую - я забуваю. Те, що я чую і бачу - я трохи пам'ятаю. Те ,що я чую , бачу і обговорюю - я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю і роблю - я набуваю знань і навичок.
Конфуцій
А чи знаєте ви, чому з крана біжить вода, коли ми його відкриваємо? А чому виливається вода з носика чайника, якщо його нахилити? А як «працює» артезіанський колодязь? На ці і більше запитань сьогодні на уроці фізики у 7 класі діти шукали відповіді.
Під час проведення уроку учні мали можливість поекспериментувати із сполученими посудинами, розглянути шкільний манометр ,подивитися відео про роботу водонапірної башти, шлюзів, фонтанів та зрозуміти їх принцип роботи. Під час уроку були використані такі прийоми як :" Хрестики- нулики", " Мозковий штурм", учні розв'язували задачі, кросворд, ребус - все це спонукало дітей до активної роботи та засвоєння нового матеріалу. Всі учні залишились задоволені уроком та отриманою інформацією. На уроці була присутня заступник з навчально-виховної роботи Мусійовська Л.Й.







МЕТОДИЧНА ДЕКАДА
ВІВТОРОК (23.02.2021р.)
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ "АКТУАЛЬНО: ВИВЧАЄМО ЗМІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОПИСІ" (10 клас та педагоги, учителька української мови і літ-ри ДУТКА М.Я.)
23 лютого учителем української мови та літератури Дуткою М.Я у дружній, невимушеній, неофіційній атмосфері було проведено ознайомлювальний комбінований (для педагогів та учнів-десятикласників) семінар-практикум «АКТУАЛЬНО: ВИВЧАЄМО ЗМІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОПИСІ». Семінар розпочався із перегляду мотиваційного ролика, який дав зрозуміти, що кожен громадянин України повинен досконало знати рідну мову, постійно її вивчати та удосконалювати правописну грамотність. Учасники семінару взяли участь у вхідному діагностичному анкетуванні, за результатами якого було виявлено рівень попередньої навченості аспектів Нового українського правопису, ознайомилися із ключовими змінами у новій редакції правопису: для цього було проілюстровано правила картинками «Новації в картинках», використано презентацію. Кожен із учасників склав свій план дій – план самоосвіти і прикріпив стрілочку із планом на панно «Акценти успішного навчання: самоосвітній дороговказ». Було створено інформаційний буклет «Педагогічна скринька: ключові зміни в українському правописі», який допоміг у стислій формі вивчити нові правила. Цікаво і повчально проходили правописні батли «учні-вчителі». А на кінець заняття проведено невеличке, вихідне діагностичне тестування, яке дало можливість перевірити, що ж ми навчилися. Семінар-практикум пройшов цікаво, кожен зумів взяти для себе основне – знання про зміни у новому правописі. Дякую усім учасникам семінару за співпрацю та цікаво й повчально проведений час!






МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "Досвід кожного - багатство всіх"
ВІВТОРОК (23.02.2021р.)
БІБЛІОТЕКАРІ школи СНАЙЧУК Й.Б. та села ПАВЕЛЧАК Л.Й. підготували КНИЖКОВУ ВИСТАВКУ "МОВО МОЯ РІДНА - МОВО КАЛИНОВА", а також провели МОВОЗНАВЧУ ГОДИНУ "СОЛОВ'ЇНУ, БАРВІНКОВУ, КОЛОСИСТУ - НА ВІКИ, УКРАЇНСЬКУ РІДНУ МОВУ В ДАР МЕНІ ДАЛИ БАТЬКИ" з користувачами сільської та шкільної бібліотек.
Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу...


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "Досвід кожного - багатство всіх"
ПОНЕДІЛОК (22.02.2021р.)
УРОК-СИМПОЗІУМ "ПИЛИП ОРЛИК - ГЕТЬМАН УКРАЇНИ..." (8 клас, учителька історії Федорчак О.Н.)
У рамках методичної декади вчителем історії Федорчак О.Н. з учнями 8 класу було проведено урок-симпозіум на тему «Пилип Орлик - гетьман України, творець першої української Конституції». На уроці учні мали можливість вивчити зміст та основні положення Конституції Пилипа Орлика, визначали її історичне значення, формували вміння творчо мислити, висловлювати свою позицію, розвивати навички роботи з різними історичними джерелами, документами, картами.
Група «Фахівці історії» підготувала розповідь про гетьмана в еміграції, група «Правознавців» виділила основні ідеї статей Конституції Пилипа Орлика, представник Франції донесла до однокласників цікаві факти з його життя у Західній Європі, до дискусії долучилися «Наукові фахівці» - голова атестаційної комісії І рівня Павелчак Я.М. та секретар Мусійовська М.Б. Учні узагальнили досліджений матеріал проблемним завданням.


МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "Досвід кожного - багатство всіх"
ПОНЕДІЛОК (22.02.2021р.)
ТРЕНІНГОВЕ ЗАНЯТТЯ "ОБИРАЄШ ПРОФЕСІЮ - ОБИРАЄШ ДОЛЮ" (9 клас, практичний психолог Пилип В.М.)
"І що б в житті не сталося із Вами, яку б професію Ви не обрали , але всі добре пам'ятайте повсякчас : людиною повинен стати кожен з нас!"
Практичним психологом Балицького НВК Пилип В.М з учнями 9 класу було проведене заняття з елементами тренінгу "Обираєш професію - обираєш долю". На занятті була присутня, секретар АК І рівня Мусійовська М.Б., яка спостерігала та допомагала учням у виконанні певних завдань.
Школярі ознайомилися із класифікацією професій, отримали інформацію про навчальні заклади, де їх можна отримати, надано допомогу у виборі майбутньої професії, учні навчалися бути цілеспрямованими, працелюбними та наполегливими, з метою орієнтації на свідомий вибір майбутньої професії , виховували повагу до людей різних професій до їхньої праці.
Під час заняття було використано ряд цікавих вправ, які дали можливість учням краще пізнати професії та усвідомити свою приналежність до певної з них.





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА "Досвід кожного - багатство всіх"
ПОНЕДІЛОК (22.02.2021р.)
ЛЕПБУК "НАША РІДНА МОВА" (4 клас, Денис М.Я.)
Мова -це історія народу. Без своєї мови, своєї культури немає народу. Мова-найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передача досвіду з покоління в покоління.
Спільно з дітьми 4класу було оформлено лепбук «Наша рідна мова», під час виготовлення учні запам'ятовували необхідну інформацію. В цілому, лепбук включає не тільки навчальні моменти, але й виховний процес, допомагає створити потреби дітей. Учні працювали наполегливо та результативно.




#stop_sexтинг ljubov.musijovska@stopsextingua.
Учні 8 класу (вчитель інформатики Мусійовської Л.Й.) взяли участь у проєкті #stop_sexтинг. Урок на тему «Інтимне селфі в Інтернеті» був проведений з метою сформувати в учнів освітнього процесу уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото. Восьмикласники переглянули презентацію, відео, ознайомились із створенням буклету з онлайн безпеки для учнів. Активно вели дискусію, обговорили, що таке «секстинг» та «онлайн-грумінг». Учні зрозуміли, які можуть бути наслідки, як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в такі неприємні ситуації. Урок завершився єдиною думкою, ніколи не потрапляти в такі ситуації та не вестися на такі провокації в мережі Інтернет.


ТИЖДЕНЬ ІНФОРМАТИКИ (вч. інформатики Мусійовська Л.Й.)
«Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього». Під таким гаслом проходив квест «У пошуках скарбів». Метою такого заходу було розвивати творчі й інтелектуальні здібності учнів сьомого класу. Навчити їх логічно мислити, розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, вміння працювати в команді, зацікавленість до вивчення інформатики. Учасники розділились на дві команди «ХАКЕРИ» та «ВІРУС». Учні активно працювали у команді, долаючи перешкоди маршруту, в пошуках скарбів, а саме: розгадували ребуси, кросворд, гра «ФАЙНВОРД», намалюй сніговика. У програмі Paint обидві команди старалися змалювати сніговика, який був символом ключа до шуканого скарбу. Ці труднощі вдалося подолати представнику команди «ХАКЕРИ», Вільчинському Олегу. Він отримав ключ до шуканого скарбу. Солодким скарбом поділився з учасниками квесту. Гра проходила під супроводом презентації, зупинки «Відпочинок», та позитивних вражень від самої гри і знайденого скарбу. Захід пройшов цікаво, завдячуючи творчим здібностям семикласників.






УРОК ЗВИТЯГИ "ПЕРШИЙ БІЙ УПА" (8 клас, Благута Л.І.)
Класний керівник 8 класу Благута Л.І. провела з учнями урок звитяги на тему: «Перший бій УПА», присвячений першій масштабній атаці українських повстанців проти німецької окупаційної адміністрації. Вночі з 7 на 8 лютого 1943 р. відбувся напад сотні українських повстанців під проводом Григорія Перегіняка-“Коробки” на районний центр Рівненської області місто Володимирець, яке було окуповане німецькими силами. Учні ознайомилися з подіями тієї ночі, які закінчилися перемогою українських повстанців та дали поштовх до збільшення повстанського руху, оскільки прості українці бралися за зброю і поповнювали ряди повстанців для того, щоб протистояти німецьким силам та визволяти побратимів з фашистських тюрем. Діти поділилися фактами з біографії Григорія Перегіняка, які підготували самостійною пошуковою діяльністю. Ми ще раз переконалися в актуальності вислову: «Хто не знає свого минулого, той – не має майбутнього», а історія нашого народу багата сторінками, які потрібно вивчати. І «Перший бій УПА» - одна з них.




ЗАХОДИ ДО РОКУ МАТЕМАТИКИ (8 клас, Мусійовська Л.Й.)
У 8 класі вчителем математики Мусійовською Л.Й. було проведено урок-подорож на тему «Властивості арифметичного квадратного кореня». Подорож проходила сторінками Книги рекордів Гіннеса під девізом: Все є число. Світ підпорядковується числам. (Піфагор). У ході подорожі учні виконували різні математичні обчислення: усні вправи, виправи помилку, розв’язували кросворд. Працювали над завданнями у роботі в парах, виконували самостійну роботу, яка завершилася взаємоперевіркою. Було використано презентацію «Квадратні корені». Учні працювали активно, проявляли творчі здібності, успішно виконали всі завдання внаслідок чого дізналися багато нового з сторінок Книги рекордів Гіннеса, а саме: РАЛЬФ – це ім’я найбільшого кролика в світі, ЦЕНТИШОН – це мільйон у сотому степені, про «СОБАК-РЕКОРДСМЕНІВ» та про ДІСНЕЙЛЕНД – це найбільший у світі парк атракціонів. Сам ДІСНЕЙЛЕНД знаходиться у Парижі учні мали змогу віртуально переглянути його вигляд. Протягом усього уроку панувала доброзичлива атмосфера, співпраця, під час подорожі відпочили на фізкультхвилинці. Урок завершився підсумком та позитивними враженнями від новин з сторінок Книги рекордів Гіннеса.



ТИЖДЕНЬ ІНФОРМАТИКИ (учителі Кіселик Н.М., Федорчак О. Н.)
Тиждень інформатики у 5 класі розпочався з вікторини "Найрозумніший», на якій вчителі інформатики Федорчак О.Н. та Кіселик Н.М. мали можливість перевірити знання отримані з певних тем .
Все життя і діяльність людини безпосередньо пов'язана з обробкою інформації. Як казав філософ Френсіс Бекон «Хто володіє інформацією - той володіє світом». Ми з вами є свідками цікавого етапу в розвитку сучасного суспільства - процесу інформатизації - п'ятої інформаційної революції. Людина живе в інформаційному просторі, і сама є його частиною. А комп'ютер - це незамінний помічник людини при роботі з інформацією різного виду і властивостей.
У грі - вікторині взяли участь три команди, "Дружба", "Байтики" та "Кмітливі", які з легкістю та цікавістю проходили кожен із турів "Розминка", "Дуель", "Шерлок Холмс", "Вправний язичок", відгадували ребуси, анаграми, шукали помилки в текстовому документі, малювали малюнки у програмі Paint, відгадували слова та загадки . Учні залишились задоволені уроком, найкращі ж були оцінені , а у турнірах перемогла дружба.
Життя не стоїть на місці, і те, що сьогодні здається нам неможливим, дуже скоро стане для нас повсякденною реальністю.





ІНТЕРАКТИВНЕ НАВЧАННЯ ПРИ ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Сьогодні учителі англійської мови Мусійовська М.Б. та Лаврись І.А. організували урок для учнів на платформі Zoom з чудовою людиною, викладачем з Ірландії Brendon Molloy. Школярі із захопленням послухали розповідь про Ірландію , традиції та свята . У них була можливість задати запитання та поспілкуватися з носієм мови. Велике спасибі Вам , Brendon Molloy, за таку унікальну можливість та безмежний досвід.


УРОК-ДОСЛІДЖЕННЯ "ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ЛИСТКІВ..."
(учитель Підгірна О.М.)
Урок – дослідження з біології на тему «Тривалість життя листків. Видозміни листка» було проведено вчителем біології з учнями 6 класу. Для проведення дослідження було запропоновано теми міні-проєктів: «Листопад», « Рослини-хижаки». Користуючись різними джерелами інформації, учні виконували міні-проєкти. Презентували їх у вигляді комп’ютерної презентації, малюнків, світлин, розповідей. Найактивнішими були Денис В, Реведжук А, Яцків Д, Гнатик М, Кравців А, Гуль О. Здобуті біологічні знання вчать дітей дбайливо ставитися до живої природи й усього навколишнього світу





СПІШИ ТВОРИТИ ДОБРО
У 2 класі вчителем основ християнської етики Терендій І. Я. було проведено урок “Спіши творити добро”.
Метою уроку було: розкрити зв’язок понять “доброти” і “милосердя”, допомогти усвідомити цінність добрих справ, сприйняти доброту, милосердя, небайдужість до чужого горя; наслідувати добрі вчинки Святого Миколая, плекати повагу і доброту в серці, бажання бути добрим, підтримувати один одного.
Під час уроку учні прослуховували вірш, cкладали павутинку добра у вигляді сонечка (вибирали слова, які символізують добро), пояснювали біблійні висловлювання про добро, розповідали про милосердні вчинки Святого Миколая, прослуховували та обговорювали повчальні оповідання, формували “Квітку Доброти” – записували поради доброти і милосердя на її пелюстках.
В кінці уроку школярі зробили висновок, що добро – це ласкаве, добре, ніжне ставлення, це готовність допомогти в скрутну хвилину, це любов до оточуючого світу.




4 клас. СВЯТО МИКОЛАЯ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
(Денис М.Я., кл. кер. 4 класу).
Шлемо щиру подяку голові Шегинівської сільської територіальної громади Кривейку І.М. та ТЗОВ "АГРО МОСТИСЬКА" за подарунки від Святого Миколая.
Нехай Ваші добрі діла повертаються до Вас сторицею...
ДЯКУЄМО !


ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Наближається 19 грудня, усі діти з нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая. Щоб Святий не забув, що ж саме хоче дитина, слід написати йому листа. Тому учні 4класу (кл. кер. Денис М.Я.) охоче писали листи, де кожен вкладав свої мрії, з надією, що отримає.
В класі панував святковий настрій, діти власноруч змайстрували фоторамку, і всі емоції передавали через неї.










ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
У четвертому класі проведено конкурс на кращого читця вірша "Україно, ясен мій цвіте"(Матис Л.Е.). Учні декламували вірші про велич, багатство, красу нашої Батьківщини. Кращі читці - Романович Вікторія, Гащин Вероніка, Дутка Владислав.





ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Принципово важливо, щоб урок був невичерпною криницею знань, щоб для кожного учня він був сенсом його існування. Сьогоднішня мета досягти більшого і прагнення нового, невизначеного. Саме таким цікавим та пізнавальних був урок-гра (основи здоров'я)«Вмій надати першу допомогу», де діти відкрили унікальні здібності, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів.
На уроках образотворчого мистецтва та трудового навчання діти продовжували створювати зимову казку. Доповнювали свою роботу малюнками та аплікаціями «Сніговик в дорозі».
Цього ж дня учні 1-4класів показали мистецькі здібності у конкурсі аплікації «Сніговиків », де зазделегідь робили їх вдома









НАШ МИТРОПОЛИТ
Митрополит Андрей Шептицький посідає особливе місце в історії Української Церкви та українського народу. Можна стверджувати, що він є унікальною історичною особистістю, бо ніхто більше не зробив для Церкви і народу.
Учні 7 класу із вчителем основ християнської етики Терендій І. Я. переглянули фрагменти фільму “ Наш Митрополит” з метою ознайомлення їх із постаттю Андрея Шептицького, його вкладом у розвиток української освіти, культури та духовності.
Великий Митрополит робив для українського народу те, чого не міг зробити ніхто інший. Він один мав усі дані бути провідником народу і ним був.

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
"День любителів природи" - під таким гаслом пройшов другий день Тижня початкових класів. Денис М.Я. з учнями 4 класу провела бесіду «Давайте турбуватися про наших друзів - птахів». Школярі пригостили птахів пшеницею, хлібом, насипавши гостинці у годівнички.
Учні 1—4 класів підготували аплікації зимуючих птахів, за які були нагороджені медалями.
А за підготовлені стінгазети дітей нагородили грамотами.















ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Учні 1-4 класів (учитель Денис М.Я.)підготували стінгазети. Кожна робота захоплює своєю оригінальністю, фантазією та підбором кольорів. Як добре, коли учні зі своїми батьками співпрацюють з учителем. Щира подяка учням і батькам.

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
14 грудня розпочався тиждень початкових класів в школі. Учні 4 класу були ознайомлені з планом заходів на тиждень. План містить багато цікавих і змістовних заходів, в яких будуть брати участь учні 1-4 класів.
Розпочався перший день темою «Казковий світ дитинства», діти малювали малюнки, переглядали казки. Це дало позитивний результат, діти проводили свій вільний час цікаво, весело, організовано.







ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Добіг до кінця Тиждень англійської мови. Сьогодні маленькі нушенята 2 класу спробували інсценізувати пісеньку "Who took the cookie". Діти із захопленням виконували ролі звіряток .
А восьмикласники виконали колаж на тему " English speaking countries ". Щиро дякуємо нашим талановитим учням, які впродовж тижня брали активну участь у квестах , конкурсах та вікторинах . Сподіваємось ,що ми разом змогли досягти мети і заохотили усіх вивчати мову міжнародного спілкування ! (Учителі англійської мови Мусійовська М.Б. та Лаврись І.А.)
ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Сьогодні учні 6 класу разом із учителями англійської мови Лаврись І.А. та Мусійовською М.Б. переглянули фільм "Гаррі Поттер" в оригіналі. Школярі з цікавістю спостерігали за подіями фільму.
Учні 7класу взяли участь у квесті з використанням QR кодів (учитель Лаврись І.А.). Команда-переможець швидко виконала усі завдання, показавши високі результати .Переможці поласували солодощами ,які отримали за перемогу.







ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Наші учні дуже люблять читати книжки , сьогодні вони обговорили важливість вивчення англійської мови, діти переглянули відео про цікавинки англійської мови . Познайомилися із традиціями, звичаями та святами Великобританії (вчитель англійської мови Мусійовська М.Б.)




ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Триває Тиждень англійської мови . Учні 7 класу виконували завдання на онлайн платформі Kahoot (Лаврись І.А., вчитель англійської мови ) . Нушенята 1 класу активно та радісно виконували пісню "Five little monkeys ", за допомогою якої збагатили свій лексичний запас.


ТИЖДЕНЬ ПРАВА
З метою підвищення інтересу учнів до вивчення правознавства, розширення й поглиблення знань та умінь школярів із даного предмета дев'ятикласники разом із учителем правознавства Федорчак О.Н. оформили стінгазету «Світ права».


ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Сьогодні у Балицькому НВК розпочався Тиждень англійської мови. Учні 5класу взяли участь у "pictionary". Умовою змагання було зобразити малюнком слово, показане вчителем . Учасниками змагань - учні 5класу (Лаврись І.А., учитель англійської мови). Долучились до змагань й учні 6класу, які на швидкість розв'язали кросворд на тему "Sport" . Школярі показали кмітливість та креативність . Попереду ще багато цікавого ! Чекаємо з нетерпінням!






ТИЖДЕНЬ ПРАВА
У рамках Тижня права класним керівником 10 класу Кіселик Н.М. з учнями була проведена бесіда-тренінг "Я знаю свої права".
Дитинство - найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з юних років, стикається із ситуаціями, коли необхідно знати свої права та обов’язки. Чомусь дуже багато думають, що права людини – це щось само собою зрозуміле, те, про що знає мало не кожне немовля, те, в чому абсолютно не потрібно розбиратися – адже все зрозуміло! Але чи дійсно діти свідомі і знають свої права і обов'язки?
Для вирішення цього питання разом з учнями була розглянута Конвенція прав дитини, історичні відомості її створення, діти мали можливість ознайомитися зі своїми правами та обов'язками. Під час бесіди були використані тести-опитувальники, різноманітні листи із ситуаціями, в яких діти інших країн писали свої історії, в яких порушуються їхні права, також розглянуто багато прикладів з порушенням чи непорушенням прав дитини.
Це все допомогло виявити рівень правової свідомості учнів. Всі залишилися задоволені від бесіди та отримали багато корисної інформації.



ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
З учнями 10 класу, вчителями Захисту України Павелчаком Я.М. і Мусійовською М.Б. було проведено усний журнал «День Збройних Сил України».
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Філь Назар, Петрович Вікторія та вчителі ознайомили присутніх з історією виникнення українського війська, згадали про війну на Донбасі, привітала усіх із Днем Збройних Сил України та подякували за мир і спокій в державі. Хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів і мирних жителів. Україна завжди пишалася своїми воїнами, захисниками, адже вони гордо стоять на захисті нашої Батьківщини. На завершення усі переглянули уривок художнього фільму "Кіборги".





А. ШЕПТИЦЬКИЙ – ЦЕ УКРАЇНА: БУДІВНИЧИЙ, КНЯЗЬ, ЛІДЕР.
3 грудня у 10 класі Балицького НВК вчителем основи християнської етики Терендій І. Я. було проведено усний журнал на тему: “Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер” присвячений 155-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького.
Учні крокували такими сторінками усного журналу: “ Дитячі та юнацькі роки”, “ Від монаха до Митрополита”, “ Великий політик, громадський діяч, меценат”, “Митрополит Шептицький і українська культура”, “ Відхід у вічність”.
Під час проходження сторінок журналу школярі глибше пізнали життя Андрея Шептицького, розкрили багатогранне служіння Митрополита Церкві та людям. Митрополит Андрей Шептицький посідає особливе місце в історії Української Церкви та українського народу. Можна стверджувати, що він є унікальною історичною особистістю, бо ніхто більше не зробив для Церкви і народу. Сьогодні нас надихають його мудрі слова: “Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!”.



ВЕЛИЧ ОСОБИСТОСТІ А. МЕЛЬНИКА. З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ.
З нагоди святкування 130 річниці від дня народження визначного політичного і державного діяча, голови ОУН, полковника Андрія Мельника. Вчителем історії Федорчак О.Н. з учнями: 8 кл. проведена лекція «Андрій Мельник на тлі епох: міфи та правда», 9 кл. перегляд відео «Велич особистості А. Мельника», 10 кл. історична година «Час плине, а пам’ять залишається», бібліотекарем Снайчук Й.Б. була створена тематична книжкова виставка «З Україною в серці». Метою заходів було показати учням величезний вклад полковника у здобуття незалежності й соборності Української держави, відновлення історичної і національної справедливості щодо Андрія Мельника – одного із визначних державних і політичних провідників Української нації у ХХ ст.


Математична декада підійшла до завершення. Останнім етапом було оформлено стіну, присвячену Року математики. Під керівництвом вчителя математики Мусійовської Л.Й., учні 7-9 класів вели пошукову роботу, використовуючи Інтернет-ресурси. Зібрані матеріали та творчий задум висвітлено при оформлені стіни. На ній розміщено книжку «Математика у різні періоди», газету «Юний математик», цікаві вислови «Чому потрібно вивчати математику?» та малюнки про математику. Багато цікавих історичних даних про розвиток математики зібрано у книзі, а цікаві задачі від Мудрої Сови, на розвиток логічного мислення, розміщено у газеті. Упродовж декади було проведено багато цікавих, пізнавальних та творчих заходів. Педагоги у своїй роботі доцільно застосовували ІКТ. Серед форм і методів роботи переважали: співпраця в малих групах на уроках та під час змагань, а також практична робота на уроках.
Учні показали високі та достатні результати з математики, виявили лідерські якості, збагатили свої знання з предмету. Змагання та конкурси підвищили загальний рівень культури та творчої активності учнів, акторської майстерності, сформували товариські відносини в класах. Всі заходи висвітлені на сайті НВК. Підведено підсумки роботи та визначено активних і творчих переможців-математиків до нагородження грамотами.







МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ УЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
26.11.2020 року в Балицькому НВК було проведено засідання методичного об'єднання учителів англійської мови Шегинівської ОТГ (онлайн). Голова методоб΄єднання Кінаш О.М. ознайомила присутніх з основами і методами проведення дистанційного навчання у школі. Звернула увагу на те, що навчання проводиться з 1 по 11 класи за освітніми програмами МОН з використанням платформи Zoom, що надає можливість учнями спілкуватись з учителями та між собою. Школярі засвоюють навчальний матеріал у комфортному для себе темпі, оскільки кожен урок містить відео-презентацію з роз’ясненням учителя.
Учитель англійської мови Мусійовська М.Б. поділилася досвідом роботи у Балицькому НВК. У даний час вивчення іноземної мови набуває особливого статусу в нашій країні. Формується характерна тенденція до посилення комунікативної спрямованості освітнього процесу, його наближення до реального процесу спілкування. Засідання пройшло цікаво та креативно.




ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА І-ІІ ЕТАПІВ З ГЕОГРАФІЇ
Учні 8-10 класів (Підгірна О.М., учитель географії).




ІІ етап XXI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учасники конкурсу - учні 6-10 класів. ( Дутка М.Я., учитель української мови та літератури, член журі ІІ етапу; Гелета О.В., учитель української мови та літератури, заступник голови оргкомітету).

ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА І-ІІ ЕТАПІВ З ХІМІЇ
Учні 7-10 класів (Благута Л.І., учитель хімії).

МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
«Математичний калейдоскоп»
Протягом двох тижнів учні НВК брали активну участь у різних заходах, присвячених РОКУ МАТЕМАТИКИ. І от ще одна гра у вигляді конкурсу із музично-літературним супроводом. Участь взяли учні 7-8 класів (Мусійовська Л.Й., учитель математики) та учні 4 класу (Денис М.Я., керівник гуртка). Гості, які побували на заході, а це вчителі НВК, мали можливість оцінити конкурси: «Штурм ерудиції», «Математика любить порядок», «Логічне мислення», «Крокодил», «Головоломки» між конкурсами слухали вірші, пісні про математику, математичні частівки та сценку «Любов до математики». Оформлено виставку малюнків та висловів про математику. Захід був запланований і проведений з метою: активізувати діяльність учнів; розвивати вміння формулювати й викладати думки, моделювати ситуацію; розвивати творчий інтерес до математики; розвивати кругозір учнів; виховувати стійкість, винахідливість, уважність, допитливість. На святі перемогла дружба. Учні зробили висновок, що математика й справді не нудна і суха наука, яку ніхто не любить, а яку треба вивчати і застосовувати у повсякденному житті.













МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
Людину можна оцінювати дробом, знаменник якого
становить те хороше, що вона думає про себе сама, а
чисельник - те хороше, що думають про цю людину інші.
Такими словами розпочалася казкова математична подорож у 6 класі «Неймовірні пригоди Незнайка в математичних мандрівках», протягом якої учні разом із учителем математики Благутою Л.І. допомагали Незнайкові дістатись царства Дробів. Діти виконували вправи на множення і ділення звичайних дробів: "Промети доріжку", "Сформулюй правило до кінця", "Мовчанка", "Віднайди дроби", "Числовий млин", "Відгадай код" та провели Незнайка через царство Дробів додому у Сонячне містечко. Він гарно подякував шестикласникам за допомогу і нагородив їх високими балами.




ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА І-ІІ ЕТАПІВ З ФІЗИКИ
Учні 7-10 класів (Кіселик Н.М., учитель фізики).


ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА І-ІІ ЕТАПІВ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Учні 8-10 класів (Дутка М.Я., учитель української мови та літератури)


ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ І-ІІ ЕТАПИ.
(Павелчак Я.М., Федорчак О.Н. учителі історії та учні 8-10 класів)


МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА . УРОК-ГРА "МАТЕМАТИЧНЕ КАФЕ"
Математика - це мова, на якій розмовляють всі точні науки.
У 5-му класі вчителем математики Кіселик Н.М. було проведено урок-гру "Математичне кафе". Учні мали можливість посмакувати салатами з анаграмами та загадками з числівниками, борщем з математичними обганялками ,пловом з математичних кмітливостей й солодким морозивом із ребусів та кросвордів.
Діти активно відповідали на запитання, рахували й розв'язували приклади та задачі, з цікавістю бралися до розв'язування ребусів та кросвордів.
Найактивніший стіл з учнями був оцінений високими балами та оцінками . Школярі залишились задоволені та сповнені позитивних емоцій.




МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
Найдавніша на планеті,
Всіх наук – Цариця!
Математика, ти наша
Вірна помічниця!
Вивчення математики можна порівняти з нелегкою, але захоплюючою мандрівкою дивовижною країною. Тому, для підвищення зацікавленості, інтересу та активності учнів вчителем математики Благутою Л. І. у 6 класі був проведений інтерактивний урок « Подорож країною математики». Заняття відбувалося у вигляді віртуальної подорожі трьох команд учнів по маршруту: стежка "Запитальна", галявина "Підказка", річка "Капітанська", гори "Ерудит", хутір "Логічний", селище "Інтелектуал", замок "Анаграма", долина "Театральна", які змагалися на швидкість проходження маршруту. Учні з цікавістю розгадували кросворди, ребуси, розшифровували анаграми, розв'язували математичні задачі та вправи на обчислення. Діти закінчили подорож, застосовуючи свої акторські здібності та таланти, відгадуванням математичних понять, які були представлені учнями за допомогою міміки та жестів. Шестикласники повністю виконали усі завдання і з гарним настроєм завершили математичну подорож. Всі були активні і задоволені роботою на уроці.



МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
Математична вікторина. (4 клас, Матис Л.Е., учитель початкових класів).





ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.
9 листопада в Україні щорічно святкується День української писемності та мови. Від часів Нестора – літописця і його «Повісті временних літ» та «Слова о полку Ігоревім» бере свій початок наша мова. І сьогодні в нашій школі відбувся мовний фестиваль, який підготували учні 5 класу ( вчитель Гелета О. В.). У програмі були виступи учнів з повідомленнями про розвиток української мови, і виступи читців – декламаторів, і пісні, і конкурси, що продемонстрували знання школярів з рідної мови. Ми – діти вільної України. Любімо рідну мову, не даваймо себе збити з дороги тим, у кого замість серця камінь. Свято відвідали: Павелчак Я.М., Пилип В.М., Мусійовська М.Б., члени атестаційної комісії.




Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій І-ІІ етапи (Мусійовська Л.Й., Кіселик Н.М., учителі інформатики та учні 8,9,10 класів).



Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики І-ІІ етапи (Мусійовська Л.Й., Кіселик Н.М., Благута Л.І.,учителі математики та учні 6 - 10 класів)


МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
"Серед усіх наук ,що відкривають шлях до пізнання законів природи найвеличнішою є математика"
С.Ковалевська
Сьогодні в 10 класі відбувся математичний квест, який підготувала вчитель математики Кіселик Н. М. Quest - в перекладі з англійської мови - тривалий пошук, який може бути пов'язаний з пригодами або грою. На нашому уроці він був тісно пов'язаний з використанням математичних знань під час розв'язування проблемних задач та прикладів. Учні з цікавістю і азартом взялися до гри, шукали підказки та відповіді на них, переходячи від завдання до завдання, розв'язували задачі, кросворди, ребуси, анаграми .
Атмосфера доброти і взаємопідтримки тривала протягом цілої гри. Діти залишилися задоволені результатами та проведенням квесту. До уроку були залучені також вчителі, які з цікавістю спостерігали за грою.







ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ I-II етапи.
(Терендій І. Я., вчитель основ християнської етики та учні 8, 9,10 класів)

МАТЕМАТИЧНА ДЕКАДА
У рамках математичної декади вчителем математики Мусійовською Л.Й було проведено математичний турнір з учнями 8 класу. Проходили змагання з усного рахунку, бліц – турнір, відгадування математичних загадок, скільки трикутників на малюнку та інші. Метою заходу було розвинути логічне мислення, винахідливість, кмітливість школярів, уміння поводити себе в нестандартних ситуаціях; розвивати інтерес до математики; вчити грамотно розмовляти; виховувати впевненість у собі, наполегливість. Учні активно працювали в команді, справилися із завданнями, дружньо завершили гру. Підсумком змагань було завдання «художники», намалювати вираз обличчя з яким ви завершуєте турнір за допомогою математичних знаків та символів.







Навчальний рік 2020-2021 оголошено Роком математики. Відповідно до цієї дати в Балицькому НВК сплановано математичну декаду. Розпочалась декада оголошенням плану заходів та презентацією «Математика навколо нас». Вчитель математики Мусійовська Л.Й. у своїй презентації розкрила широкий спектр математичних понять у повсякденному житті. Метою проведення було: •формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики; • розкрити красу математичних понять;
• поглибити здобуті на уроках знання, показати способи їх використання на практиці;
• сприяти створенню атмосфери взаємоповаги між учнями та вчителями. В обговоренні та підведенні підсумку даного заходу активну участь взяли учні 8-9 класу. Всі погодились з крилатим висловом, що дійсно «Математика – цариця наук».




XXI Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика . (Дутка М.Я., Гелета О.В., учителі української мови та літератури та учні 5-10 класів.)



Математична декада в 5 класі розпочалася з уроку -гри: "Розв'язування текстових задач", під керівництвом вчителя математики Кіселик Н.М. Учні розв'язували різні задачі за допомогою рівнянь, розгадували головоломки та шукали невідоме у рівняннях. Діти працювали як індивідуально так і у парах, за кожну правильну відповідь та активність на уроці отримували смайлик, що викликало у них бажання працювати на високий результат. Атмосфера в класі була веселою, учні задоволені уроком, та отриманими результатами.



ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З БІОЛОГІЇ І-ІІ етапи. (Підгірна О.М., учитель біології та учні 9,10 класів.)

ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ "ЧАРІВНИЙ СВІТ ХІМІЇ"
Хімію вивчай охоче — і в халепу ти не вскочиш.
Будеш знать про неї все — вона користь принесе!!!
З 02.11.2020р. по 06.11.2020 р. у Балицькому НВК проходив "Чарівний світ хімії", в якому взяли участь учні 6 -10 класів. Протягом цього тижня вчителем хімії Благутою Л.І. були проведені такі заходи: вікторина "Хімічні елементи" (7 клас), позакласні заходи "Знатоки хімії" та "Весела хімія" (8 клас), інтерактивна гра "Сходження на гору «Основні класи неорганічних сполук»" (9 клас), перегляд відеофільму "Сто великих відкриттів: хімія" (6 клас), виконання цікавих дослідів, розгадування хімічних кросвордів та ребусів (10 клас), конкурс малюнків про хімію та хімічних стінгазет "Дивовижний світ хімії". Учні з цікавістю та задоволенням активно працювали протягом даного тижня. Найкращих учнів нагороджено грамотами за активну участь: Василишин М., Андрушко М. та Жемелко І.(7 клас), Вільчинська Л., Сигляник А.та Романович В. (8 клас), Хтей А. та Рожицька Т. (9 клас). Надіємось, що під час проведення тижня хімії, в учнів підвищився інтерес до цього предмета і вони у захваті продовжать його вивчати.
Тож давайте дружно жить,
Гарно хімію учить.


ТИЖДЕНЬ "ЧАРІВНИЙ СВІТ ХІМІЇ"
Сьогоднішній день пройшов цікаво, весело і пізнавально. Учні 8 класу перевіряли свої хімічні здібності та навички, як знавці хімії у позакласному заході «Знатоки хімії». Розпочали з розминки "Вправи з періодичною системою хімічних елементів". Команди "Хіміки" та "Протони" показали вміння швидко і дружно працювати у групах протягом виконання завдань "Кольорова стрічка", "Асоціація", "Розпізнай речовини", "Перетворення за малюнками", "Дешифрування" і показали рівний результат. Продовженням дня стало виконання дослідів "Цікава хімія". Учні, під керівництвом вчителя хімії Благути Л.І., самостійно виконували хімічні досліди і мали можливість відчути себе справжніми "хіміками". Усі були задоволені сьогоднішнім днем!


















ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ І-ІІ етап. (Мусійовська М.Б., Лаврись І.А., учителі англійської мови та учні 8,9,10 класів.)




МІЖНАРОДНИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
З метою вшанування багатогранного творчого доробку Т.Г.Шевченка, виявлення творчо-обдарованої учнівської молоді, розвитку її здібностей, виховання шанобливого ставлення до мови і традицій українського народу, підвищення рівня мовленнєвої культури у Балицькому НВК 4 листопада стартував І етап XI Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Григоровича Шевченка, учасниками якого були учні 5-10 класів.
ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ
"Чарівний світ хімії" продовжується у Балицькому НВК.
Другий день тижня хімії розпочався з проведення вікторини "Хімічні елементи" у 7 класі. Учні мали можливість перевірити свої знання про хімічні елементи, відповідаючи на запитання вікторини, виконуючи метаграми і заповнюючи піраміди та логічні кола з позначеннями символів хімічних елементів. Перевірку знань самих хімічних елементів діти здійснили, виконавши завдання інтерактивного тренажеру "Знаки хімічних елементів". Учні з цікавістю й задоволенням виконували завдання та показали високі результати досягнення.
Продовженням дня стало відгадування хімічних кросвордів, ребусів та головоломок учнями 10 класу. А учні 7-10 класів розпочали роботу над оформленням хімічних газет "Дивовижний світ хімії". Завтра класні колективи представлять свої роботи, а найактивніших – буде відзначено і нагороджено при підбитті підсумків тижня хімії. З цікавістю чекаємо завтрашнього дня!!!






ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ "ЧАРІВНИЙ СВІТ ХІМІЇ"
Є у світі найчудовіша наука,
Про таємниці різних речовин...
Це хімія – про них та їх сполуки,
Аж від загалу до самих глибин!
Хімія — наука складна і багатогранна, але й водночас цікава й захоплююча, яка супроводжує нас протягом життя. Ким би ми не стали в майбутньому, нам будуть потрібні хімічні знання. Без них не можлива екологічно грамотна поведінка у побуті, у природі й на виробництві.
У Балицькому НВК розпочався тиждень "Чарівний світ хімії", присвячений саме такій цікавій науці, як хімія. Учні 8 класу під керівництвом учителя Благути Л.І. оформили колаж на тематику тижня хімії, з яким ознайомили учнів 5-10 класів.
Тиждень продовжується…. Що ж нас чекає завтра???...




ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ
"ЗГУРТУВАННЯ КОЛЕКТИВУ"
Практичним психологом Пилип В.М. з учнями 7 класу було проведено заняття з елементами тренінгу , метою якого було формування сприятливого психологічного клімату в класі; покращення взаємодії між ними; первісна діагностика психологічної атмосфери в групі; усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функцій у групі; розвиток уміння працювати в команді.
Учні позитивно та із цікавістю виконували наступні вправи на уроці : вправа «Ім'я та позитивна якість» , притча та її аналіз, вправа «Розмовляючі руки», «Побудова кола», "Букви", "Розташування по зросту», вправа «Розкрита долоня», рефлексія.






АТЕСТАЦІЯ - 2021
Засідання атестаційної комісії №2 І рівня при Балицькому НВК.
Затвердження індивідуальних планів роботи на 2020-2021 н.р. учителів, які атестуватимуться у 2021 році.

АТЕСТАЦІЯ - 2021
Засідання атестаційної комісії №1 І рівня при Балицькому НВК.
Затвердження списків учителів, які атестуватимуться у 2021 році та розподіл обов'язків.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ "Наша безпека – у наших руках".
Ми щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося транспортом – пасажири. Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій. Саме цій темі вчителем основ здоров'я та класним керівником Благутою Л.І. 13.10.2020р. був присвячений усний журнал "Виконання правил дорожнього руху – запорука твоєї безпеки", який був проведений з учнями 8 класу. Діти разом з вчителем підготували сторінки журналу і прослухали доволі сумну статистику по дорожньо-транспортним пригодам в України та взагалі усьому світі, пригадали правила дорожнього руху. А для їхнього закріплення була проведена вікторина, яка включала такі форми роботи: "Мозковий штурм", "Виправ помилки", "Крокодил", "Завдання всліпу", гру "Хто такий? Що таке?" та "Ерудит", "Дорожній міні-практикум", переглянули короткі відео про наслідки порушення правил дорожнього руху та неуважності на дорозі. Підсумком заняття стала коротка пам'ятка з правил дорожнього, яку діти склали спільно з вчителем. Учні показали досить глибокі знання з правил дорожнього руху. Надіємося, що всі ці теоретичні знання вони зможуть використати на практиці, у повсякденному житті.








РЕВОЛЮЦІЯ НА ГРАНІТІ. ПЕРШИЙ МАЙДАН
Сьогодні, коли Україна веде боротьбу за збереження власної незалежності, варто частіше згадувати ті події, які стали початком краху комуністичного режиму та відновлення незалежності у 1991 році.
Враховуючи історичне значення Революції на граніті у справі здобуття Україною незалежності, варто більш детально говорити про події 2–17 жовтня 1990 року, коли більше 150 студентів-мітингувальників “кинули” власне життя і здоров’я на київський холодний граніт. Вчителем історії Федорчак О.Н. з учнями 9 класу було проведено виховний захід «Революція на граніті. Перший майдан». Метою заходу було визначити причини та особливості перебігу революції: наголосити на внеску української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист прав, свобод і національних інтересів українського народу, здійснивши внесок у здобуття незалежності України;
продовжити навички критичного мислення; сприяти формуванню активної громадянської позиції молоді – патріотів України.
Захід відвідали вчителі Мусійовська М.Б., Буцик О.М., практичний психолог Пилип В.М.


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.
Учні 7 класу Балицького НВК під керівництвом класного керівника Підгірної О.М. провели бесіду за круглим столом « Зроби свій вибір на користь здоров’я». « Тихе полювання» - це збирання грибів. Кожен рік від отруєння грибами помирають люди. Особливо не може перебороти отруту організм дітей. То ким же для нас є гриби: друзями чи ворогами? Отруєння грибами може виникнути при вживанні в їжу не лише отруйних грибів, таких, як червоний і сірий мухомори, несправжній опеньок, бліда поганка, несправжня печериця та інші. Отруїтись можна і їстівними грибами, якщо вони зіпсовані: покриті слизом, цвіллю, довго зберігались. Навіть тривале кип’ятіння не знищує отруйних речовин, що знаходяться у грибах. Юним грибникам необхідно навчитись відрізняти їстівні гриби від неїстівних, добре знати отруйні гриби. Діти розглядали малюнки їстівних і отруйних грибів, слухали розповідь про гриби-двійники, знайомилися із правилами збирання грибів, з першими ознаками отруєння та як надавати першу допомогу. Найпростіший спосіб уникнути грибних отруєнь – збирати лише ті гриби, які добре вам відомі , і обов’язково під наглядом дорослої людини.



ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
З 12 по16 жовтня 2020 року у Балицькому НВК проходитиме Тиждень безпеки життєдіяльності. Відповідно до плану заходів класним керівником Кіселик Н.М. в 10 класі була проведена бесіда на тему :"Здоровий спосіб життя".
Здоров'я весь час різне. І лише від самої людини залежить, як воно змінюється — змінюється чи втрачається. Можна бездумно його витрачати, не турбуватися про відновлення, забути, що володієш скарбом, який потрібно передати у спадок. «Подумаєш! На мій вік вистачить!» — часом думають люди. А можна здоров'я розумно зберігати, активно зміцнювати, надійно відновлювати, мудро споживати. Це робити важко, але дуже потрібно.
Найкраще все це робити, йдучи шляхом здорового способу життя.
Оскільки люди діють, живуть, вони це роблять у якийсь спосіб. Що ж таке «спосіб життя»?
Що і як робить людина впродовж тривалого часу — це спосіб її життя.
Спосіб життя визначає долю людини, її життєвий шлях.
Шлях до здоров'я починається ще з дитинства. Саме змолоду треба робити вибір, визначати найважливіші форми життєдіяльності, на які можна самому впливати вже з ранніх літ.
Учні підготували малюнки, цікаву та корисну інформацію щодо здорового способу життя, також зробили висновки про те як варто жити і чим треба насправді дорожити.


ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ
Учні 8-го класу під керівництвом вчителя інформатики Мусійовської Л.Й. взяли активну участь у тижні бібліотеки. Провели віртуальну подорож «Бібліотеки країни та за кордоном». Восьмикласники обирали і презентували кожен свою обрану бібліотеку.
- Найбільша наукова бібліотека країни у Білорусії (Романович В.);
- Національна бібліотека України ім. В.Вернадського (Сигляник А.);
- Львівська національна наукова бібліотека України ім. В.Стефаника (Дутка О.).
Дізнавшись дуже багато цікавого про дивовижні бібліотеки світу та нашої країни, зробили висновок, що треба користуватися не тільки Інтернет-ресурсами, але й бібліотеками.









10 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я
Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Практичним психологом Балицького НВК Пилип В.М. з учнями 9 класу, була проведена міні лекція та створений колаж " Значення психічного здоров'я у житті кожного".


5 КЛАС. ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ.
Акція "Подаруй бібліотеці книгу". З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником.
У кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми.
Такі книжки знайшлися вдома і у школярів 5 класу. Учні подарували їх шкільній бібліотеці, стали продовжувачами традицій благодійності. Їхні книги будуть знову і знову радувати читачів.
ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ"
Учні 1 і 4 класу та вчитель початкових класів Денис М.Я., здійснили подорож у сільську бібліотеку з темою «Я – казка чарівна, дитинства царівна». Нас зустріла бібліотекар Павелчак Л.Й. з своєю виставкою книжок, та розповіла нам про правила користування книгами. Учні залюбки гортали сторінки кольорових ілюстрованих книжечок, відгадували казки, де були в нас казкові герої, брали участь у іграх та вікторинах. Юні читачі з улюбленими книгами голосно декламували вірші, і обіцяли повернутися ще.











ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ" Бібліотечна лічниця проведена з користувачами шкільної бібліотеки бібліотекарем
Снайчук Й.Б.






ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ"
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
На нашій Землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов'ю. І це правда, тому що упродовж усього життя ми звертаємось до книжок. Саме тому, у шкільній бібліотеці з учнями 8 класу (кл. кер. Благута Л.І.) була проведена тематична бесіда на тему "Скарбниця віків" присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Учні ознайомилися з історією виникнення книги та легендою про бібліотекаря, переглянули відео про створення першої бібліотеки, розказували прислів'я, приказки та загадки про книгу. Також діти приєдналися до акції "Подаруй книгу" і поповнили бібліотеку казками для молодших школярів. Підсумком бесіди стали висловлювання дітей на тему: "Для мене бібліотека – це…".
«Хто багато читає, той багато знає», – так кажуть у народі. Тож бережімо, книгу! Вона – наш добрий порадник і друг!


ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ"
Класним керівником 9 класу Федорчак О.Н. з учнями була проведена бесіда «Моя бібліотеко! Ти мудрість всіх віків, хранителька добра». Метою було розкрити учням суть та значення бібліотеки, як базового соціального інституту; познайомити з історією розвитку книг та книгодрукування; розвивати творчі здібності та естетичні смаки; виховувати повагу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.
ЗДО. ЕКСКУРСІЯ В СІЛЬСЬКУ БІБЛІОТЕКУ.
«Дім в якому живе казка»
Сьогодні вихованці закладу дошкільної освіти Балицького НВК завітали на екскурсію у сільську бібліотеку.
Бібліотекар Павелчак Л.Й. провела з вихованцями цікаву бесіду «Книга – друг дитини», розповіла дошкільнятам про бібліотеку та про правила користування книгами. Малеча залюбки розглядала книжкову виставку «В гостях у казки», відгадувала загадки, брала участь у казковій вікторині. Цікаво і змістовно для малечі пройшла зустріч з книгою. Покидаючи бібліотеку усі діти були дуже задоволені і пообіцяли обов’язково прийти знову.






УРОК ПСИХОЛОГА "Стоп булінг!"
Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Сьогодні в Україні жертвами булінга стають 6 з 10 дітей. Метою соціальних педагогів та практичних психологів є розяснення та запобігання булінгу у школі.
Практичним психологом Пилип В.М. було проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 8 класу, для формування нетерпимості до проявів агресії, розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги.
На уроці були використані такі вправи:обговорення метафори, відеоперегляд ситуацій булінгу та обговорення , робота у групах «Булінг чи піддражнювання?»,гра «Камінь - ножиці - папір», вправа «Рука допомоги», мозковий штурм «До кого звертатися у разі булінгу», підсумкові завдання.



ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ".
Сьогодні учнів 2 класу разом з класним керівником Реведжук О.Р. та бібліотекарем Снайчук Й.Б. чекала цікава екскурсія в сільську бібліотеку. Бібліотекар Павелчак Л.Й. радо зістріла та познайомила НУШенят з цікавими книжками, дитячими журналами, провела конкурс загадок, зачитала учнями казочки до яких вони підготували малюнки. Другокласники подякували бібліотекарю за цікаву екскурсію і задоволені повернулися до школи.













ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ".
Класним керівником 10 класу Кіселик Н.М. 6 жовтня була проведена бесіда на тему: "Цей дивосвіт- бібліотека". Учні мали можливість відвідати шкільну бібліотеку, ознайомитися з художньою та науковою літературами, послухати цікаві історичні факти з історії виникнення бібліотек. Для кожної свідомої людини книга - це джерело знань та мудрості, тому діти усвідомили про важливість та цінність книги в житті кожного з них.


ТИЖДЕНЬ БІБЛІОТЕКИ "ПІЗНАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ КНИГУ".
Бібліотечний урок «Яке це диво – книга!» провели з учнями 7 класу Балицького НВК класний керівник Підгірна О.М. і сільський бібліотекар Павелчак Л.Й. «Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою, спустошеною» - писав Василь Сухомлинський. Діти дізналися про історію створення книги: ознайомилися з матеріалами для письма в минулому, послухали розповідь, як створювалися рукописні книги, як розпочалося книгодрукування. Учні ділилися враженнями від прочитаної книги, знайомилися з новинками художньої літератури. Сільський бібліотекар ознайомила дітей з інтерактивними книжками «Казками, які оживають» з додатком Wow Box AP. Школярі були зацікавлені, перебуваючи в чарівному світі казки.









ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ МОВ У БАЛИЦЬКОМУ НВК
У Балицькому НВК відзначили Європейський день мов. Цей день не просто нагадує про те, що існує багато мов, але й спонукає їх вивчати. Учні 2 та 3 класів взяли участь у квесті "Європейські країни та їх символи" (вчитель англійської мови Лаврись І .А.). Школярі дізналися, що таке Європейський Союз та прослухали гімн Євросоюзу

УРОК ПСИХОЛОГА "ШКОЛА ЗВІРІВ"
Проєктива методика "Школа звірів" була проведена практичним психологом Пилип В.М. з учнями 1 класу для діагностики адаптації у школі.
Для багатьох дітей адаптація до школи є складним випробуванням. Дитина стикається із низкою проблем, які не в змозі вирішити самому. В результаті у неї можуть виникати різні шкільні переживання, страхи і т.д.
Проєктивна методика – “Школа звірів” дає можливість виявити усе це, з’ясувати причини і способи корекції.
Діагностика проводилась в ігровій формі, в атмосфері доброзичливості та відсутності оціночних суджень ,які дозволили учням розкритися найбільш глибоко. До того ж малювання для молодших школярів звично і цікаво. Діти були зацікавлені, легко йшли на контак та були захоплені таким незвичайним для них уроком.



БОЖІ ЗАПОВІДІ – ОСНОВА МОРАЛЬНОГО ЖИТТЯ ЛЮДИНИ
Цього тижня у 8 класі вчителем основи християнської етики Терендій І. Я. було проведено урок на тему “ Божі Заповіді – основа морального життя людини”.
Метою уроку було: розкрити значущість Божих Заповідей як основи та ключового джерела моральності людського життя, ознайомити учнів з етапами отримання людиною Божих настанов та виховати в них прагнення жити у відповідності з християнськими законами.
Під час уроку учні повторювали зміст понять вивчених на попередніх уроках, пояснювали цитати з книги “Щирі розповіді прочанина своєму духовному отцеві”, працювали з Біблією, зачитували притчу про любов, ознайомлювалися з етапами отримання Заповідей Божих та повторили Десять Заповідей Божих та Дві Заповіді Любові.
В кінці уроку учні зробили висновок, Люблячий нас Творець дає ці Десять Заповідей нам зі Свого великого милосердя, через любов до нас. Не як обузу і непотрібний тягар, а як інструмент для осягнення щастя і Царства Небесного.
На уроці була присутня заступник директора з НВР Дутка М. Я.


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ, 4 КЛАС
Діти України за мир
Хай літають завжди журналі,
Колоски видзвонюють налиті
Ми за те, щоб мир був на землі для усіх дітей на цілям світі.




ПІДСУМКИ «ОЛІМПІЙСЬКОЇ ДЕКАДИ»
З 7 по 18 вересня 2020р. у Балицькому НВК проходила «Олімпійська декада». Учителем фізкультури Буциком О.М. та класними керівниками 1-10 класів було складено план заходів, які проводилися протягом декади: олімпійські уроки, виставки, бесіди, змагання, конкурси, круглі столи, інтелектуальні ігри, відеоролики, усні журнали тощо. У запланованих заходах брали участь усі вихованці школи та ДНЗ. У спортивних змаганнях брали участь учні 5-10 класів і змагалися за кращого спортсмена класу у таких дисциплінах: біг 30м, стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою та спортивні естафети.
За підсумком змагань кращими спортсменами класів стали:
5 клас Василишин Юрій та Квічка Марія
6 клас Гнатик Михайло та Ляхович Вікторія
7 клас Вільчинський Олег та Василишин Марта
8 клас Дутка Олег та Сигляник Андріана
9 клас Філь Павло та Хтей Аліна
10 клас Філь Назар та Терендій Соломія
Переможці змагань були нагороджені пам’ятними медалями.
Директор НВК Павелчак Я.М. вдячний усім учасникам Олімпійської декади, особливо Буцику О.М., учителю фізкультури, за організацію та проведення усіх змістовних заходів під час декади. МОЛОДЦІ !!! 👏👏





















ПІДСУМКИ «ОЛІМПІЙСЬКОЇ ДЕКАДИ»
З 7 по 18 вересня 2020р. у Балицькому НВК проходила «Олімпійська декада». Учителем фізкультури Буциком О.М. та класними керівниками 1-10 класів було складено план заходів, які проводилися протягом декади: олімпійські уроки, виставки, бесіди, змагання, конкурси, круглі столи, інтелектуальні ігри, відеоролики, усні журнали тощо. У запланованих заходах брали участь усі вихованці школи та ДНЗ. У спортивних змаганнях брали участь учні 5-10 класів і змагалися за кращого спортсмена класу у таких дисциплінах: біг 30м, стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою та спортивні естафети.
За підсумком змагань кращими спортсменами класів стали:
5 клас Василишин Юрій та Квічка Марія
6 клас Гнатик Михайло та Ляхович Вікторія
7 клас Вільчинський Олег та Василишин Марта
8 клас Дутка Олег та Сигляник Андріана
9 клас Філь Павло та Хтей Аліна
10 клас Філь Назар та Терендій Соломія
Переможці змагань були нагороджені пам’ятними медалями.
Директор НВК Павелчак Я.М. вдячний усім учасникам Олімпійської декади, особливо Буцику О.М., учителю фізкультури, за організацію та проведення усіх змістовних заходів під час декади. МОЛОДЦІ !!! 👏👏👏
СТОП БУЛІНГ!
Заняття з елементами тренінгу «Стоп булінг» було проведено практичним психологом Пилип В.М. з учнями 7 класу, яке навчило учнів толерантно ставитися до проблем булінгу, розвинуло співчутливе ставлення до жертв насилля. Школярі навчилися надавати і отримувати допомогу при булінгу.
Було використано наступні вправи: «Метод розстановки сил» , перегляд відеороликів про булінг, обговорення теми , гра «Це булінг?". Підведенням підсумків заняття стала гра «Павутинка» і малювання малюнків.

ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА, 4 КЛАС.
Учні 4 класу (класний керівник Денис М.Я.) відвідали шкільну бібліотеку, де розглянули книжкову викладку "Олімпійські сузір'я в книгах" та було проведено олімпійський урок фізичної культури присвячений Олімпійській декаді. Четвертокласники змагалися з 5 класом. Всі учні молодці і отримали багато емоцій.






ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА, 9 КЛАС.
З учнями 9 класу (кл. кер. Федорчак О.Н.) було проведено усний журнал «Олімпійськими шляхами до здорового майбутнього». Учні ознайомилися зі спортивними талісманами та історією їх появи, стимулювали інтерес до вивчення історії олімпійського руху, читанню журналів, повідомлень, що розповідають про спорт, спортсменів, цікаві події з спортивного життя.

ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК, 6 КЛАС
14 вересня 2020 р. класний керівник 6 класу Буцик Олексій Миколайович провів ОЛІМПІЙСЬКИЙ урок на тему «Зірки Олімпійського спорту України» .
Учні на уроці переглядали книжки «Зірки Олімпійського спорту України» та розповідали про видатних олімпійців з України.


ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК, 8 КЛАС.
Спорт – сила, краса, здоров'я. Під такою назвою пройшла виховна година з учнями 8 класу (кл. кер. Благута Л.І.), яка була присвячена Олімпійській декаді.
Метою заходу було прищепити учням любов до спорту, прагнення до здорового способу життя, навички роботи в команді, розвивати мислення, пам'ять, увагу та формувати інтерес до фізичної культури та різних видів спорту, бажання ним займатися.
Учні розвивали свої пізнавальні та інтелектуальні здібності у спортивній вікторині "Знавці спорту", в якій показали високий рівень знань, грі "Кулька здоров'я". Також діти за допомогою вправ "Коло ідей", "Рима", "Мозковий штурм", гри "Корисно - шкідливо" усвідомили, що спорт – це невід'ємна частина здоров'я. На закріплення знань, вони переглянули відеоролик "Спорт – краса, спорт - здоров'я", заповнили схему "Палац здоров'я" та виконали вправу-руханку "Щоб бути здоровим робимо так…"
Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я. Іграшку, книжку, одяг можна купити за гроші, але здоров’я не купиш. Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу життя, а зокрема – займатися спортом. Такий підсумок зробили учні в кінці заняття, зарядившись позитивним настроєм і енергією.
Здоров’я – це сила,
Здоров’я – це клас
Хай буде здоров’я у вас і у нас!











ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК, 5 КЛАС.
У 5 класі (кл.кер. Гелета О.В.) проведено годину спілкування "Абетка здоров'я".
Метою якої було: спонукати учнів до активного способу життя.виховання в них розуміння здоров'я як пріоритетної цінності в житті.
Школярі висловлювали свою думку,ставили запитання, давали поради один одному щодо здорового способу життя, говорили про корисні і шкідливі звички, виконали інтерактивну вправу"Сонечко", відповідали на запитання вікторини.
А девізом виховної години стала фраза: "У здоровому тілі- здоровий дух"




ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК, 7 КЛАС.
Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я. А кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Адже спорт, це не тільки самоорганізація і дисципліна, елемент культури і стиль життя - це саме життя, рух вперед! Спорт є одним із головних чинників, який впливає на фізичний розвиток та здоров’я дітей. Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в учнів потребу в руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом класним керівником 7 класу Підгірною О.М. було проведено бесіду: «Здоровий спосіб життя». Учні слухали розповідь, висловлювали свої думки, запитували, поділилися досвідом.
ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК (07.09.2020 - 18.09.2020).
Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я. А кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Важливість та популярність спорту цілком виправдана. Адже спорт, це не тільки самоорганізація і дисципліна, здоров’я і молодість, елемент культури і стиль життя - це саме життя, рух вперед! Спорт є одним із головних чинників, який впливає на фізичний розвиток та здоров'я дитини. Тому ми намагаємось дотримуватись цих принципів.
Протягом Олімпійської декади класним керівником Кіселик Н. М. та учнями 10 класу був проведений круглий стіл на тему "Історичні аспекти олімпійських ігор" ,де обговорювалися історичні дати становлення Олімпійських ігор, розглядалися українські перемоги та хто їх здобув,учні охоче зачитували інформацію і ділилися враженнями!

ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК (07.09.2020 - 18.09.2020).
Бібліотекар школи Снайчук Й.Б. підготувала книжкову викладку "Олімпійське сузір'я в книгах" для класних керівників та учнів.
ОЛІМПІЙСЬКА ДЕКАДА У БАЛИЦЬКОМУ НВК (07.09.2020 - 18.09.2020).
У суботу, 12 вересня 2020 р., учні Балицького НВК (директор Павелчак Я.М.) взяли участь у спортивних змаганнях, присвячених Дню фізичної культури та спорту. Спортивне свято проходило на стадіоні «Карпати» м. Мостиська. Урочисте дійство розпочали з виконання Державного Гімну України. Із привітальним словом до учасників звернулися міський голова - Сторожук Сергій Степанович та директор ДЮСШ - Скляров Євген Павлович.
Змагання відбувалися з таких видів спорту: стрибки на скакалці, піднімання тулуба, підтягування на перекладині, жонглювання м’ячем (набивання м’яча) та командні естафети.
За підсумками змагань спортсмени з Балицького НВК вибороли такі призові місця:
1. Ляхович Вікторія – І м. стрибки на скакалці, І м. у командних естафетах, ІІ м. набивання м’яча та ІІІ м. піднімання тулуба.
2. Квічка Марія – ІІ м. стрибки на скакалці та ІІІ м. набивання м’яча.
3. Гнатик Михайло – І м. стрибки на скакалці.
Дякуємо школярам Балицького НВК, які взяли участь у цьому заході та батькам, які їх супроводжували.
Керівник групи та учні щиро вдячні директору Мостиської ДЮСШ Склярову Є.П. за організовані спортивні змагання.
Олексій Буцик, учитель фізичної культури.


















УРОК ПСИХОЛОГА "Ти особливий", "Ми особливі"
Практичним психологом Пилип В.М. було проведено тренінг з учнями 5 класу, який дав учням змогу розвивати життєві навички позитивної самооцінки, самоусвідомлення і самовдосконалення, познайомив з поняттям "дискримінація" та "толерантність", навчив поважати особисті якості інших людей, усвідомив неповторність кожного.
Учні розказували під час тренінгу про свої цінності, розкривали свої позитивні риси, розрізняли чим схожі та відмінні люди, пояснювали чому треба поважати себе та інших
На уроці були використані такі вправи "Знайомство та привітання жестами рук", "Правила тренінгу", "Спільне-відмінне", "Моє ім'я,хто Я", Руханка "Усі ми різні", "Особливості людини", "Робота в парах ,вчимося толерантності". Закінчився тренінг обговорення,взаємними побажаннями та грою "Пантомім".





УРОК ПСИХОЛОГА "Дружній клас".
Практичним психологом Пилип В.М. було проведено тренінг з учнями 6 класу, який сприяв згуртуванню колективу, покращенню мiжособистiсних вiдносин, розвитку творчих здiбностей учнiв, формував навички спiвпрацi, вiльного висловлювання почуттiв, аналiзу ситуації вiльного вiдстоювання своєї думки, акумулювання iдеї за короткий проміжок часу; виховував почуття групової належностi, децентрацiї, поваги до особистостi, дружби, відповідальності за себе й iнших. На уроці були використані вправи «Знайомство», «Комплімент», «Мозкова атака", "Рука"; Притча, та її обговорення; релаксацiя «Дихання»; прощання за допомогою жестів та міміки тощо.



АТЕСТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ - 2020.
Засідання атестаційної комісії І рівня при НВК. Педагогічних працівників, які атестуються у 2020 році, ознайомлено під підпис із характеристиками, поданими директором школи. Учителі, які атестуються, презентували свій досвід роботи у міжатестаційний період.





ТАРАС ШЕВЧЕНКО У МОЄМУ СЕРЦІ.
Бібліотечна година присвячена 206-ій річниці від дня народження Кобзаря, у шкільній бібліотеці з учнями 3 класу.
Читання віршів, ознайомлення із книжковою викладкою та творчістю Т.Г.Шевченка. (Снайчук Й.Б., бібліотекар школи)
Любітеся, брати мої,
Україну любіте.
І за неї, безталанну,
Господа моліте…
Т. Г. Шевченко





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 06.03.2020р. П’ЯТНИЦЯ.
Квест «Ukrainian POET, ARTIST, IKON – Taras Hryhorovytch Shevchenko!!!». SHEVCHENKO TO THE WORLD !!!
ШЕВЧЕНКО У СВІТІ!
Англійська мова, 7,8 класи, учителі: Гладун О.М., Мусійовська М.Б.
Тепер англійська мова – найпоширеніша у світі, тому англомовні переклади українського художнього слова – один із вагомих чинників нашого утвердження як нації у світовому літературному контексті. Саме тому так вагома англомовна шевченкіана. Поступово Шевченкова творчість входить як естетична цінність і цілісність в англомовні літератури. Поет давно був знаний у колах українських іммігрантів як патріот, символ болючо-коханої, але навіки втраченої Вітчизни, в академічних – як об’єкт наукового дослідження. Тепер ширші читацькі кола англомовного світу призвичаюються сприймати творчість Т. Шевченка як художнє втілення історичної пам’яті української нації.
Учні 7 та 8 класів декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка у його англомовних перекладах ВІРИ РІЧ! Показали свої знання лексики англійської мови у грі "Абетка", а також дізналися багато цікавого про Шевченка не лише поета, але й талановитого художника !!!!
Проаналізував захід Павелчак Я.М., директор НВК.




МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 06.03.2020р. П’ЯТНИЦЯ.
Вчитель англійської мови Козловська Вікторія Андріївна відправилась з учнями 4 класу у віртуальну подорож Лондоном. Ознайомила дітей із визначними місцями та пам‘ятками столиці Великої Британії за допомогою зменшуваного макету карти міста та ІКТ. Вдосконалювала компетенції читання, говоріння, розвивала логічне мислення. Виховувала любов до іноземної мови. Розвивала вміння працювати у групах, залучала всіх дітей до відповідей. Для осмислення знань підібрала цікаві пізнавальні завдання (парасолька , цікава наочність, роздатковий матеріал, відеоролик). Характер завдань відповідав викладеному новому матеріалу. Урок проаналізували і пояснили учням про значення іноземної мови директор НВК Павелчак Я. М. та вчитель англійської мови Мусійовська М. Б.







МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 06.03.2020р. П'ЯТНИЦЯ.
Укр літ., 11 клас, учитель Гелета О.В., «Літературна кав’ярня»
Жінки у драмі кохання Т.Г.Шевченка. Кохання в житті Шевченка – чи не найболючіша сторінка його долі, бо не мав він сімейного щастя, тепла, хатинки. Натура емоційна і чутлива Тарас Шевченко закохувався часто і в нього закохувалися. Проте доля щоразу позбавляла його родинного щастя. Найчастіше його обраниці не могли оцінити ані поетичного, ані художнього таланту великого митця. Тому він втішався, переконуючи себе у правильності «запорозького вибору»: «Не женися на багатій, Бо вижене з хати, Не женися на убогій, Бо не будеш спати. Оженись на вольній волі, На козацькій долі, Яка буде, така й буде, Чи гола, то й гола. Та ніхто не докучає…».
Гостей «кав΄ярні» привітальним словом зустріла вчитель української мови та літератури О. В. Гелета. Старшокласники Матис Ю. та Мусійовська В. розповідали про тих, кого кохав Шевченко. Вони також підготували презентацію «Жінки у житті Т.Г.Шевченка». У «кав’ярню» завітали Оксана Коваленко (Фок З.), Ганна Закревська (Мусійовська В.), Варвара Репніна (Терендій М.), Ганна Ускова (Томків О.), Катерина Піунова (Медвідь М.), Лукерія Полусмак (Мищишин Х.). Вони розказали про те, як і коли кохали Тараса Григоровича. Роль Шевченка виконали Реведжук Р. і Балушка А. Учні 5 кл. читали поезії великого українського поета ( Трущак Д., Гнатик М., Реведжук А., Яцків Д., Ляхович В.). Звучала мелодія Шопена, Баха, Чайковського. Усім відвідувачам «Літературної кав’ярні» спільними зусиллями вдалося створити особливу атмосферу. Сподіваємося, що учасники цієї зустрічі знайшли у «літературному меню» щось нове для себе та дізналися багато цікавинок про особисте життя Шевченка. На уроці-«Літературній кав’ярні» побували учні 5 класу та Мусійовська Л.Й.(заст. дир. школи), Благута Л.І.(вчит. хімії), Козловська В.А. (вчит. англ.мови), Терендій О.В. (педагог-організатор), Павелчак О.Я. (секретар школи).
Вчитель укр.мови і літератури О.В.Гелета























КРУГЛИЙ СТІЛ "ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ"
В рамках Методичної декади, заступником директора з НВР Мусійовською Л.Й., було проведено засідання круглого столу «Інновації в освіті». Інновації в освіті – це процес творення, запровадження та поширення в освітній практиці нових ідей, засобів, педагогічних та управлінських технологій, у результаті яких підвищуються показники досягнень структурних компонентів освіти, відбувається перехід системи до якісно іншого стану. Засідання розпочалося з презентації «Впровадження елементів STEM–освіти в освітній процес». Обговорено використання нових форм і методів: інтегровані уроки, дослідно-проєктна діяльність, робота у групах, інтерактивні презентації, лепбуки, дискусії, мозковий штурм, рольові ігри та інші. Також розглядались ідеї використання прийомів: «Сенкан», «Денотатний граф» на різних уроках. Ознайомились із сервісом LearningApps.org та його застосуванням на уроках. Обговорили, як обирати один з видів освіти впродовж життя – формальну, неформальну чи інформальну. Що являють собою ці види підвищення кваліфікації вчителів? Засідання круглого столу пройшло цікаво, повчально з активним обговоренням педагогічних працівників: Підгірної О.М., Реведжук О.Р., Дутки М.Я., Терендій О.В., Кіселик Н.М., Гелети О.В., Матис Ю.Г. та Денис М.Я.
  






СЕРТИФІКАТИ PROMETHEUS
КУРС "Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач".
Успішно склали тести:
1. Павелчак Я.М., директор НВК
2. Дутка М.Я., заступник директора з НВР, відповідальна за організацію гарячого харчування.
3. Матис Ю.Г., вихователь ДНЗ
4. Жемелко М.С., кухар шкільної їдальні




МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 05.03.2020р. ЧЕТВЕР.
Члени гуртка "Ореанна" (учні 3,4 класів, кер.Денис М.Я.) підготували літературно-музичну композицію до Міжнародного жіночого дня 8 Березня "Як янголятка маму вибирали...", яка відбувалася у приміщенні народного дому с.Баличі. Вірші, пісні, сценки, танці - все це було присвячено для матерів, бабусь, жінок, та дівчат.
Дутка М.Я., заступник директора з НВР, проаналізувала даний захід, подякувала керівнику гуртка та гуртківцям за гарний, змістовний захід, а також батькам за підтримку, допомогу і свою присутність на святковому виступі своїх дітей.








МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 05.03.2020р. ЧЕТВЕР.
Шевченківські читання " Вшановуємо Кобзаря". Дутка М.Я.
Слава про видатних людей живе доти, допоки їх пам'ятають. У березні весь світ вшановує пам'ять видатного українця - Тараса Григоровича Шевченка. До дня народження поета у Балицькому НВК відбулися Шевченківські читання "Вшановуємо Кобзаря". Декламували вірші Шевченка учні 6-9 класів: Василишин Марта, Андрушко Маріанна, Сигляник Андріана, Вільчинська Людмила, Романович Вероніка, Реведжук Павло, Рожицька Тетяна, Петрович Вікторія, Філь Назар. Читання були сповнені відчуттям патріотизму та болю за страждання українського народу, якими пронизані рядки поета. Поезія Шевченка є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у серцях. Нині ми вклоняємося національному поетові, причащаємося його могутнім духом, його пророчою поезією. Ми розбуджуємо в собі непобориму правду й велику мудрість Кобзаря, аби скріпити свою віру його провісницькими творами. Наші читання відвідала педагог-організатор Терендій О.В.










МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 04.03.2020р. CЕРЕДА.
Інтегрований урок з використанням STEM технологій: «Властивості вод Світового океану» з учнями 6 класу провела вчитель географії Підгірна О.М. Урок був проведений у формі подорожі, під час якої діти знайомилися з властивостями води Світового океану, розвивали практичні навички визначати показники температури і солоності за картами. Мультимедійна презентація зробила урок більш наочним та інтерактивним, досліди які проводили учні 8 класу Хтей А. і Рожицька Т. неабияк зацікавили учнів. Вчителька на уроці використала прийоми: «Картографічна лабораторія» «Хімічна лабораторія», «Математична хвилинка», «Проблемне питання», з задоволенням діти виконували фізкультхвилинку «Матроси», виконували тестові завдання, складали сенкан. Зміст уроку сприяв розвитку в учнів інтересу до навчання. Активна робота дітей в ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно.





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 03.03.2020р. ВІВТОРОК.
Хімія,Благута Л.І.
Кисень – це речовина, навколо якої обертається вся земна хімія.
Я. Берцеліус.
Кожен знає, що життя без кисню на нашій планеті неможливе. Проблема чистого повітря є найважливішою проблемою ХХІ століття всесвітнього масштабу через високий розвиток технологій і науково-технічного прогресу. Саме цій проблемі був присвячений урок хімії у 7 класі на тему: "Колообіг Оксигену у природі. Застосування та біологічна роль кисню. Проблема чистого повітря". Урок проходив у вигляді подорожі, протягом якої учні складали і досліджували схеми колообігу Оксигену в природі, процеси, які відбуваються в організмі за участю кисню, як утворюється кисень в природі, в чому полягає відмінність між киснем та озоном. Діти розгадували кросворд, шифрограму про повітря, проводили хімічні перетворення за допомогою рівнянь реакцій "Квітка знань", для розминки була використана гра "Далі, далі", щоб актуалізувати знання про Оксиген. Учні презентували самостійно виконані проекти "Біологічна роль кисню", "Проблема забруднення повітря та способи її розв'язання", "Поліпшення стану повітря в класній кімнаті під час занять". Діти були активними, глибоко стурбовані проблемою та запропонували свої шляхи її вирішення у "Колі ідей", роздумуючи над питанням: "У який спосіб можна зменшити споживання кисню людством для своїх технологічних потреб". Вони почерпнули багато важливої і корисної інформації для себе з даного уроку.






МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 02.03.2020р. ПОНЕДІЛОК.
Фізика, Кіселик Н. М.
У 7 класі був проведений урок-подорож з фізики на тему "Тиск твердих тіл, рідин і газів". Ця тема важлива тим, що вивчені питання мають широке застосування в природі, техніці, побуті. Фізика це не тільки наука про природу, а й знання, які дають можливість дітям орієнтуватися в певних життєвих ситуаціях.
Вміння розв'язувати фізичні задачі, це не тільки знання формул та алгоритму дій, а й правильне застосовування їх на практиці. Сьогодні учні мали можливість стати експериментаторами, винахідниками та теоретиками, розв'язували кросворди, задачі та тести, навчилися змінювати тиск в залежності від певних умов. Дізналися багато цікавої інформації про вплив тиску на людей та тварин, застосування тиску у побуті, зачитали історичні довідки про Архімеда, Блеза Паскаля та Еванджеліста Торрічеллі. Урок пройшов успішно, діти залишилися задоволені та почерпнули багато корисної інформації.
«Знання без застосування – хмари без дощу»





МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 02.03.2020р. ПОНЕДІЛОК.
ПЕДАГОГІЧНА ВІТРИНА «Майстерність без меж». Педагогічна майстерність, професійні уміння і творчі здобутки. Обмін досвідом роботи педагогічними працівниками школи. Учителі НВК, окрім різних урочних та позаурочних заходів, підготували розробки уроків, презентації, виховні заходи тощо.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 02.03.2020р. ПОНЕДІЛОК.
ПРИРОДА І ФАНТАЗІЯ.
З метою активізації творчої діяльності та кмітливості школярів у виявленні та виготовленні виробів з природного матеріалу, залучення їх до мистецтва, виховання любові до прекрасного, глибшого розуміння природи рідного краю, педагогом-організатором Терендій О.В. та вчителем біології Підгірною О.М. була проведена виставка-конкурс «Природа і фантазія». Це надзвичайно цікавий і творчий конкурс, адже дає змогу проявити себе у різних видах мистецтва: флористика і аранжування, витинанка, різьбярство, писанкарство, малярство на склі, бісероплетіння тощо. З експонатів виставки видно, що школярі та вихованці з 1 класу по 9 клас креативно підійшли до виготовлення своїх робіт, а керівники зуміли розкрити здібності своїх вихованців та спонукати їх до створення таких художніх виробів.
Найкращі роботи:
- композиція з сухоцвітів та плодів «Подарунок» та картина з насіння «Літо» учениці 9 класу Терендій Соломії (кер. Терендій О.В.) ;
- номінація писанкарство «Яйце-райце», «Писанковий рай» учнів 3-4 класу Квічки Марії, Гащин Софії, Гнатик Олега (кер. Гнатик О.М.) будуть відправлені в ЛОЦЕНТУМ на обласний конкурс-виставку «Природа і фантазія».

  

МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 28.02.2020р. П'ЯТНИЦЯ.
Фізика, 8 клас.
Учителем фізики Кіселик Н.М. була проведена фізична кав'ярня "На гостини до Ома", з метою засвоєння теми та використання навичок розв'язування задач з теми: "Електричний струм"
Розв'язування фізичних задач є одним з найважливіших видів навчальної діяльності, який сприяє глибокому й осмисленому засвоєнню фізичних знань, розвитку інтелектуальних здібностей особистості. Власний досвід свідчить, що формування вміння розв’язувати задачі є одним з найскладніших завдань навчання фізики. Тому на уроці були використані такі методи як:
– Розв’язування задач в групах,
– «Мозковий штурм»,
– Метод ПРЕС.
Діти розв'язували кросворди, задавали питання один одному, продовжували твердження та активно брали участь в дискусіях та смакували цукерки.
На урок була запрошена вчитель основи християнської етики Терендій І. Я.






МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 27.02.2020р. ЧЕТВЕР.
Основи християнської етики, 2 клас.
У 2 класі вчителем основ християнської етики Терендій І. Я. було проведено урок на тему “ Земля мого народу”.
Під час уроку учні з’ясовували значення слів “народ”, “Україна”, “Батьківщина”, основних державних, національних і церковних символів; розкривали значення змісту духовного гімну “ Боже великий, єдиний; плекали почуття любові до рідного краю.
Урок розпочався з молитви (подяки Богові за рідну землю), за допомогою вірша вчитель підвела учнів до теми уроку. Школярі прослуховували пісню про Україну та складали асоціативний кущ “Україна” (чим для нас є Україна). За допомогою презентації підбирали риму до вірша про Україну та пригадували державні символи України. Прослухали духовний гімн України “Боже великий, єдиний”. Згадали про людей , які боронили і боронять нашу свободу на сході України. Виконували практичне завдання “Обійми Україну теплом своїх долонь” (на кольорових долоньках учні записували за що вони люблять нашу країну та розміщували їх навколо карти України ) та за допомогою жовто- блакитної стрічки утворювали стрічку єднання.
Урок закінчився подячною молитвою.








МЕТОДИЧНА ДЕКАДА. 26.02.2020 р. СЕРЕДА
Українська література 9 клас (учитель Дутка М.Я.)
Перегляд та аналіз фрагментів документального фільму «Таємниці Генія Шевченка». Ще у 2014 році до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка вийшла прем’єра документального фільму, де містилися сенсаційні теорії, нові факти, засекречені документи та малюнки, яких раніше українці не бачили і не знали. Автором ідеї та сценарію стала ведуча Світлана Усенко. Метою фільму було показати Шевченка «без прикрас, цензурування та канонізації його постаті». Так, Кобзар – це не монументальна постать, не пам’ятник, а реальна людина, із вчинками і переживаннями, із сумнівами і мріями, яка колись жила на цьому світі. Фільм мав багато критики. Дослідники вважали, що у ньому було зібрано багато неправдивої інформації, мало епізодів із життя. Учні 9 класу , вивчаючи творчість Т. Шевченка , мали можливість переглянути фрагменти фільму, висловити свою критику, проаналізувати , що їм відомо із шкільних підручників, а чого ніколи не чули й не бачили. Школярі також вели дискусію, критикували деякі фрагменти . Підсумком уроку було визначення спільної думки, що Тарас Шевченко для українців – це Святиня, це наш національний Геній і Пророк, і що б там про нього не говорили. На уроці була присутня шкільний бібліотекар Снайчук Й.Б.



МЕТОДИЧНА ДЕКАДА (24.02.2020р. - 06.03.2020р.)
«Від креативної особистості вчителя – до креативної особистості учня».
24.02.2020р. ПОНЕДІЛОК. Дутка М.Я., заступник директора з НВР, на загальношкільній лінійці оголосила про те, що протягом двох тижнів у НВК проходитиме Методична декада.
 25.02.2020р. ВІВТОРОК.
БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК «Ні! Я жива! Я в серці маю те, що не вмирає...»
У шкільній бібліотеці відбувся бібліотечний урок, який відвідали учні 2 класу (кл. кер. Реведжук Г. М.). Бібліотекар школи Снайчук Й. Б. розповіла біографію Лесі Українки - геніальної української поетеси, мужньої жінки і прекрасної людини, ознайомила дітей з тематичною викладкою та творами поетеси. Щиро і проникливо звучали дитячі поезії та казки Лесі Українки.
Українська земля подарувала нам багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу. Одне з найвеличніших імен серед них — ім'я Леся Українка.
Доля дуже рано навчила Лесю Українку мужності. Вона змушена була змагатися з тяжкою хворобою, що вразила її ще в дитинстві, зробила недосяжною її блискучу музичну кар'єру і мучила поетесу всі подальші роки.
Життєвий і творчий шлях поетеси щедро пересипаний тернами, однак вона вперто йшла до мети і здійснила свій подвиг. Леся Українка залишила нам багату спадщину, своє чисте слово та ніжну музику.
 музику.











Тиждень історії. П'ЯТНИЦЯ. (ПІДСУМОК)
ІСТОРИЧНІ ЦІКАВИНКИ "КОЗАЦЬКА ДОБА".
Робота з історичними джерелами та документами.
Учні 9 класу підготували та обговорили історичні повідомлення "Найцікавіші факти про козаків". Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу. Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї. Згадки про козаків зустрічаються й в зарубіжних джерелах. Однак козаки були не просто вояками, адже поряд із силою, мужністю, розумом, хитрістю - зустрічається елемент загадковості та містики.
ІСТОРИЧНИЙ МАРАФОН.
Між командами «Вітрила» (7кл.) та «Українське козацтво» (8кл.) було проведено історичний марафон (змагання). Під час марафону проводились наступні конкурси: "Привітання команди", "П'ятий зайвий", "Кіт у мішку", "Спеціальна тема", "Забави кашоварів", "Доставка цінних пакетів". Команди проявили всю свою уважність, кмітливість, вміння логічно мислити, лаконічно та аргументовано висловлювати свою думку, співпереживати за команду, відповідальність за власні дії в команді, доброзичливість, тактовність, повагу до культурних надбань людства. Членами журі були педагог-організатор Терендій О.В. та вчитель фізичної культури Буцик О.М. Перемогла дружба.
Підведено підсумки Тижня історії. На уроках історії найактивніші діти будуть відмічені учителями Павелчаком Я.М. та Федорчак О.Н. високим балом.
Отже, проведення предметного тижня – це не стільки розвага для учнів, скільки одна з форм організації самостійного навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями, батьками, колегами.
ДЯКУЄМО УСІМ ЗА СПІВПРАЦЮ ТА АКТИВНУ УЧАСТЬ.






Тиждень історії. ЧЕТВЕР.
Учителями історії Павелчаком Я.М. та Федорчак О.Н. проведено урочистий загальношкільний мітинг біля каплиці Матері Божої та світлин учасників бойових дій, Героїв АТО, волонтерів, присвячений 6-ій річниці вшануванню пам'яті героїв Небесної Сотні. Розпочав мітинг Павелчак Я.М., який розповів про події Майдану 2014 року та закликав пам'ятати героїв України, майдану, АТО, які віддали своє життя задля європейського майбутнього нашої держави, за територіальну цілісність України, які захищають нас від ворога, а також любити свою Батьківщину, рідну мову, землю. Л.Вільчинська, учениця 7 класу, розповіла про Героїв Небесної Сотні та події Революції Гідності.
Усі разом помолилися за ГЕРОЇВ та мир в Україні, вшанували пам'ять хвилиною мовчання, виконали Державний Гімн України.
Учні 5 - 8, 11 класів підготували цікаві й різноманітні творчі роботи на конкурс-виставку "Цитати, які надихають: добірка цитат видатних особистостей про значення вивчення історії для людини", «Славетні імена українців», «Сім чудес світу».
А учні старшої школи підготували короткі життєписи про героїв Небесної Сотні, переглянули відеоролик «Воїни світу».








На базі Радохінської ПШ 19.02.2020р. відбулося засідання методичного об'єднання вчителів 
2 класів Шегинівськогої ОТГ.
Лихіцька М.С. провела майстер-клас на тему "Розвиток емоцій учнів на уроках початкової школи".

Тиждень історії. СЕРЕДА
Вчитель історії Федорчак О.Н. провела з учнями 5 кл. розгадування кросворду «Звідки і як історики дізнаються про минуле», 6 кл. - загадки, 8 кл. - «Історичний тлумач», 9 кл. - «Історичне дешифрування", 11 кл. - «Історія в картинах». Метою різних видів роботи було закріпити уміння учнів працювати з історичними поняттями, персоналіями, хронологією; визначати тривалість подій та віддаленість їх від сьогодення; виконувати творчі завдання; формувати вміння і навички індивідуальної, командної роботи; виховувати в учнів інтерес до вивчення історії.







«Історія-скарбниця наших діянь, свідок минулого,приклад і повчання сьогодення, застереження для майбутнього» 
М.Сервантес
МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ШЕГИНІВСЬКОЇ ОТГ
Відповідно до Плану роботи методичного кабінету відділу освіти Шегинівської ОТГ 18.02.2020р. відбувся виїзний семінар-практикум (подорож) для вчителів історії на тему: «Розвиток у школярів інтересу до історії рідного краю та мотивації до його вивчення», який провів Павелчак Ярослав Мечиславович, учитель історії Балицького НВК. На семінарі були присутні учасники бойових дій, АТО, які проживають на території сіл Баличі, Великі Новосілки, Малі Новосілки та Хатки (В.Галик, О.Гнатик, О.Баб’як, Р.Крутий) , учителі історії закладів освіти Шегинівської ОТГ, працівники культури с.Баличі та В.Новосілки, перший керівник кімнати-музею ім. М.Менцинського, учитель української мови та літератури, директор колишньої школи с.В.Новосілки Слівак Ганна Євстахіївна, заступник директора з НВР Дутка М.Я., голова ПК Гелета О.В. Фотографами заходу були Павелчак О.Я., секретар НВК та Майкут Андрій, учень 11 класу.
У приміщенні шкільної бібліотеки зі вступним словом до учасників семінару звернувся Павелчак Я.М. та ознайомив усіх із планом роботи. Козаками-охоронцями були Віталій Денис та Олег Вільчинський, які супроводжували усіх упродовж семінару-подорожі.
Для учасників семінару була проведена змістовна екскурсія у кімнаті-музей ім. М.Менцинського с.В.Новосілки. Екскурсоводами були Марія Рожицька та Марія Медвідь, учениці 11 класу, мешканки с. М.Новосілки.
Завідуюча народним домом Яворська О.А. та бібліотекар Партика О.Т. с.В.Новосілки разом із церковним хором храму св.Юрія (кер.хору Р.Яндрика) підготували Годину спілкування «Герої ніколи не вмирають, герої в нашій пам’яті». Зворушливо, аж до сліз, прочитала уривок поеми Роберта Рождественського «Реквієм» Ганна Євстахіївна Слівак. З великим зацікавленням та гордістю слухали розповідь Володимира Галика, учасника бойових дій, керівника спілки «Воїни АТО Мостищини». Він поділився враженнями від пережитого, закликав у молоді виховувати патріотизм у серці ще зі шкільної парти та вірити у перемогу. Слівак Г.Є, керівник кімнати-музею, звернулася до усіх із проханням пам’ятати про М.Менцинцинського, оперного співака світової слави, відвідувати музей із учнями закладів освіти Шегинівської ОТГ, зберегти ту гарну, на горбочку, будівлю колишньої школи.
Повернувшись до Балицького НВК, Галик В.В., учасник АТО, ознайомив усіх із виставкою світлин «Учасники бойових дій, герої АТО, волонтери та воїни Мостиського району, які загинули під час війни», а Павелчак Л.Й., бібліотекар села, - із тематичною викладкою «Майдан у книгах». Усі разом помолилися біля каплиці Матері Божої за мир в Україні та за наших героїв.
Продовженням семінару була проведена Година пам’яті Героїв Небесної Сотні та АТО «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити…», а також презентація досвіду роботи Павелчака Ярослава Мечиславовича, учителя історії, по проблемі «Використання проблемно-діалогічного методу на уроках історії» за 2015-2020 роки.
Підсумок семінару-практикуму підвели Буцик О.Р., керівник методичного об'єднання учителів історії, Дутка М.Я., заступник директора з НВР, Гнатик О.М., учасник АТО с.Баличі, Садова О.Я., завідуюча народним домом с.Баличі та Слівак Г.Є., керівник кімнати-музею.
Учителі, школярі висловлюють подяку усім учасникам АТО за мирне небо над головою та відвагу і самопожертву у боях, за цілісність та незалежність нашої держави. Павелчак Я.М., учитель історії, щиро вдячний усім за високу оцінку дану учасниками семінару, за теплі слова, приємні відгуки, присутність та участь у даному семінарі. Велике дякую усім учням школи, учителям, працівникам за допомогу, підтримку та проведення даного заходу.
























ТИЖДЕНЬ ГЕОГРАФІЇ У БАЛИЦЬКОМУ НВК. (10.02.-14.02.2020р.)
З метою формування в учнів навичок самостійної творчої діяльності з предмету, розвитку пізнавальних інтересів учнів, виховання любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, зацікавлення учнів у безпосередній участі в збереженні, відновлені та раціональному використанні природних багатств, з 10 лютого по 14 лютого 2020р. в Балицькому НВК було проведено тиждень географії на тему: «Земля у нас одна»
Понеділок
1.Відкриття тижня. Ознайомлення з планом роботи.
Дослідження: «Складання Червоної книги своєї місцевості»
8 клас
2.Складання міні-проєкту: «Будь природі другом!» 5 клас
Вівторок
3. Симпозіум юних метеорологів: «Про погоду для найдопитливіших»6 клас
4.Географічна гра: «Мандруємо країнами Європи» 9 клас
5. Конкурс: «Найкращий знавець політичної карти» 9 клас
Середа
6. Конкурс – виставка малюнків: «Я і природа навколо
мене» 1-11класи
Четвер
7. Рольова гра: «По країнах і континентах» 7 клас
8. Екологічна гра: «Дилеми» 8 клас
9. Мандрівка в країну «Кросвордію» 6-8 класи
П’ятниця
10. Перегляд відеофільму: «Все про тварин» 5-6 класи
11. Виготовлення буклетів: «Ми за чисте довкілля» 11 клас
12. Географічна гра-змагання: «Земля у нас одна» 7-8 клас
Найактивнішими учасниками були учні 5 класу Реведжук Андріана, Яцків Діана, Денис Віталій, Гуль Олена; учні 6 класу Василишин Марта, Жемелко Ілона, Андрушко Маріанна, Вільчинський Олег; вміло працювали і презентували свою роботу учні 7-8 класів Вільчинська Людмила, Романович Вероніка, Хтей Аліна, Реведжук Павло; учні 9 класу Філь Назар, Терендій Соломія. Під час проведення тижня було використано інноваційні технології, а саме STEM-проєкти, лепбуки, квест.
















Грамота відділу освіти Шегинівської ОТГ за зайняте ІІ місце у відбірковому етапі конкурсу "Запроси фізику до себе..." (Петрович В., Терендій С., учениці 9 класу). Керівник Кіселик Н.М., учитель фізики.



КОНКУРС НА КРАЩОГО ЧИТЦЯ ПОЕЗІЇ ПРО ЗИМУ
Учителем початкових класів Матис Л.Е. було проведено конкурс на кращого читця поезії "Прийшла зима біловолоса". Третьокласники декламували вірші про зиму, її багатство та красу. За гарне декламування поезії діти нагороджені книжечками.





Тиждень початкової школи.
Юні художники 4 класу намалювали малюнки на конкурс "Зимонька - зима". Четвертокласники були активними протягом усього Тижня. Час провели повчально, цікаво, весело...


От і закінчився Тиждень початкової школи. Сьогодні з учнями 3 класу було проведено конкурс "Учні обчислення", де діти показали свої знання з математики і зрозуміли, що ще потрібно закріпити. На завершення уроку, учні поділились печивом. Підсумком Тижня була виставка малюнків "Зима - чарівниця".





День третій... Свято наближається! Тож учні 4 класу на уроці образотворчого мистецтва створювали святкові, вітальні листівки.


Середа. З клас, кл.кер. Денис М.Я.
Продовження акції "Допоможи пташкам взимку". Діти кріпили годівнички, які виготовили вдома разом з своїми батьками.
Побували у дошкільному закладі та сільській бібліотеці, де Павелчак Л.Й., бібліотекар села, провела бібліотечний урок "Ми книгу любимо завжди". Учні слухали казочки, відгадували загадки та були казковими героями...





















Під час тижня початкових класів, у 4 класі проведено урок природознавства на тему "Особливості природи материків Землі. Євразія". Учні провели уявну подорож по материку Євразія, переглянули презентацію, розгадували природничу вікторину, вчилися працювати з картою півкуль та картою світу.


День другий.... вівторок. 3 клас (кл.кер. Денис М.Я.). Кожна дитина мріє відправити лист Миколаю, але так, щоб він потрапив до призначеного місця. Миколай посилає своїх помічників. Сьогодні до учнів 3 класу завітав Ангел, для того, щоб забрати листи в Небесну канцелярію св.Миколая.

От і 2019 рік минає. Наближаються Новий рік та Різдвяні свята. Лісова красуня завітає в кожну українську оселю. А ялиночку треба прикрасити....
16 грудня, в понеділок, учні 4 класу на уроці трудового навчання виготовляли ялинкові прикраси.

Тиждень початківців. 3 клас (Денис М.Я.) Учні своїми руками створили малюнок "Долоньки єднання", виготовили аплікацію "Птахи взимку" та прикріпили годівнички, виготовлені власноруч, щоб годувати пташок...







11 грудня 2019р. вчителем історії Федорчак О.Н. було проведено урок-гра «Національно-визвольна війна під проводом Б. Хмельницького» з учнями 8 класу. Метою було узагальнити вивчене про перебіг Національно-визвольної війни; розвивати картографічні та хронологічні навички; підвищити пізнавальну активність учнів. Розвивати навички групової роботи, вміння аналізувати та зіставляти історичні явища і факти; виховувати  вдячності захисникам української землі.
   На уроці  присутня Дутка М. Я. заступник з НВР.

Сьогодні урок як засіб організації освітнього процесу є основним стрижнем у процесі вирішення методичних і психолого-педагогічних завдань. Перед учителем стоять важливі питання: як учити дітей? як зробити, щоб кожен урок викликав у них справжній інтерес?
Саме тому, з метою підвищення професійної майстерності, оволодіння новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, 5 грудня 2019 року у Балицькому НВК відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів 2-го класу (НУШ) Шегинівської ОТГ. Засідання було проведено у формі майстер-класу за методом Едварда де Боно "Шість капелюхів", який провела Реведжук Г. М., керівник МО. Вчителі взяли активну участь у роботі МО, ділилися власним досвідом роботи, внесли пропозиції щодо покращення освітнього процесу в ІІ семестрі 2019 – 2020 н.р. та приєднались до шкільного флешмобу "Зроби фото з хусткою". На засіданні були запрошені Павелчак Я. М. - директор НВК та Гелета О. В. - член атестаційної комісії І рівня.
Ми живемо у суспільстві змін, тому кожна людина вчиться упродовж всього свого життя. Саме вчитель початкових класів повинен виховувати любов до навчання, розвивати пізнавальні інтереси дітей молодшого шкільного віку, їхні творчі здібності, формувати уміння самостійно здобувати знання, бути активними.
В.О. Сухомлинський писав, що кожна дитина йде в школу з вогником у душі, і завдання педагога – підтримати його, щоб він не згас. Для цього потрібно перебувати в постійному пошуку цікавих форм, прийомів, засобів, технологій навчання молодших школярів, вміло поєднувати перспективний педагогічний досвід та інноваційні технології в освітньому процесі. Питання щодо впровадження ефективних методів і прийомів формування компетентної особистості учня початкової школи особливо актуальними є для вчителів, які тільки починають свою педагогічну діяльність. Адже від уміння вчителя початкових класів своєчасно помітити позитивні риси учня, допомогти дитині відчути впевненість у своїх силах, надати підтримку, створити сприятливі умови, атмосферу творчості залежить те, чи відчує дитина свою неповторність, чи виросте справжній талант.
Сучасна початкова школа не може залишатись осторонь від процесів модернізації освіти, які відбуваються нині в усьому світі, і в Україні зокрема.
А якою має бути сучасна українська школа? Сучасна школа – це не лише храм науки, це величезний Всесвіт, осередок доби, людяності, дитячої безпосередності. Сучасна школа – це як хороший дім, в якому тепло й затишно, звідки віє миром і спокоєм, де радо приймають гостей та дружно відзначають усі родинні свята.
Без творчого вчителя не може бути ні Нової школи, ні нового суспільства, ні вільної України.


























В рамках проведення конкурсу "Запроси фізику до себе…", учні 9 класу під керівництвом вчителя фізики Кіселик Н.М., провели один із елементів уроку природознавства в 3 класі :"Як зберегти тепло в будинку?" .
Опираючись на здобуті знання на уроках фізики, власні спостереження та дослідження, вони доступно пояснили дітям 3 класу, як навчитися економити та зберігати тепло в своїх домівках та класному приміщенні.
Учні малювали малюнки, розказували вірші, відгадували загадки та з задоволенням відповідали та міркували на поставлені їм запитання.















З учнями 4 класу проведено урок на тему «Культура спілкування» (учитель Денис М.Я.). На уроці учні вивчали значення добрих взаємин між людьми, їх перевагу над конфліктами; дізналися про секрети вихованої людини, про правила поведінки вдома, у школі, в громадських місцях; вчилися точно і лаконічно висловлювати думку; навчалися оволодівати культурою спілкування з друзями, однокласниками, рідними; формували вміння правильно приймати потрібне рішення та думати про його наслідки; вчилися використовувати чарівні слова у різних ситуаціях. Нерідко наше життя затьмарюють конфлікти. Вони , як правило, є наслідком спілкування. У культурі спілкування дітей велику роль відіграють батьки, адже вони беруть приклад з них. Під час уроку діти виконували практичне завдання «З кого я беру приклад?».




                                                         Я у світі
Минулого тижня у 1 класі Балицького НВК було проведено урок з основ християнської етики на тему “ Я у світі”. Під час уроку учні розгадували загадки, слухали розповідь про створення перших людей, обговорювали які завдання дав Господь людині на землі, виконували завдання у робочих зошитах та вправу “Гаряче серце” , грали  у гру “Клубок”.
Школярі зрозуміли, що людина  - найпрекрасніше творіння Боже. Це Господь так захотів, щоб вони жили у світі, бо без них світ був би сумним, не було б кому його вдосконалювати, примножувати красу, опікуватися всім.

Кожна людина є прекрасною в очах Божих.





Учні  Балицького НВК під керівництвом вчителів Підгірної О.М і Благути Л.І. 19 листопада брали участь у написанні Міжнародної природознавчої гри « Геліантус – 2019 ». Під час виконання завдань діти розвивають: навички аналітичного і творчого мислення, цікавість, ініціативність, завзятість, вміння працювати творчо, лідерство. Всі з нетерпінням чекатимуть результатів конкурсу.




Тиждень до Дня Гідності та Свободи у Балицькому НВК.
З учнями 9 класу учитель історії Павелчак Я.М. провів урок-пам'яті "День Гідності та Свободи: хронологія двох революцій". Учитель ознайомив дітей із хронологією подій 2003 та 2013 років в Україні, формував розуміння єдності й цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни. Під час уроку учні переглядали короткометражні документальні фільми про революції. Присутніми на уроці були Дутка М.Я., заступник директора з НВР та Мусійовська М.Б., секретар атестаційної комісії І рівня.

















Урок-квест у 2 класі з англійської мови на тему: "Прийменники. Місця, кімната."
На уроці використано такі методи та прийоми як: «мікрофон», метод «прес», «дерево знань» та інші. На завершення Тижня безпеки дорожньому руху проведено гру «Стій, увага, рух дозволено». Учні закріпили правила дорожнього руху та пригадали кольори. Урок був насиченим та цікавим...




Відповідно до свого Індивідуального плану роботи на 2019-2020 н.р. Павелчак Я.М., учитель історії Балицького НВК, провів урок з інтегрованого курсу "Всесвітня історія. Історія України" з учнями 6 класу "Давній Єгипет. Міфологія. Мистецтво. Будівництво пірамід." (хронологія, робота на контурних картах, з підручником, перегляд презентації з історичними цікавинками, поняття тощо) та урок з історії України з учнями 7 класу "Ярослав Мудрий. "Руська Правда". Суспільний устрій." (дати, поняття, карта, перегляд документального історичного фільму, самостійна робота тощо). Протягом уроків учитель використовував ІКТ. Усі учні були активні, гарно працювали, доповнювали учителя. На уроки була запрошена Дутка М.Я., заступник директора з НВР.






Майстерність педагога проявляється у  підвищенні свого професіоналізму, тому підвищення кваліфікації  - це один з важливих напрямків до здобуття високих вершин педагогічної майстерності сучасного вчителя.

 Керуючись Законом України про освіту № 800 від 21.08.2019р. вчитель хімії Благута Л.І. підвищує свій фаховий рівень, беручи участь у вебінарах, проходячи курси підвищення кваліфікації та опубліковуючи власні методичні розробки на методичному об’єднанні вчителів ТОВ «Всеосвіта». 






Урок мистецтва в 11 класі на тему "Європейський театр" (архітектурні пам"ятки Європи та України) (учитель Павелчак Я.М.). Перегляд презентації, відеофільму, слухання музики та активна, цікава розмова учнів та учителя - все це було протягом усього уроку.
Театр як мистецтво називають також й театральним мистецтвом, а наука, що вивчає теорію та практику театрального мистецтва називається театрознавство. Окрім театрів, ролі в яких люди виконують безпосередньо, є ляльковий театр, де головні герої — іграшки, якими керують. Тому, одинадцятикласники на наступний урок, мають випробувати себе у ролі актора під час розповіді усмішки...



Гладун О.М., учитель англійської мови Балицького НВК, взяла участь у конференції учителів англійської мови.
TESOL Internetional conference for Teachers 💗👍
Конференція: сучасні підходи до вивчення англійської мови у школі, використання технологій, навчання дітей через впровадження ігор на уроках.
Розіграш подарунків, чудові спікери, дружня атмосфера, нові знайомства







Найдавніша на планеті,
Всіх наук – Цариця!
Математика, ти наша
Вірна помічниця!
Вивчення математики можна порівняти з нелегкою, але захоплюючою мандрівкою дивовижною країною. Тому, для підвищення зацікавленості, інтересу та активності учнів на уроках математики, вчителем Благутою Л.І. у 5 класі був проведений інтерактивний урок «Подорож країною математики». Заняття відбувалося у вигляді віртуальної подорожі трьох команд учнів по маршруту: стежка "Запитальна", галявина "Підказка", річка "Капітанська", гори "Ерудит", хутір "Логічний", селище "Інтелектуал", замок "Анаграма", долина "Театральна", які змагалися на швидкість проходження маршруту. На уроці була присутня член атестаційної комісії І рівня Гелета О.В., яка контролювала правильність проходження маршруту командами і визначила переможців. Учні з цікавістю закінчили подорож і з гарним настроєм продовжили навчання в школі.



    

Вивчення материків нашої планети, учні 7 класу Балицького НВК вчителем географії Підгірної О.М., розпочали з Африки. « Географічне положення Африки. Дослідження та освоєння материка» - за такою темою працювали учні на уроці географії. На уроці вчителька використовувала різні прийоми та методи навчання , а саме: «Робота з підручником» , «Формуємо поняття», « Мозковий штурм», «Хвилинка інтернету», « Роблю висновок», роботу в парах; учні виконували практичну роботу « Визначення географічних координат крайніх точок і протяжності материка з півночі на південь, із заходу на схід». На уроці панувала ділова атмосфера, співпраця між учителем та учнем, доброзичливість вчителя до учня.



  З метою підтримки національного кінематографу, подання освітнього матеріалу через засоби кіно заступником директора з НВР Дуткою М.Я., вчителем історії Федорчак О.Н та учнями 6,7 класів Балицького НВК переглянуто художній фільм «Захар Беркут» за мотивами однойменної повісті Івана Франка, яка вивчається у закладах загальної середньої освіти за програмою з української літератури у 7 класі. Школярі із захопленням переглядали стрічку, знаходили знайомих героїв , аналізували їх дії , шукали спільне та відмінне із прочитаною повістю. Перегляд фільму допоміг учням глибше зрозуміти зміст самого твору , побачити дії кожного героя повісті.




З метою виявлення, розвитку та підтримки обдарованих школярів, підвищення зацікавленості учнів до поглибленого вивчення природничих дисциплін та залучення учнів до науково-дослідницької діяльності учні  Балицького НВК брали участь у  Інтернет-турнірі  «Відкрита природнича демонстрація».                  I відбірковий тур проходили дві команди: «Розумники» - молодшої  та «Ерудити» - старшої вікових категорій під керівництвом вчителів хімії – Благути Л.І. та географії – Підгірної О.М. Під час виконання завдань, які були представлені у вигляді відеосюжетів та фотодемонстрацій експериментів, явищ, об'єктів, учні показали навички роботи в команді, формування пізнавальних інтересів самостійної та групової діяльності та активізації науково-дослідницької діяльності.  Всі з нетерпінням чекають результатів турніру.



 16.10.2019р. учителем історії Павелчаком Я.М. було проведено урок з історії України у 7 класі на тему: "Внутрішня та зовнішня політика Володимира Великого". На початку уроку перед учнями було поставлене проблемне питання "За що князя Володимира називали Великим та Святим?" Протягом уроку усі діти були активними: аналізували основні напрями політики князя Володимира; визначали роль його діяльності для зміцнення держави на Русі; з'ясували загальні ознаки й відмінності між язичництвом та християнством; працювали з атласом, історичними документами, контурною картою, текстом підручника, складали схему-портрет, хронологічну таблицю, давали оцінку історичним явищам. Кожен учень уявив себе правителем Русі-України Х ст. та називав свої дії для зміцнення держави. Усі одержали бали високого та достатнього рівня. На урок була запрошена Благута Л.І., класний керівник 7 класу.









10.10. 2019 року вчителем основ християнської етики Терендій І. Я. було проведено виховний захід з учнями 4 класу на тему “ Переступи поріг з добром”. Мета заходу:  формувати у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей; розвивати потребу робити добро, не чекати винагороди; виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину.
      На початку заходу учні були поділені на 4 групи. Вони доповнювали прислів’я та приказки про добро, складали “ асоціативний кущ” у групах - писали на промінчиках сонця з чим асоціюється добро, в яких рисах характеру живе добро, які люди асоціюються з добром, які вчинки вважають добрими.
Учні зачитували вірші про добро, виконували творче завдання -  створювали                 “ Галявину доброти”, кожен отримував “Квітку доброти” на якій записував свої добрі вчинки та прикріплював на дошку, поповнюючи “Галявину доброти”, складали із слів прислів’я-поради.
    В кінці заходу школярі зробили висновок, що треба бути чуйним, добрим, вчитися піклуватися про інших, співчувати тим , хто у скруті, допомагати словом і ділом.






 Урок – основна ланка процесу навчання. Кожен урок вирішує свої завдання, але поряд з тим пов'язаний з попередньо проведеними уроками і з уроками,  які  будуть проведені в єдине ціле. «Будова клітини на світлооптичному рівні» за такою темою вчитель Підгірна О.М. провела урок біології з учнями 6 класу Балицького НВК. На початку уроку було проведено інструктаж з БЖД, повторення правил роботи з мікроскопом. Діти виготовили мікропрепарат шкірки луски цибулі та розглядали її за допомогою оптичного мікроскопа; знайомилися з будовою клітини на світлооптичному рівні. Кожен з учнів намагався розпізнати елементи  будови  клітини, замалювати і описати результати власних спостережень у зошит. Урок був направлений на розвиток особистості учня, сприяв розвитку пізнавального інтересу до навчання в цілому  і до біології зокрема.


24 вересня з учнями 8 класу Балицького НВК було проведено моніторинг знань з фізики за курс 7 класу.

Метою цього моніторингу стало своєчасне виявлення й оцінювання стану знань дітей за минулий рік .Учні повинні реально оцінити свої вміння і навики ,та своєчасно звернути увагу,що їм потрібно вчити ,а що повторити,аби досягнути високих знань з предмету.



9 вересня 2019 р. у Балицькому НВК відбувся ОЛІМПІЙСЬКИЙ урок на тему «Зірки Олімпійського спорту України» у 6-7 класах.
Учні на уроці дізналися багато цікавого з історії Олімпійських ігор, використовуючи допоміжну літературу «Зірки Олімпійського спорту України», «Енциклопедію Олімпійського спорту». І з цікавістю переглянули презентацію про Олімпійські ігри.












ДПА з географії за курс основної школи





ДПА з математики за курс основної школи



ДПА з української мови (диктант) 9 клас



ДПА з математики 4 клас




ДПА  з української мови у 4 класі.





                                             Валеохвилинка на уроці
     У Балицькому НВК вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури Гелета О.В. провела майстер‑клас «Валеохвилинка на уроці».
    Здоров’я лежить в основі життєдіяльності та генетики людини, тож сучасний урок є не тільки здоров’я збережувальним , ай здоров’я творчим, враховує триєдине уявлення про здоров’я дитини (духовне , психічне , фізичне). Тому на уроках треба проводити хвилини здоров’я.
    Учитель поділилася досвідом роботи з проведення валеохвилинок. Показала, які вона використовує вправи на гармонізацію півкуль головного мозку, вправи для очей,  для дихання , для зміцнення м’язів рук, правильної постави і відпочинку хребта, вправи на розслаблення, відновлення сил, зняття втоми,  розвантаження емоційної й інтелектуальної напруги.
    Творчий підхід вчителя до планування уроку реалізується не тільки в виборі навчального матеріалу, але й у продумуванні хвилинок відпочинку. Хвилинку здоров’я можна проводити вже на початковому етапі втоми:     8-11 хвилині заняття. Обов’язковою нормою є перерва на відпочинок на 20-25-й хвилині уроку. Кожен учень має право у будь-який момент урок попросити динамічну паузу або валеохвилинку .
     Про необхідність проведення хвилини здоров’я на уроках сьогодні переконувати не потрібно.







У перший день навчально-польових зборів учні Балицького НВК побували у тиру Волицького НВК. Школярі здійснювали стрільбу з пневматичного зброї. Вчитель захисту Вітчизни Волицького НВК Федак В.В. провів урок-лекцію про «Мінно-вибухові пристрої» та продемонстрував різні види навчальних гранат та мін.
У другий день навчально-польових зборів учні Балицького НВК відвідали прикордонну заставу «Шегині». Старшим прапорщиком Козловським А.Б. була  проведена екскурсія військовою частиною. Також військові показали учням повний розбір та збір автомата «Калашнікова» та учні теж попробували збирати та розбирати автомат.
У третій день навчально-польових зборів учні здавали контрольно-навчальні нормативи.

  




































Під час методичного тижня 18.04.2019 року у Балицькому НВК Шегинівської ОТГ, учителем англійської мови Маланчук М.Ю., було проведено відкритий урок у 3 класі на тему «Зовнішність». На урок були запрошені учителі англійської мови Шегинівської ОТГ,  учитель та секретар АК І рівня Мусійовська М.Б., член АК І рівня Гелета О.В.

Усі учні були залучені до актуалізації опорних знань, виконували пізнавальні та розвиваючі завдання, вдосконалювали навики говоріння, аудіювання та читання. Дітям сподобалися рухливі ігри з музичним супроводом та казковий сюжет який був запропонований учителем. 








Протягом методичного тижня в 10 класі вчителем Благута Л. І. був проведений інтерактивний урок з біології на тему:« Поняття про онкологічні фактори та онкологічні захворювання. Профілактика онкологічних захворювань». З метою дослідження впливу чинників на ріст і розвиток клітин та важливості профілактики онкологічних факторів учні, об'єднуючись у групи, працювали над проблемною ситуацією. Застосовуючи на уроці «метод шести капелюхів» учні аналізували різні ситуації, формували вміння обгрунтовувати судження щодо шкідливих звичок та мутагенних чинників, закріплювали навички ведення дискусії, вміння відстоювати власну думку.
    

 В рамках методичного тижня 22.04.2019р. вчителем історії Федорчак О.Н. було проведено інформаційно-просвітницький урок «Січовий батько Галичини Кирило Трильовський 155 років від дня народження». Участь взяли учні 6, 8, 10 класів. Урок відвідав директор  НВК Павелчак Я.М.
    На уроці учні ознайомилися з біографією політичного діяча, адвоката, члена Головної української ради, організатора молодіжних спортивно-пожежних патріотичних товариств, автора історичних нарисів Кирила Трильовського. Дізналися більше про період  січових стрільців;  про українську армію, яка захищає територію України, дбає про спокій людей.  Вчилися  проводити паралелі із сучасністю.
   Учням було запропоновано преглянути відеофільм «Невідома Україна 83», представлено фото з життя Кирила Трильовського.




У рамках методичного тижня учителем української мови та літератури Дуткою  М.Я. проведено відкритий урок-практикум з української мови у 5 класі на тему «Дідові папери. Лист рідним, друзям. Оформлення конверта.»                                                                                      Метою даного уроку було ознайомити учнів з історією виникнення листів та основними правилами листування, структурою листа, його мовним оформленням, вимогами до написання адреси на поштовому конверті; з’ясувати  значення слів адреса і адрес, адресат і адресант; уміння писати власні листи, підписувати конверт, відповідно вимогам; розвивати творчі здібності школярів, зв’язне мовлення, критичне ставлення. На уроці-практикумі було використано мультимедійну презентацію, пам’ятку  «Правила написання листа», картки «Асоціативний кущ», аркуші, конверти. На уроці використано метод «Рольова гра»,мозковий штурм, мікрофон, незакінчене речення. Учні працювали у парах , малих групах. Проведено пізнавально-пошукову роботу – за Інтернетом підготували повідомлення « З історії виникнення листів», «Історія виникнення конверта, поштової марки», «Пам’ятник листоноші в Україні». Урок був цікавим та повчальним. Усі вихованці написали листи до друзів та рідних.






     З учнями  7 класу  Балицького  НВК  вчителем  географії  Підгірною  О.М. було проведено відкритий  урок - досліження  на тему: « Населення. Найбільші  держави  Європи  та Азії.  Зв’язки  України  з країнами  Європи та  Азі».  Урок – дослідження  створює умови  для самостійної  роботи  учнів з  опануванням  навчального матеріалу  за рахунок  інтелектуальних  знань. Зокрема такого  важливого,  як  уміння  працювати  з  інформацією,  самостійно  добутою з різних  джерел, оперативно  подавати  її  коротко  та в розгорнутому  вигляді.  Діти за картами  атласу  здійснювали  уявну  подорож  материком  Євразія  уздовж  50-ї  паралелі – визначали  країни, міста, об’єкти  внесені до списків  Всесвітньої  спадщини  ЮНЕСКО, які перетинає  дана  паралель. Учні  Хтей Аліна,  Рожицька Тетяна, Ляхович  Володимир,  Реведжук  Павло  презентували  свої  дослідження у вигляді  повідомлень, презентацій, коротких  відео.

      Використання цього типу  уроку зумовлене  потребами  сучасного суспільства,  яке  ставить перед  школою  завдання – виховати  творчу  особистість, розвинути  творчі  задатки  дітей,  навчити їх  мислити,  здобувати  знання  самостійно й  застосовувати  їх  на практиці.










 Під час методичного тижня 19.04.2019 року у Балицькому НВК Шегинівської ОТГ, учителем історії  Павелчаком Я.М., було проведено відкритий інтегрований урок у 6 класі з всесвітньої історії «Виникнення та поширення християнства. Перетворення християнства на офіційну релігію Римської імперії». На урок були запрошені Благута Л.І., молодий учитель та секретар АК І рівня Мусійовська М.Б. Заняття розпочалось з евристичної бесіди, після якої поступово перейшло на вивчення нової теми. Учні працювали з атласами, малюнками, контурними картами, розв’язували кросворд, переглянули фільм про виникнення християнства, життя Ісуса Христа та його учнів тощо. Завершальним етапом уроку став історичний диктант, робота з Біблією та підсумок уроку .









19 квітня вчитель фізики Кіселик Н. М. провела брейн- ринг на тему:  «Знавці молекулярної фізики». Урок пройшов в цікавій ігровій формі, було проведено багато конкурсів : «Питання командам», «О, щасливчик», конкурс для вболівальників та розв’язування кросвордів.
Основна мета уроку полягала в розвитку учнями інтересу до фізики, як науки про природу, логічного мислення , кмітливості , а також вміння співпрацювати в колективі.

Наприкінці заняття були підведені підсумки брейн-рингу  та оцінені всі учасники конкурсів.






В рамках  методичного тижня 18 квітня 2019 року  у Балицькому НВК пройшов цікавий урок з англійської мови на тему: "Запрошуємо на свято" у 2 класі, підготовлений Курант Мар'яною Романівною. Мета уроку: повторити й активізувати лексичні основи з теми: "Hollidays" ;  повторити та закріпити назви свят, що вивчалися раніше; формувати навички правильної вимови звуків англійської мови; розвивати комунікативні здібності учнів; формувати навички читання та письма; практикувати учнів у монологічному та діалогічному мовленні; розвивати пам’ять та мовну здогадку. Діти активно приймали участь на уроці, повторювали та засіоювали нову лексику. Зробили спортивну розминку. А на завершення уроку виготовили вітальні листівки. Діти отримали позитивні враження від уроку.








                                           «Фізика-наука,
яка відповідає на питання «чому»?»
18 квітня у 7-8 класах Балицького НВК в рамках проведення методичного тижня , вчителем фізики Кіселик Н. М. була проведена вікторина  «Фізика навколо нас»
Фізика - одна з найдавніших наук , без  якої немислимий подальший розвиток  людства. Значення фізичних знань у нашому житті важко оцінити, але разом з учнями та вчителем це було зроблено . Для  якості закріплення знань з вивченої  теми  Кіселик Н.М. під час проведення вікторини були використані різні методи та прийоми навчання -  мозковий штурм, прес, встанови відповідність, робота в групах, учні мали можливість себе проявити та показати свої знання. Кожна дитина була максимально залучена до роботи ,а в кінці уроку оцінена.
 





Тиждень  початкових класів у Балицькому НВК в 3 класі проходив під девізом «Кожна дитина - талановита». У вівторок 9 квітня Гнатик О.М. провела літературну вікторину «Ми до тебе, казко, в гості завітали!»  Учні активно розгадували загадки, відповідали на питання вікторини, представляли ілюстрації до українських казок. Провели гру «Рослини і тварини українських прислів’ях », з метою прищеплення любові до рідного слова. Діти підготували прислів’я  з відповідними ілюстраціями. Серед запрошених були директор НВК Я.Павелчак, бібліотекар Снайчук Й.Б., вихователь ДНЗ Матис Ю.Г.















  У середу 10 квітня з учнями 3 класу під керівництвом Гнатик О.М. відбувалися інтелектуальні паузи (розгадування, кросвордів, ребусів, загадок). Учні 11 класу були у складі журі. Діти активно  розгадували ребуси, кросворди, загадки, головоломки. Учні зуміли піднести настрій всім оточуючим. Перемогла дружба.








В четвер  11 квітня учні  брали активну участь в математичній вікторині, яка була проведена з метою підвищення рівня математичного розвитку, розширення світогляду дітей та  розвитку інтересу до занять математикою. Учні активно розгадували ребуси, головоломки, розв'язували логічні задачі, виконували завдання в групах. Серед запрошених була Маланчук М.Ю.






Пробіжу по райдузі, по усіх доріжках.
Будуть кольоровими пальчики на ніжках
Кольори веселки зафарбують стежечку
Подарують всім навколо
Кольори мережечки.
    У Балицькому НВК з 8 по 12 квітня проходить тиждень початкової школи
    Учні 2 і 4 класу працюють над темою «Кольоровий тиждень».  Розпочали тиждень з цікавої подорожі у веселий кольоровий тиждень.
    Понеділок – день червоний, він яскравий і святковий .
    Червоний – це колір життя, колір гідності, лідерства, потреба активно діяти та домагатися успіху.
   Діти вчилися проявляти любов один одного, бути милосердними,  допомагати кожному, хто має у цьому потребу.
   Про це можна зрозуміти, розглянувши фото.



 Вівторок – він зелений, манить свіжістю й красою.

Тема дня «Бережи життя на Землі.»
Зелений – колір природи, рослин. Без них неможливе життя, вони своїм корінням ідуть у землю, а листям тягнуться до неба. Небо і земля мають цілющу силу.
Зелений колір – скромний, спокійний, м'який. Це надія , безпека, розквіт, юність, спокій.
У цей день учні знову продовжували любити один одного, берегти та бути одним цілим з природою.



Середа синій колір, зустрічає спокоєм своїм.
Тема дня «Чиста вода – довге життя».
Синій – асоціюється з водою і небом, вселяє в душу оптимізм, спокій, пригнічує агресивність і негативні емоції.
Синій – це порядок і дисципліна. У цей день школярі вчились позитивно мислили, мріяли і добились поставленої мети.








Четвер – день жовтий, теплий, сонячний, солодкий.
Тема дня «Посміхніться всім на зло, щоб в житті завжди везло.»
Це колір радості, сонця.
Жовтий – потреба у перспективах. Надіях на краще.














      З учнями 6 класу вчителем географії Підгірною О.М. було проведено відкритий урок з географії на тему: « Річки, річкова система, живлення та режим річок». Учні поглиблювали систему знань про гідросферу, вивчаючи річки як частини світового кругообігу води в природі; засвоювали нові терміни і поняття про річку та її частини, елементи річкової системи, річкову долину; знайомилися з первинними поняттями про живлення річок і складових водного режиму.
Під час проведення уроку було використано ефективні засоби для навчання і запам’ятовування інформації – лепбук, мультимедійні презентації. Учні провели дослідницьку роботу, кожна дитина мала можливість проявити себе виготовляючи лепбук – книжку-розкладачку з різними кишенями і рухливими деталями.
    На уроці панувала ділова атмосфера, співробітництво, співпраця між вчителем і учнем, взаємодовіра і доброзичливість.







Одна з основних стихій Всесвіту вода – є опорою, на якій тримається наша земля. 22 березня – Всесвітній день води. З нагоди цього дня у Балицькому НВК вчителем хімії та біології Благута Л. І. був проведений виховний захід на тему: «Вода – чудове творіння, джерело сили і життя». У ньому брали участь учні 6 і 7 класів. Діти слухали про властивості води, її значення для людей і всього живого, про ставлення до води людей стародавніх народів світу порівнюючи з сьогоденням, декламували вірші про воду різних поетів. Учні переглянули відеоролик «Кожна краплина має значення» про бережливе ставлення води, економне її використання, виконали пісню про те, як зміниться світ, коли люди будуть забруднювати воду під мелодію пісні «Несе Галя воду».
 Завершився виховний захід напутніми словами:
Доглядайте наші землі, наші води!
І тонесеньку билиночку любіть!
Не вбивайте звіра у природі!
Звіра убивайте у собі!





    Урок зарубіжної літератури
У 6 класі Балицького НВК вчителем Гелетою О.В. був проведений відкритий урок із зарубіжної літератури з використанням інноваційних методів роботи. Урок відвідала заступник директора з НВР Маланчук М.Ю.
 Тема. В. Г. Короленко « Сліпий музикант». Тема мистецтва . Петро Попельський і Евеліна.
 Мета : допомогти учням усвідомити ідейно-художні особливості твору ,зрозуміти актуальність проблематики, гуманістичну спрямованість ; розвивати в учнів образне та критичне мислення , навичуи виразного читання , виділення ключових епізодів, висловлення думок і вражень щодо прочитаного ; прищеплювати школярам любов до мистецтва , спрямовувати дітей до самопізнання та самовдосконалення.
 Педагог використала дидактичну гру « Кольорові привітання», прийоми та методи : « Світлофор», «Спіймайте колірне відчуття», «Асоціативне гроно» , «Чарівний капелюх», «Мозковий штурм», робота в парах.
 Учні виразно читали ключові епізоди повісті, висловлювали свої міркування та враження про прочитане , складали сенкани .

 На уроці лунала музика . А також на психоемоційний стан учнів впливали аромати свічок.





Нас, кислот, запам'ятай:                           
„Н” спочатку, так і знай!
І як впізнаєш, що це ми,
Руки й одяг бережи!

У 8 класі вчителем Благутою Л. І. був проведений урок хімії на тему: «Хімічні властивості кислот». Метою комбінованого уроку було розвивати логічне та образне мислення учнів, пам’ять, уяву, уміння порівнювати, узагальнювати, виділяти головне; продовжити роботу над закріпленням правил техніки безпеки під час роботи з кислотами; закріпити вміння складати формули кислот; з’ясувати хімічні властивості кислот, пояснити використання індикаторів для визначення кислотного середовища; виховувати бережливе ставлення до хімічних реактивів. Робота з учнями, на уроці, була представлена інтерактивними методами навчання, а саме: робота у групах, ігри “Хімічне доміно”, “Хімічне печиво”, “Пасьянс”, “Хрестики-нулики”, “Третій зайвий”, вправа “Хімічне лото”, технологія “Снігова куля”. Для підвищення інтересу до вивчення хімії був проведений експеримент: дія на сік буряка лимонного соку, оцту, розчину харчової соди, мильного розчину, який виконували учні.
Підсумком уроку стали слова Еккермана: “Урешті решт від набутих знань в пам’яті у нас залишається тільки те, що ми застосували на практиці”, а діти узагальнили, що: єдиний шлях, що веде до знання – це діяльність.                                      


         

У  Балицькому НВК 06.03.2019року в  було проведено урок із Захисту Вітчизни на тему «Домедична допомога при пораненнях і кровотечах» вчителями Мусійовською М.Б.і Буциком О.М..     
   Урок  розпочався із виконання учнями нового  маршу української армії. Під час уроку було  розглянуто поняття  «рани» та їх класифікацію, основні види та загальну характеристику  ускладнень при пораненнях. Кровотеча, інфікування, інтоксикація, пневмоторакс, травматичний шок.
  Мусійовська М.Б. назвала причини виникнення кровотеч та їхню класифікацію,  пояснила способи зупинки різних типів кровотеч. Рожицька Марія, Медвідь Марія, Мусійовська Вікторія, Реведжук Роман підготовали презентації на дану тему, з якими виступали перед однокласниками. Було  переглянуто  відео  «Надання першої медичної   допомоги на полі бою».
  Учні закріпили вивчений матеріал, об’єднавшись у дві групи та змоделювали першу неспеціалізовану домедичну допомогу при капілярній і венозній кровотечах. 










6 березня 2019 р. відбувся виїзний семінар
 вчителів початкових класів НУШ Шегинівської ОТГ 
до Ліцею №28 ЛМР    




  Вчителем інформатики  Кіселик Н.М., 04.03.2019р. в 10-му класі був проведений  урок на тему «Гіпертекстові, графічні, анімаційні та мультимедійні   елементи на веб-сторінках», для молодих учителів.
    Використання інноваційних технологій стає одним із головним завдань  на уроках, тому особливу увагу треба приділити забезпеченню якості вивчення матеріалу та вмінні використовувати свої знання та навички в повсякденному житті.

   Оскільки  людство крокує вперед та комп’ютерні технологї і можливості є безмежними, тому учнями варто вивчати  і удосконалювати свої знання та навички з інформатики.




В рамках проведення тижня початкових класів 11.12.18 у 3 класі вчителем англійської мови Маланчук М.Ю. був проведений урок на тему: «Зовнішність людини». На уроці були присутні вчитель англійської мови Мусійовська М.Б. і шкільний бібліотекар Снайчук Й.Б.

Учні виконували пісні, рухомі ігри та фізкульт хвилинку англійською мовою. Актуалізація опорних знань і засвоєння нового навчального матеріалу супроводжувалися діалогічним мовленням , творчими завданнями та самостійним письмом учнів іноземною мовою, що свідчить про розуміння теми в цілому. Також діти разом із вчителем згадали правила утворення множини іменника та правила читання.




Під час  тижня початкової школи в Балицькому НВК  вчителем  Матис Л.Е. проведено відкритий урок з математики у 2 класі на тему «Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Перетворення іменованих чисел. Розв'язування задач.». На уроці вчитель використала мультимедійну презентацію, картки з «Чарівними словами», геометричні фігури, сигнальні картки. Учні активно працювали на уроці.





Як жити у світі, у якому є ВІЛ/СНІД?
     3 грудня в Балицькому НВК  Шегинівської ОТГ з учнями 8 класу  вчителем біології Підгірною О.М. було проведено  урок-застереження  «Як жити у світі, у якому є ВІЛ/СНІД?». Урок сприяв усвідомленню  учнями  небезпеки, пов’язаної  із поширенням  СНІДу  на планеті,  вихованню почуття  відповідальності  за власну  поведінку  та ведення  здорового  способу  життя, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ.   За допомогою мультимедійної презентації школярі мали змогу ще раз прослухати коротеньку лекцію про історію виникнення хвороби, відмінність між ВІЛ і СНІД, шляхи зараження, три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки. Наприкінці заняття учні взяли участь у вікторині «Міфи і факти про ВІЛ і СНІД». На урок була запрошена педагог-організатор Терендій О.В., яка провела анкетування «Що ти знаєш про ВІЛ-інфекції?». Учні малювали малюнки про застереження щодо хвороби. У своєму виступі Оксана Володимирівна  наголосила на необхідності зробити все можливе, щоб уберегти себе та своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю, а здоровий спосіб життя та чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу.



Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків,  творах літератури і мистецтва
      З 1998 р. в Україні  на законодавчому рівні було започатковано відзначення Дня пам’яті  жертв Голодомору кожну четверту суботу листопада,  а в 2006 році Верховна Рада  ухвалила Закон України «Про Голодомор1932 – 1933 років в Україні», який  визнає Голодомор геноцидом українського народу.
    У Балицькому НВК Шегинівської ОТГ учителями історії та мистецтва   Павелчаком Я.М. та Федорчак О.Н. було проведено урок-конференцію на тему: «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва»  разом з учнями 10 та 11 класів.
    Метою конференції було висвітлити антиукраїнську радянську політику в спогадах свідків Голодомору 1932 – 1933 рр., в творах мистецтва та літератури і вшанувати пам'ять жертв українського народу.
    Учні були поділені на групи, які готували на конференцію випереджувальні завдання:
1)    друковані спогади свідків Голодомору;
2)    літературні твори про Голодомор;
3)     музичні твори;
4)     кінострічки про Голодомор ;
5)    твори живопису про Голодомор.
    Кожне з питань готувала окрема група учнів, вона презентувала свої напрацювання через виступи, презентації, відео, історичні документи. Учні слухали виступи однокласників, записували в конспект потрібний матеріал, готували запитання і заповнювали роздані  бланки – рецензії на виступи. Усі групи активно працювали протягом усього уроку, під час виступів використовували інтерактивну дошку. Самі учні запропонували вшанувати пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.  На завершення конференції, учні переглянули фільм «Голодомор. Великий злам» Урок-конференцію відвідала Маланчук М.Ю., заступник директора з НВР НВК, яка подякувала учителям та учням за підготовку та проведення конференції.
    Підводячи підсумки конференції учні: усвідомили зміст злочинної антиукраїнської політики радянської влади; ознайомились з досягненнями культури у висвітленні подій 1932 – 1933 рр. в Україні;  працювали з джерелами, аналізувати їх і висловлювати власну думку стосовно досліджуваної проблеми; співпереживали жертвам геноциду і нетерпимість до насилля;  зрозуміли важливість збереження і розвитку демократичної української держави; формували громадянську активність та соціальну відповідальність. Протягом тижня, учителями мистецтва, у школі було проведено конкурс-виставку малюнків «Голодомор – біль України», між учнями 8-11 класів. Переможцями конкурсу стали учні 11 класу.
     Хай минають роки, але ми не повинні забувати про злочинні діяння сталінської влади в Україні. Все менше стає свідків тих подій, і нам, на жаль, не вдалося їх розшукати, але історія зберегла їх спогади, які ми повинні вивчати і говорити про них на наших уроках.









  


27.11.2018р. у Балицькому НВК вчителями Захисту Вітчизни: Буциком О.М. і Мусійовською М.Б. було проведено захід: «Революція Гідності та Свободи» з учнями 10-11класів.
  У своїх виступах учні говорили про боротьбу українських громадян за свої права, яка отримала назву «Євромайдан»,  а згодом Революція Гідності. Це – наймасштабнішня подія в історії України, яка призвела до загибелі 107 учасників акції протесту, названих «Небесною сотнею», втечі корумпованого президента та його уряду,  анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі.
   Учасники заходу  вшанували, пам’ять загиблих на Майдані сливиною мовчання. Було переглянуто фільм про героїв Революції Гідності.




                                                    Осінь щедра – осінь золотава  

                                                                                                   Осінь, осінь…  Лист жовтіє.
                                                                                     З неба часом дощик сіє.
                                                                                   Червонясте, золотисте
                                                                                    Опадає з кленів листя.

    Осінь – яскрава та чудова пора. Скільки фарб, в цей період дарує природа. Дерева готуються до зимового сну. Земля більш не бажає вбирати вологу. Осінь дні становляться коротшими, а ночі довшими. Птахи відлітають у теплі краї. Дуже багато чого відбувається в цей час у природі. Тому красуню осінь неможливо не відобразити, аж хочеться поговорити з нею.
   21 листопада 2018 року у Балицькому НВК  відбулося засідання методичного об’єднання учителів початкових класів Шегинівського ОТГ. Учителі Реведжук О.Р та Матис Л.Е відобразили цю чудову пору з дітьми 2 і 4 класів, провівши позакласний захід на тему: «Осінь щедра – осінь золотава». Діти у костюмах казкових персонажів розказували віршики, співали пісні, показували міні-сценки, в яких прославляли осінь та згадували звичаї, традиції та обряди українського народу. Також побувала на святі сама красуня – Осінь (учениця 6 класу Сигляник Андріана) і усіх присутніх пригощала своїми дарами. Усі присутні дякували учителям та дітям за такий гарний, змістовний, казковий позакласний захід.
   Осінь дарує нам різні фарби, безліч овочів і фруктів, саме тому так важливо щоб ми, вчителі, створили позитивний настрій, ознайомили мешканців школи з рідною природою, навчили змальовувати всі фарби осінньої краси. З такою метою був проведений даний позакласний захід, адже завдяки йому було створено веселий настрій та яскраві емоції усіх.
     Дирекція НВК нагородила учителів початкових класів Реведжук О.Р. та         Матис Л.Е., Подяками за організацію та проведення позакласного заходу.
  













Ми не зганьбили славу наших предків,
нових Героїв дали небесам 
    У Балицькому НВК Шегинівської ОТГ учителями історії   Павелчаком Я.М. та Федорчак О.Н., спільно з бібліотекарями школи Снайчук Й.Б. та села     Павелчак Л.Й. було проведено інтегрований урок з мистецтва та історії України (10-11 класи) на тему «Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв дали небесам». Основною метою уроку було вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України, стимулювати потреби до мистецької самоосвіти та здатності до художнього самовираження, одночасно, готувати учнів до ЗНО з історії України.
     На початку інтегрованого уроку усі разом виконали Гімн України. Помічниками на уроці були випускники В.Петрович та О.Жемелко. Під час уроку: переглядали документальні фільми по даній тематиці, слухали патріотичні пісні, вшанували пам'ять хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України. Учні 10 – 11 класів активно аналізували  та порівнювали події 2004 та 2013 років, разом з учителями вели дискусії, визначали плюси та мінуси Помаранчевої революції та революції Гідності. Особливо цікаво пройшла вікторина, у вигляді змагань «Хто краще знає!», де діти відповідали на запитання з мистецтва та історії України. Доповненням уроку були  патріотичні вірші, які дуже вражаюче декламували учні 5-6 класів. Бібліотекарі школи та села підготували тематичну викладку «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ" присвячену дню Гідності та Свободи». Протягом тижня, учителями мистецтва, у школі було проведено конкурс малюнків «Україна: шлях до Гідності», між учнями 5-7 класів. Переможцями стали учні 6 класу. О.Федорчак та Я.Павелчак вдячні учням 10 та 11 класів за спільну працю та за такий гарний, емоційний урок.

      Підсумовуючи заняття учителі наголосили, що мистецтво учасників Революцій Гідності та Свободи – воно народжене у вихорі бурхливих подій від неймовірно сильної любові до України. Світ ще довго осмислюватиме і аналізуватиме цивілізаційні злами в Європі на початку ХХІ століття, які пройшли по Україні. Мистецтво допоможе розкриватиме їх у властивій йому різноманітності форм. Саме єдність наукового аналізу та мистецького бачення дадуть вірний підхід до розуміння подій в Україні взимку 2013-2014 рр., що ввійшли до історії під назвою «Євромайдану» і по-новому накреслили модерне розуміння Європи.









22 листопада 2018 року заступником з НВР було проведено засідання ради профілактики правопорушень. Обговорили ряд важливих питань, зокрема: заходи щодо запобігання наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, жебрацтва; формування здорового способу життя; про роботу класних керівників і вчителів – предметників з учнями, схильними до правопорушень; про підсумки проведення місячника «Всеобуч». Також члени ради проаналізували соціально – правовий паспорт школи та визначили дату проведення зустрічі з представниками правоохоронних органів. 
22 листопада 2018 року було проведене методичне засідання класних керівників на якому  заступник з НВР Маланчук М.Ю.  спільно з класними керівниками обговорили такі питання:
- виховна система школи як спосіб організації життєдіяльності учнів. (М. Маланчук).
- Роль класного керівника в реалізації завдань виховної системи школи.( О.Підгірна).
-Профілактика правопорушень на основі правових знань та духовного виховання.(Класні керівники).
Було обговорено основні принципи побудови виховної системи НВК, визначено мету виховної системи і завдання. Також було обговорено традиційні заходи які проводяться з метою формування виховної системи школи та заходи, які слід провести в рамках профілактики
СНІДУ та жорстокого поводження з дітьми. Класні керівники поділилися принципами педагогічного впливу та прийоми роботи, які використовують у своїй щоденній практиці.




Урок-реквієм до Дня Гідності та Свободи

         З метою гідного відзначення п’ятої річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави,педагогом-організатором Терендій О.В.  спільно з вчителем історії Федорчак О.Н. було проведено тематичний урок-реквієм.  На урок була запрошена заступник директора з виховної роботи Маланчук М.Ю.   Оксана Володимирівна розповіла присутнім про події цих років, продемонструвала відеоматеріали, присвячені революційним подіям 2013 року, Революції Гідності. «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього»,- наголосила учитель історії Федорчак  О.Н. у своєму виступі та разом із заступником Маланчук М.Ю. побажали всім  не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу.  В кінці уроку Петрович Вікторія виконала пісню «Присягу двічі не дають», де підтримав її цілий клас своїм співом.
   
31 серпня 2018 року у Балицькому НВК відбулась педагогічна конференція. Директор НВК Я.М.Павелчак у своїй доповіді проаналізував  усю роботи колективу за минулий навчальнй рік. На порядок денний було винесено 14 питань.  Доповіді та виступи супроводжувалися презентацією на інтерактивній дошці. Педагогічний колектив визначив пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік.
    Навчально-виховний процес у 2017-2018 навчальному році в школі був організований з метою забезпечення оптимальних умов фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня навчальних досягнень, що відповідає потенціальним можливостям учнів з урахуванням їхніх пізнавальних інтересів і схильностей.
   Перед початком засідання педагогічної ради, тарифікаційна комісія НВК, ознайомила усіх працівників із їх навантаженням на новий навчальний рік. Школа забезпечена усіма кваліфікованими спеціалістами.
     Директор школи висловив  щиру подяку за розуміння,  тісну співпрацю з колективом, начальником та методистами відділу освіти Шегинівської сільської ради. А також подякував керівництву Шегинівської ОТГ за покращення матеріально-технічної бази та усім учителям і обслуговуючому персоналу за проведений поточний ремонт, підготовку приміщень школи для роботи у 2018-2019 навчальному році.

   Я.Павелчак привітав усіх з початком нового навчального року побажав  успіхів у роботі, хороших учнів, творчих злетів, невичерпної наснаги, спокою і терпіння. Новий навчальний рік буде складним, напруженим, але водночас цікавим і багатим на нововведення. А тому побажав усім колегам злагоди, любові, добробуту та затишку в оселях, наснаги, витримки і творчого горіння. Бо нам вершити святу місію: з наших учительських рук у бурхливий і суперечливий світ має вийти Людина, молодий творець майбутнього. І нехай він хоч на краплю людніє від теплоти наших небайдужих сердець, і нехай в цьому нам допоможе Господь.








              Дослідження з історії рідного краю
      21 березня 2018 року у 5 класі Балицького  НВК Шегинівської ОТГ було проведено урок  на тему «Практичне заняття з інтерактивними елементами. Повідомлення з історії родини, презентація родового дерева».  Даний урок підготував та провів учитель історії  Я.М.Павелчак на методичну декаду, яка проходить у даному НВК.  На уроці була присутня учитель історії О.І.Саїк.
     Метою уроку було формування гуманістичного світогляду, поваги до минулого свого роду; розвивати вміння створювати родинне дерево, добирати інформацію з сімейних фотоальбомів, наводити приклади, які свідчать про зв'язок предків з історичними подіями, сприяти вихованню зацікавленості своїм родоводом, розвитком життєвих компетентностей. 
    На початку уроку була проведена  гра «Де, коли, чому». Учні готували запитання до класу, використовуючи три питання. Наприклад: «Де зберігаються писемні пам’ятки?», «Коли було створено літопис «Повість минулих літ»?», «Чому найцінніші документи перезнімають на плівку?» 
    Відповідали на запитання учителя: «Які події відбувалися на Україні? Про які вам розповідали батьки, а про які бабусі чи дідусі?» 
    Практична робота починалася з гри. Діти, відповідаючи на загадки, називали членів родини, про яких йдеться. Заповнювали  підготовлені родинні дерева членів родини таким чином: діти – це крона, батьки – гілля, чим нижче до коренів, тим старші члени родини. Вийшли родинні дерева, які учні  прикріплювали на дошку  до шкільного дерева, розповідаючи про своїх родичів.
    Пізніше, використовуючи підказки, визначали, хто кому з членів родини доводиться. Працюючи в парах, розповідали  про свою родину. 
Учитель історії розповідав про  життя відомих людей  нашої держави з надписами періодів та датами. В кінці уроку підвели підсумок та оцінили свої знання.
На  домашнє завдання було  написати  цікавий випадок з життя родини (твір-мініатюра). 




















      Щастя у кожного різне, але у всіх воно викликає позитив і посмішку!
   15 березня 2018 року на базі Балицького НВК відбулося методичне об'єднання вчителів початкових класів (2 клас) Шегинівської ОТГ.
   Засідання  пройшло   у  формі  методичних  посиденьок, в якому взяли участь  вчителі  початкових  класів  Паславська М.А. (Гусаківський НВК), Волошин О.М. (Буцівська ЗОШ І-ІІ ст.).
   Мета проведеного засідання  -  ознайомити з особливостями сучасного уроку; представити наочний матеріал для обміну досвідом та вдосконалення сучасного уроку та виховних заходів в початкових класах. Розвивати комунікабельність. Виховувати інтерес до самовдосконалення.
   Члени  методичного об’єднання  відвідали  презентацію досвіду, який  пройшов  у  формі  виховної години   у  2  класі на тему  «Щастя у кожного різне, але у всіх воно викликає позитив і посмішку!». Дану виховну годину  підготувала і провела  вчитель початкових класів  Гнатик О.М. Педагог застосувала такі форми та методи: робота в групах, індивідуальна робота, продовж речення, презентуй свій малюнок, декламування віршів. Виховна година  була  проведена  цікаво  і  змістовно.
    Методичні посиденьки продовжилися обміном педагогічних думок на предмет роботи  з  обдарованими  дітьми. Доповідали Паславська М.А.  та  Волошин О.М.  
   Адже педагог, який перебуває у постійному творчому пошуку, здатен перетворити свої уроки на цікаві та пізнавальні подорожі, з яких діти виноситимуть дорогоцінні перлини знань, умінь та навичок.
                               
                                                                                            О.Гнатик, учитель НВК




   Засідання атестаційної комісії І рівня при  
                           Балицькому НВК
     16 березня 2018 року у Балицькому НВК Шегинівської ОТГ відбулося засідання атестаційної комісії І рівня. На засідання були запрошені усі учителі НВК, які атестуватимуться у 2018 році (І.Терендій, учитель основи християнської етики; О.Саїк, учитель історії; О.Гнатик, учитель початкових класів; М.Дутка, учитель української мови та літератури; О.Терндій, педагог-організатор). Дані учителі презентували свою професійну діяльність в міжатестаційний період.
    Голова АК Я.М.Павелчак, ознайомив атестаційну комісію та педагогів із характеристиками  учителів, які атестуватимуться та були прийняті рішення про подальшу роботу атестаційної комісії І рівня.







Не зривай першоцвітів
    Під час методичної декади 13 березня у 2 класі Балицького НВК вчитель початкових класів Гнатик О.М. провела  урок з природознавства на тему «Наші проекти. Не зривай першоцвітів».
    Урок запланований з метою навчити учнів розпізнавати першоцвіти, розвивати спостережливість, виховувати бережливе ставлення та любов до природи.
   Вчитель на уроці використала презентацію, науково – популярну природничу газету «Колосок», кросворд, малюнки дітей. Учні активно працювали на уроці, створивши даний проект, захищаючи свої малюнки.

 На уроці була присутня Терендій І.Я., вчитель з основи християнської етики. 





   28.02.2018року у Балицькому НВК відбулося засідання педагогічної ради на якій розглядалась робота учителів НВК: І.Терендій, учителя основи християнської етики, О.Саїк, учителя історії, О.Гнатик, учителя початкових класів.
     Роботу даних учителів вивчали директор НВК Я.Павелчак та заступник Л.Мусійовська, які були доповідачами даного питання. Учителі-предметники також висловлювали свої думки щодо роботи вищеназваних учителів.

    Також розглядалось питання соціально-педагогічної діяльності класних керівник. О.Підгірна, керівник класних керівників, доповідала про роботу шкільного методичного об’єднання класних керівників.  Про свою роботу звітували також усі класні керівники НВК.




28.02.2018р. у Балицькому НВК відбулося IV засідання атестаційної комісії комісії І рівня.
     На засіданні члени атестаційної комісії доповідали про вивчену роботу учителів, які будуть атестуватися у 2018році, а саме: Саїк О.І., учителя історії, І.Терендій, учителя основи християнської етики, О.Гнатик, учителя початкових класів.






Методичне об’єднання вчителів історії   Шегинівського ОТГ    
      Історія – це головна складова побудови сильної держави та сильної нації, яка формує сприйняття людьми себе, своєї країни та свого місця в цьому світі. Яка історія лежить в основі національної ідеології – таку силу духу і має нація.
     13.02.2018р. на базі Балицького НВК відбулося методичне засідання вчителів історії Шегинівського освітнього округу.
      У засіданні взяли участь методист відділу освіти  Шегинівської сільської ради Гудима Л.Я. та вчителі історії Гусаківського, Балицького, Поповицького НВК, Шегинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Буцівської ЗОШ І-ІІ ст.
     Вчителем історії Балицького НВК  Саїк О.І.  був проведений урок у           10 класі на тему: «Утворення Директорії». Оксаною Іванівною вдало була продумана мета уроку, цілі уроку, хронологічна послідовність історичних подій, творче завдання. Було використано ІКТ з слайдами та фільмом  до вище згадані події.
    Урок був проведений на належному методичному рівні. Вдало було проведено закріплення та підсумок уроку.
    Під час обговорення  уроку членам освітнього округу було запропоновано доповідь на тему:  «Пошукова діяльність вчителя і учня на уроках історії з використанням інтерактивних методів навчання та інноваційних технологій». В доповіді були використані матеріали місцевого характеру.
   Також розглядалися питання щодо критеріїв оцінювання учнів з історії та вивчення предметів гуманітарного циклу у 10 класі в 2018-2019тн.р.

                     О.Саїк, учитель НВК

                                 


       


      




Немає коментарів:

Дописати коментар